تور اسپانیا

تور اسپانیا برای بهار و پاییز بهترین انتخاب سفر خواهد بود.

تور اسپانیا

بهترین زمان سفر با تور اسپانیا

فصل های بهار و پاییز (بویژه ماه های آوریل، مه، ژوئن، سپتامبر و اکتبر) بهترین زمان سفر با تور اسپانیا چه به لحاظ آب و هوایی چه به لحاظ جمعیت کم گردشگران به شمار می روند. البته باید در رابطه با سواحل اقیانوس اطلس که در طول ماه های اکتبر و نوامبر میزان ریزشات جوی در آن ها بالاست استثنا قائل شد.

تابستان های اسپانیا گرم است و در این میان مادرید (Madrid)، سویل (Sovilla) و کوردوبا (Cordoba) از سایر شهرها گرم ترند. خنک ترین بخش های این کشور در طول تابستان در امتداد سواحل اقیانوس اطلس با دمای مطبوع 21 تا 26 درجه سانتیگراد قرار دارند. همین امر تفریحگاه های حاشیه دریای مدیترانه را به یکی از شلوغ ترین نواحی در طول ماه های ژوئیه و اوت تبدیل کرده است. بنابراین رزرو هتل پیش از سفر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. علاوه بر این عمده تعطیلات اروپاییان در ماه اوت قرار دارد و همین امر یافتن هتل های ارزان قیمت ساحلی را در این هنگام تقریباً غیر ممکن می سازد. با این وجود اگر قصد بازدید از شهرهای شمالی اسپانیا در حاشیه اقیانوس اطلس را دارید، ماه های ژوئیه و اوت بهترین زمان به شمار می روند.

گردش در اسپانیا

عمده بخش های این کشور تحت پوشش حمل و نقل عمومی قرار دارند. به عنوان مثال شبکه حمل و نقل ریلی این کشور از تمامی شهرهای اصلی عبور کرده و خطوط سریع السیر آن دسترسی از مادرید، پایتخت اسپانیا را به سایر نقاط در کمترین زمان میسر می سازد. اتوبوس نیز وسیله ای در دسترس و مقرون به صرفه تر از قطار محسوب می شود و امکان دسترسی نزدیک تر به مقصد را در مقایسه با آن فراهم می آورد؛ چرا که عمده ایستگاه های قطار با فاصله چندین کیلومتری از شهرهای مقصد واقع شده اند. کرایه ماشین نیز به گردشگران تور اسپانیا امکان بازدید از مناطق خوش منظره این کشور را به دور از دغدغه برخورد با ترافیک سنگین کلان شهرها را بدست می دهد. در ادامه شرح مختصری از هر یک از این طرق سفر در اسپانیا آورده شده است.

شبکه خطوط هوایی داخلی اسپانیا بسیار گسترده است و استفاده از آن در جابه جایی های بین شهری مقرون به صرفه تر از سایر گزینه ها محسوب می شود. این خطوط هوایی تحت کنترل هواپیمایی های این کشور و دیگر هواپیمایی های بین المللی ارزان قیمت قرار دارند و از میان آن ها می توان به Air Europe، Iberia و Ryanair اشاره کرد.

کرایه ماشین انعطااف پذیری بیشتری را در برنامه ریزی برای سفرهای روزانه بدست می دهد. شرکت های اجاره دهنده خودرو در سرتاسر اسپانیا پراکنده شده اند و این امر دسترسی به آن ها را آسان نموده است. داشتن حداقل سن 25 سال و مدارکی چون پاسپورت، گواهینامه معتبر رانندگی و کارت اعتباری جهت کرایه ماشین الزامی است.

اسپانیا تحت پوشش خطوط راه آهن ملی RENFE قرار دارد. در این میان قطارهای سریع السیر AVE، Avant، Alvia و Altaria زمان سفر به شهرهای مادرید، سویل و بارسلون را به حداقل رسانیده اند. پروسه رزرواسیون برای تمامی قطارهای سریع السیر الزامی است و هزینه آن بسته به درجه قطار متغیر. لازم به ذکر است که گردشگران می توانند بلیط های خود را به سهولت از طریق وبسایت RENFE خریداری نمایند.

سفر با اتوبوس در مسافت های کوتاه مقرون به صرفه و آرامش بخش است. همین امر کارایی قطار را در مقایسه با اتوبوس به طرز قابل توجهی کاهش داده است. گردشگران تور اسپانیا می توانند برنامه سفر تمامی اتوبوس های این کشور را در وبسایت Movelia مورد بررسی قرار دهند و بلیط های خود را به صورت آنلاین خریداری نمایند. علاوه بر این عمده شهرهای بزرگ اسپانیا از شبکه مترو برخوردارند و هزینه هر بلیط تک سفره آن با اتوبوس برابری می کند و چیزی در حدود 1.50 یورو خواهد بود. در شهرهایی مانند مادرید و بارسلون خرید دسته های ده تایی بلیط که امکان استفاده از اتوبوس و مترو را به طور همزمان بدست می دهند مقرون به صرفه تر خواهد بود. این بلیط ها را می توانید از ایستگاه های مترو و یا دکه های روزنامه فروشی تهیه نمایید. یک نکته مهم در رابطه با حمل و نقل عمومی، بویژه اتوبوس، نایاب شدن آن ها در طول یکشنبه ها و تعطیلات رسمی است.

دسترسی به تاکسی در مجاورت ایستگاه های قطار و اتوبوس و در شهرهای بزرگ در مجاورت مراکز شهری نیز امکان پذیر است. هزینه سفر با تاکسی به ازای هر کیلومتر چیزی در حدود 2.40 یورو در طول روز و 2.90 یورو در طول شب خواهد بود. بدیهی است که در روزهای تعطیل هزینه ها به مراتب بیشتر خواهند بود.

سوغاتی چه بخریم

خرید در اسپانیا با هدف پیدا کردن اشیایی خاص که یاد سفر به این سرزمین زیبا را در دل زنده نگهدارد کار دشواری نخواهد بود. از میان این اشیاء و خوراکی های دوست داشتنی این کشور که دست هیچ یک از گردشگران تور اسپانیا را در هنگام بازگشت خالی نخواهند گذاشت می توان به قاشقک های چوبی (Castanuelas) که شکلی شبیه به فندق دارند و در هنگام برخورد با هم صدای دوست داشتنی و گرمی را ایجاد می کنند، بادبزن های خوش رنگ و نگاری که در فصل گرما در دست غالب گردشگران به رقص در می آیند، دامن های پرچین و رنگارنگی که تن پوشی اصیل برای دختران قلمداد می شوند، پنیر خوش طعم Idiazabal که ساکتان را آکنده از عطر دلپذیر خود خواهد کرد و روغن زیتون که با طعم لطیفش سالادی دلپذیر را بدست می دهد اشاره کرد.

قیمت تور اسپانیا

عمده تورهای اروپا در شش ماهه اول سال که اصطلاحاً فصل پر گردشگر یا High Season خوانده می شود به طرز قابل توجهی نسبت به تورهای نیمه دوم سال گرانترند. به عنوان مثال هزنیه سفر به اسپانیا در نیمه اول سال بین هشت تا دوازده میلیون و در نیمه دوم سال بین هفت تا ده میلیون تومان متغیر است. با توجه به این موضوع سفر در قالب تورهای ترکیبی مقرون به صرفه تر خواهد بود. بدین معنا که امکان بازدید از چندین جاذبه را با هزینه کمتر بدست می دهد.

به "تور اسپانیا" امتیاز دهید

2 کاربر به "تور اسپانیا" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اسپانیا"

* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)