بلژیک هم استفاده از اپلیکیشن چینی تیک تاک را ممنوع می نماید

به گزارش دور زمین، دولت های غربی همیشه بیشتر و بیشتر اپلیکیشن چینی تیک تاک را به عنوان دروازه ای بالقوه برای جاسوسی از چین می بینند - و ممنوعیت هایی را برای کارمندان خود در استفاده از آن اعمال می نمایند. پس از ایالات متحده آمریکا و کانادا، بلژیک هم اکنون از این روند پیروی می نماید.

بلژیک هم استفاده از اپلیکیشن چینی تیک تاک را ممنوع می نماید

بلژیک هم می خواهند رویکرد دیگر کشورهای غربی در ممنوع کردن استفاده از برنامه چینی تیک تاک در تلفن های کاری کارمندان دولتی خود را در پیش گیرد.

به گزارش تسنیم، دولت های غربی همیشه بیشتر و بیشتر اپلیکیشن چینی تیک تاک را به عنوان دروازه ای بالقوه برای جاسوسی از چین می بینند - و ممنوعیت هایی را برای کارمندان خود در استفاده از آن اعمال می نمایند. پس از ایالات متحده آمریکا و کانادا، بلژیک هم اکنون از این روند پیروی می نماید.

به این ترتیب بلژیک هم از کشورهایی مانند کانادا و ایالات متحده در ممنوع کردن کارمندان دولتی خود از استفاده از برنامه تیک تاک در تلفن های کاری خود تبعیت می نماید. الکساندر دی کرو، نخست وزیر بلژیک در این باره گفت: ما نباید ساده لوح باشیم. تیک تاک یک شرکت چینی است که در حال حاضر مجبور به همکاری با سرویس های مخفی چین است. این واقعیت است.

بر اساس بیانیه ای، دولت بلژیک توصیه می نماید که اگر کارمندان دولت از دستگاه های خصوصی خود برای مقاصد تجاری نیز استفاده می نمایند، از استفاده از تیک تاک خودداری نمایند. ممنوعیت تلفن های همراه شرکت ها دراین کشور ابتدا به مدت شش ماه اعمال می گردد و در صورت لزوم تمدید می گردد.

دولت منطقه ای منطقه فلاندر بلژیک هم روز پنجشنبه اقدام مشابهی را گفت. هفته گذشته، نهادهای اتحادیه اروپا در بروکسل، کمیسیون و مجلس، مانند مجلس دانمارک و دولت کانادا، استفاده از این اپلیکیشن را در تلفن های همراه کارکنان خود ممنوع کردند. در ایالات متحده، جایی که تیک تاک از محبوبیت خاصی برخوردار است هم ممنوعیت کامل این سرویس در حال اجرا است.

کارمندان دفتر مطبوعاتی فدرال در آلمان نیز از قبل از استفاده از تیک تاک در دستگاه های کاری خود منع شده اند. طبق یک گزارش رسانه ای، اداره فدرال امنیت اطلاعات (BSI) خطرات احتمالی این برنامه را آنالیز کرد. نتایج این تحقیقات در ابتدا علنی نشد. بر اساس اظهارات اولریش کلبر، کمیسر حفاظت از داده ها (BfDI)، وی در اوایل سال 2021 به همه وزارتخانه ها و مقامات فدرال توصیه کرد که از نصب این برنامه روی تلفن های همراه شرکت ها خود داری نمایند.

تیک تاک با یک میلیارد کاربر در سراسر دنیا، به ویژه در بین نسل جوان محبوب است.

تیک تاک این هفته گفت که برای محافظت بیشتر از داده ها، داده های کاربران اروپایی را در آینده در سرورهای اروپا ذخیره می نماید. برای این پروژه 1.2 میلیارد یورویی، این شرکت می خواهد با یک شرکت امنیتی اروپایی همکاری کند. این امر بعلاوه دسترسی کارمندان به داده های کاربر را کاهش می دهد.

کمیته روابط خارجی در مجلس نمایندگان آمریکا هم چندی پیش لایحه ای را ارائه کرد که به جو بایدن، رئیس جمهور این کشور اجازه می دهد تا تیک تاک را به طور کامل در ایالات متحده ممنوع کند. مایکل مک کال، رئیس جمهوریخواه این کمیته گفت: تیک تاک یک اسب تروای حزب کمونیست چین امروزی است که برای نظارت و بهره برداری از اطلاعات شخصی آمریکایی ها استفاده می گردد.

تیک تاک متعلق به گروه چینی Bytedance است، بنابراین مدت هاست که انتقاداتی مبنی بر اینکه داده ها در این اپلیکیشن امن نیستند وجود دارد. بعلاوه بیم آن می رود که دولت چین به آن دسترسی داشته باشد. این شرکت چینی البته این ادعاها را رد می نماید. با این حال، در ماه دسامبر، این شرکت اعتراف کرد که کارمندان به طور غیرقانونی به داده های روزنامه نگاران دسترسی داشته اند تا منبع نشت اطلاعات را پیدا نمایند. خبرنگاران از ایالات متحده آمریکا و بریتانیا تحت تأثیر این جاسوسی قرار گرفتند.

وزارت امور خارجه لتونی بعلاوه استفاده از پلتفرم ویدیوی کوتاه چینی تیک تاک را بر روی تلفن های همراه شرکت ها و سایر دستگاه های رسمی به دلایل امنیتی ممنوع نموده است.

اتریش هم اخیرا ممنوعیت استفاده از این اپلیکیشن را به دلایل امنیتی در دستور کار قرار داده است.

هلند نیز ممنوعیت استفاده از این اپلیکیشن را اجرایی نموده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 اسفند 1401 بروزرسانی: 20 اسفند 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5928

به "بلژیک هم استفاده از اپلیکیشن چینی تیک تاک را ممنوع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلژیک هم استفاده از اپلیکیشن چینی تیک تاک را ممنوع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید