احیای تالاب میانکاله

به گزارش دور زمین، برای احیای تالاب میانکاله مازندران، توسعه پرنده نگری و افزایش دانش محیط زیستی 20 میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده است.

احیای تالاب میانکاله

علی محمد شاعری، عضو مجمع نمایندگان مازندران، با بیان اینکه برای رسیدن به توسعه مازندران، توریستی مقرون به صرفه ترین و سریع ترین روش است، به مدیریت یکپارچه عباس آباد بهشهر اشاره نمود و اضافه کرد:

یکی از آرزوهای مردم دسترسی به صفی آباد بود که مراحل نهایی آن با همکاری وزیر اطلاعات در حال اجرا است و به زودی برای بازدید عموم آماده می گردد.

وی با بیان اینکه باید در حوزه توریستی تحول ایجاد کنیم چرا که می تواند بسیاری از مسائل مالی و بیکاری مازندران را حل نماید اعلام کرد که متاسفانه از ظرفیت مازندران به ویژه شرق مازندران استفاده بهینه نشده است.

به گفته وی 20 میلیارد ریال برای احیای تالاب میانکاله و توسعه پرنده نگری تخصیص داده شده است.

نماینده مردم در شهرستان بهشهر نکا و گلوگاه در ادامه گفت:

سالانه استان مازندران پذیرایی 30 میلیون توریست است که کمتر از یک درصد آن از این تعداد متعلق به شرق استان است.

شاعری به عنوان جاذبه های شرق این استان به پارک ملت، عباس آباد، منطقه حفاظت شده میانکاله، قبرستان سفید چاه، منطقه هزارجریب و از همه مهم تر فرهنگ غنی مردم شرق استان که متفاوت از دیگر نقاط استان است، اشاره نمود و گفت:

محصولات خاصی مانند انجیر گلوگاه ،تمشک نکا و انار اشرف در شرق مازندران است، اما چون زیرساخت ها فراهم نیست، این ظرفیت نیز به درستی بهره برداری نشده است.

وی با بیان اینکه مدیریت می تواند در کل استان زمینه بهره برداری اجتماعی و فرهنگی را فراهم کند ادامه داد که نادیده گرفتن ظرفیت های موجود در منطقه موجب شده تا شاخص بیکاری در شرق استان بیش از غرب مازندران باشد.

وی از اختصاص 2 میلیارد تومان اعتبار جهت احیای تالاب میانکاله برای افزایش دانش محیط زیستی مردم و توسعه پرنده نگری اطلاع داد و اضافه کرد که این همه امکانات در منطقه است که نیازمند اقدام و همت تمامی دستگاه های اجرایی برای توسعه توریستی است.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5525

به "احیای تالاب میانکاله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیای تالاب میانکاله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید