اخبار سیاسی

یاری مشروط اتحادیه اروپا به لبنان

کمیسیونر اتحادیه اروپا بیان کرد تا زمانیکه دولت قانونی در لبنان روی کار نیاید، قادر به ارسال یاری های بشردوستانه به این کشور نخواهد بود.

7 آبان 1399

فرانسه توهین به ادیان آسمانی و پیامبران را متوقف کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از القدس العربی، احمد ناصر المحمد الصباح وزیر خارجه کویت به آن کلیر لوژندر سفیر فرانسه در کویت ابلاغ کرد که باید توهین به ادیان آسمانی و انبیا الهی در سخنرانی های رسمی متوقف گردد.

5 آبان 1399

اکوسیستم EdTech اروپا در حال تغییر چهره آموزش

فناوری Edtech چهره آموزش و به طور کلی فرایند یادگیری را در اروپا تغییر داده است. شاید تا چند سال پیش، آموزش تنها به وسیله ثبت نام در مدارس امکان پذیر بود و هر شهر نیز برای خود حداقل یک دانشگاه داشت که متقاضیان می توانستند به وسیله آن فرایند تحصیلی خود را ادامه...

5 آبان 1399

انتقاد چین از یکجانبه گرایی آمریکا در نشست سازمان همکاری شانگهای

متاسفانه کاخ سفید سرسختانه به سیاست اول آمریکا تاکید می ورزد و با عمل به یک جانبه گرایی، بارها و بارها از سازمان ها و معاهدات بین المللی خارج شده و تعهدات بین المللی خود را رها نموده است.

3 آبان 1399

روسیه: چاره ای جز افزایش توانمندی رزمی نداریم

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه می گوید مسکو تمایلی به رقابت تسلیحاتی ندارد اما در واکنش به اقدامات غیردوستانه ناتو نیز چاره ای جز تقویت توانمندی های رزمی نمی بیند.

30 مهر 1399

کمک هزینه جبرانی کانادا پس از اتمام CERB

لایحه برنامه های جایگزین یاری هزینه اضطراری کانادا، که برای حمایت از افرادی طراحی شده که درآمدشان را به علت کووید-19 از دست داده اند یا بیکار شده اند در روز چهارشنبه به مجلس عوام تقدیم شد و نمایندگان متفق القول به آن رای دادند. این لایحه اکنون در مجلس سنا...

27 مهر 1399

پسکوف: درباره حمله باکو به قلمرو ارمنستان تحقیق می کنیم

سخنگوی کرملین در جمع خبرنگاران گفت که مسکو در حال راستی آزمایی گزارش هایی در مورد حملات امروز (چهارشنبه) جمهوری آذربایجان به قلمرو ارمنستان است.

26 مهر 1399

آمار متناقضی در مورد خروج نخبگان از کشور منتشر شده است

دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور گفت: با توجه به ارائه آمار متناقض خروج نخبگان از کشور، معاونت علمی ریاست جمهوری باید گزارشی در این زمینه ارائه دهد.

26 مهر 1399

واکنش چین به برگزاری نشست کمیسیون برجام

چین از برگزاری نشست کمیسیون برجام حمایت و بر اهمیت حفظ این توافق تاکید نمود.

26 مهر 1399

بحران در مجلس فیلیپین بر سر معین رئیس جدید

یک فراکسیون عظیم از قانونگذاران مجلس فیلیپین امروز، دوشنبه رهبری جدید برای این مجلس انتخاب کردند اما رئیس فعلی رای گیری مربوط به آن را یک مضحکه توصیف کرد.

26 مهر 1399

نماینده مجلس: خانواده ها نگران بازگشایی مدارس هستند

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: از ستاد ملّی مبارزه با کرونا درخواست می کنم برای معین تکلیف ابهامات و بلاتکلیفی های ناشی از بازگشایی مدارس در اسرع وقت ورود جدی کند.

26 مهر 1399

بازگشت استراماچونی به فوتبال ایران

آندره آ استراماچونی سرمربی ایتالیایی و جنجالی سابق استقلال در آستانه بازگشت به فوتبال ایران واقع شده است. البته حرف های دوپهلوی او چنین موردی را ثابت می نماید.

26 مهر 1399

کابینه جدید دولت سوریه سوگند یاد کردند

اعضای کابینه جدید دولت سوریه به ریاست حسین عرنوس، نخست وزیر این کشور در برابر بشار اسد، رئیس جمهور این کشور سوگند یاد کردند.

26 مهر 1399

آتش بس در قره باغ زیر چتر روسیه

ساعت 12 ظهر شنبه به وقت محلی، صدای آژیر خطر در منطقه قره باغ خاموش شد و آتش بس موقت بشردوستانه با میانجیگری روسیه، آرامش نسبی را در میان دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان برقرار کرد.

26 مهر 1399

عراق به دنبال خرید جنگنده رادار گریز سوخوی 57 روسیه

به دنبال فزونی جنگنده های رادارگریز سوخوی 57 روسیه موسوم به (SU -57) در مقایسه با انواع آمریکایی معروف به اف 22، عراق تمایل خود را برای خرید این نسل جدید از سوخو اعلام نموده است.

26 مهر 1399

طراحی سامانه مدیریت هوشمند کرونا در دستور کار ستاد مقابله با کرونا

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد مقابله با کرونا گفت: پیشنهاد طراحی سامانه مدیریت هوشمند کرونا به ستادملی مقابله با کرونا ارسال شده و در حال پیگیری برای دریافت خروجی آن هستیم.

26 مهر 1399

پخش آقای نخست وزیر از شبکه مستند

مستند آقای نخست وزیر روایتی متفاوت از 28 ماه نخست وزیری دولت ملی مصدق و روزگار ملت ایران در آن موقع است که امشب از شبکه مستند پخش می گردد.

26 مهر 1399

آمریکا دادستان دیوان کیفری بین المللی را تحریم کرد

آمریکا دادستان دیوان کیفری بین المللی را به دلیل تحقیق از سربازان این کشور هدف تحریم قرار داد.

26 مهر 1399

روس ها در کوشش برای ثبت 3 واکسن دیگر کرونا

وزیر بهداشت روسیه با اشاره به اینکه 3 واکسن دیگر علیه ویروس کرونا در حال به ثبت رسیدن هستند، از شروع فرایند توزیع واکسن اسپوتنیک-5 به بعضی مراکز درمانی، برای شروع مرحله سوم آزمایش های بالینی آن اطلاع داد.

26 مهر 1399

خبرنگاران نماینده بوشهر: رسیدگی به مسائل مردم در اولویت است

بوشهر- خبرنگاران- نماینده مردم بوشهر، گناوه، دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: رسیدگی به مسائل و نیازهای مردم مهمترین اولویت نمایندگان مردم این استان در مجلس است.

26 مهر 1399
تعداد: (569)