افزایش سرمایه 27 درصدی برکت ، کدام ناشران افزایش سرمایه دادند؟

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، کدال میزبان افزایش سرمایه چهار ناشر بورسی بود. بر همین اساس شرکت های برکت، وپست، گدنا و فسازان افزایش سرمایه خود را ثبت کردند.

افزایش سرمایه 27 درصدی برکت ، کدام ناشران افزایش سرمایه دادند؟

برکت

گروه دارویی برکت با نماد برکت اعلامیه پذیره نویسی عمومی حق تقدم های استفاده نشده خود را منتشر کرد. در این اطلاعیه آمده است که پیرو افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 580 میلیارد تومان به مبلغ 734 میلیارد تومان یعنی برابر 27 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور جبران مخارج اجرا شده بابت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های سرمایه پذیر، تعداد یک میلیارد و 496 میلیون و 790 هزار و 836 سهم با توجه به حق تقدم استفاده شده به وسیله سهامداران فعل و با عنایت به انقضای مهلت استفاده از حق تقدم مذکور برای تحقق افزایش سرمایه، به این وسیله تعداد 43 میلیون و 209 هزار و 164 سهم 1000 ریالی برای پذیره نویسی عمومی عرضه می گردد.

وپست

شرکت پست بانک ایران با نماد وپست در اطلاعیه ای در کدال خاطرنشان کرد که افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 323.3 میلیارد تومان به مبلغ 1.6 هزار میلیارد تومان معادل 395 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور خروج از مفاد ماده 141 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت و اصلاح ساختار اقتصادی خود را در تاریخ 20 بهمن ماه امسال در مرجع ثبت شرکت ها ثبت نموده است.

گدنا

تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک با نماد گدنا در گزارش منتشر شده خود در سامانه کدال خاطرنشان کرد که تاییدات لازم از سوی حسابرس و بازرس قانونی برای گزارش توجیهی هیات مدیره شرکت مبنی بر لزوم افزایش سرمایه از مبلغ 30 میلیارد تومان به150 میلیارد تومان معادل 400 درصدی از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی به منظور تامین اقتصادی طرح توسعه با موضوع احداث هشت شعبه تهیه و توزیع غذا را دریافت نموده است.

فسازان

شرکت غلتک سازان سپاهان با نماد فسازان مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام خود را تمدید کرد. طبق گزارش منتشر در سامانه کدال، سرمایه شرکت از 60 میلیارد تومان به 300 میلیارد تومان می رسد.

محل تامین این افزایش سرمایه مطالبات و آورده نقدی و از محل سود انباشته، برای جبران بخشی از مخارج سرمایه ای در طرح های سرمایه ای، تامین بخشی از مخارج آینده اجرای طرح های توسعه و تامین سرمایه در گردش مورد احتیاج، مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام از تاریخ یک اسفند ماه تا 25 اسفند امسال است.

مهمترین اخبار مربوط به نمادهای بورسی را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 خرداد 1401 بروزرسانی: 2 خرداد 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5693

به "افزایش سرمایه 27 درصدی برکت ، کدام ناشران افزایش سرمایه دادند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سرمایه 27 درصدی برکت ، کدام ناشران افزایش سرمایه دادند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید