روانشناسی

داغدیدگی و سوگ در بچه ها و نحوه مواجهه با آن

داغدیدگی و سوگ در بچه ها ناشی از مرگ نزدیکان خصوصا والدین، شوک بزرگی به کودک وارد می نماید. برای کنترل این بحران، بایستی برنامه زندگی کودک داغدیده را هرچه زودتر به روال عادی بازگرداند. محبت، توجه و مراقبت بیشتر موجب می گردد، کودک پدیده مرگ...

6 اسفند 1399

خبرنگاران ضرورت حضور روانشناس و روان درمانگر در کارگروه های مقابله با کرونا

تهران - خبرنگاران - روانشناس بالینی گفت: حضور روانشناسان اجتماعی و مشاور روان درمانگر در کارگروه های مقابله با کرونا به منظور هم نوایی اجتماعی مردم و ارائه یک الگوی واحد برای کاهش استرس ابتلا به این ویروس لازم است.

15 بهمن 1399

تدریس خصوصی زبان انگلیسی اصفهان

رپرتاژآگهی - قصد داریم در این مقاله به اهمیت زبان انگلیسی، تدریس خصوصی زبان انگلیسی اصفهان و معرفی بهترین آکادمی تدریس خصوصی زبان انگلیسی در اصفهان بپردزیم.

14 بهمن 1399

جهانی ترین ادبیات بومی ترین ادبیات است

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در اردبیل، ایلقار موذن زاده، متولد مهر 63 در مشگین شهر، نویسنده مجموعه داستانک های جاده به زبان ترکی آذربایجانی است؛ مجموعه ای که به تازگی ازسوی انتشارات حکیم نظامی گنجه ای در تبریز روانه بازار کتاب شد.

4 بهمن 1399

چطور او را عاشق کنم؟!

برای عاشق کردن کسی که دوستش دارید خودتان را باور داشته باشید، مهربان بوده و علاقه خود را نشان دهید، نقش بازی نکنید، حس خوبی به او بدهید و ...

4 بهمن 1399

غلبه بر ترس از ازدواج

گاهی ما یا آدم های اطرافمان نسبت به ازدواج دل دل می کنیم. یعنی امکانات و شرایط این را داریم که وارد یک دوره جدید زندگی با یک آدم جدید شویم، اما چیزی که از وجود آن خبر نداریم، مانع این می گردد که نسبت به ازدواج و تشکیل زندگی مشترک اقدام کنیم.

14 دی 1399

باکتری پروبیوتیک چیست و چرا باید در غذاهای مان باشد؟

منبع باکتری های پروبیوتیک لبنیات و میوه ها هستند. اداره غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد (FAD) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) پروبیوتیک را این گونه تعریف می نماید: پروبیوتیک ها میکرو ارگانیسم های زنده ای هستند که مصرف کافی آنها سبب نمایان شدن اثرات سلامت بخش در...

9 دی 1399

ابتلا به بیماری های روانی، از عوارض خطرناک کووید-19

بیتوته/ دانشمندان در یافته های اخیر خود از ارتباط میان بیماری همه گیر کووید-19 و ابتلا به بیماری های روانی خبر داده اند. به گفته آنها تقریباً از هر پنج فرد مبتلا به کووید-19، یک نفر سه ماه پس از آنکه آزمایش کووید-19 انها مثبت شد، به یک بیماری روانی مبتلا می...

30 آذر 1399

ارتش فرانسه مجوز ساخت سرباز مصنوعی گرفت

یکی از کمیته‌های نظامی فرانسه در گزارشی مجوز انجام تحقیقات به منظور ساخت سربازان مصنوعی (بیونیک) را برای نیروهای مسلح این کشور صادر کرد.

23 آذر 1399

فواید ، فضایل و آثار باور نکردنی نماز شب

خواندن نماز شب دارای فضیلت های بسیاری است و در احادیث و روایات مختلف وجود دارد که به خواندن این نماز پر فضیلت دعوت نموده است.

11 آذر 1399

آشنایی با خواص به لیمو و عوارض آن

خواص به لیمو (Lemon verbena) شامل ایجاد آرامش و درمان بی خوابی، برطرف سردرد، ضد نفخ و .. است. در ادامه با سایر عوارض و خواص به لیمو آشنا شوید.

12 آبان 1399

3 خواسته دانشجویان از رئیس سازمان صداوسیما

جمعی از دانشجویان طی نامه ای به رئیس سازمان صدا و سیما خواهان انجام آزمایش نهایی از همه دانشجویان مشکوک به کرونا، عذرخواهی رسمی از خانواده دانشجویان و برخورد با عاملان ایجاد بحران در دانشگاه صداوسیما شدند.

10 آبان 1399

چه دمنوش هایی را برای مقابله با کرونا مصرف کنیم؟

بیتوته/ انسان ها گاهی وقت ها دچار استرس و اضطراب میشوند واین حس استرس و ناراحتی برای هیچ شخصی بیگانه نیست. زمان اضطراب، خوردن برخی گیاهان میتواند به کاهش اثر این شرایط و عارضه های ناشی از آن، یاری کند. من جمله این گیاهان میتوان به موردهای زیر اشاره کرد...

21 مهر 1399

بهترین سیگنال خرید، صندوق های سرمایه گذاری بورسی

این روزها تازه واردان بورسی همگی در تب و تاب سیگنال های خرید هستند؛ روال مرسوم این روزهای جامعه، سیگنال زدگی است و موج جدید ورود نقدینگی به بورس به شدت تحت تاثیر سیگنال فروشان هستند، موضوعی که سرمایه مبتدیان این بازار را به خطر می اندازد.

30 شهریور 1399

رفع پینه پا با روغن نعنا فلفلی

سلامانه/ کشیدن سنگ پا می تواند منافذی در پوست پینه بسته ایجاد کند. در نتیجه امکان دارد که پوست خشن شود. برای داشتن پوستی صاف و نرم بهتر است به فکر گوماژ پا یا همان لایه برداری باشید.

24 مرداد 1399

4 روش کاهش تنش در خانواده

در این روز های در خانه ماندن، شاید تنش های بیشتری بین اعضای خانواده رخ دهد. با توجه به 4 نکته کاربردی می توانیم این تنش ها را به راحتی رفع و دلخوری ها را کم تر کنیم.

27 اردیبهشت 1399

اکران خارجی فیلم ها دست سینماگران باشد، در اسپانیا فیلم می سازم

خبرنگاران-گروه هنر: مدتی است اکران فیلم های ایرانی در خارج از ایران و به خصوص در کشور کانادا رونق گرفته است و این برنامه ها کم کم وارد مرحله جدید می شوند و ساز و کار منظمی می گیرند و همین امر باعث شده ایرانیان ساکن خارج از کشور استقبال بهتری از برنامه ها...

15 اردیبهشت 1399

هیچ مورد ابتلا به کرونا در پادگان های نزاجا نداشته ایم

رئیس اداره بهداشت ودرمان نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه از ورود افراد مشکوک به پادگان ها جلوگیری می کنیم گفت: هیچ موردی ابتلا به کرونا در داخل پادگان های نزاجا نداشته ایم.

6 اردیبهشت 1399

کفاشیان هنوز در AFC نایب رئیس ایران است

به گزارش خبرنگاران، فریدون اصفهانیان با اشاره به انتخاب حیدر بهاروند به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال به جای مهدی تاج گفت: در اساسنامه آمده است در صورت کناره گیری رئیس فدراسیون، نایب رئیس اول سرپرست گردد. در صورتی که نایب رئیس اول نباشد، نواب دیگر می...

2 اسفند 1398

بازی های دسته جمعی پرطرفدار؛ ویژه شب یلدا

بیشتر دلخوشی ها پولی شده اند، اما بازی های ساده ای هم هستند که شما رایگان با دوستان انجام دهید و یک شب یلدای متفاوت و به یادماندنی را رقم بزنید. با هم چند بازی لذت بخش و ساده را مرور می کنیم.

18 بهمن 1398
تعداد: (36)