سلامتی و پزشکی

برترین رژیم غذایی برای پیشگیری از آلزایمر

مسئول آموزش همگانی انستیتو تحقیقات تغذیه ، آلزایمر را یکی از شایع ترین بیماری های دوران سالمندی برشمرد که می توان با رژیم غذایی مناسب به مقدار قابل توجهی از این بیماری پیشگیری کرد.

7 مهر 1401

کمبود سرم تزریقی در استان سمنان تا هفته آینده رفع می شود

مدیر دارویی دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: کمبود کشوری محلول های تزریقی بر پایه تمهیدات اندیشیده شده تا هفته آینده رفع خواهد شد.

25 شهریور 1401

ارزش صادرات ایران به بنگلادش به 64 میلیون دلار رسید

رایزن بازرگانی سفارت بنگلادش در ایران از صادرات 64 میلیون دلار کالا از ایران به بنگلادش در سال های 2021 و 2022 میلادی خبر داد.

22 شهریور 1401

تا کمر در زباله

دیدن بچه ها و بزرگسالانی که برای چند تکه بیشتر زباله تا کمر در مخازن و سطل های کنار خیابان خم شده اند، به تدریج برای مرکز نشینان به امری عادی تبدیل شده است.

8 شهریور 1401

گذرگاه تابستانه ای که به آموزش شهروندان کرج ختم می شود

گذر تابستانه شهروندی با ایستگاه های آموزشی در بوستان های کرج راه اندازی می شود.

7 شهریور 1401

11 باور اشتباه درباره بیماری دیابت

تا سال 2020 میلادی از هر ده نفر، یک نفر در کشور ایالات متحده آمریکا به دیابت دچار می گردد. به صورت جهانی تخمین زده شده 422 میلیون نفر با این بیماری در حال زندگی هستند. با وجود این که آگاهی های پایه ای پیرامون بیماری دیابت تقریبا در هر فرهنگی صورت گرفته، همچنان...

3 شهریور 1401

ساخت لوزالمعده مصنوعی برای بیماران دیابتی

دستگاه نو پیشرفته به وسیله محققان MIT هر 12 ساعت به مدت پنج دقیقه باد و خالی می گردد و با این تحرک مکانیکی، از تجمع سلول های ایمنی در نزدیکی دستگاه های قابل کاشت جلوگیری می نماید.

31 مرداد 1401

روش سلبی برای حفظ درختان جواب نمی دهد

تهران (پانا) - یک عضو شورای شهر تهران معتقد است برای حفاظت از درختان در کنار روش های صد در صد سلبی نیاز به روش های ایجابی هم هست.

31 مرداد 1401

سبک سفر ؛ هدایت برای اینکه بدانیم چطور سفر کنیم

ولی واقعیت سفر چیز دیگری است در این مقاله از خبرنگاران می خواهیم تحلیلی داشته باشیم بر روی انتخاب سبک سفر و اینکه چطور سبک خودمان را بسازیم.

14 مرداد 1401

اگر موهایتان کم پشت است بخوانید

موهای ما بعد از دوره طولانی استفاده از انواع و اقسام مواد آرایشی و اتو و سشوارهای روزانه دیگر شادابی و زیبایی روزهای گذشته را ندارند و با هر بار رنگ کردن نازک تر و کم پشت تر از گذشته می شوند.

13 مرداد 1401

آشنایی با انواع شکر و کاربرد آن ها

شکر انواع مختلفی دارد. رایج ترین آن که همه ما روزانه استفاده می کنیم شکر سفید است. شکر سرخ، شکر قهوه ای و شکر خام از انواع مختلف آن هستند. آشنایی با انواع شکر به شما این امکان را می دهد که متناسب با احتیاج و ذائقه خود بتوانید شکر مناسب را بهره ببرید. در ادامه...

11 مرداد 1401

پوکه معدنی سنگ قیمتی

پوکه معدنی ماده خام بسیاری از محصولات از خمیردندان گرفته تا کشاورزی، از صنایع دفاعی تا بخش ساختمانی است

10 مرداد 1401

7 درمان خانگی برای سرفه خشک

می توانید به جای استفاده از محلول های شیمیایی برای درمان سرفه خشک از درمان های خانگی کم ضرر بهره ببرید. این درمان ها نه تن ها برای ما بهتر هستند، نسبت به اغلب شربت ها نیز طعم بهتری دارند.

7 مرداد 1401

قلق های آنالیز جزئیات مهم در تأسیسات ساختمان

تأسیسات از نیازهای اصلی یک ساختمان است و تا دلتان بخواهد جزئیات و نکات ریز دارد. تعریف عامیانه تأسیسات ایجاد کردن شرایط مطبوع رفاهی برای ساکنان یک ساختمان است. از سیستم های برقی، حرارتی، بهداشتی گرفته تا لوله کشی و موتورخانه. همه این موارد جزو تأسیسات...

6 مرداد 1401

کاخ سفید: انتظار افزایش فوری تولید نفت بعد از سفر بایدن را نداریم

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی دولت بایدن بیان نمود که انتظار نداریم عربستان سعودی تولید نفت خود را فوری افزایش دهد.

4 مرداد 1401

آزمون پذیرش دستیار فلوشیپ پزشکی فردا برگزار می گردد

رئیس مرکز سنجش پزشکی از برگزاری آزمون پذیرش دستیار دوره های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) در روز 12 خرداد اطلاع داد و گفت: تمامی فرآیند این آزمون در دانشگاه های علوم پزشکی انجام می گردد.

18 تیر 1401

کمپین دانشجویی نه به دخانیات در دانشگاه شریف برگزار می گردد

همزمان با هفته ملی مبارزه با دخانیات، کمپین بزرگ دانشجویی نه به دخانیات در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می گردد.

17 تیر 1401

معرفی اپلیکیشن Fluid Simulation؛ با استرس خداحافظی کنید!

جزو آن دسته افرادی هستید که به راحتی تحت تأثیر شرایط منفی قرار گرفته و استرس می گیرند؟ گاهی اوقات از شدت استرس نمی توانید چشم روی هم بگذارید؟ نمی خواهید از داروهای مسکن و آرام بخش استفاده کنید و در پی راه ساده تری می شد؟ آنچه که در این مطلب قرار است بخوانید،...

10 تیر 1401

داروی بیماران خاص درب منزل تحویل داده خواهد شد

رئیس سازمان غذا و دارو از اهتمام این سازمان برای تامین داروی بیماران خاص و تحویل آن درب منزل در سال 1401 اطلاع داد.

8 تیر 1401

برترین راه حل برای جلوگیری از پیری

تهران (پانا) - محصولات زیادی وجود دارند که شعارشان کند کردن فرایند پیری است، اما جالب است بدانید سبک زندگی بر روی فرایند پیری تاثیر بیشتری خواهد داشت.

5 تیر 1401
تعداد: (835)