تور هلند

پیدا کردن بهانه برای رفتن به تور هلند به شکل شگفت‌انگیزی راحت است؛ به لطف شهرهای افسون‌کننده و جذاب، مناطق حومه شهری سرسبز و فوق‌العاده زیبا و جاذبه‌های فرهنگی طراز اول جهانی، این سرزمین یکی از اولویت‌های سفر برای هر کسی است که می‌خواهد به تور اروپا برود. شاید برای بسیاری این سرزمین تنها یادآور گل‌های لاله و آسیاب‌های بادی باشد، اما جاذبه‌هایی که در تور هلند انتظارتان را می‌کشند فراتر از این‌ها هستند. وسعت کم کشور باعث می‌شود گشت و گذار در آن و دیدن مناطق مختلف فوق‌العاده راحت و مقرون‌به‌صرفه باشد، به خصوص برای آنهایی که می‌خواهند یک تور ارزان هلند داشته باشند. برخی از مسافران تنها برای دیدن آمستردام به اینجا می‌آیند اما با این کار بسیاری دیگر از جاذبه‌های این سرزمین را از دست می‌دهند. زمانی از سفرتان را به گشت و گذار در بیرون از شهرهای بزرگ اختصاص دهید و آن وقت است که کشوری را کشف می‌کنید که می‌توانید هر سال شما را به سمت خود بکشانید. اگر برای اولین بار به تور هلند می‌روید توصیه می‌کنیم این کار را در زمان شکوفا شدن لاله‌ها و در ماه‌های آوریل و می انجام دهید تا لذت سفرتان دو چندان شود.

تورهای هلند

برای دریافت جزئیات تور و شماره تماس آژانسهای برگزارکننده تورها، روی هر آگهی کلیک کنید.

چرا به تور هلند برویم؟

وقتی صحبت از دوچرخه‌سواری در فضاهای شهری باشد، این سرزمین با فاصله زیادی جلوتر از دیگر کشورها قرار دارد. در اینجا تقریبا نیمی از جمعیت هر روز دوچرخه سوار می‌شوند. در بیشتر شهرها تعداد دوچرخه‌ها از تعداد شهروندان بیشتر است و بیشتر مناطق شهری به مسیرهای عالی مختص دوچرخه‌سواری مجهز شده‌اند. مجموع این ویژگی‌ها باعث شده‌اند، گشت و گذار در شهرها با دوچرخه به یکی از مفرح‌ترین و جذاب‌ترین فعالیت‌ها برای گردشگران در تور هلند تبدیل شود. در بیرون از شهرها پیدا کردن مسیرهای روستایی و فوق‌العاده خوش‌منظره کاری بسیار راحت است. بیشتر کشور با دوچرخه قابل دسترس است؛ در واقع دوچرخه‌سواری، موردعلاقه‌ترین روش جابه‌جایی در پارک‌های ملی است، از جمله پارک ملی تپه‌های شنی تکسل، هوگ ولووه و زوید کنمرلند.

هلند

با وجود این که در بین خارجی‌ها حالتی نمادین دارند، اما آسیاب‌های بادی هلندی در واقع برای بیشتر عمرشان هدفی کاربردی و مفید فایده داشته‌اند و ساخته شده بودند تا باتلاق‌های نقاط مختلف را خالی کنند. امروزه همچنان هزاران عدد از این سازه‌های خارق‌العاده در سرتاسر کشور به چشم می‌خورند که می‌توانید در تور هلند از آنها دیدن کنید. بسیاری از این آسیاب‌های بادی به عنوان یادبودهای ملی حفظ و نگهداری می‌شوند. مهندسی شگفت‌انیگز هلندی‌ها تنها مختص گذشته نیست. از آنجا که حدود یک سوم مساحت کشور در ارتفاع کمتر از سطح دریا قرار دارد، مواجهه درست با مقدار عظیمی از آب همواره یک مسئله جدی در این کشور بوده است. برای حل این مشکل منحصربه‌فرد هلندی‌ها بسیاری از مناطق در کشور را از زیر آب بیرون آورده‌اند، از جمله کل استان بلوولند. در جایی دیگر آنها دیوارهای دریایی بسیار بزرگ ساخته‌اند، مانند دیوارهای منطقه زیلند. هر دوی این کارها به عنوان عجایب هفت‌گانه دنیای مدرن شناخته می‌شوند.

قبل از این که دوچرخه‌سواری در تمام هلند شایع شود، کانال‌ها اصلی‌ترین گزینه برای جابه‌جایی در بسیاری از شهرهای این کشور بودند. این آبراه‌های شگفت‌انگیز و جالب‌توجه به تاجران و فروشنده‌ها اجازه می‌دادند به سرعت محصولات خود را در مناطق شهری جابه‌جا کنند و نقشِ اقتصادی محوری در تاریخ مدرن این سرزمین بازی کرده‌اند. بسیاری از این کانال‌ها حتی تا به امروز دست‌نخورده باقی مانده‌اند، شامل آبراه کمربندی مشهور آمستردام که به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است. مسافران تور هلند هم می‌توانند با قایق‌سواری در این کانال‌های زیبا تجربه‌ای منحصربه‌فرد از سفرشان به یادگار به خانه برگردانند.

هر دوره از تاریخ این سرزمین با هنرمندی‌های پیشگامانه مزین شده است و هلند تعداد زیادی از هنرمندان طراز اول جهانی را به دنیا معرفی کرده است، افرادی مانند هیرونیموس بوش، رامبرانت و وینسنت ونگوگ. بیشتر شهرهای این کشور حداقل یک موزه دارند که به تاریخ هنر و آثار هنری بی‌شمار و غیر قابل قیمت‌گذاری اختصاص داده شده‌اند. شما نیز این فرصت بی‌نظیر را دارید که در تور هلند از این شاهکارهای بی‌نظیر دیدن کنید. مانند سازه‌های مهندسی، آثار هنری و معماری هم محدود به یادگارهای گذشته نمی‌شوند. از آنجا که صدها موسسه هنری در سطح برتر جهانی در جای جای کشور پخش شده‌اند، پیدا کردن کارهای هنری خلاقانه، عالی و تاثیرگذار به هیچ عنوان کار سختی نخواهد بود. آمستردام خودش به تنهایی در برگیرنده ده‌ها گالری هنری و چندین موزه بسیار مورد احترام است، مانند موزه FOAM و اشتدلیک.

تقریبا تمامی سبک‌های موسیقی به خوبی در محدوده مرزهای این سرزمین پوشش داده می‌شوند. در اینجا هر سال هزاران فستیوال و اجراهای زنده موسیقی برگزار می‌شوند. شهرهایی مانند روتردام، آمستردام و اوترخت روابط تنگاتنگی با صحنه موسیقی محلی و بین‌المللی و سالن‌های مشهور در سطح جهانی دارند. شما هم اگر خوش‌شانس باشید، می‌توانید در تور هلند در این فستیوال‌ها و اجراها شرکت کنید و اوقاتی عالی را در سفرتان سپری کنید.

در حالی که پنیرهای گودا و اِدام را می‌توان تقریبا در هر جایی در این کره خاکی پیدا کرد، اما زادگاه این خوراکی‌های خوشمزه طلایی و خامه‌ای در هلند است. این پنیرها هنوز هم توسط کشاورزان در تمام کشور تولید می‌شوند. بسیاری از شهرها بازارهای پنیر خودشان را دارند، جایی که توپ‌های تازه پنیرهای ادام و گودا چشیده شده و خرید و فروش می‌شوند. مسافران تور هلند هم می‌توانند در این مکان‌ها، مزه‌های متنوعی از این پنیرهای خوش‌طعم را امتحان کنند.

هلندی‌ها زمین‌های بسیار وسیعی از گل‌ها را کشت داده‌اند و هر سال میلیون‌ها لاله رنگارنگ را تولید می‌کنند. این گل‌های زیبا در مزارع تمام کشور کشت می‌شوند و در نیمه‌های ماه می به طور کامل شکوفا می‌شوند. به خاطر تقاضای بالا برای خرید لاله‌ها چند صد فروشگاه و بازار تماما به خرید و فروش گل‌های هلندی اختصاص داده شده‌اند؛ یکی از مشهورترین آنها، بازار شناور گل آمستردام است. شما هم با همزمان کردن تور هلند خود با دوره شکوفایی لاله‌ها، می‌توانید یکی از به‌یادماندنی‌ترین تجربه‌های زندگیتان را داشته باشید.

به خاطر خیلی از جنبه‌های اجتماعی‌اقتصادی، این سرزمین به عنوان یکی از بهترین مکان‌ها در تمام دنیا برای زندگی شناخته می‌شود. سازمان ملل متحد به تازگی این کشور را ششمین کشور خوشحال در دنیا معرفی کرده است. شاید مسافران تور هلند نتوانند در مدت کوتاه سفرشان به طور عمیق این ویژگی ستایش‌شده را درک کنند اما سبک زندگی و حال و هوای جاری در اینجا مطمئنا باعث می‌شود این کشور به عنوان یکی از بهترین مقصدها برای تور اروپا باشد.

خرید در تور هلند (اوتلت ها، خیابان های خرید و بوتیک ها)

تور هلند فرصت‌هایی باورنکردنی برای خرید به شما ارائه می‌دهد. بهترین گزینه‌های خرید در پایتخت و محبوب‌ترین شهر در میان توریست‌ها یعنی در آمستردام متمرکز شده‌اند، با این حال در دیگر شهرها شما همچنان می‌توانید کالاهایی منحصربه‌فرد و جالب‌توجه را در بازارهای محلی و خیابانی یا بوتیک‌های برندهای مشهور پیدا کنید. آمستردام برای مراکز خریدش مشهور است، به اضافه فروشگاه‌هایی که محصولات آنتیک و خاص را می‌فروشند. در اینجا شما می‌توانید کفش‌های با کیفیت بالا، جواهرهای شگفت‌انگیز و لباس‌هایی با طرح‌های متنوع را پیدا کنید.

فروشگاه‌ها در این سرزمین کار خود را از حدود ساعت 9 تا 9.15 صبح شروع می‌کنند و تا حدود 6 بعدازظهر باز هستند. توجه داشته باشید که فروشگاه‌ها در روزهای دوشنبه تا خود ظهر باز نمی‌کنند؛ هلندی‌ها در روزهای آخر هفته به خودشان استراحت می‌دهند و در نتیجه هیچگاه صبح‌های زود روزهای دوشنبه آن‌ها را در حال کار کردن نمی‌بینید، البته همیشه استثناهایی وجود دارند. روز یکشنبه هم فروشگاه‌ها بسته هستند. روزهای پنجشنبه بیشتر فروشگاه‌ها کار خود را تا ساعت 9 شب ادامه می‌دهند. در بسیاری از فروشگاه‌ها شما می‌توانید محصولات نو و دارای برندهای مشهور را در کنار محصولات دست‌دوم و قدیمی ببینید. مانند دیگر کشورهای اروپایی مردم در اینجا هم عاشق تخفیف و فروش‌های ویژه هستند. دو فصل تخفیف در زمستان و تابستان وجود دارد؛ فروش‌های ویژه تابستانه از ماه جولای و فروش‌های زمستانه از ژانویه و بعد از تعطیلات کریسمس شروع می‌شوند. تخفیف‌های ویژه برای حدود یک ماه برای کالاهای مختلف برقرار هستند. در این زمان فروشگاه‌ها تابلوهای فروش ویژه را روی ویترین‌ها و درها به نمایش می‌گذارند. تخفیف‌ها می‌توانند حتی تا 50 تا 70 درصد هم باشند، بنابراین این دوره‌ها زمان‌های خوبی برای خرید در تور هلند هستند.

مهم‌ترین مرکز خرید بزرگ شهر آمستردام در میدان اصلی شهر قرار گرفته است. این مرکز خرید از ساعت 8 صبح تا 8 شب باز است و در آن مسافران تور هلند می‌توانند تقریبا هر آن چه که فکر می‌کنند را بخرند. البته بیشتر فروشگاه‌های چند بخشی در این مرکز خرید لباس‌های برندهای معروف مانند گوچی و هرمس را می‌فروشند. طرفداران گجت‌های الکترونیکی می‌توانند از فروشگاه شرکت اپل در اینجا دیدن کنند. نزدیک به این مرکز خرید، ماگنا پلازا قرار گرفته که یکی دیگر از مجتمع‌های اصلی و مهم خرید در این شهر به حساب می‌آید. این مرکز خرید معماری فوق‌العاده تماشایی به سبک نئو گوتیک دارد. در اینجا شما می‌توانید پوشاک از برندهای نام‌آشنایی مانند دی‌اندجی، ولنتینو و خیلی‌های دیگر را پیدا کنید. یک کافه با منظره‌های خارق‌العاده از شهر در طبقه ششم قرار گرفته است.

بهشت واقعی برای عاشقان خرید در تور آمستردام اما، منطقه 9 خیابان است. در مجموع بیشتر از 230 فروشگاه و بوتیک مختلف به اضافه تعداد زیادی رستوران و کافه در اینجا وجود دارند. مسافران تور اروپا می‌توانند بوتیک هر طراح مشهوری از هلند یا بلژیک را در اینجا پیدا کنند. در این منطقه می‌توانید لباس‌های شیک، منحصربه‌فرد و زیبا را به همراه سوغاتی‌هایی شگفت‌انگیز برای برگرداندن از این سفر خاطره‌انگیز بخرید. طرفداران محصولات غیر گران و علاقه‌مندان به داشتن یک تور ارزان هلند باید به خیابان کالورسترات بروند. در این خیابان بیشتر از صدها فروشگاه مختلف انواع پوشاک، کفش و لوازم دیگر از برندهای مقرون‌به‌صرفه و ارزان قیمت را می‌فروشند.

تعدادی فروشگاه اوت لت در این سرزمین وجود دارند. اوتلت بزرگ و معروف روئرموند در 150 کیلومتری آمستردام قرار دارد. این مجتمع تجاری یکی از بزرگترین اوتلت‌ها در تمام اروپا است. در اینجا بیشتر از 200 فروشگاه از برندهای معروف، تخفیف‌های باورنکردنی ارائه می‌دهند؛ تخفیف‌هایی که گاهی اوقات به 90 درصد هم می‌رسد. لیوایس، آدیداس، بربری و گوچی برخی از برندهایی هستند که می‌توانید در اینجا پیدا کنید. منطقه خرید در شهر روتردام در بخش مرکزی شهر قرار گرفته است؛ از ایستگاه راه‌آهن تا خیابان بلاک. مرکز خرید بزرگ الکساندریوم بیشتر از 200 فروشگاه را در خود جای داده است و به فاصله یک سواری 30 دقیقه‌ای از مرکز شهر در دسترس است. در اینجا مسافران تور هلند می‌توانند انواع لباس، کفش و لوازم منزل را بخرند.

بهترین زمان برای رفتن به تور هلند

دوست ندارید بعد از کلی برنامه‌ریزی و صرف کردن مقدار زیادی هزینه و زمان، خود را در میان زمین‌های برهوت لاله‌ها در ماه نوامبر ببینید یا به خاطر بادهای قوی ماه ژانویه خودتان و دوچرخه‌تان به هوا بلند شده و داخل کانال‌های آبی بیافتید؟ پس بهتر است با داشتن اطلاعات کامل بهترین زمان برای رفتن به تور هلند را پیدا کنید. این سرزمین به بازدیدکنندگان خوش‌شانس خود تعداد زیادی از موزه‌ها در سطح جهانی، فرصت‌های عالی برای دوچرخه‌سواری، شهرهای آرام و دلنواز، زمین‌های فرش‌شده با گل‌های رنگارنگ، کانال‌ها و آسیاب‌های بادی زیبا را ارائه می‌دهد، اما برای بردن بیشترین بهره از سفرتان و از این فعالیت‌های تفریحی می‌بایست بهترین زمان را برای سفرتان انتخاب کنید. برای این که بهترین تصمیم را بگیرید هدف‌هایتان از سفر را در مقابل میزان تحمل‌تان از شلوغی و جمعیت و آب و هوای مه گرفته و بارانی قرار دهید. در ادامه سعی می‌کنیم با ارائه تصویری روشن از آب و هوای هلند، شما را در این تصمیم‌گیری یاری کنیم.

آب و هوای هلند

این سرزمین آب و هوای معتدل دریایی دارد، با زمستان‌های نسبتا سرد و بهارها، تابستان‌ها و پاییزهایی مطلوب و دلپذیر که باعث شده‌اند تور هلند به سفری ایده‌ال برای تمام طول سال تبدیل شود. وسعت کم و اندازه جمع و جور، موجب شده الگوهای آب و هوایی در تمام کشور یکدست باشند. از آنجا که هیچ کوهستانی برای متوقف کردن باد و باران وجود ندارد، ممکن است هر دوی این‌ها را در تمام طول سال تجربه کنید، بنابراین یک بارانی خوب همراه داشته باشید. دمای متوسط در تابستان در حدود 20 درجه سلسیوس است، آفتابی‌ترین و گرم‌ترین روزها مربوط به جولای و آگوست هستند (ماه‌هایی عالی برای بازدید از مناطق ساحلی و لذت بردن از شنا و ورزش‌های آبی). دمای متوسط در زمستان‌ها در حدود 2 درجه سلسیوس است، همراه با مقدار زیادی باران و بادهای شدید. چکمه‌های ضد آب و گرم، دستکش و کلاه به شما کمک می‌کنند در زمستان‌های این سرزمین سفر راحتی داشته باشید. سرمای ناگهانی می‌تواند موجب یخ بستن کانال‌ها یا حتی بارش باران شود، اما این شرایط به ندرت زمان زیادی دوام می‌آورد.

رفتن به تور هلند در فصل پر گردشگر، کم‌گردشگر و نیمه خلوت

فصل پر گردشگر برای این سرزمین از آوریل تا آگوست و از نیمه‌های دسامبر تا اوایل ژانویه است. در این زمان‌ها پیدا کردن هتل فوق‌العاده سخت و صف مسافران تور هلند دور تا دور جاذبه‌های معروف مانند خانه آنی فرانک و موزه ونگوگ بی‌پایان می‌شود. از جنبه مثبت اما، دوچرخه‌سواری و لذت بردن از صندلی‌های کنار پیاده‌رو کافه‌ها، جذابیت‌های به‌یادماندنی سفر در فصل تابستان هستند. در فصل لاله‌ها (از اوایل آوریل تا نیمه‌های می) شما می‌توانید این گل‌های زیبا را تقریبا در همه جا ببینید، اما برای بهترین‌ها به باغ‌های کوکنهوف در لیسه و مناطق ساحلی شهرهای لاهه و لیدن بروید. کریسمس زمان بازارهای خیابانی، زمین‌های اسکیت روی یخ، چراغ‌های چشمک‌زن در تمام شهر و رژه‌های مختلف است. اگر برنامه دارید در فصل پر گردشگر به تور اروپا و این سرزمین بروید، حتما از مدت‌ها قبل رزروهای خود را انجام دهید. توصیه می‌کنیم بلیت‌های جاذبه‌های محبوب را قبل از سفرتان و به صورت آنلاین تهیه کنید.

هوا در ماه‌های فصل نیمه خلوت (مارس و سپتامبر) حسابی غیر قابل پیش‌بینی می‌شود؛ هوا سرد است و احتمال بارش باران در هر زمانی وجود دارد، اما جمعیت کم گردشگران و قیمت‌های تخفیف‌خورده و ارزان باعث می‌شوند رفتن به تور هلند در این وقت از سال ارزش ریسک کردن را داشته باشد. در فصل کم‌گردشگر شما پایین‌ترین قیمت هتل و قیمت پرواز را پیدا خواهید کرد. فصل کم‌گردشگر برای این سرزمین از نوامبر تا نیمه‌های دسامبر و از نیمه‌های ژانویه تا اواخر فوریه است؛ در این زمان انتظار روزهای سرد و خاکستری با بارش‌های گاه‌به‌گاه برف و باران را داشته باشید. برخی از جاذبه‌ها، هتل‌ها و رستوران‌ها ممکن است برای بخشی از این دوره یا تمام فصل کم‌گردشگر بسته باشند. بیشتر جاذبه‌های اصلی شهرها معمولا باز هستند، در نتیجه این فصل به طور بالقوه بهترین زمان برای بازدید از خانه آن فرانک و دیگر مکان‌های دیدنی این چنینی است.

فستیوال‌ها و تعطیلات در هلند

برنامه‌ریزی برای این که در زمان تعطیلات این کشور به تور هلند بروید، می‌تواند سفرتان را لذتبخش‌تر و به‌یادماندنی‌تر کند، به خصوص اگر بتوانید یک رژه یا فستیوال را ببینید. در زمان عید پاک می‌توانید در مناطق شمالی مانند درنته، خرونینگن و فریزلند، مراسم سنتی آتش روشن کردن شب قبل از عید پاک را ببینید. 27 آوریل روز پادشاه است، روزی که در آن تولد ویلم الکساندر، پادشاه کنونی هلند، جشن گرفته می‌شود. این تعطیلات همراه با فستیوال‌ها، اجراهای موسیقی و رژه‌ها در بیشتر شهرهای کشور همراه است. در نیمه‌های نوامبر شما می‌توانید همراه با مردم محلی آمستردام ورود بابانوئل هلندی را خوشامد بگویید که هر سال با قایق به شهر می‌آید.

قیمت تور هلند

برای مسافران با بودجه‌های محدود، داشتن یک تور ارزان هلند احتمالا چالش بیشتری خواهد داشت، چرا که در هر حال به یک کشور اروپایی سفر کرده‌اند. با این حال همچنان گزینه‌هایی وجود دارند که می‌توانند کمک کنند شما قیمت تور هلند خود را تا حد ممکن پایین نگه دارید. اگر برای کوله‌پشتی‌گردی آمده‌اید می‌توانید با حدود 50 تا 70 دلار برای هر روز سفر خود را به پایان ببرید. با این بودجه پیشنهادی، شما می‌توانید در یک خوابگاه بمانید، برای خودتان غذا درست کنید یا در فست فودهای هلندی غذا بخورید و تنها از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. با یک بودجه نیمه‌متوسط در حدود 120 تا 140 یورو، شما می‌توانید در یک اتاق خصوصی خوابگاه، هتل ارزان قیمت یا خوابگاه‌های بهتر بمانید، از غذاهای فست‌فودها و دکه‌های فروش غذا لذت ببرید، در تورهای گردشگری مانند تور قایق‌سواری در کانال‌های آبی شرکت کنید و از جاذبه‌های بیشتری دیدن کنید. اگر به دنبال اتاق‌های خصوصی در هتل‌های خوب، تورهای تفریحی سطح بالا (شامل تورهای خصوصی و تورهای یک روزه)، گزینه‌های بهتر حمل و نقل و غذا خوردن در رستوران‌ها برای تمام وعده‌هایتان هستید، باید انتظار خرج کردن 280 یورو و حتی بالاتر را برای یک روز داشته باشید.

قیمت هتل در هلند

خوابگاه‌ها مانند دیگر نقاط دنیا در اینجا هم گزینه اصلی کسانی هستند که می‌خواهند قیمت تور هلند خود را تا حد ممکن پایین نگه دارند و تنها به دنبالی مکانی آرام برای خوابیدن می‌گردند. قیمت خوابگاه‌ها معمولا بین 20 تا 35 دلار برای هر شب برای یک تخت در اتاق مشترک است. در این میان خوابگاه‌های فوق‌العاده معروف و محبوب هم وجود دارند که حدود 50 دلار برای هر شب قیمت دارند. اتاق‌های خصوصی (دو تخته) در خوابگاه‌ها و مهمانخانه‌ها در حدود 70 تا 90 دلار برای هر شب قیمت دارند؛ البته در آمستردام انتظار پرداخت حدود 20 دلار اضافه بر این مبلغ را داشته باشد. شما می‌توانید در یک هتل ارزان قیمت با حدود 60 تا 70 دلار برای هر شب یک اتاق بگیرید؛ اتاقی که سرویس بهداشتی اختصاصی و وای‌فای رایگان دارد. اجاره آپارتمان از طریق Airbnb گزینه‌ای خوب برای داشتن یک تور ارزان هلند است، به خصوص اگر به صورت گروهی یا همراه با خانواده سفر می‌کنید. قیمت اتاق‌های مشترک در حدود 15 یورو و قیمت یک آپارتمان کامل در حدود 50 تا 60 یورو برای هر شب است.

قیمت غذا در تور هلند

هلند برای غذاهایش معروف نیست، با این حال کلی غذای خوشمزه در این سرزمین پیدا خواهید کرد. در سفرتان حتما مزه پوفرچش (پنکیک‌های کوچک نرم که پودر شکر رویشان پاشیده می‌شود)، پنیرهای گودا و اِدام، پاتات (سیب‌زمینی سرخ‌شده مخصوص) و وافل‌های شیرین هلندی را امتحان کنید. وعده‌های ارزان قیمت در فست‌فودها حدود 11 دلار هزینه دارند. در رستوران‌های معمولی، یک وعده غذای اصلی همراه با نوشیدنی به طور متوسط حدود 15 تا 30 دلار هزینه خواهد داشت. یک راه کم کردن قیمت تور هلند در بخش خورد و خوراک، آشپزی برای خودتان است. با حدود 45 تا 60 دلار می‌توانید خواربار مورد نیاز یک هفته را تامین کنید؛ خواروباری که می‌خرید می‌تواند شامل پاستا، سبزی، مرغ و دیگر خوراکی‌های ساده باشد. رستوران‌های زنجیره‌ای فیبو (Febo) گزینه‌هایی محبوب در میان کسانی هستند که می‌خواهند یک تور ارزان هلند داشته باشند؛ در این رستوران‌های سلف سرویس با 6 تا 10 دلار می‌توانید خوراکی و غذاهای ساده خوشمزه بخرید.

هزینه فعالیت‌های تفریحی در تور هلند

ورودی موزه‌ها در حدود 20 یورو است. برای ورود به کلیساها نیازی به پرداخت هزینه ورودی ندارید. کرایه کردن قایق برای گشت و گذار در کانال‌های آبی در حدود 30 دلار هزینه خواهد داشت. با خرید کارت مخصوص موزه می‌توانید تنها با پرداخت 60 یورو به 32 موزه در آمستردام و بیشتر از 400 موزه دیگر در دیگر نقاط مختلف هلند دسترسی داشته باشید. اگر در مدت سفرتان از چندین شهر دیدن می‌کنید خرید این کارت می‌بایست یکی از اصلی‌ترین کارهایتان برای داشتن یک تور ارزان هلند باشد. در فصل تابستان تمام مردم در فستیوال‌ها و رویدادهای فضای باز شرکت می‌کنند؛ در هر شهری که بودید از زمان برگزاری کنسرت‌ها، فستیوال‌ها و نمایش‌های رایگان اطلاعات کسب کنید.

هزینه جابه‌جایی در تور هلند

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برای گشت و گذار در شهرهای این کشور کار راحتی است و همچنین گزینه‌ای مطمئن برای آنهایی که می‌خواهند قیمت تور هلند خود را تا جای ممکن پایین نگه دارند. کرایه‌ها برای مسیرهای یک طرفه در حدود 3 دلار است. برای استفاده از تمام وسایل حمل و نقل عمومی می‌توانید از OV-chipkaart استفاده کنید. این سرزمین به عنوان یکی از بهترین کشورهای دنیا برای دوچرخه‌سواری شهرتی فوق‌العاده بالایی دارد؛ کرایه کردن دوچرخه هم فوق‌العاده آسان است. شما می‌توانید با حدود 10 یورو در روز یک دوچرخه کرایه کنید، البته در بیشتر موارد می‌بایست مبلغی را به عنوان گرویی پرداخت کنید که در زمان بازگرداندن دوچرخه به شما پس داده خواهد شد. اگر می‌خواهید یک تور ارزان هلند داشته باشید استفاده از تاکسی را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم، چرا که فوق‌العاده گران است. اوبر در آمستردام در دسترس است؛ قیمت اوبر از تاکسی کمتر است اما در مقایسه با وسایل حمل و نقل عمومی همچنان هزینه‌های بالایی دارد.

هلند آن قدر کوچک است که تمام مقصدهای توریستی اصلی با یک سفر 2.5 ساعته با قطار از آمستردام به راحتی در دسترس هستند. شما می‌توانید به راحتی با این شبکه راه آهن، از خود فرودگاه آمستردام به مقصدهایی مانند روتردام یا اوترکت بروید. برای دیدن مسیرها و قیمت‌ها می‌توانید از وب‌سایت رسمی خط آهن این کشور استفاده کنید. قیمت بلیت قطار در مسیرهای بین شهری بسیار ارزان و در حدود 12 تا 30 یورو است. در مسیرهای خیلی کوتاه قیمت‌ها حتی تا 5 دلار هم می‌رسد. طی مسیر آمستردام تا روتردام حدود 40 دقیقه زمان می‌برد؛ قیمت بلیت قطار این مسیر 30 دلار است. مسیر 50 دقیقه‌ای آمستردام تا لاهه هم 7 یورو قیمت دارد. مسافرانی که می‌خواهند مکان‌های زیادی را در سفرشان ببینند و همچنان قیمت تور هلند خود را پایین نگه دارند، می‌توانند از برنامه‌های ویژه شبکه راه‌آهن این کشور استفاده کنند. بلیت‌های مخصوصی وجود دارند که به شما اجازه می‌دهند در یک بازه زمانی مشخص به صورت نامحدود سفر کنید. اتوبوس‌ها یکی دیگر از راه‌های داشتن یک تور ارزان هلند و گشت و گذار در داخل کشور هستند، البته به اندازه قطارها سریع و کارآمد نیستند. سفر از آمستردام به روتردام حدود 6 یورو و آمستردام به لاهه 5 یورو هزینه خواهند داشت. برای کرایه اتومبیل به گواهینامه بین‌المللی نیاز خواهید داشت. در بعضی موارد می‌توانید با حدود 30 یورو برای هر روز ماشین کرایه کنید، اما شبکه اتوبوس‌های بین‌شهری و قطارها آن قدر گسترده و عالی هستند که به نظر می‌آید نیازی به کرایه اتومبیل پیدا نخواهید کرد.

به "تور هلند" امتیاز دهید

12 کاربر به "تور هلند" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور هلند"

2 دیدگاه

4 شهریور 1401

سلام درباره تور هلند لطفا اطلاعات و شرایط ان را بفرمایید

پاسخ به محسن عاطفی

24 مهر 1398

هلند هواش توی زمستون خیلی سرد میشه؟

پاسخ به پریا
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)