تور ویتنام

تور ویتنام شما را به سرزمینی با فرهنگ و تاریخی غنی می‌رساند، کشوری که در تلاشی دائمی برای بهتر شدن برای توریست‌هایی است که از سراسر دنیا به عشق جاذبه‌های منحصربه‌فردش به آن سفر می‌کنند. صنعت توریسم در حال بهبود اقتصاد کشور است و برخی جاذبه‌ها شهرتی جهانی پیدا کرده‌اند. اما اگر پایتان را از مسیرهای پا خورده توریستی بیرون بگذارید، می‌توانید جنبه‌هایی شگفت‌انگیزتر از این سرزمین دوست‌داشتنی را تجربه کنید، با مردمانی که همچنان برخی از سنت‌های چند صد ساله خود را حفظ کرده‌اند. برای بسیاری نام این سرزمین یادآور جنگی خونین است، اما تغییرات فوق‌العاده‌ای در دهه‌های اخیر به وجود آمده است؛ شهرهایی مانند هوشی مین، هوی آن و هانوی بازسازی شده‌اند و حالا گزینه‌هایی عالی از امکانات رفاهی و هتل‌های مناسب برای بودجه‌های مختلف را ارائه می‌دهند. یک تور ارزان ویتنام به راحتی در دسترس است؛ از آن دست ویژگی‌هایی که موجب هر چه بیشتر محبوب شدن این سفر شده است. شکل طولانی جغرافیایی، موجب پدید آمدن گوناگونی شگفت‌انگیزی در فرهنگ و منظره‌های طبیعی در اینجا شده است. بسیاری از مسافران تور ویتنام از شمال به جنوب و از جنوب به شمال می‌روند تا بتوانند در گوشه گوشه این سرزمین زیبا، شگفتی‌های بی‌نظیرش را ببینند. خیلی‌ها مستقل به دیدن مناطقی مانند دلتای مکونگ یا خلیج هالونگ می‌روند تا تجربه‌ای به مراتب به‌یادماندنی‌تر و لذت‌بخش‌تر داشته باشند.

چرا تور ویتنام؟

موقعیت خاص این سرزمین در محل تلاقی چندین فرهنگ، یادگارهای خود را در هر گوشه‌ای به جا گذاشته است. تمدن دای ویت بر شمال سلطه داشتند و بعدها کل کشور را تحت تسلطشان درآورند. یادگارهای فرهنگ‌شان که از فرهنگ چینی تاثیر گرفته را می‌توانید در ساختمان‌های تاریخی مانند معبد ادبیات ببینید؛ در این دانشگاه باستانی، قرن‌ها قبل نخبه‌های این سرزمین آموزش می‌یافتند. مردمان چام در جنوب قلمرو دای‌ویت‌ها زندگی می‌کردند؛ آنها امپراتوری را بنا نهاده بودند که مرکز و بخش‌هایی از جنوب جغرافیای امروزی کشور را تشکیل می‌داده است. برخلاف دای‌ویت‌های بودایی، چام‌ها هندو بودند (و بعدا به اسلام گرویدند)، با فرهنگی که آنها را در تضاد با همسایه‌های شمالی‌شان قرار می‌داد. بالاخره پادشاهی چام با حمله قوم دای‌ویت از بین رفت. نوادگان قوم چام در کامبوج و مالزی امروزی ساکن شدند و فرهنگ آنها را هنوز می‌توانید در تور ویتنام و در مکان‌هایی مانند معبد چامپا نزدیک به هوی آن ببینید.

ویتنام

تمدن ویتنامی‌ها بیشتر از 1000 سال قدمت دارد و به نظر می‌آید یادگار این تمدن باستانی به این زودی‌ها قرار نیست از یاد مردم این سرزمین برود. این فرهنگ غنی قرن‌ها فراز و نشیب را از سر گذرانده است و حالا به شکل‌هایی جالب توجه خود را نشان می‌دهد. معماری؟ شهر هانوی آن را با معبد دریاچه هوآن کیم نشان می‌دهد. هوی آن هم پل ژاپنی و خانه مقدس تان‌کی خودش را دارد. سرگرمی؟ در تور ویتنام از یک نمایش عروسک‌های آبی دیدن کنید. هنرهای زیبا؟ از دهکده کیم بونگ دیدن کرده و از کارهای کنده‌کاری شگفت‌انگیز و پر جزئیات، چیزی به عنوان سوغاتی از این سفر به‌یادماندنی به خانه برگردانید. برای دیدن فرهنگ این سرزمین در حالتی پویا، در زمان یکی از فستیوال‌های سراسری به این سفر بروید. تفریح و شور هیجان جشن‌های سال نو در زمان فستیوال تت، باعث می‌شود ترافیک وحشتانک خیابان‌ها فراموشتان شود.

ویتنامی‌ها حتی تا پای بحث و جدل هم که شده در مورد غذا حساس و دقیق هستند. یک فرد محلی از سایگون می‌تواند با یک شهروند هانوی بر سر طرز تهیه درست نودل فو تا مدت‌ها بحث کند. سخت است بتوان دست روی یک جنبه گذاشت که به خاطر آن غذاهای ویتنامی این قدر عالی می‌شوند. در تور ویتنام به راحتی می‌توان گفت که شما شیفته این غذاهای لذیذ خواهید شد. الهام گرفتن از غذاهای چینی و فرانسوی باعث به وجود آمدن غذاهایی خلاقانه و خوشمزه شده است. نمونه‌هایش را می‌توانید در غذاهایی مانند نودل کائو لائو (cao lau) و بان می (banh mi) ببینید.

برای بسیاری از مردم نام این سرزمین یادآور جنگی خونین و غم‌انگیز است. ویتنامی‌ها اما این جنگ را به عنوان بخشی از روند موفقیت‌آمیز استقلال از دولت‌های استعمارگر می‌دانند. شکست فرانسوی‌ها و عقب‌نشینی آمریکایی‌ها بخشی از داستان حماسی به وجود آمدن سرزمینی است که حالا به آن افتخار می‌کنند. بسیاری از موزه‌ها و مکان‌های مربوط به این جنگ همین نقطه نظر را بازتاب می‌دهند. محوطه‌های تاریخی جنگی در سایگون به یادبودها و موزه‌ها تبدیل شده‌اند. تونل‌های کو چی مقاومت نیروهای مبارز کومونیست علیه سربازان آمریکایی را نشان می‌دهند. موزه بقای جنگ بر نشان دادن روی زشت و وحشی جنگ تمرکز کرده است. علاقه‌مندان به تاریخ این فرصت را دارند که در تور ویتنام از این مکان‌های تاریخی و عبرت‌آموز دیدن کنند.

شمال تا جنوب این کشور طولانی با گستره گوناگونی از شگفتی‌ها و زیبایی‌های طبیعی پر شده است. در شمال، صخره‌های سنگ‌آهکی، شگفتی‌های طبیعی مانند خلیج هالونگ و دریاچه‌های پر تعداد هانوی را خلق کرده‌اند. در مرکز ویتنام، نزدیک به شهر کوچک موی‌نه، تپه‌های شنی قرمز و سفید رنگ، مسافران کنجکاو تور ویتنام را به سمت خودشان می‌کشانند. در جنوب، دلتای مکونگ به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد به سبک زندگی باستانی در کنار رودخانه نگاهی بیاندازند. زیستگاه‌های جاندارن و گیاهان این منطقه یک بهشت واقعی برای زیست‌شناسان بوده است. از زمان تحقیق و مطالعات دانشمندان در این دلتا حدود 10 هزار گونه جدید کشف شده‌اند.

تور ویتنام سفری عالی برای زوج‌هایی است که می‌خواهند یک تعطیلات رمانتیک داشته باشند. در هانوی به دیدن دریاچه هوآن کیم بروید و می‌بینید که آنجا بسیاری از مردم محلی برای قرارهایشان به کنار دریاچه آمده‌اند. این دریاچه همچنین محلی محبوب در بین ویتنامی‌ها برای گرفتن عکس‌های مراسم ازدواجشان است. در شمال، مناطق صخره‌های آهکی در خلیج هالونگ فرصتی عالی برای زوج‌ها فراهم می‌کنند تا سوار بر یک قایق اژدها محیط‌های تماشایی این خلیج را بگردند. در مرکز کشور، شهر قدیمی هوآن قرار دارد؛ این شهر در زمان ماه کامل به یک مقصد رمانتیک تبدیل می‌شود. چراغ‌های الکتریکی جای خود را به فانوس‌های قدیمی می‌دهند و این شهر تجاری باستانی را به نمایشی جادویی تبدیل می‌کنند، جایی که مطمئنا می‌توانید لحظاتی به یادماندنی را در کنار عشقتان در آن سپری کنید.

قیمت تور ویتنام با توجه به تجربه‌ای که این سفر در اختیارتان قرار می‌دهد خیلی پایین است. این کشور توانسته جایگاهی ویژه در لیست کوله‌پشتی‌گردها و مسافران با بودجه‌های محدود باز کند؛ می‌توانید یک سفر هشت روزه عالی داشته باشید بدون این که نیاز باشد خود را ورشکست کنید. با گشت و گذار با قطار یا اتوبوس‌های بین شهری و یا حتی پروازهای کم‌هزینه شما می‌توانید به راحتی یک تور ارزان ویتنام داشته باشید. در ضمن تعداد زیادی هتل خوب با قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه در تمامی شهرها و مقاصد معروف در دسترس هستند. توجه داشته باشید که در زمان جشن‌های تت مردم محلی به مسافرت می‌روند، در نتیجه پایین آوردن هزینه کلی سفر در این ایام خیلی سخت‌تر می‌شود.

اگر عجله نداشته باشید استفاده از سیستم حمل و نقل جاده‌ای در تور ویتنام یک گزینه عالی برای جابه‌جا شدن برای شما خواهد بود. سریع به مقصد نمی‌رسید اما می‌توانید در مسیر سفرتان از مناظر خارق‌العاده محیط لذت برده و با آرامش بیشتری جابه‌جا شوید. خطوط راه‌آهن کل طول کشور را پوشش می‌دهند؛ شما می‌توانید قطارهای شبانه و درجه یک Livitrans را از هانوی سوار شده و خود را به شهر تاریخی هوئه برسانید.

موقعیت مرکزی این سرزمین در جنوب شرق آسیا به مسافران تور ویتنام اجازه می‌دهد در یک چشم به هم زدن به کشورهای همسایه سفر کنند. برای مثال در سایگون (هوشی مین) شما می‌توانید تورهای مسافرتی را پیدا کنید که شما را به دیدن معبدهای آنگکور در کامبوج می‌برند. راه‌آهن این کشور به شبکه ریلی چین متصل است، بنابراین شما می‌توانید از هانوی قطار سوار شده و به شهر نان‌نینگ در چین بروید. مسافت‌های کوتاه و گزینه‌های حمل و نقل مقرون‌به‌صرفه، امکان دیدن کشورهای همسایه از جمله لائوس را با قیمت‌هایی خیلی پایین می‌دهند. به خاطر کم بودن مسافت‌ها، پروازها هم کوتاه خواهند بود و به این صورت شما می‌توانید در کمتر از چند ساعت خود را به یک کشور دیگر برسانید و بدون از دست دادن زمان، از سفرتان نهایت بهره را ببرید. تنها کاری که باید بکنید انجام کارهای مربوط به گرفتن ویزای کشورهای مورد نظرتان قبل از سفر است.

خرید در تور ویتنام

وقتی به تور ویتنام می‌روید یک از جذاب‌ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، خرید سوغاتی برای دوستان و اعضای خانواده و مسلما خودتان است. در ادامه برخی از بهترین گزینه‌های خرید در مشهورترین شهرهای این سرزمین زیبا را به شما معرفی می‌کنیم. قبل از آن چند نکته وجود دارد که دانستن آنها برایتان مفید خواهد بود. غیر از سوپرمارکت‌ها و مال‌ها، بیشتر فروشگاه‌ها و دکه‌ها در بازارها در سطح شهر، قیمت‌های بالاتری را به مسافران خارجی اعلام می‌کنند. در بسیاری از موارد فروشنده بر اساس ظاهر خریدار قیمت‌ها را مشخص می‌کند؛ هر چه قدر ظاهر لوکس‌تری داشته باشید، قیمت‌های بیشتری از شما طلب خواهد شد. بهترین راه برای پرداخت نکردن پول زیاد، چانه زدن است. اگر دوست ویتنامی پیدا کنید او می‌تواند به شما کمک کند کالاهای ارزان را به راحتی تهیه کنید. شما همچنین می‌توانید قیمت کالایی که قصد خرید آن را دارید را از چند فروشگاه بپرسید تا ایده‌ای کلی از قیمت‌ها به دست آورید.

خرید در هانوی در تور ویتنام

بازار شبانه محله قدیمی هانوی از ساعت 6 صبح تا 11 شب در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه برپا است. در برخی خیابان‌های این بازار نمایش‌های فرهنگی از هنرهای مردمی و سنتی اجرا می‌شوند. شخصیت خاص این بازار شبانه بسیاری از مسافران تور ویتنام را جذب خود می‌کند. در این بازار حدود 4000 غرفه فروش فعالیت می‌کنند و تنوع کالاها فوق‌العاده است؛ شما می‌توانید علاوه بر لباس، کفش و وسایل خانه، انواع سوغاتی‌ها و صنایع دستی را هم با قیمت‌هایی ارزان و مقرون‌به‌صرفه پیدا کنید. بازار گل کوآنگ‌با، متفاوت از دیگر بازارهای گل، تنها شب‌ها باز است. بازار در تمام طول سال از ساعت 12 شب به بعد باز است اما در ساعت‌های 3 تا 4 صبح حسابی شلوغ می‌شود. بازار خیابان هانگ گای در موقعیتی عالی قرار دارد و هیچ مسافری در تور هانوی نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهد. این خیابان را با عنوان خیابان ابریشم می‌شناسند، چرا که فروشگاه‌های ابریشم زیادی در اینجا فعالیت می‌کنند. هر بعدازظهر فروشگاه‌ها چراغ‌های خود را روشن می‌کنند و خیابان را به مکانی جالب توجه از رنگ‌ها و نورها تبدیل می‌کنند. چانه زدن را با گفتن 50 درصد پایین‌تر از قیمت اولیه شروع کنید و سعی کنید بیشتر از 70 درصد قیمت اولیه را پرداخت نکنید.

خرید در هو شی مین سیتی در تور ویتنام

بازار بن‌تان به سمبل شهر هوشی مین تبدیل شده و مقصدی فوق‌العاده جذاب نه تنها برای مسافران تور ویتنام بلکه برای مردم محلی نیز هست. گشت و گذار، پیاده‌روی و خرید در بازار بن‌تان به بخشی جدایی‌ناپذیر از تور هو شی مین سیتی تبدیل شده است. از ساعت 7 شب به بعد فروشگاه‌های داخل بازار می‌بندند و به غرفه‌ها و دستفروشان اجازه می‌دهند بساط‌های خود را پهن کنند. دکه‌های غذاهای خیابانی نیز خود را به بازار رسانده و گزینه‌های متعددی از غذاهای کبابی، غذاهای دریایی و نوشیدنی‌های مختلف را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهند. در اینجا هم مانند دیگر بازارهای این سرزمین حسابی چانه بزنید و سعی کنید بیشتر از نصف قیمت اولیه را پرداخت نکنید. قیمت‌ها مقرون‌به‌صرفه هستند و کسانی که می‌خواهند در تمام موارد یک تور ارزان ویتنام داشته باشند باید در اینجا خرید کنند. میدان سایگون (Saigon Square) با داشتن کالاهای عالی با قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه و تخفیف‌های فراوان در تمام طول سال به یک بهشت خرید، نه تنها برای افراد جوان محلی، بلکه برای بسیاری از مسافران بین‌المللی هم تبدیل شده است. با وجود تنوع عالی از لباس‌ها، کفش‌ها، کیف‌های دستی و خرده‌ریزهای گوناکون، این بازار همیشه شلوغ است، به خصوص در آخر هفته‌ها. چو لون بزرگترین بازار عمده فروشی در کل کشور است. در این بازار حدود 876 غرفه، انواع غذاها و ادویه‌ها، مبلمان منزل، لباس و دیگر وسایل را می‌فروشند. مخاطب این بازار اکثرا فروشندگان از دیگر استان‌ها هستند، اما اگر شما به صورت عمده خرید کنید می‌توانید قیمت‌های خیلی پایینی را به دست آورید. بیشتر فروشگاه‌ها لیست قیمت دارند و معمولا بیشتر از 10 تا 20 درصد قیمت اصلی، کالایی را نمی‌فروشند.

خرید در هوی آن در تور ویتنام

فانوس‌های هوی آن به یکی از نشان‌های فرهنگی این شهر تبدیل شده‌اند و با رنگ‌ها و طرح‌های زیبایشان استعداد هنرمندان ویتنامی را نشان می‌دهند. این فانوس‌ها به شکلی سبک وزن و قابل جمع شدن ساخته می‌شوند و یک سوغاتی عالی برای مسافران تور ویتنام به حساب می‌آیند. شما می‌توانید فانوس‌ها را از فروشگاه‌های خیابان تران فو و همچنین له لوی، گوین هوئه و گوین تای هوک تهیه کنید. قیمت فانوس‌ها بسته به اندازه، رنگ‌ها و اشکالشان متفاوت هستند؛ ارزانند و هدیه‌ای خوب برای خانواده و دوستان به حساب می‌آیند. کفش‌ها در هوی آن طراحی‌های زیبایی دارند و فروشنده‌ها هم فوق‌العاده خوش‌برخورد و مشتاق هستند، در نتیجه مطمئنا یک جفت کفش عالی برای خودتان پیدا خواهید کرد. دمپایی‌های بندی این شهر خیلی زیبا و عالی هستند؛ آنها را می‌توانید در بسیاری از فروشگاه‌ها و بازارهای سطح شهر پیدا کنید. بسیاری از مسافرانی که به تور هوی آن می‌روند عاشق این هستند که در این شهر یک لباس سنتی ویتنامی (Áo dài) برای خودشان سفارش دهند. خیاط‌های بسیاری با مهارت‌های بالا در این شهر فعالیت می‌کنند.

بهترین زمان برای رفتن به تور ویتنام

بهترین زمان‌ها برای رفتن به تور ویتنام بهار (فوریه تا آوریل) و پاییز (آگوست تا اکتبر) هستند. در این زمان‌ها هوا معتدل‌تر بوده و بارش‌ها ملایم‌تر هستند. در بهار، ماه‌های مارس و آوریل کمترین میزان بارش‌ها را در تمام مقاصد گردشگری این سرزمین دارند. دمای هوا نیز در بیشتر بخش‌های کشور دلپذیر است، البته هر چه به سمت شمال پیش بروید، هوا خنک‌تر می‌شود. اگر برنامه دارید از تمام بخش‌های این سرزمین زیبا دیدن کنید، پیدا کردن بهترین زمان با نسخه‌ای که برای تمام مناطق جواب دهد، پیچیده خواهد شد. این سرزمین بیشتر از 1000 کیلومتر طول و تنوع جغرافیایی عظیمی دارد. با تمام این اوصاف این کشور یک مقصد مناسب برای سفر در تمام طول سال است و رفتن به هر بخشی از آن در هر زمانی از سال امکان‌پذیر است.

رفتن به تور ویتنام در زمستان (دسامبر تا فوریه)

هوا در این سرزمین می‌تواند فوق‌العاده داغ شود، بنابراین زمستان وقت خوبی برای رفتن به تور ویتنام است، اگر آب و هوای دلپذیر و و متعادل‌تر را ترجیح می‌دهید. سال نوی ویتنامی یعنی تت (Tet) بزرگترین جشن سال است و یکی از بهترین وقت‌ها برای سفر. فصل خشک در شمال غرب از ماه اکتبر شروع شده و تا مارس ادامه دارد. در مناطق کوهستانی در این ایام هوا سرد می‌شود، بنابراین لباس‌های گرم همراه ببرید. در ساپا دیدن بارش برف در ماه‌های دسامبر و ژانویه غیر معمول نیست. وضعیت آب و هوا در هانوی و بیشتر بخش‌های شمالی کشور خشک است. دما در این دوران از 15 تا 20 درجه متغیر است، به همین دلیل هر زمانی بین اکتبر تا مارس وقت خوبی برای طبیعت‌گردی، گشت و گذار و دیدن جاذبه‌ها است. در نواحی مرکزی فصل بارندگی در دسامبر به پایان می‌رسد. به فوریه که برسید دمای هوا در بعدازظهرها تا حدود 26 درجه هم بالا می‌رود. در جنوب، فصل بارانی در روزهای اولی ماه نوامبر پایان می‌یابد، در نتیجه در اینجا هم آب و هوای گرم وجود دارد. اگر قصد دارید در سفرتان از جذابیت‌های مناطق ساحلی لذت ببرید زمستان وقتی عالی برای بازدید از فو کوک است.

رفتن به تور ویتنام در بهار (مارس تا آوریل)

آب و هوای مارس و آوریل در شمال گرم و خشک است، به این معنی که شما زمانی عالی برای رفتن به تور ویتنام در اختیار دارید. در هانوی و اطراف خلیج هالونگ دما در حدود 20 درجه قرار دارد و می‌توانید انتظار رطوبت بالا و بارش‌های گاه‌به‌گاه را داشته باشید. هر چه به سمت جنوب پیش بروید، دماهای بین 25 تا 30 درجه را با رطوبت بیشتر تجربه خواهید کرد. در بهار با این که در بیشتر روزهای سفرتان آسمانی آفتابی و زیبا خواهید داشت اما برای بارش‌های ناگهانی آمادگی‌های لازم را داشته باشید. بسیاری از مردم محلی پانچوهای پلاستیکی می‌پوشند که به نظر راه حل خوبی است. اگر لباس‌های ضخیم بپوشید حسابی گرمتان خواهد شد، بنابراین به سراغ لباس‌های فوق‌العاده سبک وزن بروید. توجه داشته باشید با این که دمای هوا بالا می‌رود اما مردم محلی همچنان لباس‌های پوشیده به تن می‌کنند و این انتظار از مسافران خارجی هم می‌رود. به جز سواحل، در شهرها و به خصوص در معابد می‌بایست لباس‌های مناسب و پوشیده به تن داشته باشید.

رفتن به تور ویتنام در تابستان (می تا سپتامبر)

با این که در شمالی‌ترین مناطق کشور هوا می‌تواند همچنان سرد باشد اما در باقی این سرزمین سرسبز هوا در تمام طول تابستان گرم است. اگر می‌خواهید در تور ویتنام تمام بخش‌های کشور را ببینید متوجه خواهید شد که از می تا ژوئن هوا به شکل ثابتی در همه جا خوب است. نواحی مرکزی گرم و خشک هستند و بخش‌های شمالی و جنوبی در میانه فصل بارانی‌شان قرار دارند. اگر اولین بار است که یک فصل بارندگی نواحی گرمسیری کره زمین را تجربه می‌کنید خود را برای دیدن برخی از جدی‌ترین و شدیدترین بارش‌ها آماده کنید؛ انگار آسمان باز می‌شود و در یک لحظه سیلی عظیم از آسمان فرود می‌آید. البته برای روزهایی که دمای هوا تا حدود 37 درجه بالا می‌رود، این بارش‌ها نعمت به حساب می‌آیند. باران‌ها خیلی شانسی هستند، بنابراین بد نیست همیشه یک برنامه جایگزین داشته باشید. تابستان محبوب‌ترین فصل گردشگری در این سرزمین است. اگر به مناطق ساحلی سفر می‌کنید خود را برای پرداخت بالاترین قیمت‌های سال آماده کنید. البته این قیمت‌ها در مقایسه با بسیاری از کشورهای دنیا همچنان ارزان هستند. هتل‌تان را نیز خیلی زودتر رزرو کنید تا بهترین گزینه‌ها نصیبتان شوند.

رفتن به تور ویتنام در پاییز (اکتبر تا نوامبر)

پاییز نه خیلی گرم و نه خیلی بارانی است. اگر در پاییز به تور ویتنام بروید، عاشق این سرزمین خواهید شد. اگر به تور هانوی می‌روید، اکتبر و نوامبر بهترین انتخاب‌ها در میان دیگر ماه‌های سال هستند. روزهای بی‌باران و خشک، دمایی در حدود 20 درجه دارند که برای بازدید از جاذبه‌ها و بیرون‌گردی شرایطی عالی هستند. در باقی نقاط کشور هم شما تقریبا با آب و هوایی خشک و دماهایی در حدود 15 تا 20 درجه روبه‌رو خواهید بود. یکی از بهترین چیزها در مورد پاییز در این سرزمین فستیوال نیمه پاییز است. این فستیوال خارق‌العاده مانند هیچ فستیوالی نیست که تا به حال دیده‌اید. فانوس‌های روشن آسمان شب‌ها را ستاره‌باران کرده و رقص‌های سنتی شیر در همه جا به چشم می‌خورند. این فستیوال زمان خوبی برای مزه کردن کیک ماه و آموختن در مورد زندگی مردمان این سرزمین دوست‌داشتنی است.

بهترین زمان برای رفتن به تور هانوی

تابستان در هانوی از می تا سپتامبر ادامه دارد و همراه خودش گرما و رطوبت را می‌آورد. متوسط دما در روز در حدود 32 درجه سلسیوس بوده که با رگبارهای خیلی شدید و تازه‌کننده هوا همراه می‌شوند. این بارش‌های گرمسیری معمولا در بعدازظهرها اتفاق می‌افتند و با وجود این‌ها ماه‌های تابستانی بیشترین ساعت‌های تابش آفتاب را دارند. زمستان خنک‌تر است و همراه خود غبار و آسمان ابری را می‌آورد، البته بارش‌ها کمتر هستند؛ متوسط دما تا 17 درجه پایین می‌آید. بهترین زمان‌ها برای رفتن به تور ویتنام و شهر هانوی ماه‌های اکتبر و نوامبر هستند. در این ماه‌ها روزها خیلی گرم هستند، باران کمی می‌بارد و مقدار زیادی آفتاب وجود دارد.

بهترین زمان برای رفتن به تور ویتنام برای گذراندن یک تعطیلات ساحلی

اگر برنامه دارید به تور ویتنام بروید تا از سواحل خارق‌العاده و زیبای آن استفاده کنید، بهترین زمان برای انجام این سفر به ساحلی که انتخاب می‌کنید بستگی پیدا می‌کند. از مرکز تا جنوب ویتنام در تمام این مسیر، سواحلی عالی برای هر فصلی وجود دارند. خطوط ساحلی مرکزی در اطراف دانانگ و هوی آن در تمام طول سال گرم هستند. دمای هوا در این مناطق در تابستان (جولای و آگوست) تا 38 درجه بالا می‌رود و در زمستان در حدود 24 درجه سلسیوس می‌شود. فصل خشک از فوریه تا جولای است. اگر گرما را دوست دارید در انتهای فصل خشک به سفر بروید و اگر دماهای معتدل را ترجیح می‌دهید روزهای ابتدایی این فصل را انتخاب کنید. از آگوست تا نوامبر بارش باران افزایش یافته و سطح آب‌ها بالا می‌روند. توفان‌های تندری گاه‌به‌گاه در این فصل اتفاق می‌افتند. سواحل در جنوب در تمام طول سال هوای گرمی دارند، با حداکثر دمایی که تا 30 درجه بالا می‌رود. نا ترانگ (Nha Trang) از سپتامبر تا ژانویه تحت تاثیر موسم بارندگی قرار می‌گیرد، زمانی که توفان‌های تندری گاه‌به‌گاه اتفاق افتاده و موجب بارش‌های شدید طولانی مدت در روزها می‌شوند. فو کوک (Phu Quoc) و موی نه (Mui Ne) فصل بارندگیشان را از ژوئن تا سپتامبر تجربه می‌کنند. و با این که موی نه یک خرده‌اقلیم با بارش‌های کمتر دارد اما همچنان بارش‌های شدیدی بعدازظهری را تجربه می‌کنند.

قیمت تور ویتنام

احتمالا مهمترین سوال‌تان قبل از سفر این است که قیمت تور ویتنام چه قدر خواهد بود؟ جواب این سوال بستگی به این دارد که شما برنامه دارید چه نوع غذاهایی را بخورید، استانداردهایتان برای اقامت در هتل‌ها چه چیزهایی هستند و این که از چه وسیله‌هایی برای جابه‌جایی در داخل کشور استفاده می‌کنید. این سرزمین یکی از سریع‌ترین رشدهای اقتصادی در آسیا را دارد و در نتیجه هزینه سفر هر سال بالاتر می‌رود اما با این وجود شما همچنان می‌توانید یک تور ارزان ویتنام داشته باشید و با 40 دلار برای هر روز یا حتی کمتر در آن کوله‌پشتی‌گردی کنید. با 60 تا 100 دلار برای هر روز شما از یک سفر راحت و عالی و نسبتا لوکس لذت خواهید برد. برای یک تجربه 5 ستاره در این سرزمین به بودجه‌ای 200 دلاری یا بیشتر نیاز خواهید داشت.

واحد پول ویتنام

واحد پول ویتنام دونگ (VND) است. این واحد پول ارزش پایینی در برابر دیگر ارزهای خارجی دارد، به شکلی که در ژانویه 2017، هر دلار آمریکا معادل حدودا 22700 دونگ بوده است. به خاطر همین نرخ برابری احتمالا زمان ببرد تا بعضی از مسافران تور ویتنام به تبدیل‌ها عادت کنند. در چند سال اخیر ارزش این واحد پول نسبت به بسیاری از واحدهای پول کشورهای غربی کاهش داشته و در نتیجه بهتر است قبل از سفر از نرخ برابری اطلاع کسب کنید. اسکناس‌ها از 500 تا 500 هزار دونگ در دسترس هستند. تمامی این اسکناس‌ها طراحی مشابه دارند: تصویر هوشی مین و عدد اسکناس به صورت درشت و خوانا. با وجود فونت بزرگ به راحتی می‌توان این اسکناس‌ها را با هم اشتباه گرفت. خیلی دقت کنید چرا که اسکناس‌های 20 هزار و 500 هزار دونگ همرنگ شبیه هم هستند، یکی کمتر از 1 دلار و دیگری بیشتر از 20 دلار ارزش دارد. اسکناس‌های 50 و 200 هزار دونگی هم رنگ‌های مشابه دارند، بنابراین قبل از پرداخت به فروشنده‌ها حتما اسکناس‌های خود را بررسی کنید.

سکه در این کشور وجود ندارد، یعنی در مدت سفرتان شما احتمالا یک دسته بزرگ اسکناس‌های کم‌ارزش مانند 500 و 1000 دونگی را جمع خواهید کرد. بهتر است این اسکناس‌ها را در کوله‌پشتی خود نگه داشته و همگی آن‌ها را برای خرید کالاهای ساده و ارزان خرج کنید. با این که در این سرزمین دلار آمریکا به عنوان واحد پول دوم و به صورت غیر رسمی استفاده می‌شود، اما از سال 2017 به این طرف تقریبا تمامی تراکنش‌های مالی با واحد پول ویتنام یعنی دونگ انجام می‌گیرد. تنها تراکنش مالی که با دلار انجام می‌شود، پرداختی برای ویزا خواهد بود (اگر پاسپورتی دارید که می‌توانید به وسیله آن ویزایی بگیرید که در بدو ورود به کشور صادر می‌شود). شما می‌توانید تقریبا بیشتر واحدهای اصلی پول دنیا را در تمام شهرهای مهم و مقاصد توریستی به دونگ تبدیل کنید. از آنجا که واحد پول این کشور، واحد پولی متداولی نیست، تبدیل آن در بیرون از مرزهای ویتنام کار سختی خواهد بود. اگر در انتهای تور ویتنام دونگ برایتان مانده بود، آن را در فرودگاه یا صرافی‌های داخل شهر به واحد پولی که به کارتان می‌آید تبدیل کنید.

قیمت هتل در ویتنام

قیمت هتل در این سرزمین از اتاق‌های خیلی خیلی ارزان در مهمانخانه‌های کوچک و خانوادگی تا برخی از لوکس‌ترین هتل‌های آسیا متغیر هستند. ویتنام در 10 سال گذشته با سرعتی باورنکردنی رشد یافته است و هر چند ماه یک بار تعداد زیادی هتل جدید و عالی در سرتاسر کشور ساخته می‌شوند. در شهرهای اصلی مانند هو شی مین سیتی و هانوی شما قادر خواهید بود از میان گستره بزرگی از هتل‌ها با قیمت‌های مختلف انتخاب داشته باشید. آن قدر گزینه قابل قبول در دسترس‌تان هستند که بتوانید با آن‌ها قیمت تور ویتنام خود را پایین نگه داشته و در عین حال یک خواب راحت بعد از یک روز پر مشغله بازدید از جاذبه‌ها داشته باشید. در شهرهای کوچک هم شما می‌توانید ترکیبی خوب از گزینه‌های ارزان و همچنین رده‌متوسط را با قیمت‌هایی مقرون‌به‌صرفه پیدا کنید، در نتیجه در همه حال این امکان را خواهید داشت که یک تور ارزان ویتنام را به سرانجام برسانید. در ادامه برخی از هتل‌های ارزان و هتل‌های لوکس شهرهای اصلی را به شما معرفی می‌کنیم.

بوی وین (Bui Vien) نسخه همانند جاده خائو سان بانکوک در هوشی مین است. هتل بیوتیفول سایگون 3 یک هتل ارزان است که راحتی و امکانات مناسب را به مسافران ارائه می‌دهد. این هتل یک استخر بزرگ روباز و اتاق‌های تمیز و مسطح دارد. این هتل یکی از بهترین هتل های ارزان قیمت در ویتنام است. قرار گرفته نزدیک به قصر استقلال و به فاصله یک پیاده‌روی کوتاه از دونگ خوی، هتل سیلورلند ین (Silverland Yen) قرار دارد. این هتل 4 ستاره اتاق‌هایی مدرن و امکاناتی عالی شامل یک استخر روی پشت بام، مرکز بدنسازی و خیلی‌های دیگر را دارد و برای آنهایی که می‌خواهند قیمت تور ویتنام خود را مقرون‌به‌صرفه نگه دارند و در عین حال اقامتی خوب داشته باشند عالی است. لیبرتی سنترال سایگون سیتی پوینت (Liberty Central Saigon Citypoint Hotel) یک هتل 4 ستاره لوکس است که نزدیک به موزه یادگارهای جنگ، قصر استقلال و خیلی جاذبه‌های دیگر قرار گرفته است. اتاق‌ها تمیز، مدرن و راحت هستند و در یک هتل با این سطح امکانات قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای دارند.

مانند بیشتر هتل‌های ارزان قیمت در هانوی، هتل هانوی سرینیتی (Hanoi Serenity) در محله قدیمی شهر قرار گرفته است. این هتل به فاصله یک پیاده‌روی کوتاه از جاذبه‌هایی مانند معبد کوهستان یشم قرار گرفته، یک هتل 3 ستاره ساده و دلپذیر که اتاق‌هایی تمیز و موقعیت مکانی عالی را به آنهایی که می‌خواهند یک تور ارزان ویتنام داشته باشند ارائه می‌دهد. در رده متوسط می‌توانید هتل هانوی لا سیستا (Hanoi La Siesta Hotel Trendy) را پیشنهاد کرد. این هتل 4 ستاره مدرن در قلب محله قدیمی هانوی قرار دارد و یک پیاده‌روی کوتاه از هوآن کیم و جاذبه‌هایی مانند معبد کوهستان یشم فاصله دارد. اتاق‌ها تمیز و مدرن هستند و هتل وای‌فای رایگان و کارکنانی دوستانه دارد. قرار گرفته درست در کنار دریاچه غربی، هتل پن پاسیفیک (Pan Pacific Hanoi) یک هتل مدرن 5 ستاره با منظره‌ای خارق‌العاده از بزرگترین دریاچه هانوی است. اتاق‌ها راحت و بزرگ هستند و دقیقا همان چیزی را ارائه می‌دهند که از یک هتل 5 ستاره انتظار دارید.

هزینه غذا در تور ویتنام

یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و تضمین داشتن یک تور ارزان ویتنام، خوردن غذاهای محلی است. غذاهای ویتنامی خوشمزه، مقرون‌به‌صرفه و به مراتب سالم‌تر از غذاهایی هستند که در بیشتر کافه‌ها و رستوران‌هایی با غذاهای غربی پیدا خواهید کرد. دکه‌های غذاهای خیابانی و رستوران‌های کوچک خیلی تمیز و بهداشتی و کاملا ایمن و به شکل شگفت‌آوری ارزان هستند. خوراکی‌ها و وعده‌های کوچک غذا را در این مکان‌ها می‌توانید با 10 هزار دونگ تهیه کنید. برخی از محبوب‌ترین غذاهای ویتنامی شامل سوپ نودل فو را می‌توانید با توجه به مواد اولیه‌اش با 15 تا 50 هزار دونگ تهیه کنید. ساندویچ گوشت و ترشی سبزیجات را هم می‌توانید با پرداخت 10 تا 35 هزار دونگ تهیه کنید. به خاطر مالیات محصولات وارداتی در این کشور، رستوران‌های غربی هم‌قیمت یا حتی گرانتر از رستوران‌های کشورهای غربی هستند. خوردن این نوع غذاها می‌تواند قیمت تور ویتنام شما را حسابی بالا ببرد. برای غذاهایی مانند پیتزا، کاری هندی، اسپاگتی و دیگر غذاهای ساده غربی انتظار پرداخت 100 تا 150 هزار دونگ و برای غذاهایی مانند استیک که معمولا از استرالیا و یا زلاندنو وارد می‌شوند رقمی بیشتر از 400 هزار دونگ را داشته باشید.

اگر برای کم کردن قیمت تور ویتنام خود هم که شده تنها به سراغ غذاهای خیابانی بروید می‌توانید 10 تا 15 دلار برای هر روز را برای غذاهایتان خرج کنید. اگر ترجیح می‌دهید در رستوران‌هایی با تهویه مطبوع غذاهایتان را نوش جان کنید، این عدد از 15 تا 30 دلار بالا خواهد رفت. اگر برنامه دارید غذاهای گران وارداتی مانند استیک و برخی غذاهای دریایی را بخورید، این رقم بیشتر هم می‌شود. مانند تمام کشورها در اینجا هم قیمت غذا می‌تواند از خیلی ارزان تا فوق‌العاده گران متغیر باشد، اما نکته خوبش این است که برای داشتن یک تور ارزان ویتنام نیازی نیست به خودتان سختی بدهید، چرا که غذاهای ارزان، با کیفیت و خوشمزه در همه جا پیدا می‌شوند. اگر دوست داشته باشید در یک هتل یا رستوران سطح بالا در هانوی یا سایگون غذا همراه با نوشیدنی بخورید، هزینه یک وعده برای دو نفر به راحتی می‌تواند از 200 دلار هم بیشتر شود.

هزینه جابه‌جایی در تور ویتنام

چند سال قبل انتخاب‌ها برای جابه‌جایی راحت در داخل این سرزمین محدود بود. سفر با اتوبوس می‌توانست باعث شود شما بتوانید یک تور ارزان ویتنام داشته باشید اما زمان‌بر بود و شما را به میان ترافیکی گاه وحشتناک می‌انداخت. اگر هم با هواپیما می‌خواستید جابه‌جا شوید، محدود به گزینه‌های گران بودید. گزینه سفر با قطار هم بود، راحت اما همچنان زمان‌بر به حساب می‌آمد. امروزه تعداد زیادی شرکت‌های هواپیمایی ارزان قیمت در این کشور فعالیت می‌کنند و پروازهای ارزان به مقصدهای مختلف حتی به کشورهای دیگر را ارائه می‌دهند. البته در این زمان هم اتوبوس‌ها ارزان‌ترین گزینه‌ها باقی مانده‌اند. پروازهای داخلی می‌توانند کمی قیمت تور ویتنام شما را بالا ببرند، اما خیلی خیلی سریعتر هستند.

پروازهای داخلی بین بیشتر شهرهای اصلی این سرزمین در دسترس هستند. پروازها برای مقاصدی مانند هو شی مین سیتی، هانوی و دیگر شهرهای توریستی زیاد و ارزان بوده و شرکت‌های هواپیمایی مقرون‌به‌صرفه زیادی در کشور فعالیت می‌کنند. یکی از آنها ویت‌جت است که پروازهایی فوق‌العاده ارزان قیمت برای مقصدهای داخلی و مقاصد بین‌المللی مهمی در منطقه مانند بانکوک و هنگ کنگ دارد. با این چنین گزینه‌هایی شما می‌توانید یک تور ارزان ویتنام داشته باشید و به کشورهای دیگر هم سفر کنید. قیمت پروازهای داخلی به فصل سفر و زمان رزرو بلیت بستگی دارد. از چند هفته قبل بلیت خود را رزرو کنید و می‌بینید که می‌توانید بلیت هوشی مین سیتی به مقصدی مانند دانانگ را با قیمت 700 هزار دونگ (حدود 30 دلار) بخرید. اگر بودجه‌تان اجازه می‌دهد، به جای سفر با قطار یا اتوبوس از هواپیما استفاده کنید، هر چند که قیمت تور ویتنام شما اندکی بالا می‌رود. ترافیک در این سرزمین فوق‌العاده پر سر و صدا و گاه وحشتناک است، حتی یک سفر کوتاه با اتوبوس می‌تواند ساعت‌ها زمان ببرد.

شبکه راه‌آهن ویتنام معایب خودش را دارد اما در هر حال گزینه‌ای عالی برای گشت و گذار در این سرزمین زیبا است، به خصوص برای کسانی که به امید یک تور ارزان ویتنام به اینجا آمده‌اند. سفر با قطار هم قیمت سفر با اتوبوس خواهد بود، اما راحتی و آرامشی را به شما ارائه می‌دهد که در بزرگراه‌های این سرزمین پیدا نمی‌شوند. قطار انتخابی عالی برای سفرهای طولانی و شبانه است، چرا که در این صورت فرصت زیادی برای استراحت قبل از رسیدن به مقصد بعدی خواهید داشت. کابین‌های 4 نفره ترکیبی عالی از راحتی و ارزش در برابر هزینه هستند. برای مثال بلیت این نوع قطار از هانوی به هوشی مین (طولانی‌ترین مسیر در کشور) 1.33 میلیون دونگ معادل 59 دلار هزینه خواهد داشت.

به "تور ویتنام" امتیاز دهید

4 کاربر به "تور ویتنام" امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ویتنام"

1 دیدگاه

1 آبان 1398

ما چند وقت پیش ویتنام بودیم خیلی خوش میگذشت بهمون

پاسخ به سالار
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)