نخست وزیر ایتالیا: فکر نمی کردیم کرونا به این سرعت منتشر گردد

به گزارش دور زمین، نخست وزیر ایتالیا در مصاحبه ای چهارشنبه گفته که دولت او فکر نمی نموده ویروس کرونا با این سرعت منتشر گردد.

نخست وزیر ایتالیا: فکر نمی کردیم کرونا به این سرعت منتشر گردد

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل دور زمین، نخست وزیر ایتالیا از کاهش میزان آمار مبتلایان و فوتی ها در اثرابتلا به بیماری کووید19 اطلاع داد و گفت که این بدان معناست که اقدامات دولت ایتالیا مثمر ثمر بوده و نتیجه داده است.

او امروز چهارشنبه در گفت وگوبا شبکه الجزیره قطر گفت: فکر نمی کردیم این ویروس به این شکل انفجاری و گسترده منتشر شود. این در حالی بود که ما اقداماتی را اتخاذ نموده بودیم.

نخست وزیر ایتالیا گفت که سیستم درمانی برای مواجهه با این نوع شرایط اضطراری آماده نیست و تنها چند هفته وقت داشتیم تا با این شرایط کنار بیاییم. او گفت که مرحله دوم مقابله با کرونا به این معنا نیست که اوضاع به حالت خود سریعاً برمی شود بلکه این مرحله تدریجی خواهد بود.

این مقام ایتالیایی از رسیدن یاری های قطر به ایتالیا اطلاع داد و گفت که امروز چند هواپیمای حامل بیمارستان (بیمارستان از پیش ساخته شده) وارد کشور شده است.

او گفت که مقطع و لحظات کنونی در تاریخ اتحادیه اروپا مهم و محوری است و اگر ما سریعا برای ایجاد راه چاره ها بر اساس همکاری و همبستگی کوشش نکنیم، واکنش خیل زیادی از شهروندان اروپایی منفی خواهد بود.

نخست وزیر ایتالیا همچنین خواهان توقف درگیری در لیبی شد و گفت که راه چاره سیاسی باید شروع شود. او گفت که ویروس کرونا خطرناک است و همه باید در مورد بازگشت آن هشیار باشیم.

ایتالیا بعد از ایالات متحده آمریکا و اسپانیا بیشترین آمار ابتلایان را دارد ولی فوتی های این کشور از همه کشورها بیشتر است. آمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا در مقایسه با روزهای گذشته رو به کاهش است.

بر اساس آمار دیروز ایتالیا، 135586 نفر به کرونا مبتلا شده و 17127 نفر نیز جان باخته اند. آمار روزانه ایتالیا آخر شب اعلام می شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2555

به "نخست وزیر ایتالیا: فکر نمی کردیم کرونا به این سرعت منتشر گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر ایتالیا: فکر نمی کردیم کرونا به این سرعت منتشر گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید