تور هند

اگر بنا باشد شروع کنیم و دلایلی را برای رفتن به تور هند برشمریم، احتمالا آن قدر زیاد خواهند بود که پرداختن به آنها به اندازه یک سفر زمان خواهد برد. برای همین است که به شما پیشنهاد می‌کنیم اول چمدان‌های خود را ببندید و بعد به دنبال بهانه‌هایی برای انجام این سفر باشید، چرا که بعد از پیدا کردنشان خیلی تحمل صبر کردن را نخواهید داشت. تاج محل شناخته‌شده‌ترین ساختمان روی زمین است و احتمالا زیباترین آنها، اما جاذبه‌های این سرزمین دوست‌داشتنی به این سازه باشکوه و خیره‌کننده ختم نمی‌شوند. احتمالا هیچ جایی غیر از تور هند سفره‌ای چنین رنگارنگ از غذاهای مختلف و خوشمزه جلویتان پهن نخواهد شد و آن هم با قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه. شما به یکی از ارزان‌ترین کشورهای دنیا سفر خواهید کرد؛ حتی اقامتگاه‌های لوکس در این سرزمین نسبتا مقرون‌به‌صرفه هستند. شما در اینجا می‌توانید در کاخ‌های باستانی اقامت کنید که حالا به هتل‌هایی لوکس تبدیل شده‌اند. گوناگونی، جنبه‌ی دیگری از این سرزمین است که به سرعت شما را مجذوب خودش خواهد کرد. بمبئی، دهلی، آگرا، کلکته، هر کدام جذابیت‌های منحصربه‌فرد خودشان را دارند. اگر به دنبال یک بهشت ساحلی می‌گردید گوا جایی است که باید بروید. تور هند شاید برای بسیاری مترادف با خارج شدن از محدوده راحتیشان باشد اما یک چیز را به این افراد تضمین می‌دهیم: هر اندازه دلیل برای رفتن به این سرزمین داشته باشید، در انتهای سفرتان به همان اندازه دلیل جدید برای برگشتن و انجام دوباره این سفر پیدا خواهید کرد.

تورهای هند

برای دریافت جزئیات تور و شماره تماس آژانسهای برگزارکننده تورها، روی هر آگهی کلیک کنید.

چرا به تور هند برویم؟

هند سرزمین بسیار بزرگی است و بیشتر از یک سوم ایالت متحده مساحت دارد. بیشتر بخش‌های این سرزمین وسیع را مناطق روستایی تشکیل می‌دهند. در این سفر شما فرصت خواهید کرد برخی از جالب‌توجه‌ترین و شگفت‌انگیزترین مناظر دنیا را ببینید؛ در شمال کوهستان‌های برف گرفته هیمالیا قرار دارند و در جنوب سواحل آفتابی و گرم، در غرب صحراهای بی‌انتها را می‌بینید و در شرق قلمرو قبیله‌ها.

هند

برخی تور هند را با اقامت در هتل‌های کهنه و رنگ و رو رفته و آویزان شدن از قطارها برای جابه‌جایی تصور می‌کنند. این تصویر مطمئنا واقعیت این سرزمین برای گردشگران نیست. درست است، شما می‌توانید یک تور ارزان هند داشته باشید و مبلغ فوق‌العاده کمی را برای این سفر خرج کنید و همین یک ویژگی مطلوب برای خیلی از گردشگران است، اما بخش لوکس این بازار هم گزینه‌هایی فوق‌العاده از هتل‌های پر زرق و برق و شیک را در خود جای داده است. در ضمن هتل‌های ارزان قیمت خوب هم به وفور یافت می‌شوند. امروزه حتی خوابگاه‌های کوله‌پشتی‌گردها هم مدرن، تمیز و دلچسب هستند.

هندی‌ها می‌گویند مهمان، خدا است. آنها پذیرایی از مهمان در خانه خود را یک افتخار بزرگ می‌دانند و تمام تلاش‌شان را می‌کنند او را خوشنود کنند. کمتر جایی در دنیا وجود دارد که بتوانید چنین مهمان‌نوازی را تجربه کنید. در نتیجه گسترش مهمان‌پذیری (اقامت رایگان در منزل شخصی در مدت سفر) شانس زیادی وجود دارد که شما هم بتوانید در تور هند این مهمان‌نوازی را به نزدیک‌ترین شکل تجربه کنید.

تور هند سفری است که هر کسی حتی یک بار در طول عمرش هم که شده باید انجام دهد، تا از محدوده راحتیش بیرون آمده و زاویه دیدی جدید از زندگی به دست آورد. مواجهه با شوک فرهنگی در این جا سخت خواهد بود، با این حال شما خیلی زود چیزهایی که در کشور خودتان دارید را ارج می‌نهید و متوجه می‌شوید چه قدر در زندگیتان خوش‌شانس بوده‌اید. امکان ندارد به شکل همان آدم قبلی این سرزمین را ترک کنید.

مردمی که در صنعت توریست این سرزمین فعالیت می‌کنند زندگیشان به درآمدی که از فصل پرگردشگر به دست می‌آورند بستگی دارد؛ درآمدی که می‌تواند آنها را تا انتهای سال بکشاند. با رفتن به تور هند شما به این مردم کمک می‌کنید تا کسب و کارهای خود را زنده نگه داشته و بتوانند خانواده‌های خود را سیر نگه دارند.

یکی از چیزهایی که همیشه باعث شگفتی مسافران تور هند می‌شود، ساختمان‌ها و سبک‌های معماری خیره‌کننده‌ای است که در سرتاسر کشور یافت می‌شوند. هر کجا که می‌روید با بناهایی گوناگون و متفاوت از نظر سبک‌های معماری روبه‌رو خواهید شد. بنایی مانند تاج محل تنها نقطه شروع این سفر حماسی در میان یادبودهای تاریخی خواهد بود؛ سفری که مطمئنا هر کسی حتی با علاقه اندک به تاریخ و معماری از آن لذت خواهد برد.

برای بسیاری از مردم زمان لازم است تا به غذاهای هندی عادت کنند اما وقتی شروع کنید خیلی زود متوجه می‌شوید که امتحان کردنشان ارزشش را داشته است. در ضمن شما در هند غافلگیر خواهید شد وقتی ببینید غذاهایی که در این سفر می‌خورید تفاوت‌های زیادی با غذاهای معمول در رستوران‌های هندی در دیگر نقاط دنیا دارند. غذاهای این رستوران‌ها عمدتا غذاهای شمال این سرزمین هستند اما در این سفر شما به هر منطقه‌ای که بروید با یک سبک آشپزی و غذاهایی منحصربه‌فرد روبه‌رو خواهید بود.

تور هند فرصتی عالی برای شما برای خرید کالاهای جالب توجه و ارزان قیمت است. صنایع دستی این سرزمین فوق‌العاده چشم‌نواز هستند و با کیفیت بالایی ساخته می‌شوند. هر منطقه در صنعتی خاص تبحر دارد و محصولاتی خاص و جالب توجه می‌سازد. روش‌های ساخت این محصولات نسل به نسل انتقال پیدا کرده‌اند و حالا به هنرمندان امروزی این سرزمین رسیده‌اند.

بهترین مکان‌ها برای خرید در تور هند

اگر فکر می‌کنید زندگی شبانه گوا تنها متعلق به جشن‌ها است، اشتباه می‌کنید. بازار یکشنبه شب آرپورا سرزنده‌ترین و جذاب‌ترین بازار گوا است که ساعت 6 بعدازظهر به بعد کار خود را آغاز می‌کند. این خیابان خرید معروف با چراغ‌های زیبا به خوبی روشن می‌شود و موسیقی که در همه جا به گوش می‌رسد حال و هوایی عالی به این محل داده و آن را به مکانی خیلی بیشتر از تنها یک بازار محلی تبدیل می‌کند. مسافران تور هند در اینجا می‌توانند همه چیز از جواهرات تا لباس، صنایع دستی و لوازم دکوری منزل را پیدا کنند. بازار آرپورا در گوا یکی از بایدهای سفرتان به این منطقه است، جایی که نه تنها عاشقان خرید بلکه گردشگران عادی را هم مسحور خودش می‌کند.

چند آهنگ در فیلم‌های هندی به این بازار اختصاص داده شده‌اند و پخش چندین ویدئو در فضای مجازی باعث شد بازار ساروجینی توجهاتی که لایقش هست را به دست آورد. از تمام اهالی دهلی بپرسید و آنها به شما می‌گویند این بازار برای آنها چه معنایی دارد. در این بازار مسافران تور هند می‌توانند کالاهای مازاد صادراتی را با قیمت‌هایی فوق‌العاده ارزان بخرند. بازار ساروجینی احتمالا بهترین بازاری است که شما در پایتخت پیدا خواهید کرد. فروشگاه‌های آن همیشه با آخرین لباس‌های مد روز، کیف‌ها و کفش‌ها پر شده‌اند. برنامه بازدید از این بازار را بعد از کسب مهارت لازم در چانه زدن انجام دهید چرا که آن وقت است که می‌توانید کالاهایی با قیمت‌های فوق‌العاده ارزان بخرید.

جاده اف سی در شهر پونه جایی است که دانشجویان خریدهای خود را انجام می‌دهند. این بازار معروف با حضور دانشجویان در بیشتر زمان‌ها حسابی شلوغ است. در خیابان‌های باریک و شلوغ این بازار شما همه چیز از ساعت مچی تا لوازم جانبی، لباس، کیف و کفش را با قیمت‌هایی پیدا می‌کنید که شما را از خرید در تور هند پشیمان نخواهند کرد. بیشتر اجناس این بازار از بمبئی آورده می‌شوند، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید به‌روزترین کالاها را با قیمت‌های فوق‌العاده مقرون‌به‌صرفه خواهید خرید.

خیابان تجاری در بنگلور معنی خیابان خرید در این سرزمین را بازتعریف کرده است. خیابان‌های پر زرق و برق و شلوغ این بازار به مسافران تور هند فرصت خرید بهترین لباس‌ها را با بدون دردسرهای خرید در بازارهای معمولی می‌دهند. این بازار به خوبی سازمان یافته و سطح خاصی دارد که آن را از کلیشه رایج در مورد بازارهای محلی در این سرزمین جدا می‌کند. در خیابان تجاری بنگلور شما می‌توانید با دستی پر از کالاهای با کیفیت با قیمت‌های خیلی ارزان به خانه برگردید.

گذرگاه کولابا محبوب‌ترین خیابان خرید در بمبئی است، بازاری که همواره با حضور انبوه جمعیتی متشکل از نه تنها مردم محلی بلکه خریدارانی از شهرهای دیگر شلوغ و پر هیاهو است. شما در تور هند با رفتن به این بازار می‌توانید مطمئن باشید که مدروزترین لباس‌ها را می‌توانید بخرید، بدون این که نیاز باشد احساسات کیف پولتان را جریحه‌دار کنید. در کولابا همه چیز از لباس تا کیف‌ها و کفش‌های شیک ارائه می‌شوند. بخش‌های دیگر این بازار شامل غرفه‌های ارائه‌کننده غذای محلی و دکه‌های فروش زیورآلات در کنار خیابان هستند.

در بازار جانپات دهلی نه تنها می‌توانید لباس‌های متنوعی را پیدا کنید، بلکه تجربه‌ای عالی از فرهنگ این سرزمین هم خواهید داشت. این بازار دو بخش متفاوت دارد؛ در یکی از آنها صنایع دستی، کیف و سوغاتی ارائه می‌شوند و دیگری با دست‌فروشانی پر شده که لباس‌های ساده و لوازم جانبی را می‌فروشند، با قیمتهایی که بر لبان مسافران تور هند لبخند را می‌نشانند. غافل‌گیری جالبی که در پشت این بازار منتظر شما است، غرفه‌هایی هستند که توسط مردمی از ایالت‌های مختلف این سرزمین اداره می‌شوند. در این چند غرفه، سوغاتی‌های زیبا و منحصربه‌فرد از گجرات، راجستان و بنگال غربی ارائه می‌شوند و گنجینه واقعی این بازار هستند.

شهری که به خاطر فرهنگ پر جنب و جوش و بازارهای رنگارنگ خیابان‌هایش مشهور است، یکی از بهترین تجربه‌ها از گشت و گذار در بازارهای این سرزمین را به مسافران تور هند ارائه می‌دهد. این بازار در منطقه شهر قدیمی راجستان قرار گرفته است. باپو بازار بهترین صنایع دستی و کالاهای فرهنگی این ایالات را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید چمدان‌های خود را با روتختی‌ها، جیپور جوتی (کفش سنتی)، لباس‌های سالوار، بالشت، لوازم دکوری منزل، زیورآلات سنتی و کت و شلوارهایی با قیمت‌های عالی پر کنید. غیر از اینها این بازار برای حنای طبیعیش هم مشهور است؛ دست‌های خود را با طرح‌های زیبا و توسط هنرمندان که در کنار خیابان نشسته‌اند حنا بزنید.

شهر پوندیچری برای سواحل تمیزش و شور و هیجانی که به خاطر کافه‌های ساحلیش به وجود آمده شهرت دارد. بازار ساحلی سرینیتی یک بازار خیابانی روباز است که برای بوتیک‌های محلیش و محصولاتی که از Auroville می‌آیند مشهور است. مسافران تور هند در اینجا می‌توانند در زیر سایه‌ی درختان نخل انواع و اقسام سوغاتی‌ها، صنایع دستی، لباس جواهرات و خیلی چیزهای دیگر را بخرند. این بازار تنها برای خرید نیست، در اینجا شما می‌توانید غذاهای دریایی لذیذ و نوشیدنی‌هایی عالی را هم امتحان کنید. فرهنگ ساحلی این شهر را می‌توانید به خوبی در این بازار ببینید.

بازار پلیس در شیلونگ مطمئنا یک بهشت واقعی برای دوستداران مد و لباس است. این بازار فوق‌العاده بزرگ است و با گزینه‌های متنوع خرید پر شده است. این بازار برای صنایع دستیش معروف است که توسط مردم قبیله‌نشین مگالایا درست می‌شوند. کارهای ساخته شده با بامبو به وفور در اینجا به چشم می‌خورند. شما همچنین می‌توانید غذاهای شمال شرقی این سرزمین را در این بازار امتحان کنید. جذابیت‌های بازار برای مسافران تور هند به اینجا ختم نمی‌شود؛ انواع پارچه‌های ابریشمی و نخی، لباس‌های مد روز، کفش و کیف در اینجا قابل خرید هستند. تنوع آن قدر زیاد هست که هر عاشق خریدی از اینجا راضی به خانه برگردد.

بهترین زمان برای رفتن به تور هند چه زمانی است؟

بهترین زمان برای رفتن به تور هند از اکتبر تا مارس است، البته توجه داشته باشید که با سرزمین بزرگی روبه‌رو هستید و الگوهای آب و هوایی مختلفی در جای جای کشور وجود دارند. رشته کوه هیمالیا از رسیدن بادهای سرد به بیشتر مناطق کشور جلوگیری می‌کند، در نتیجه زمستان‌ها گرم هستند و تابستان‌ها می‌توانند فوق‌العاده داغ شوند. بیشتر بخش‌های این سرزمین آب و هوای مناطق گرمسیری را دارند و 3 موسم بارندگی را تجربه می‌کنند.

بهترین زمان برای رفتن به دهلی و آگرا

بهترین زمان برای رفتن به دهلی در تور هند زمستان است، از اکتبر تا مارس، زمانی که هوا نسبتا خشک بوده و دمای هوا معتدل است. از نوامبر تا فوریه شب‌ها می‌توانند سرد شوند و دما تا حدود 8 درجه پایین می‌آید؛ دمای روزها هم حدود 20 درجه است. در اکتبر و مارس هوا گرم‌تر است؛ دما تا حدود 30 درجه بالا می‌رود. می و ژوئن فوق‌العاده گرم هستند؛ در این ماه‌ها این دماهای پایین هستند که در محدوده 26 درجه سلسیوس قرار دارند و دما تا 40 درجه هم می‌تواند بالا برود. وزش بادهای گرم و خشک معمول است، بادهایی که گاها باعث توفان‌های شن می‌شوند. جولای تا سپتامبر فصل بارندگی برای این شهرها است. بارش‌های سنگین و افزایش رطوبت هوا را می‌توان برای ماه‌های جولای و آگوست انتظار داشت. بهترین زمان برای دیدن تاج محل در آگرا بسته به فصلی که به این سفر آمده‌اید متفاوت خواهد بود. از نوامبر تا فوریه مه صبحگاهی می‌تواند محدوده دیدتان را کم کند بنابراین بهتر است قبل از ظهر یا بعدازظهر به دیدن این بنای زیبا بروید. برای باقی سال بهترین زمان برای دیدن تاج محل در زمان طلوع آفتاب است، زمانی که توریست‌های کمی در محل حضور دارند و تا رسیدن گرمای نیمه روز زمان باقی است.

بهترین زمان برای رفتن به راجستان، مرکز هند و کلکته

بخش مرکزی هند صحرایی گرمسیری است و دمای هوا در ایالت راجستان مشابه دهلی و آگرا است. با این وجود در اطراف اودایپور در تابستان دمای هوا می‌تواند اندکی خنک‌تر باشد. در غرب تپه‌های آراوالی بارش باران و رطوبت خیلی کمی وجود دارد، در حالی که در شرق وضعیت آب و هوا نیمه‌گرمسیری است. خشک‌ترین مناطق مانند جیسالمر تنها حدود 10 سانتیمتر بارش را دریافت می‌کنند، در حالی که در مناطق دیگر این ایالت میزان بارش‌ها حدود 100 سانتیمتر است. تقریبا تمامی بارش‌ها در راجستان در جولای و آگوست اتفاق می‌افتند. هر چه به سمت شرق و به سمت مرکز این سرزمین پیش بروید دمای هوا مشابه است، اما جولای و آگوست بارش‌های به مراتب بیشتری را تجربه می‌کنند.

کلکته یک مقصد گرمسیری با هوایی نسبتا گرم در تمام طول سال است. دوره‌های خشک و بارانی هستند که فصول این بخش از کشور را مشخص می‌کنند. در زمستان (دسامبر و ژانویه) دمای هوا در شب‌ها تا 9 درجه هم پایین می‌آید، اما در روز تا 27 درجه بالا می‌رود. از فوریه تا آوریل دمای هوا شروع به بالا رفتن می‌کند، با ژوئن که گرم‌ترین ماه فصل گرم خواهد بود. با آمدن موسم بارندگی رطوبت هوا بیشتر می‌شود و در دوره بین ژوئن تا سپتامبر می‌توان انتظار بارش‌های سنگین را داشت. بارش‌ها سنگین می‌توانند برای چند روز به طول بیانجامند اما بعد از آن روزهای آفتابی با آسمان صاف خواهد بود.

بهترین زمان برای رفتن به بمبئی و گوا در تور هند

بمبئی یک مقصد گردشگری با آب و هوای موسمی است و بهترین زمان برای رفتن به تور هند و بازدید از این شهر از اکتبر تا می است، زمانی که تقریبا هیچ بارش بارانی وجود ندارد. از ژوئن تا سپتامبر به خصوص در ماه‌های جولای و آگوست، بارش‌ها خیلی زیاد هستند؛ در این مدت روزهای کمی وجود دارند که هیچ بارش بارانی را تجربه نکنند. دمای هوا تقریبا در تمام طول سال ثابت است؛ دما در محدوده پایین از 16 درجه در ژانویه تا 26 درجه در می متغیر است. برای دماهای بالا این عددها بین 29 درجه در زمستان تا 33 درجه در تابستان قرار دارند.

اگر به تور هند می‌روید که از سواحل این سرزمین لذت ببرید، باید توجه داشته باشید که مکانی مانند گوا در تمام طول سال آب و هوایی دلپذیر دارد. دما برای بیشتر ایام سال در حدود 24 درجه سلسیوس قرار دارد، دمایی که چند درجه‌ای از دسامبر تا فوریه کاهش می‌یابد و در آوریل و می چند درجه‌ای بالا می‌رود. موسم بارندگی از ژوئن تا سپتامبر مقدار فراوانی بارش را با خود می‌آورد. برای مثال جولای به طور متوسط حدود 27 روز بارانی دارد. بارش‌ها در سپتامبر کمتر می‌شوند. از اکتبر تا آوریل بارش‌ها به ندرت اتفاق می‌افتند.

قیمت تور هند چه قدر است؟

قیمت تور هند را عموما به عنوان یکی از پایین‌ترین قیمت‌ها برای سفرهای تفریحی می‌دانند. قیمت‌ها در این سرزمین می‌‎توانند گاهی به شکل شوکه‌کننده‌ای ارزان باشند، به خصوص برای کسانی که از آمریکای شمالی یا از اروپا به اینجا سفر می‌کنند. آنهایی که بودجه فوق‌العاده محدودی دارند می‌توانند با حدود 15 دلار در روز در اینجا دوام آورند. این مبلغ شما را قادر می‌کند در یک هتل سطح پایین اقامت کنید، غذاهای ساده خیابانی بخورید و تنها از وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس‌ها و قطارهای درجه 3 برای جابه‌جایی استفاده کنید. با 25 دلار در روز شما همچنان یک تور ارزان هند خواهید داشت و البته به شکل قابل توجهی سفر راحت‌تری را تجربه خواهید کرد. در روی دیگر شما به گزینه‌های فراوانی برای تجربه یک سفر لوکس دسترسی دارید، از هتل‌های پر زرق و برق 5 ستاره تا واگن‌های درجه 1 قطارها.

قیمت هتل در هند چه قدر است؟

تعداد زیادی گزینه‌های اقامتی ارزان قیمت در این سفر در دسترستان قرار دارند، در نتیجه کسانی که می‌خواهند یک تور ارزان هند داشته باشند، از بابت پیدا کردن آنها مشکلی خاصی نخواهند داشت. در کل می‌توان گزینه‌های اقامتی در این سرزمین را به چند دسته‌بندی تقسیم کرد. خوابگاه‌ها می‌توانند قیمت‌های فوق‌العاده ارزان 50 تا 100 روپیه برای هر شب داشته باشند، اما در این رده قیمتی عموما وضعیت قابل قبول و سرویس‌های بهداشتی تمیزی ندارند و معمولا مردانه هستند. برای کسانی که می‌خواهند قیمت تور هند خود را پایین بیاورند، گزینه بعدی هتل‌های ارزان هستند. با 250 تا 500 روپیه برای هر شب شما می‌توانید یک تخت بزرگ در یک اتاق با دیوارهای رنگ و رو رفته، مبلمان کهنه، پریزهایی که جرقه می‌زنند و یک سرویس بهداشتی نسبتا تمیز و گاهی وقتها با آب گرم بگیرید. با 500 تا 1000 روپیه اتاق بزرگتری نصیبتان خواهد شد که 24 ساعته آب گرم دارد و امکانات اتاق شامل تخت راحت، تلویزیون و مبلمان هست. در این رده شما بیشتر حس و حال بودن در یک هتل را خواهید داشت. اتاق‌های بهتر با تخت خوب، مبلمان بیشتر، یک میز، تلویزیون بزرگ و تهویه مطبوع و کارکنانی که به مراتب توجه بیشتری دارند از 1000 رویپه به بالا برای هر شب قیمت دارند.

قیمت غذا در تور هند چه قدر است؟

وقتی نوبت به غذا می‌رسد این سرزمین یک بهشت واقعی است به خصوص برای آنهایی که آمده‌اند یک تور ارزان هند داشته باشند. تقریبا غیر ممکن است شما  چند صد متر پیاده‌روی کنید و یک یا چند دکه یا رستوران با غذاهای عالی در پیش رویتان نبینید. چه سمبوسه باشد، چه موموس، غذاهای شمالی یا غذاهای جنوبی، تمامشان وسوسه‌برانگیز هستند. و خوشبختانه برای مسافران بیشتر این غذاها مقرون‌به‌صرفه هستند و می‌توانند هر چه قدر که می‌خواهند از آنها امتحان کنند بدون این که نگران قیمت تور هند خود باشند (البته همین جا باید بگوییم ریسک این کار با خودتان است و ما مسئولیتی برای اضافه وزن شما بعد از این سفر به عهده نمی‌گیریم). برای این که ایده‌ای از قیمت‌ها داشته باشید چند تایی را به شما معرفی می‌کنیم: سمبوسه از یک فروشنده خیابانی 10 تا 30 روپیه، لسی شیرین 20 روپیه، بشقاب 4 عدد موموس 10 روپیه، یک کیلو موز 25 رویپه، تالی 80 تا 150 روپیه، کاری پنیر و حبوبات 40 تا 100 روپیه، دال و برنج 40 روپیه، مرغ تندوری 120 روپیه، نان کره‌ای 15 تا 30 روپیه، ساندویچ تخم‌مرغ 15 روپیه و چای 5 روپیه قیمت دارند. همانطور که می‌بینید غذا خوردن در این سفر هزینه‌های خیلی بالایی برایتان نخواهد داشت؛ حتی خوردن یک وعده غذای عالی در یک رستوران روی پشت‌بام در یک هتل خوب در یک منطقه توریستی احتمالا حدود 200 تا 300 روپیه هزینه داشته باشد.

هزینه جابه‌جایی در تور هند چه قدر است؟

در این زمینه هم احتمالا می‌توانید حدس بزنید که هزینه‌ی جابه‌جایی قرار نیست قیمت تور هند شما را خیلی بالا ببرد. سفر با قطار در این سرزمین بیشتر از آن که یک جابه‌جایی باشد، یک تجربه کاملا متفاوت و به‌یادماندنی برای گردشگران است. اگر می‌خواهید تور ارزان هند را برای خودتان به هر قیمتی تضمین کنید، می‌توانید به سراغ واگن‌های درجه 3 بروید؛ بدون صندلی‌های اختصاصی، فوق‌العاده شلوغ و جایی که مردم کف واگن یا درون قفسه‌های قرار دادن چمدان‌ها می‌خوابند. برای مسیر 12 ساعته دهلی به اودایپور در این درجه شما باید 50 روپیه پرداخت کنید. اگر می‌خواهید در واگن‌های اتوبوسی درجه دو (با تخت و صندلی اختصاصی) سفر کنید برای همین مسیر باید 350 روپیه پرداخت کنید. در واگن‌های درجه یک شما تخت راحت، ملحفه، بالشت، تهویه مطبوع، پریز برق و یک پرده برای جدا کردن بخش خودتان دریافت خواهید کرد؛ قیمت این بلیت 1000 روپیه است. البته اگر شما با قطارهای درجه 2 سفر کنید شانس این را خواهید داشت که با مردم محلی ملاقات کرده و با فرهنگ این سرزمین بیشتر آشنا شوید.

تعداد شرکت‌های هواپیمایی ارزان قیمت در این کشور رو به افزایش است و در نتیجه قیمت بلیت هواپیما به شکل قابل توجهی ارزان است. برای مثال شما با 75 دلار می‌توانید از کلکته به دهلی بروید یا با 85 دلار از دهلی به بمبئی سفر کنید. با پرواز، به خصوص در مسیرهای طولانی، می‌توانید به شکل قابل توجهی در وقتتان صرفه‌جویی کنید و البته نگران زیاد شدن قیمت تور هند خود نباشید. در داخل شهرها شما عموما به این گزینه‌ها دسترسی دارید: پاهایتان، موتورهای 3 چرخ، کالسکه‌های 3 چرخ پدالی، تاکسی و اتوبوس‌های عمومی. البته توجه داشته باشید که در بیشتر موارد شما به عنوان یک مسافر خارجی باید قیمت‌های بیشتری را پرداخت کنید و این جا است که با کمی چانه زدن می‌توانید یک تور ارزان هند را برای خودتان تضمین کنید. به ندرت راننده تاکسی را پیدا خواهید کرد که تاکسی‌مترش را روشن کند. بلیت اتوبوس‌ها حدود 5 تا 10 روپیه قیمت دارند. در شهرهایی مانند دهلی و کلکته شما می‌توانید از مترو برای گشت و گذار در شهر استفاده کنید که سفر را نسبتا بدون دردسر می‌کند.

هزینه ورودی جاذبه‌ها در تور هند

به عنوان چند نمونه، بلیت ورودی تاج محل 750 روپیه برای خارجی‌ها قیمت دارد و بلیت دژ سرخ در دهلی 250 روپیه است. ورودی برخی از جاذبه‌ها تنها 5 روپیه است و برخی دیگر بالای 200 روپیه هم می‌روند. بسیاری هم رایگان هستند و تنها چیزی که نمی‌توان در این قیمت‌ها دید یک الگوی مشخص است. نکته‌ای که باید در این مورد به آن توجه کنید این است که هزینه ورودی جاذبه‌ها برای مسافران تور هند و مردم محلی متفاوت است. با این حال کسانی که به امید یک تور ارزان هند آمده‌اند، نگران نباشند چرا که در مجموع قیمت‌ها خیلی گران نیستند، همیشه کمتر از 5 دلار.

به "تور هند" امتیاز دهید

5 کاربر به "تور هند" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور هند"

1 دیدگاه

12 خرداد 1401

سلام وقتتون بخیر برای سفر به چنای هندوستان من از چه طریقی بایستی عمل کنم؟
متشکرم

پاسخ به فرناز
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)