تور عمان

وقتی از دوستان و آشنایان‌تان می‌شنوید که می‌خواهند برای تعطیلات به یک سفر خارجی بروند، تور عمان احتمالا اولین چیزی نیست که به ذهن بیاید؛ بیشتر به این خاطر که این سرزمین یک جواهر ناشناخته باقی مانده و افراد زیادی در مورد آن نمی‌دانند. از مردمانی بی‌نظیر و مهمان‌نواز تا زیبایی خارق‌العاده طبیعی و آرامشی که در تمام مدت سفرتان شما را احاطه کرده، تور عمان از آن دست سفرهایی خواهد بود که برای مدت‌های طولانی به یادتان خواهند ماند. در اینجا می‌توانید حس واقعی یک کشور عربی ثروتمند بدون زرق و برق اغراق‌شده‌ی جایی مانند دبی را تجربه کنید، جایی که هنوز بخشی از جمعیت کشور را بادیه‌نشینان تشکیل می‌دهند. شاید زیرساخت‌های مناسب برای حضور جمعیت انبوهی از گردشگران مهیا نشده باشد، اما با این حال شما همچنان به گزینه‌هایی عالی برای گذراندن یک سفر تفریحی فراموش‌نشدنی دسترسی دارید. از بازارهای سنتی قدیمی تا مال‌های بزرگ و پر زرق و برق که با تعداد بی‌شماری از برندهای مشهور بین‌المللی پر شده‌اند، در تور عمان شما به گزینه‌های بی‌انتها برای خرید کردن دسترسی دارید.

بهترین دلایل برای رفتن به تور عمان

عمانی‌ها برخی از مهربان‌ترین مردمان روی زمین هستند. به احتمال خیلی زیاد اولین چیزی که مسافران تور عمان را به خود جذب می‌کند، رفتار دوستانه و سخاوتمندانه و مهمان‌نوازی مردم این کشور است. لبخند تقریبا هیچ‌گاه چهره‌شان را ترک نمی‌کند و با دل بی‌ریایشان مسافران قدیمی و جدید را دعوت می‌کنند تا از غذاها، میوه‌های تازه، انواع مختلف و خوشمزه خرما و کندرهای کبابی خارق‌العاده‌شان بچشند. عمانی‌های انسان‌های شفیقی هستند؛ آنها در زمان ناراحتی و اوضاع سخت در کنار هم جمع می‌شوند و لحظه‌های خوش و شادی‌شان را هم در کنار هم جشن می‌گیرند.

عمان

فرهنگ عمانی یکی از غنی‌ترین فرهنگ‌ها در میان کشورهای عربی است؛ نه تنها به خاطر تاریخ باستانی و تمدن بزرگی که ساخته‌اند، همچنین برای سنت‌ها و رسم و رسوم‌هایی که پدید آورده‌اند و تا همین امروز آن را با جان و دل حفظ و حراست کرده‌اند. آنها به لباس‌ها، جواهرات، به کارهایی که برای آماده‌سازی جشن‌های ازدواج و فستیوال‌ها انجام می‌دهند و به تمامی هنجارهای اجتماعی‌شان افتخار می‌کنند. نسل‌های جدید این خصوصیات منحصربه‌فرد فرهنگی را از پدرانشان به ارث می‌برند و شما نیز در تور عمان می‌توانید گوشه‌ای از این فرهنگ غنی را تجربه کنید.

بدون حضور آسمان‌خراش‌های رکوردشکن، جزیره‌های مصنوعی در دریا یا شهربازی‌های بسیار بزرگ، شاید عمان کشوری ساده به نظر بیاید، اما در اینجا برخی از زیباترین مکان‌های طبیعی در دنیا را می‌توانید ببینید. کوهستان‌ها در سرتاسر کشور کشیده شده‌اند و درونشان غارهای اسرارآمیز و وادی‌های خارق‌العاده را جای داده‌اند. تعداد زیادی درخت نخل وجود دارد که خرماهای معروف کشور از آنها برداشت می‌شوند. چه دوست داشته باشید کوهنوردی کنید، از ورزش‌های آبی لذت ببرید یا در آرامش استراحت کنید، تور عمان مقصدی عالی برای لذت بردن از طبیعت را در پیش رویتان قرار می‌دهد.

تور عمان سفری عالی برای کسب آرامش است. طبیعت بی‌نظیر این سرزمین به بازدیدکنندگانش تمام آن چه که برای استراحت کردن و پیدا کردن آرامش درونی‌شان نیاز دارند را ارائه می‌دهد. غیر از محیط‌های طبیعی زیبا که مسافران می‌توانند برای گریز از شلوغی و هیاهو به آنها پناه ببرند، در اینجا همه فروشگاه‌ها زود هنگام می‌بندند و حال و هوای شهرها را هم آرام و دلپذیر می‌کنند. عمان همیشه یکی از تمیزترین کشورهای دنیا است. در اینجا خیابان‌ها همیشه تمیز هستند، نه تنها به این خاطر که قوانین سفت و سختی در این مورد وجود دارد و رفتگرها همواره کار خود را به خوبی انجام می‌دهند، بلکه به این خاطر که عمانی‌ها کشورشان را آن قدر دوست دارند که می‌خواهند آن را همیشه تمیز و زیبا نگه دارند.

غیر از طبیعت، این سرزمین یک نوع زیبایی نفسگیر دیگر دارد: معماری عمانی. تاریخ این سرزمین شاهد تعاملات مختلفی از ملیت‌های گوناگون از سراسر جهان بوده است. در تور عمان تاریخ غنی این کشور را می‌توانید در دژها، دهکده‌ها و خانه‌های قدیمی ببینید که در هر منطقه‌ای پیدا می‌شوند. مسافران همچنین می‌توانند در موزه‌های سرتاسر کشور در مورد تاریخ و فرهنگ این سرزمین بیشتر بدانند. چه به دنبال طبیعت زیبا یا تاریخ غنی باشید، عمان همه چیز را به شما ارائه می‌دهد و سفری به‌یادماندنی را برایتان رقم خواهد زد.

برای خرید سوغاتی در تور عمان یا تنها گرفتن عکس‌های عالی، به سراغ یکی از سوق‌ها رفته و یک تجربه بی‌نظیر داشته باشید. در این بازارهای محلی و سنتی، عمانی‌ها انواع مختلف کالاها شامل کیف‌‎های دست‌ساز، لباس و وسایل منزل ساخته شده از پوست حیوانات یا برگ‌های درخت نخل را می‌فروشند. شما همچنین می‌توانید جواهرات نقره‌ای معروف این کشور، کارهای سفالی و همچنین صنایع دستی چوبی و سفالی را پیدا کنید. قدم زدن در این سوق‌ها تجربه‌ای خیلی بیشتر از تنها دیدن فروشگاه‌های کوچک و بزرگ را به شما ارائه می‌دهد؛ در اینجا شما می‌توانید تاریخی باشکوه و فرهنگی اصیل و سنتی را حس کنید.

عمانی‌ها معمولا با هر وعده ناهارشان برنج می‌خورند. با این که همراه گوشت و یا مرغ سرو می‌شود اما برنج همیشه به یک شکل پخته نمی‌شود؛ مردم از روش‌های مختلف پخت و ادویه‌های گوناگون استفاده می‌کنند، در نتیجه برای هر وعده در تور عمان شما غذایی منحصربه‌فرد و فوق‌العاده خوشمزه را در پیش خواهید داشت. یکی از معروف‌ترین و لذیذترین غذاهای عمانی قوزی است. قوزی گوشت طعم‌دار شده است که در یک تنور زمینی پخته می‌شود. برای پخت این غذا، گوشت در برگ موز یا نخل پیچیده شده و در داخل گودال شنی قرار داده می‌شود تا با حرارت ذغال‌های رویش به آرامی و در مدت دو روز پخته شود.

لباس‌های سنتی، غذاهای خوشمزه و آوازها و نمایش‌های زیبا؛ تمام این‌ها اجزای فستیوال‌ها و جشن‌ها در این سرزمین هستند. عمانی‌ها روز ملی خود را در 23ام جولای و زادروز سلطان را در 18ام نوامبر جشن می‌گیرند. تدارک این دو جشن در تمام طول سال انجام می‌شود. غیر از شرکت در فستیوال‌های سنتی، دیدن یک مراسم ازدواج سنتی عمانی هم تصویری جالب توجه از فرهنگ این سرزمین به شما ارائه می‌دهد. این مراسم همواره رنگارنگ و شادی‌آفرین هستند و اگر در تور عمان این خوش‌شانسی را داشتید که به یکی از آنها دعوت شوید این فرصت بی‌همتا را از دست ندهید.

تور عمان خود را با فصل خریف همزمان کنید تا تجربه‌ای منحصربه‌فرد از این سفر داشته باشید. خریف به معنی موسم بارندگی است؛ این موسم بارندگی هر سال در اواخر ژوئن به بخش‌های جنوبی عمان می‌رسد و تا سپتامبر می‌ماند. در طول این فصل صلاله فوق‌العاده سرسبز و بارانی می‌شود؛ شهری که خشک و صحرایی است در این زمان به یک بهشت طبیعی تبدیل می‌شود. بسیاری از مردم محلی و بازدیدکنندگان بین‌المللی به صلاله می‌روند تا از زیبایی‌های این فصل لذت ببرند.

بهترین مکان‌ها برای خرید در تور عمان

اصیل‌ترین تجربه خرید در تور عمان را می‌توانید در بازارهای سنتی یا همان سوق‌ها داشته باشید؛ بازارهایی با پیشینه‌ای قابل احترام که تقریبا در هر شهر بزرگ و کوچکی پیدا می‌شوند. صبح‌های زود بهترین زمان برای بازدید از سوق‌ها است، زمانی که گفتگوهای پر حرارت به زبان عربی در کوچه پس کوچه‌های تودرتوی بازار طنین‌انداز می‌شود و همراه با رایحه کندر و ادویه‌ها تمام حواس شما را درگیر خودشان می‌کنند. سوق‌ها تنها مکان‌هایی برای خرید نیستند؛ آن‌ها فرصتی بی‌نظیر به شما می‌دهند تا گوشه‌ای از فرهنگ پر طراوت و سنت‌های این سرزمین را هم ببینید. خرج کردن پول در سوق‌ها و خرید کالاهای جالب توجه در این مکان‌ها کار ساده‌ای است، اما تجربه‌ی احساسی که در اینجا خواهید داشت خودش به تنهایی باعث می‌شود رفتن به آنها ارزشش را داشته باشد. با این که مردم محلی برای تهیه‌ی نیازهای روزانه‌شان به این بازارها سر می‌زنند، گردشگران می‌توانند سوغاتی‌هایی عالی برای برگرداندن از سفر پیدا کنند. هدیه‌ها و سوغاتی‌های منحصربه‌فردی که می‌توانید در این بازارها بخرید شامل جواهرات نقره‌ای عمانی، روغن‌های معطر، سفال‌های دست‌ساز، خنجرهای آنتیک یا مشابه قدیمی و کلاه‌های سوزن‌دوزی‌شده و رنگارنگ کوما هستند.

اگر بیشتر مدت تور عمان خود را در شهر پایتخت یعنی مسقط سپری می‌کنید، می‌توانید به سراغ تعداد زیادی از مال‌ها و مراکز خرید سبک غربی بروید. در حومه القرم، مال العریمی قرار گرفته است؛ یک مرکز خرید بسیار محبوب که گستره متنوعی از برندهای بین‌المللی را در خود جای داده است. وقتی صحبت از زیاد خرید کردن و کم خرج کردن باشد، نام فرودگاه بین‌المللی مسقط به میان می‌آید. این فرودگاه یک مرکز خرید بدون مالیات بسیار بزرگ دارد که در آن عطرهای طراز اول و بسیاری از وسایل دیگر به فروش می‌رسند. فروشگاه‌ها در عمان عموما از ساعت 9 صبح تا 13 و از 16 تا 22 هر روز هفته به جز جمعه‌ها باز هستند. جمعه‌ها بیشتر فروشگاه‌ها از ساعت 4 بعدازظهر به بعد باز می‌کنند. در ماه رمضان ساعت کار فروشگاه‌ها کمتر است.

خرید در مال ها در تور عمان

مال سیتی سنتر در السیب، محوطه‌ای 60500 متر مربعی از فضای فروشگاهی را پوشش می‌دهد و یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین مال‌ها در مسقط است. در این مجتمع بیشتر از 160 برند بین‌المللی، 24 رستوران خارجی، یک مرکز سرگرمی با نام سیاره جادویی و یک پردیس سینمایی با 10 پرده نمایش وجود دارند. مسقط گرند مال یکی دیگر از مال‌های معروف در بین مسافران تور عمان در این شهر است. این مرکز خرید دو طبقه یک بخش مدرن و یک بخش سنتی با حال و هوای سوق‌های عربی دارد. در اینجا بیشتر از 150 فروشگاه، یک سوپرمارکت و تعدادی محل‌های ارائه خدمات وجود دارند. گرند مال همچنین یک فودکورت با تعداد زیادی رستوران و کافه، 3 سالن سینما و یک محوطه بازی برای بچه‌ها با بازی‌های الکترونیکی و سواری‌های مختلف دارد. در طبقه دوم گرند مال می‌توانید مناظری شگفت‌انگیز از اقیانوس را ببینید.

با بیشتر از 7 هزار متر مربع مساحت، عمان اونیوز مال یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین مال‌ها در کل کشور است. این مال حدود 150 فروشگاه از برندهای مشهور جهانی و محلی شامل ال‌سی وایکیکی، نکست، اچ‌اندام و مک را در خود جای داده است. این مرکز خرید در قلب مسقط و در خیابان سلطان قابوس قرار گرفته است و یک فود کورت بزرگ، سینما، باشگاه ورزشی، سالن بولینگ و محوطه بازی برای بچه‌ها هم دارد. مسافران تور عمان می‌توانند در اینجا از خرید انواع مختلف محصولات شامل لوازم الکترونیکی، لباس و جواهرات لذت برده و در کافه‌های مجتمع استراحت کنند. مرکز خرید سابکو سنتر اولین مال ساخته شده در کل کشور است. این مال در حال حاضر بخشی از مجتمع خرید القرم است. در اینجا تعداد زیادی از فروشگاه‌های برندهای بین‌المللی به علاوه فروشگاه‌های سنتی که صنایع دستی مانند وسایل نقره‌ای، قفطان، فرش‌های دستباف و پارچه‌های زربافت دست‌دوز می‌فروشند جای گرفته‌اند.

خرید در بازارهای سنتی در تور عمان

سوق مطرح، معروف‌ترین بازار سنتی در عمان است. با ظاهری که از یک بازار سنتی عربی انتظار می‌رود، بازار مطرح با فروشگاه‌ها و غرفه‌های کوچک پر شده است؛ مکان‌هایی که در آنها انواع جواهرات عمانی، صنایع دستی چوبی، طلا، کندر، ظروف سفالی، عطرهای عربی، جواهرات نقره‌ای و خیلی چیزهای دیگر به فروش می‌رسند. این سوق همانند یک هزارتو می‌ماند؛ مردم محلی آن را بازار تاریک می‌خوانند، چرا که در کوچه‌پس‌کوچه‌های باریک بازار نور آفتاب به هیچ عنوان به داخل نمی‌رسد. سوق مطرح مقصدی ایده‌ال برای هر کسی است که می‌خواهد در تور عمان سوغاتی‌هایی اصیل و هدایای سنتی بخرد.

فروشگاه جواهیر یک برند جواهرفروشی شیک و مجلل است که به لطف جزئیات عالی و تزئینات منحصربه‌فرد، از سال 1977 به این سو توانسته شهرتی فراوان برای خود دست و پا کند. جواهرات این برند سطحی شگفت‌آور از هنرمندی و استادی را در خود دارند، ویژگی که از فرهنگ عمانی الهام گرفته شده است. جواهرات نقره‌ای دست‌ساز این فروشگاه یکی از استثنائی‌ترین هدیه‌هایی هستند که می‌توانید از تور عمان با خود برگردانید. گالری میراث عمانی یک سازمان غیرانتفاعی است که هنرمندان محلی را تشویق می‌کند صنایع دستی و کارهای سنتی تولید کنند تا فرهنگ این سرزمین زنده و پویا بماند. هنرمندان عضو این مجموعه صنایع دستی مختلفی مانند آتشخان کندر، وسایل نقره‌ای، سبدهای ساخته شده از چرم و درخت نخل، پارچه و ظروف سفالی را می‌سازند. این گالری در مرکز خرید جوهره الشاطی قرار گرفته و مکانی عالی برای خرید سوغاتی‌های اصیل عمانی است.

بهترین زمان برای رفتن به تور عمان

اگر کشوری لایق عنوان سرزمین جادویی باشد، آن کشور بدون شک عمان است. در بین گزینه‌های عالی ماجراجویی در طبیعت، سیاحت‌های فرهنگی و گریزهای آرامش‌بخش برای گذراندن یک تعطیلات دلپذیر، کلی فعالیت متنوع برای تجربه کردن در تمام طول سال در این سرزمین وجود دارد. به همین خاطر است که در ادامه می‌خواهیم بهترین مکان‌ها برای دیدن و بهترین زمان‌ها برای رفتن به تور عمان را برای داشتن یکی از به‌یادماندنی‌ترین تعطیلات زندگیتان به شما معرفی کنیم.

رفتن به تور عمان در ژانویه، فوریه و مارس

اولین ماه از سال میلادی معمولا بهترین زمان برای رفتن به تور عمان است؛ چرا که در این وقت از سال دمای هوا آن قدر بالا نیست و در بخش‌های مختلف کشور بارش‌های گاه‌به‌گاه باران وجود دارد. رطوبت هوا در شهر مسقط در پایین‌ترین مقدارش قرار دارد، در نتیجه مسافران می‌توانند از سواحل شگفت‌انگیز شهر و آب‌های اقیانوس حسابی لذت ببرند. در این ماه رویداد و یا جشن خاصی وجود ندارد، به جز روز طبیعت که 8ام ژانویه هر سال جشن گرفته می‌شود. در این روز نهاد سلطنت دستاوردهایش در بخش حفظ منابع طبیعی را جشن گرفته و پروژه‌های جدیدش برای محیط زیست و پایداری را معرفی می‌کند. مدرسه‌ها معمولا جشن‌ها یا رویدادهای کوچکی برای گرامی‌داشت این روز برگزار می‌کنند. پوسترها و بنرها در خیابان‌ها نصب می‌شوند تا در مورد این روز و حفظ محیط زیست آگاهی‌رسانی شود.

در ماه ژانویه یکی از بزرگترین فستیوال‌های کشور برگزار می‌شود: فستیوال مسقط. این رویداد فرهنگی در اواخر ماه ژانویه شروع شده و تا نیمه‌های ماه فوریه ادامه پیدا می‌کند. در مسقط یک محوطه اختصاصی وجود دارد که در آن تعداد زیادی غرفه، محصولات سنتی از بخش‌های مختلف دنیا را به نمایش می‌گذارند، به خصوص از کشورهای عربی. در طول این فستیوال چندین اجرا از گروه‌های موسیقی عمانی و بین‌المللی، برنامه‌های گفتگو محور، رقابت‌ها و نمایش‌های گوناگون برگزار می‌شوند. فستیوال مسقط یک مقصد تک توقفی برای سرگرمی تمام اعضای خانواده و یکی از مهم‌ترین رویدادهای کشور است، رویدادی که افراد زیادی از سراسر دنیا را به تور عمان می‌کشاند. با شروع ماه مارس دمای هوا بالا می‌رود ولی آن قدر گرم نمی‌شود، به همین خاطر این وقت از سال زمانی عالی برای رفتن به سافاری صحرایی است. می‌توانید از تپه‌های شنی طلایی و شگفت‌انگیز آل وهیبه در شرق کشور دیدن کنید، یک روز از سفرتان را مهمان بادیه‌نشینان شوید، شترسواری کنید یا در زیر آسمان کویری به تماشای آسمان پر ستاره شب‌ها بنشینید. یک ماجراجویی عالی دیگر بازدید از الربع الخالی در جنوب عمان است؛ در اینجا شما می‌توانید زندگی چالش‌برانگیز بادیه‌نشینان را تجربه کنید، غذاهای خوشمزه آنها را نوش جان کرده و برای چند شب در طبیعت وحشی چادر بزنید.

رفتن به تور عمان در آوریل، می و ژوئن

در ماه آوریل گل‌های رز در بالای جبل الاخضر شکوفا می‌شوند. مسافران تور عمان می‌توانند در اینجا منظره‌هایی شگفت‌آور و یک تجربه طبیعی به‌یادماندنی داشته باشند. بیشتر قسمت‌های این کوهستان با گیاهان و درختان پوشیده شده است، به همین خاطر به آن نام جبل الخضر (کوهستان سبز) را داده‌اند. این قله بخشی از رشته کوه الحجر است که معروف‌ترین و بزرگترین رشته کوه در این سرزمین بوده و در بخش شمالی کشور قرار گرفته است. کوهستان سبز چندین مسیر پیاده‌روی و نقاط مختلف برای چادر زدن دارد. در دامنه این کوهستان چندین دهکده قرار گرفته‌اند؛ در این روستاها شما می‌توانید یک تجربه فرهنگی منحصربه‌فرد از سبک زندگی عمانی داشته باشید.

ماه می زمان گذار بین زمستان و تابستان در عمان است. دمای هوا بالا می‌رود ولی درجه رطوبت هوا همچنان پایین است. ماه می فصل برداشت میوه‌ها است، در نتیجه شما مقدار زیادی زردآلو، هلو، گلابی و انجیرهای تازه را در فروشگاه‌ها می‌بینید. شما می‌توانید از روزهای آفتابی و بازدید از سواحل طلایی مسقط، آبدره‌های شگفت‌انگیز استان مسندم یا سواحل خارق‌العاده و آب‌های فوق‌العاده شفاف صلاله لذت ببرید. توصیه می‌کنیم در تور عمان در این ماه یک سفر روح‌بخش به یکی از وادی‌های بی‌نظیر این سرزمین هم داشته باشید. ماه ژوئن زمان شروع فصل خیلی گرم و شرجی است؛ توصیه می‌کنیم در این زمان به این کشور سفر نکنید. البته قیمت هتل در سرتاسر کشور فوق‌العاده پایین است و هوای شب‌ها آن قدرها هم گرم نیست، در نتیجه فرصتی عالی برای خرید کردن و لذت بردن از زندگی شبانه سنتی این سرزمین در دسترس است.

رفتن به تور عمان در جولای، آگوست و سپتامبر

از ماه جولای به آن سو، شروع تعطیلات تابستانی است. این یعنی مدرسه‌ها تعطیل شده‌اند و بیشتر خانواده‌ها در مال‌ها، باغ‌ها و مراکز سرگرمی در حال تفریح و وقت گذراندن هستند. روز 23ام ماه جولای زمان برگزاری یک جشن بزرگ در سرتاسر کشور است؛ سالروز اولین روزی که سلطان قابوس سلطنت خود بر کشور را آغاز کرده است. خیابان‌ها با پرچم‌ها، چراغ‌های رنگارنگ و تصاویر سلطان تزئین می‌شوند. این جشن یکی از بهترین رویدادها برای شرکت کردن در تور عمان است.

ماه آگوست زمان برگزاری یک فستیوال عالی با نام خریف است. در این زمان صلاله در جنوب عمان به یک بهشت طبیعی سرسبز تبدیل می‌شود؛ این اتفاق به خاطر موسم بارندگی می‌افتد که باعث می‌شود شهر بارش‌های بی‌وقفه‌ای را تجربه کند. با وجود دماهای فوق‌العاده بالا در سرتاسر کشور، صلاله همچنان آب و هوایی مطبوع و قابل نفس کشیدن دارد. غیر از زیبایی خیره‌کننده محیط اطراف، در این ماه تعداد زیادی از نمایش‌های موزیکال و هنری در نقاط مختلف شهر برگزار می‌شوند، به خصوص در سوق الحافه. شما نیز می‌توانید در اینجا از خرید محصولات عمانی و سوغاتی‌های محلی لذت ببرید. فستیوال خریف در نیمه‌های جولای شروع شده و تا انتهای ماه آگوست ادامه دارد.

سپتامبر به مسافران تور عمان این فرصت بی‌مانند را می‌دهد تا شاهد یکی از شگفتی‌های طبیعت و یکی از نادرترین موجودات دریایی باشند. این ماه فصل تولید مثل لاکپشت‌های دریایی سبز است. در این وقت از سال لاکپشت‌های سبز به سواحل عمان سفر می‌کنند (به خصوص به راس الجنز در شرق کشور) تا تخم بگذراند. راس الجنز یک حفاظتگاه طبیعی لاکپشت‌های سبز است. این حفاظتگاه برای بازدیدکنندگان خود تورهای همراه با راهنما ترتیب می‌دهند تا آنها بتوانند سفر این موجودات و برگشت‌شان به دریا را تماشا کنند.

رفتن به تور عمان در اکتبر، نوامبر و دسامبر

فصل زمستان برای این سرزمین از ماه اکتبر شروع می‌شود؛ دمای هوا در این ماه به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد و هوا دلپذیرتر و معتدل‌تر می‌شود. مسافران تور عمان می‌تواند از سفرهای صحرایی مختلف لذت ببرند، به خصوص در مناطق جنوبی. تورهای فرهنگی مختلفی هم وجود دارند به ویژه در نزوی الحمرا و موزه‌ها، قلعه‌ها و دژهای اطراف منطقه الداخلیه. بسیاری از عمانی‌ها تمام سال را چشم انتظار ماه نوامبر می‌مانند، چرا که در این ماه یکی از بزرگترین جشن‌های ملی کشور برگزار می‌شود. این ماه زمانی است که در آن سلطان قابوس به دنیا آمده است؛ روز 18ام نوامبر تمام کشور تزئین می‌شود، مدرسه‌ها و ادارات دولتی 3 روز تعطیلی دارند و تمام مناطق و استان‌ها خود را برای جشن‌ها و نمایش‌های مختلف آماده می‌کنند. این فستیوال فرهنگی منحصربه‌فرد مطمئنا ارزش بازدید را دارد. دسامبر یک فرصت عالی دیگر برای آنهایی است که می‌خواهند در تور عمان یک ماجراجویی به‌یادماندنی داشته باشند. دمای هوا آن قدر بالا نیست و بازدیدکنندگان می‌توانند گوشه‌ای از زندگی سخت صحرانشینان در صحرای عربی را تجربه کرده و فعالیت‌های مختلف تفریحی مانند اسکی روی ماسه، چادر زدن، شترسواری و تماشای ستاره‌ها را انجام دهند.

قیمت تور عمان

رفتن به یک تور ارزان عمان، یکی از غیر ممکن‌های بزرگ زندگی به نظر می‌آید. این سرزمین با عنوان یک مقصد گردشگری فوق‌العاده گران مشهور شده است و در نتیجه عنوان کردن ارزان قیمت و عمان در یک جمله، تلاش برای جمع تضادها به نظر خواهد آمد. از آنجا که این کشور در میان بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا یک مقصد تفریحی نسبتا ناشناخته است، زیرساخت‌های توریستی آن چنان راه نیافتاده‌اند. امکان دسترسی به بسیاری از جاذبه‌ها شامل مکان‌های تاریخی، وادی‌های صحرایی افسون‌کننده و جاذبه‌های خارق‌العاده طبیعی با وسایل حمل و نقل عمومی ممکن نیست. به همین خاطر برای دیدن این جاذبه‌ها گردشگران باید وسیله نقلیه شخصی تهیه کرده یا در تورهای تفریحی شرکت کنند. با وجود این موانع، خوشبختانه برای داشتن یک سفر عالی در این سرزمین نیازی نیست که یک شیخ ثروتمند یا صاحب یک شرکت نفتی باشید. در ادامه در بخش‌های مختلف راه‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که با به کار بستن‌شان می‌توانید قیمت تور عمان خود را به شکل قابل توجهی کاهش دهید.

قیمت هتل در عمان

همان‌طور که مسافران بیشتر و بیشتری جذب زیبایی این کشور می‌شوند و به این سفر می‌آیند، گستره گزینه‌های اقامتی هم در حال زیادتر شدن هستند تا نیازهای گردشگران بیشتری را پوشش دهند، به خصوص آنهایی که دوست دارند یک تور ارزان عمان داشته باشند. انتخاب‌هایتان برای اقامت در اینجا تنها محدود به هتل‌های لوکس و چند ستاره نیست، بلکه شامل مهمانخانه‌ها و اجاره آپارتمان و خانه از طریق Airbnb هم می‌شوند. هزینه اجاره آپارتمان و اتاق در اینجا ممکن است از دیگر شهرها در کشورهای همسایه بیشتر باشد اما در حد خالی کردن تمام حساب‌های بانکی‌تان نیست. شما همچنان به محل‌هایی برای اقامت دسترسی دارید که با پیدا کردن آنها می‌توانید قیمت تور عمان خود را تا جای ممکن پایین بیاورید. در شهرهایی مانند صلاله و مسقط شما می‌توانید با حدود 20 دلار اتاق‌های Aibnb و با 40 دلار یک آپارتمان کامل اجاره کنید. در نزوی قیمت‌ها اندکی بالاتر هستند؛ در این شهر گزینه‌های اقامتی محدود به چند هتل و آپارتمان اجاره‌ای می‌شوند که 130 دلار برای هر شب قیمت دارند. در این سرزمین هیچ خوابگاهی وجود ندارد، اما احتمالا با ورود تعداد بیشتری از گردشگران تغییری در این موضوع به وجود آید.

هزینه غذا خوردن در تور عمان

خبر خوب برای علاقه‌مندان به داشتن یک تور ارزان عمان این است که غذا خوردن در این سرزمین نسبتا کم هزینه است. بیشتر رستوران‌ها و کافه‌ها متعلق به کارگران مهاجر هستند؛ عمدتا از شبه قاره هند یا از کشور همسایه یمن. شما می‌توانید ساندویچ و خوراکی‌های ساده را تنها با چند دلار تهیه کنید. کاری‌های خوشمزه هندی و غذاهای ساده عربی مانند غذای ملی عمانی‌ها یعنی قوزی هم حدود 5 تا 6 دلار قیمت دارند. پیدا کردن غذاهای اصیل عمانی کار نسبتا سختی است چرا که خود عمانی‌ها معمولا در این صنعت خدمت‌رسانی فعالیتی ندارند. البته شما می‌توانید غذاهای ملی را در رستوران‌ها سفارش دهید اما از آن جا که این غذاها توسط خارجی‌ها تهیه می‌شوند عمانی‌ها به شما می‌گویند که با مزه اصلی غذاهایی که خودشان می‌پزند تفاوت دارد. اگر می‌خواهید قیمت تور عمان خود را پایین نگه دارید، در منطقه توریستی مطرح غذا نخورید. قیمت‌ها بالا هستند و احتمالا باید برای یک ساندویچ کوچک کباب ترکی چیزی در حدود 15 دلار هزینه کنید.

هزینه جابه‌جایی در تور عمان

بهترین راه برای گشت و گذار در این سرزمین به صورت انفرادی اجاره اتومبیل است. این موضوع برای گشت و گذار در مسقط و دیگر شهرهای بزرگ کشور هم صادق است. شاید برای علاقه‌مندان به داشتن یک تور ارزان عمان خبری نگران‌کننده باشد اما در بسیاری از موارد این کار باعث می‌شود سفر فوق‌العاده راحت‌تری داشته باشید. گزینه‌های حمل و نقل عمومی در مسقط آنچنان در دسترس نیستند و تمام نقاط شهر را پوشش نمی‌دهند. با این که راه‌های ارتباطی بین شهرها در حال توسعه هستند اما با این حال گزینه‌ها محدود به شهرهای بزرگ هستند و مناطق توریستی و شهرهای کوچک را پوشش نمی‌دهند. بیشتر شرکت‌های کرایه اتومبیل به شما اصرار می‌کنند که یک خودروی چهار چرخ محرک (4x4) کرایه کنید تا بتوانید در تمام جاده‌های کشور تردد کنید. بیشتر جاذبه‌های طبیعی این کشور در مناطق کوهستانی و صحرایی قرار گرفته‌اند و تنها از طریق جاده‌های خاکی در دسترس هستند. برای دیدن مناطقی مانند جبل الکبر یا جبل الشمس داشتن یک خودروی چهار چرخ محرک ضروری است، چرا که دسترسی به این مناطق با خودروهای معمولی غیر ممکن است. با این که کرایه چنین خودرویی ممکن است قیمت تور عمان شما را افزایش دهد اما اگر می‌خواهید بخش‌های مختلف و خارج جاده‌ای زیادی را ببینید توصیه می‌کنیم حتما این نوع خودرو را انتخاب کنید. اگر خوش‌شانس باشید و همسفرهای دیگری پیدا کنید می‌توانید هزینه را بین افراد تقسیم کنید. مبلغ کرایه اتومبیل چهار چرخ محرک حدود 100 دلار است؛ البته خودروهای سواری معمولی هم با قیمت اجاره 30 دلار در روز در دسترس هستند.

به "تور عمان" امتیاز دهید

18 کاربر به "تور عمان" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور عمان"

3 دیدگاه

16 دی 1398

سلام تور مسقط از بیست و هشتم برای سه نفر

پاسخ به جواد ملازاده

24 مهر 1398

انتظار نداشتم عمان اینقدر خوش بگذره!

پاسخ به ساناز

17 بهمن 1399

مگه رفتی ؟

پاسخ به سام
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)