تور فیلیپین

تور فیلیپین در هیچ لحظه‌ای فرصت شگفت‌زده کردن گردشگران را از دست نمی‌دهد. جاذبه‌های خارق‌العاده در زیر و بیرون از آب، سواحلی با شن‌های سفید و طلایی، غروب‌های دلنواز، فرهنگ گوناگون،  مهمان‌نوازی مثال‌زدنی، غذاهای فوق‌العاده لذیذ، حال و هوای آرامش‌بخش گرمسیری و البته مردم مهربان و دوست‌داشتنی که آماده‌اند در هر کجا و در هر زمانی به مسافران خوشامد بگویند. اینها تنها بخشی از چیزهایی هستند که مسافران خوش‌شانس تور فیلیپین آنها را تجربه خواهند کرد. این سرزمین همه چیز دارد، از آتشفشان‌های بلند و صخره‌های بکر مرجانی تا جنگل‌های انبوه و سرسبز، رودخانه‌های زیرزمینی، غارهای باستانی و برخی از افسون‌کننده‌ترین آبشارها در تمام دنیا. شما می‌توانید در اطراف کشتی‌های غرق شده در زمان جنگ جهانی دوم غواصی کنید؛ در جنگل چادر بزنید و از طریق غارهای سنگ‌آهکی فوق‌العاده زیبا به اعماق زمین نزدیک شوید. و شاید مهم‌تر از همه، قیمت تور فیلیپین این سفر را به یکی از اعجاب‌انگیزترین تجربه‌ها، هم برای کوله‌پشتی‌گردها و هم دیگر گردشگرانی تبدیل کرده است که به دنبال یک سفر ارزان و به‌یادماندنی هستند. گذراندن یک یا دو شب در این سرزمین زیبا برایتان کافی نخواهد بود، اگر بخواهید تمام آن چه که تور فیلیپین برای ارائه دارد را تجربه کنید.

تورهای فیلیپین

برای دریافت جزئیات تور و شماره تماس آژانسهای برگزارکننده تورها، روی هر آگهی کلیک کنید.

چرا به تور فیلیپین برویم؟

فیلیپینی‌ها به مهمان‌نوازی معروف هستند. از همان لحظه‌ای که وارد فرودگاه می‌شوید، با مردم خونگرمی مواجه می‌شوید که شما را برای برآورده شدن تمام نیازهایتان یاری می‌کنند. راننده‌های تاکسی سعی می‌کنند با شما گرم بگیرند و اگر خوش‌شانس باشید به شما پیشنهادهایی عالی می‌دهند، برای این که در تور فیلیپین چه کارهایی را امتحان کرده و از چه مکان‌هایی دیدن کنید. هر جا اقامت کنید مردمی وجود دارند که با شما دوست می‌شوند و کاری می‌کنند شما احساس راحتی بودن در خانه خودتان را داشته باشید. آنها شما را به اعضای خانواده‌شان معرفی می‌کنند؛ حتی شما را به مراسم و جشن‌های خانوادگیشان دعوت می‌کنند. وقتی هم که قرار است از آنها جدا شوید، با صورت‌های مهربان و خنده‌هایشان شما را بدرقه می‌کنند.

فیلیپین

بخش مهمی از هویت هر استان در این سرزمین را فستیوال‌هایی تشکیل می‌دهند که هر سال در ماه‌های مختلف برگزار می‌شوند. این فستیوال‌ها، یا مراسم یادبودی برای قدیس‌های محافظ شهرها و استان‌ها هستند یا از افسانه‌هایی که از گذشته به یادگار مانده‌اند ریشه گرفته‌اند. رژه‌های رنگارنگ، لباس‌های پر جزئیات و با دقت طراحی‌شده، جشن‌های خیابانی و مسابقات مختلف، حال و هوای هر کدام از این فستیوال‌ها را گرم و به‌یادماندنی می‌کنند. مسافران تور فیلیپین می‌توانند در مدت سفرشان در فستیوال‌های معروفی مانند سینولوگ در سبو، پاناگبنگا در باگیو، موریونز در ماریندوک و رودئو در ماسباته شرکت کنند.

این سرزمین یک مجمع‌الجزایر با بیشتر از 7000 جزیره کوچک و بزرگ است؛ هر کدام از آنها زیبایی و افسون مختص به خودشان را دارند. بسته به میزان مسافت، شما می‌توانید با قایق یا هواپیما به این جزیره‌ها بروید. اگر می‌خواهید در تور فیلیپین از مقصدهای عالی و توصیه شده دیدن کنید، جشن و شادی در جزیره بوراکای در آکلان؛ چادر زدن و تجربه امواج خروشان دریا در جزیره‌های کاراموآن، جزیره‌گردی در کالاگواس و سقوط آزاد از آسمان در جزیره بانتایان را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

در تور فیلیپین اگر مزه غذاهای لذیذ این سرزمین را نچشید مطمئنا به خودتان ظلم کرده‌اید. یک راه عالی برای آشنا شدن با فرهنگ یک کشور از طریق غذاهای آنجا است و فیلیپینی‌ها بدون شک در این زمینه آماده‌اند تا خودی نشان دهند. در شهر سبو مزه لچون بی‌نظیر را بچشید، شکم گرسنه خود را با سیسیگ‌های پامپانگا پر کنید و در استان کوئزون غذا خوردن با دست را تجربه کنید. برخی دیگر از غذاهایی که باید در این سفر امتحان کنید، شامل آدوبو، بالوت، هالوهالو و البته دوریان شهر داوائو می‌شوند.

کوهنوردی در تور فیلیپین در چند سال اخیر به یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌ها در بین گردشگران تبدیل شده است، آن هم به لطف علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی که مصمم هستند کوهستان‌های فوق‌العاده زیبای این سرزمین را به تمام دنیا نشان دهند. وقتی در داوائو بودید می‌توانید به بلندترین قله کشور یعنی قله آپو با 2954 متر ارتفاع صعود کنید. مسافران می‌توانند برای ماجراجویی‌های بیشتر به سراغ قله دولانگ دولانگ و پولاگ بروند. اگر دوست دارید بچه‌ها را همراه خود ببرید و مناظر نفسگیر را ببینید می‌توانید یکی از قله‌های شهر باتانگاس را امتحان کنید.

شن‌های پودری سفید، کِرِم، قهوه‌ای، خاکستری و صورتی؛ هر نوع رنگی که می‌خواهید را نام ببرید، در تور فیلیپین یک ساحل با این نوع شن را پیدا خواهید کرد. جزیره‌های بوراکای، پالاوان و سیبو سواحلی با شن‌های سفید دارند. سواحل با شن‌های طلایی و کرم رنگ را در پانگاسینان در شمال لوزون به فاصله یک سواری چند ساعته از پایتخت فیلیپین یعنی مانیل پیدا خواهید کرد؛ سواحلی که مطمئنا شما را شگفت‌زده خواهند کرد.

شهر آنیلائو در باتانگاس که تنها چند ساعت از مانیل فاصله دارد، بخش‌های زیادی برای غواصی دارد. در تور فیلیپین در این مناطق شما می‌توانید در کنار کوسه‌ها غواصی کنید. تماشای کوسه‌نهنگ‌ها جاذبه اصلی در اوسلوب در سیبو است. در زمان غواصی و بودن در دریا انجام اقدامات احتیاطی فراموش‌تان نشود.

در بین قله‌های سر به فلک کشیده و جزیره‌های نفسگیر، صدها غار چشم انتظار مسافران تور فیلیپین برای کشف شدن هستند. وقتی در مناطق شمالی کشور بودید می‌توانید در یک تور گردشی در غار ساماگوینگ شرکت کنید. در پالاوان می‌توانید از یک رودخانه زیرزمینی فوق‌العاده زیبا و مشهور در سطح جهانی دیدن کنید. بعد از دیدن غارها، دریاچه‌ها می‌بایست گزینه بعدیتان برای دیدن جاذبه‌ها در این سفر باشند. در سان پابلو 7 دریاچه وجود دارد که می‌توانید در یک روز از آنها دیدن کنید. اگر دوست دارید بیشتر ببینید می‌توانید به دریاچه کایانگان در پالاوان بروید و با مردم قبیله تاگبانوا آشنا شوید.

این سرزمین تاریخی غنی دارد، به اضافه فرهنگی گوناگون که از قرن‌ها بودن در تسلط استعمارگران مختلف پدید آمده است. در مانیل شما می‌توانید یک روز از تور فیلیپین خود را به بازدید از شهر دیوارکشی‌شده اینتراموروس اختصاص دهید. این مکان به عنوان یک پناهگاه در زمان رژیم اسپانیایی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. یک تور یک روزه در کورگیدور می‌تواند شما را با گوشه‌ای از تاریخ این سرزمین در زمان استعمار آمریکایی‌ها آشنا کند. محله کالی کریسولوگو منطقه‌ای است که با ظاهر قدیمیش حفظ و نگهداری می‌شود و یادآور دوران استعمار اسپانیایی‌ها است.

تعداد زیادی آتشفشان در این سرزمین وجود دارند. در تور فیلیپین از قله مایون دیدن کنید و از ظاهر کاملا مخروطیش (همانند قله فوجی در ژاپن) شگفت‌زده شوید. به فاصله یک سواری چند ساعته از مانیل شهر تاگایتای قرار گرفته است، جایی که شما می‌توانید یکی دیگر از آتشفشان‌های فعال در کشور را ببینید. در اطراف این کوه دریاچه تال قرار گرفته است؛ از این محل شما می‌توانید منظره‌های خیره‌کننده از شهر تاگایتای را ببینید. شما می‌توانید به نزدیک دریاچه رفته و یک روز را نزدیک آتشفشان سپری کنید. یک تجربه هیجان‌انگیز دیگر، گردش یک روزه به مقصد قله پیناتوبو با اسفتاده از ماشین چهار چرخ محرک است. شما از دیدن دریاچه دهانه آتشفشان شگفت‌زده خواهید شد، دریاچه‌ای که به خاطر فوران سال 1993 به وجود آمده است.

در تور فیلیپین چه چیزی بخریم؟

تور فیلیپین سفری عالی برای هر کسی است که به خرید صنایع دستی شیک و زیبا، لوازم جالب توجه برای منزل، جواهرات و قلاب‌دوزی علاقه دارد. با خرید صنایع دستی محلی مانند ابریشم و کنده‌کاری چوبی توریست‌ها می‌توانند به اقتصاد در حال رشد این کشور کمک کنند. جای شکی وجود ندارد که در میان تمام شهرهای این کشور، مانیل جایی است که باید به آن بروید، اگر برای خرید جدی هستید. با وجود تعداد زیادی مال‌های دارای تهویه مطبوع، فوق مدرن و پر شده از مشهورترین برندهای دنیا، این شهر پایتخت خرید در این سرزمین است. اگر به دنبال خرید کالاهایی بومی‌تر و سنتی‌تر هستید می‌توانید به بازارهای مانیل و دیگر جزیره‌ها سر بزنید؛ بازارهایی که با وسایل دست‌ساز و با کیفیت بالا پر شده‌اند. با این که مال‌های بزرگ در همه جا به چشم می‌خورند اما بازارها معمولا جمعیت بیشتری از مردم محلی را به خودشان جذب می‌کنند. در هر سفری به هر جایی از دنیا، سر زدن به بازارهای محلی باید جزئی از اولویت‌های سفرتان باشد چرا که به این شکل است که می‌توانید علاوه بر آشنا شدن با فرهنگ مردم محلی، کالاهای ارزان قیمت هم پیدا کنید. بیشتر فروشنده‌ها می‌توانند به صورت دست و پا شکسته انگلیسی صحبت کنند، در نتیجه چانه زدن برای پایین آوردن قیمت همیشه ممکن است.

پیشنهادهایی برای خرید سوغاتی در تور فیلیپین

از آنجا که این سرزمین در مسیرهای تجاری چین بوده است، جای تعجب ندارد که در مدت تور فیلیپین در بخش‌های مختلف کشور و در بسیاری از فروشگاه‌ها در سرتاسر مانیل شما می‌توانید ظروف چینی را پیدا کنید. البته اگر برنامه دارید لوازم آنتیک و قدیمی بخرید، حواستان به چیزی که می‌خرید باشد و مطمئن شوید که آن کالاها مجوزهای لازم را دارند. مجسمه‌های قدیس‌ها در آنتیک‌فروشی‌های ارمیتا و ماکاتی و هچنین فروشگاه‌های کوچک در شهرهای قدیمی مانند ویگان پیدا می‌شوند.

سبدهای حصیری در اینجا از گستره متنوعی از الیاف طبیعی مانند بامبو، نیپا، راتان و انواع دیگر درختان نخل ساخته می‌شوند. صنعت سبدسازی در این سرزمین رونق فراوانی دارد، صنعتی که استادی و هنر منحصربه‌فرد فیلیپینی‌ها را به نمایش می‌گذارد. وسایل حصیری ساخته شده در اینجا به شکل گسترده‌ای به نقاط مختلف دنیا صادر می‌شوند و هم از نظر زیباشناسی و از هم نظر کاربردپذیری ستایش می‌شوند. با وجود در دسترس بودن گستره متنوعی از اندازه و شکل‌ها، این سبدها هدیه‌ها و سوغاتی‌هایی عالی برای بر گرداندن از تور فیلیپین به حساب می‌آیند. سبدهای حصیری در اطراف مناطق توریستی و در بیشتر بازارها به راحتی پیدا می‌شوند.

ساخت وسایل برنجی یک تخصص در منطقه میندانائو است. اولین آهنگرها در این سرزمین در این منطقه سکونت می‌کردند؛ این سنت تا امروز هم ادامه داشته است. آهنگران در اینجا وسایل جالب توجهی مانند جعبه‌های جواهر، ناقوس، تخت خواب و ماکت توپ‌های جنگی را می‌سازند. مانند وسایل آنتیک به مسافران تور فیلیپین توصیه می‌شود در خرید وسایل برنجی هم دقت کنند.

بارونگ تاگالوگ لباس سنتی سوزن‌دوزی‌شده این سرزمین است. این پیراهن‌ها به شکل‌های مختلفی از نمونه‌های رسمی و خیلی گران تا نسخه‌های آستین کوتاه که معمولا توسط مسافران تور فیلیپین پوشیده می‌شوند در دسترس هستند. شما می‌توانید پیراهن‌های دوخته شده با پارچه نیمه‌شفاف به نام پیکا همراه با سوزن‌دوزی دستی فوق‌العاده ظریف یا نسخه‌های معمولی سوزن‌دوزی شده با چرخ خیاطی را بخرید. گستره متنوعی از لباس‌های سوزن‌دوزی‌شده برای خانم‌ها هم در دسترس هستند، مانند بارونگ، خلعت و یا جلابه همراه با روسری، کیف و دستمال گردن‌هایی با طرح‌های مشابه برای یکدست کردن مجموعه لباس‌هایتان.

دو نوع معمول جواهرهای موجود برای خرید در تور فیلیپین صدف و نقره هستند، جواهرهایی که برای قرن‌ها در اینجا خرید و فروش می‌شوند. مادر مروارید احتمالا محبوب‌ترین است، بعد از آن مرجان و لاک لاکپشت قرار دارند که روز به روز به محبوبیت‌شان اضافه می‌شود. البته به توریست‌ها توصیه اکید می‌شود از خرید مرجان‌ها و لاک لاکپشت جدا خودداری کنند، چرا که این صنعت در حال نابودی صخره‌های مرجانی و به طبع آن جانداران دریایی اطراف این صخره‌ها است. بهترین جواهرات نقره‌ای را می‌توانید در باگیو پیدا کنید، جایی که آموزش‌های دانشگاه سینت لوئیس دانشجویانی ماهر و خبره را پدید آورده تا صنعت جواهرسازی این کشور حفظ شده و زنده بماند.

زیراندازهای رنگارنگ ساخته شده در این سرزمین معمولا به عنوان تزئین در هتل‌ها و خانه‌های فیلیپینی‌ها استفاده می‌شوند. زیراندازهای حصیری لوزون رنگ‌های طبیعی دارند، در حالی که نمونه‌هایی که در لیته و سامار پیدا می‌کنید طرح‌های شیک‌تر و خاص‌تری دارند. زیراندازهای حصیری مناطق باسیلان و سولو طرح‌های هندسی دارند. برای خرید این صنایع دستی ارزان قیمت می‌توانید به سبو، داوائو و زامبوانگا بروید. کنده‌کاری‌های چوبی یکی دیگر از کالاهایی هستند که باید در تور فیلیپین بخرید. کنده‌کاری‌های چوبی با کیفیت بالا توسط مردم ایفوگائو ساخته می‌شوند. کنده‌کاری‌های مذهبی و توتم‌های حیوانات از منطقه پالاوان را می‌توانید در مناطق توریستی ارمیتا پیدا کنید.

چه زمانی به تور فیلیپین برویم؟

محبوب‌ترین زمان برای رفتن به تور فیلیپین فصل خشک است (از اکتبر تا آوریل)؛ در این زمان بخش‌های مختلف کشور به طور کامل قابل دسترس هستند، شامل تعداد زیادی از جزیره‌های زیبا و همچنین مناطق دور افتاده‌تر. در ماه‌های مارس و آوریل دمای هوا بالا است، بنابراین بهتر است در ماه‌ها خنک‌تر دسامبر و فوریه به این سفر بروید. دوره بین ماه می تا اکتبر فصل بارانی است؛ البته توجه کنید که در این دوره باران به شکل بی‌وقفه نمی‌بارد و بارش باران به ندرت می‌تواند برنامه‌های سفر شما را به طول کامل مختل کند. شما در این فصل هم همچنان می‌توانید از روزهای آفتابی و گرم لذت ببرید، به اضافه جمعیت کمتر و مناظر بسیار سرسبز و زیبا. فصل نیمه خلوت (می تا نوامبر) می‌تواند زمانی خوب برای داشتن یک تور ارزان فیلیپین باشد. در این زمان خبری از جمعیت انبوه گردشگران نیست، هوا همچنان دلپذیر است و قیمت پرواز از فصل پر گردشگر ارزان‌تر است. هوا در این سرزمین می‌تواند غیر قابل پیش‌بینی باشد؛ توفان‌ها گاهی در اوایل آگوست از راه می‌رسند و زمان‌هایی دیگر در اواخر ژانویه.

ژانویه زمانی عالی برای رفتن به تور فیلیپین است، چرا که دمای هوا خنک است بدون این که به درجه خیلی سرد برسد. این ماه همچنین درست در نیمه فصل خشک قرار گرفته، در نتیجه بارش‌ها در کمترین مقدار هستند. فستیوال آتی آتیهان که معمولا در هفته دوم ماه ژانویه برگزار می‌شود، بدون شک بزرگترین فستیوال در کل کشور است. این فستیوال که در شهر کالیبو در استان آکلان جشن گرفته می‌شود، با نمایش‌ها و رژه‌های خیابانی همراه است. فستیوال دیناگیانگ یک فستیوال نسبتا مدرن است که بر اساس فستیوال آتی آتیهان شکل گرفته است. این فستیوال که در هفته چهارم ژانویه برگزار می‌شود، شامل یک رژه در کنار رودخانه ایلویلو است. فستیوال سیاه ناصری در روز نهم ژانویه برگزار می‌شود؛ در این فستیوال مردم در بیرون از کلیسای کوایپو در مانیل جمع می‌شوند تا بتوانند مجسمه سیاه ناصری را لمس کنند. این مجسمه بزرگ از حضرت مسیح، توسط دسته‌ای از افراد پابرهنه در خیابان‌ها گردانده می‌شود. سینولوگ (سومین یکشنبه ماه ژانویه) بزرگترین رویداد شهر سبو است. این فستیوال به افتخار سانتو نینو (تصویر کودکی حضرت مسیح) برگزار شده و شامل یک رژه بزرگ خیابانی، موسیقی زنده و مقدار زیادی خوراکی و نوشیدنی است.

فوریه هم تا حد زیادی مانند ژانویه است؛ البته در این ماه دمای هوا اندکی بالاتر است. بعد از فروکش کردن سیل عظیم مسافران تور فیلیپین که برای گذراندن تعطیلات سال نوی میلادی به اینجا آمده بودند، شهرها و سواحل حال و هوای خلوت‌تری دارند. فستیوال کامولان (اواخر فوریه تا اوایل مارس) در شهر مالایبالای برگزار می‌شود؛ در این فستیوال سنت‌ها و رسوم فرهنگی 7 گروه قومیتی که در این منطقه زندگی می‌کنند جشن گرفته می‌شوند. فستیوال پامولیناون (دو هفته اول فوریه) یک جشن بزرگ و سرتاسری در شهر لائواگ است. رویدادهای این جشن که به افتخار سینت ویلیام برگزار می‌شود، شامل جشن‌های خیابانی، اجراهای موسیقی و رژه‌های مذهبی هستند. فستیوال گل شهر باگیو هر سال در هفته سوم فوریه برگزار می‌شود؛ این فستیوال بسیار خیره‌کننده شامل رژه سکوهای متحرک بزرگی است که به زیبایی هر چه تمام با گل‌های رنگارنگ تزئین شده‌اند.

دمای هوا در ماه مارس شروع به بالا رفتن می‌کند. در زمان هفته عید پاک پیدا کردن هتل حسابی سخت می‌شود، بنابراین اگر امکان انتخاب محل اقامت‌تان از میان گزینه‌های متنوع برایتان اهمیت دارد، در این زمان به تور فیلیپین نروید. فستیوال بانگکرو در هفته اول یا دوم مارس برگزار می‌شود. بانگکرو به معنی قایقران است و این فستیوال 4 روزه به رژه‌ها، مسابقات قایقرانی و نمایش‌های خیابانی اختصاص داده شده است.

اگر در روزهای ابتدایی ماه آوریل به تور فیلیپین می‌روید، حتما از مدت‌ها قبل‌تر هتل خود را رزرو کنید، چرا که شلوغی تعطیلات عید پاک پیدا کردن اتاق خالی در این زمان را حسابی سخت می‌کند. دمای هوا در این آخرین ماه فصل خشک در بالاترین حد قرار دارد. فستیوال بین‌المللی قایق اژدها نسخه فیلیپینی مسابقات قایق اژدها در هنگ کنگ است. در این مسابقات تیم‌های محلی و بین‌المللی با کانوهای چوبی بلند در آب‌های ساحل سفید مسابقه می‌دهند.

اگر مشکلی با گرما ندارید، می زمانی عالی برای رفتن به تور فیلیپین است، چرا که در این ماه همچنان شانس مواجهه با روزهای بدون باران در تمام مدت سفرتان وجود دارد. مناطق کم ارتفاع می‌توانند در این وقت از سال حسابی گرم باشند اما در همین حال ماه می زمانی خوب برای بازدید از مناطق ساحلی و کوهستانی است. فستیوال فلورس دی مایو جشن آمدن بارش‌ها است. مراسم جشن معمولا تا بعد از تاریکی هوا هم ادامه پیدا می‌کند؛ شب هنگام مردم محلی شمع روشن می‌کنند و حال و هوایی شگفت‌انگیز را در شهرها پدید می‌آورند. فستیوال برداشت محصول روز پانزدهم ماه در چندین شهر برگزار می‌شود؛ در زمان این فستیوال مردم خانه‌های خود را با میوه‌ها و سبزی‌ها تزئین می‌کنند.

ماه ژوئن که برسد بارش‌ها در تمام کشور شروع می‌شوند؛ ابتدا در مناطق شمالی و همانطور که به روزهای پایانی ماه نزدیک می‌شویم در مناطق جنوبی. مناطق اطراف سبو تقریبا برای تمام طول ماه خشک هستند. در ماه جولای مقدار بارش‌ها در تمام کشور زیاد می‌شود؛ مناطق شمالی معمولا بیشترین مقدار بارش‌ها را دریافت می‌کند. آگوست هم تا حد زیادی مانند جولای است. از آنجا که فصل توفان‌ها در انتهای ماه از راه می‌رسد، بهتر است از رفتن به تور فیلیپین در ماه آگوست خودداری کنید.

برای سپتامبر می‌توانید انتظار بارش شدید باران را داشته باشید. به علاوه احتمال وقوع توفان. توصیه می‌کنیم در این ماه هم به تور فیلیپین نروید. در انتهای ماه اکتبر بیشتر بارش‌ها ناپدید شده‌اند. اما همچنان شانس وقوع توفان وجود دارد، به همین دلیل بهتر است برای سفر روزهای انتهایی ماه یا اوایل نوامبر را انتخاب کنید. در ماه نوامبر فصل خشک به طور رسمی دوباره شروع می‌شود، البته همچنان شانس وقوع توفان وجود دارد، به همین خاطر شانس مواجهه با هوای عالی در روزهای انتهایی ماه بیشتر است. دمای خنک ماه دسامبر زمانی عالی برای سفر به این سرزمین را پدید می‌آورد. با این که احتمال خیلی کمی برای وقوع توفان وجود دارد اما فصل پرگردشگر شروع می‌شود.

قیمت تور فیلیپین

فیلیپین یک مقصد تفریحی شگفت‌انگیز است و با وجود این تعداد و تنوع از جزیره‌های مختلف، کارها برای انجام دادن و جاذبه‌ها برای دیدن، شما برای برنامه‌ریزی سفرتان انتخاب‌های فراوانی در پیش رو خواهید داشت. مانند دیگر کشورهای جنوب شرق آسیا قیمت تور فیلیپین خیلی پایین به حساب می‌آید، به خصوص زمانی که آن را با سفر به دیگر مناطق جهان مانند کشورهای اروپایی مقایسه کنید. سفر در این سرزمین فوق‌العاده مقرون‌به‌صرفه است و غذا و هتل‌های ارزان قیمت به راحتی در دسترس هستند. بیشتر جزیره‌ها در این سرزمین برای تمام افراد با بودجه‌های مختلف گزینه‌های بسیاری برای ارائه دارند؛ چه آنهایی که دوست دارند حسابی ولخرجی کنند و یک سفر لوکس داشته باشند، چه آنهایی که به امید یک تور ارزان فیلیپین به این گوشه از دنیا آمده‌اند. در هر حالتی مطمئن باشید یک تجربه فراموش‌نشدنی خواهید داشت.

قیمت هتل در فیلیپین

اگر می‌خواهید بدانید قیمت تور فیلیپین در نهایت برایتان چه قدر تمام خواهد شد، قیمت هتل باید یکی از اولین ملاحظات‌تان باشد. این سرزمین منزلگاه گستره متنوعی از گزینه‌های اقامتی مناسب برای تمام بودجه‌ها است؛ چه آنهایی که می‌خواهند یک تور ارزان فیلیپین داشته باشند، چه آنهایی که سفرهای لوکس و 5 ستاره را ترجیح می‌دهند. یک اتاق دو تخته خصوصی در یک خوابگاه یا مهمانخانه مناسب می‌تواند حدود 25 دلار در روز برایتان هزینه داشته باشد. اگر می‌توانید پول زیادی برای هتل خرج کنید، مشکلی از بابت پیدا کردن گزینه‌های لوکس و گران قیمت و هتل بوتیک‌های شیک در بیشتر مناطق توریستی نخواهید داشت. اگر بودجه‌تان خیلی محدود است، می‌توانید از اتاق‌های مشترک خوابگاه‌ها استفاده کنید که به صورت گسترده‌ای در دسترس هستند. معمولا می‌توانید محل اقامت خود را در زمان رسیدن به مقصدتان رزرو کنید، اما در فصل شلوغ گردشگری (به خصوص در طول هفته مقدس) اکیدا توصیه می‌کنیم هتل خود را از مدت‌ها قبل‌تر رزرو کنید، چرا که گردشگران محلی در این وقت از سال به سفرهای تفریحی خودشان می‌روند و پیدا کردن یک اتاق خالی در جزیره‌های محبوب حسابی سخت می‌شود.

هزینه جابه‌جایی در تور فیلیپین

دومین بخش اصلی از مخارج سفر را هزینه‌های جابه‌جایی تشکیل می‌دهد. اگر سفرهای خود را به رفتن به یک یا دو تا از جزیره‌های معروف محدود کنید، می‌توانید به شکل قابل توجهی قیمت تور فیلیپین خود را کاهش دهید. تاکسی معمول‌ترین وسیله حمل و نقل در این سرزمین است؛ البته برای داشتن یک تور ارزان فیلیپین می‌توانید از گزینه‌های محلی‌تر مانند موتورهای سه‌چرخ و جیپینی (خودروهای جیپ مسافربری) استفاده کنید که به مراتب ارزان‌تر هستند. شما همچنین می‌توانید در بعضی جزیره‌ها موتورسیکلت کرایه کنید و به این صورت علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های گشت و گذار، این قدرت را داشته باشید که مسیرهای خودتان را انتخاب کنید و هر کجا که خواستید توقف کنید. اتوبوس‌های بیرون شهری وسیله‌هایی عالی برای سفر در داخل جزیره‌های بزرگ مانند لوزون هستند. فیلیپین از بیشتر از 7000 جزیره شتکیل شده است و در طول سفرتان شما احتمالا قرار است به چند تایی از آنها سفر کنید. راحت‌ترین وسیله برای رسیدن به بسیاری از این جزیره‌ها هواپیما است؛ البته توجه داشته باشید که در صورت انتخاب این گزینه هزینه‌های سفرتان به مقدار زیادی بالا خواهد رفت، اگر چه که از دردسرهای سفر زمینی و دریایی خلاص خواهید شد. قایق‌های مسافربری به مقصد بسیاری از جزیره‌ها در دسترس هستند که گزینه‌های ارزان قیمت‌تر به حساب می‌آیند.

هزینه غذا در تور فیلیپین

غذاهای خیابانی به شکل گسترده‌ای در این سرزمین در دسترس هستند و عموما کیفیت بالایی دارند. شما می‌توانید با خوردن غذاهای خیابانی یا رفتن به سراغ غذاخوری‌های محلی، کلی در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده و قیمت تور فیلیپین خود را کاهش دهید. با این که ظاهر جدیدی برایتان خواهند داشت، اما غذاها تازه و خوشمزه هستند. رستوران‌های رده متوسط و سطح بالا هم در همه جا در دسترس هستند؛ همچنین رستوران‌های فست‌فود غربی، در نتیجه اگر آن چنان طرفدار غذاهای محلی نیستید، برای پیدا کردن غذاهایی که برای خوردنشان راحت هستید مشکلی نخواهید داشت. ماهی و برنج غذای معمول در جزیره‌های کوچک است؛ این وعده غذای ارزان قیمت می‌تواند به شما کمک کند یک تور ارزان فیلیپین را برای خودتان ممکن کنید. اگر تنها به غذاهای خیابانی بسنده کنید، در دست و دلبازترین حالت می‌توانید انتظار پرداخت 10 تا 15 دلار برای دو نفر (برای هر روز) را داشته باشید. با وجود گستره متنوعی از رستوران‌ها و بازارها که انواع و اقسام غذاها را ارائه می‌دهند، مانیل نه تنها پایتخت سیاسی کشور، بلکه پایتخت غذایی کشور هم هست. شاید پیدا کردن کارهای تفریحی و جاذبه‌ها برای دیدن در مانیل سخت باشد، اما مشکلی از بابت پیدا کردن غذاهای فوق‌العاده خوشمزه نخواهید داشت.

قیمت اینترنت در فیلیپین

اینترنت بی‌سیم (وای‌فای) در این کشور، سرعت قابل توجهی ندارد، بنابراین اگر به دسترسی به اینترنت پر سرعت نیاز حیاتی دارید، هزینه خرید اینترنت همراه به قیمت تور فیلیپین شما اضافه خواهد شد. توصیه می‌کنیم یک دستگاه وای‌فای قابل حمل تهیه کنید، دستگاهی که قابلیت کار با سیم‌کارت‌های مختلف را دارد و می‌توان چندین تلفن همراه را به صورت بی‌سیم به آن متصل و از اینترنت آن استفاده کرد. دو شرکت اصلی در اینجا وجود دارند که خدمات تلفن همراه و اینترنت را ارائه می‌دهند (Globe و Smart). این که کدام از این شرکت‌ها پوشش بهتری داشته باشند، به منطقه‌ای که در آن قرار دارید بستگی دارد، بنابراین توصیه می‌کنیم هر دوی این سیم‌کارت‌ها را تهیه کنید. بسته به مدت زمان طرح مورد نظرتان، قیمت داده‌ها متفاوت خواهد بود؛ هر دوی این شرکت‌ها طرح‌های نامحدود دارند که در واقع نامحدود نیستند اما بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه به حساب می‌آیند. انتظار پرداخت حدود 1 تا 2 دلار در روز را برای استفاده از این سیم‌کارت‌ها داشته باشید. وای‌فای رایگان در بیشتر هتل‌ها و اقامتگاه‌ها در دسترس است. این نوع اینترنت سرعت فوق‌العاده بالایی ندارد اما با فاصله زیادی راحت‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه برای آنهایی است که می‌خواهند یک تور ارزان فیلیپین داشته باشند.

هزینه فعالیت‌های تفریحی در تور فیلیپین

تورها و گشت‌های تفریحی در این سرزمین در مقایسه با دیگر کشورهای جنوب شرق آسیا آن چنان ارزان نیستند؛ البته تمام‌شان ارزش هزینه‌ای که برایشان می‌کنید را دارند. تورهای قایق‌سواری در اطراف ال‌نیدو و کورون معمولا حدود 30 تا 35 دلار برای هر نفر هزینه دارند. در نتیجه بسته به بودجه سفرتان و این که می‌خواهید قیمت تور فیلیپین در نهایت چه قدر برایتان تمام شود، در مورد تعداد تورهایی که می‌توانید در آنها شرکت کنید محدودیت خواهید داشت. واقعا توصیه می‌کنیم به خاطر محدودیت‌های مالی این تجربه‌های بی‌نظیر را از دست ندهید. البته می‌توانید با محدود کردن تعداد گشت‌های تفریحی یک تور ارزان فیلیپین داشته باشید و دست خالی هم از سفر برنگردید. اگر هم بودجه کافی برای انجام کارهای بیشتر را دارید فرصت را غنیمت بشمارید، چرا که تعداد زیادی گشت‌های متنوع برای انتخاب کردن و جزیره‌های شگفت‌انگیز متعدد برای دیدن در دسترس قرار دارند. حتی با یک بودجه بی‌نهایت، همیشه چیزهای بیشتری برای دیدن وجود دارند.

به "تور فیلیپین" امتیاز دهید

3 کاربر به "تور فیلیپین" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فیلیپین"

1 دیدگاه

30 آبان 1400

چقدر دوست داشتم برم

پاسخ به سهیلا
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)