تور روسیه

بسیاری از مردم می‌گویند دوست دارم یک روزی به تور روسیه بروم، اما آنها این جمله را به نوعی بیان می‌کنند که نشان می‌دهد هیچ وقت قرار نیست این کار را انجام دهند. اما شما متفاوت باشید، به خصوص اگر دوست دارید به یکی از فراموش‌نشدنی‌ترین و بهترین سفرهای عمرتان بروید. تنها کاری که باید انجام دهید گرفتن تصمیم و برنامه‌ریزی سفر است. پرده آهنین خیلی وقت است که پایین افتاده و درهای این کشور به روی آنهایی باز شده که می‌خواهند کارهایی بیشتر از بودن در میدان سرخ و خرید یک کلاه پشمی به عنوان سوغاتی را انجام دهند. در تور روسیه پایتان را فراتر از مسیرهای معمول توریستی بگذارید و تنها به شهرهایی که عکس‌هایشان در کاتالوگ‌های براق سفر و سیاحت قرار داده شده بسنده نکنید. مسکو و سن پترزبورگ دو تا از مهم‌ترین و محبوب‌ترین شهرهای این سرزمین در میان مسافران خارجی هستند. جاذبه‌هایشان آن قدر زیاد است که می‌توانند شما را برای هفته‌ها مشغول نگه دارند. موزه هرمیتاژ، قصر کاترین، کاخ کرملین، میدان سرخ، کلیسای سینت باسیل و خیلی‌های دیگر؛ درست است، این‌ها از بایدهای لیست بازدیدتان در این سفر هستند، اما غیر از این‌ها در تور روسیه هر کجا که سرک بکشید دنیایی از ماجراجویی‌های مختلف چشم انتظارتان خواهد بود.

تورهای روسیه

برای دریافت جزئیات تور و شماره تماس آژانسهای برگزارکننده تورها، روی هر آگهی کلیک کنید.

دلایلی برای رفتن به تور روسیه

درست در کنار اقامتگاه رسمی رئیس جمهور روسیه، میدان سرخ قرار گرفته است. این میدان در مرکز مسکو قرار داشته و یکی از بایدهای برنامه بازدید شما در تور روسیه است. با عبور از زیر طاق‌های سرخ میدان و به محض دیدن کلیسای جامع سنت باسیل حسی از هیجان را در وجودتان خواهید داشت. در میدان سرخ است که می‌توانید به معنای واقعی کلمه متوجه شوید به کشوری آمده‌اید که در تاریخ جهان نقشی محوری داشته است. کمی جلوتر از کلیسای جامع سنت باسیل و روبه‌روی کاخ کرملین، مرکز خرید چند بخشی GUM قرار گرفته است. ساختمان GUM چیزی فراتر از یک مرکز خرید است؛ در داخل شما می‌توانید ماشین‌های قدیمی را ببینید، فواره‌ای که آب هندوانه به آسمان می‌فرستد، فروشگاه‌های برندهای سطح بالا و فروشگاه‌های به سبک فروشگاه‌های قدیمی آمریکایی با کالاهای روسی. قدم زدن در میدان سرخ در شب حال و هوایی خاص دارد، چرا که چراغانی‌های میدان، فضایی جادویی خلق می‌کنند.

روسیه

اگر مسکو کلیسای سنت باسیل را دارد، سن پترزبورگ هرمیتاژ را دارد. این موزه در سال 1764 توسط کاترین بزرگ بنا نهاده شد و حالا یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین موزه‌ها در دنیا است. در 5 ساختمان این موزه بیشتر از 3 میلیون گنجینه جای گرفته‌اند؛ این مجموعه نه تنها بزرگ بلکه نفس‌گیر و خارق‌العاده است. در سوی دیگر شهر یکی دیگر از جاذبه‌های مهم سن پترزبورگ، میزبان مسافران کنجکاو تور روسیه است: دژ پیتر و پاول در سال 1703 توسط پیتر کبیر ساخته شد. این مجموعه، تاریخی طولانی و گاهی بدشگون داشته و در سال‌های مختلف به عنوان یک مقر نظامی، محل استقرار سازمان‌های دولتی، آرامگاه خاندان سلطنتی روسیه، محل آزمایش‌های علمی پیشگامانه و حتی یک زندان ممنوعه برای مهم‌ترین زندانیان سیاسی این کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

پارک‌ها در این سرزمین بسیار وسیع هستند. در منطقه پوشکین به خصوص، تعداد زیادی پارک وجود دارد که در آنها می‌توانید از دیدن مناظر تماشایی لذت ببرید. حیواناتی که در این پارک‌ها زندگی می‌کنند آن قدر به انسان‌ها عادت کرده‌اند که خیلی غیر معمول نخواهد بود اگر ببینید یک سنجاب از سر و کولتان بالا برود یا یک پرنده روی دستتان بنشیند. مدتی که بگذرد این سوال در ذهنتان شکل می‌گیرد که آیا به تور روسیه آمده‌اید یا به سفید برفی تبدیل شده‌اید؟ در مسیرهای پیاده‌روی زیبای این پارک‌های سرسبز، شما می‌توانید باغ‌های زیبا، فواره‌ها، مجسمه‌ها و یادبودهای متعددی را هم ببینید.

کجای دنیا می‌توانید نسخه‌های اصلی عروسک‌های بامزه و دوست‌داشتنی ماتروشکا را بخرید؟ در تور روسیه این عروسک‌های تودرتوی معروف را در اندازه‌ها و اشکال مختلف پیدا خواهید کرد. بسیاری از آنها را همچنان با دست می‌سازند. علاوه بر طرح‌های معمول، ماتروشکاها را همچنین با چهره‌های شخصیت‌های معروف و محبوب می‌سازند. گژل‌ها را فراموش نکنید؛ ظروف چینی سفید و آبی که در اصل در دهکده گژل در جنوب مسکو ساخته می‌شدند. این دو تا تنها بخشی از سوغاتی‌هایی هستند که می‌توانید از سفرتان برگردانید.

شاید تعجب کنید اما غذاهای روسی یک دلیل واقعا عالی برای رفتن به تور روسیه هستند. پنکیک‌های نازک بلینی و یک نوع پای لیمویی با نام لیمونک دو تا از غذاهایی هستند که می‌توانند به تنهایی تک تک روزهای سفرتان را بسازند. کنیش هم هست، نوعی پیراشکی که مطمئنا از خوردنش پشیمان نخواهید شد. غذاهای روسی را در جهان آنچنان که باید و شاید نمی‌شناسند، اما این غذاها طعم‌های منحصربه‌فردی دارند، فوق‌العاده لذیذ هستند و ارزش امتحان کردن را دارند.

در ماه‌های گرمتر سال، هوا عالی و آسمان آبی است و هر جا که سر بچرخانید سرسبزی را می‌بینید. شاید فکر کنید بهتر از این زمان‌ها را در تور روسیه برای عکس گرفتن پیدا نخواهید کرد اما اگر کمی صبر داشته باشید زمستان را خواهید داشت. هوا سرد می‌شود اما منظره شهرها و طبیعت که با برف سفیدپوش شده‌اند جادویی هستند. با وجود این پوشش یک‌دست برفی است که می‌توان گفت این سرزمین به راستی خوش‌منظره و زیبا است. مناظر زیبا و تماشایی محدود به فضاهای بیرونی نیستند؛ با ورود به هر موزه، قصر یا کلیسای تاریخی، مبهوت جزئیات بی‌نظیر این محیط‌ها خواهید شد، از کلیسای ناجی در خون گرفته تا قصر کاترین. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید قصر کاترین جایی است که صحنه ابتدایی انیمیشن آناستازیا در آن اتفاق می‌افتد.

سن پترزبورگ و مسکو مانند در و تخته با هم جور هستند؛ در تور روسیه نمی‌توانید یکی را بدون دیدن دیگری به حال خود رها کنید. می‌توانید مسیر این دو شهر را با هواپیما طی کنید اما یک توصیه دیگر برای شما داریم: سوار قطار شوید و در مسیر مناظر شگفت‌انگیزی را ببینید. بسته به این که دوست داشته باشید با چه سرعتی به مقصد برسید (و البته بودجه سفرتان)، طی این مسیر حدود 3.5 ساعت تا 10 ساعت زمان خواهد برد. قطارهای کندتر ارزان‌تر بوده و می‌توانند به شما کمک کنند یک تور ارزان روسیه داشته باشید. قطارهای شبانه هم هستند؛ قیمت‌هایشان مقرون‌به‌صرفه است و می‌توانید شب را در آنها بخوابید و با انرژی کامل سفر خود را در شهر جدید ادامه دهید. به این شکل یک شب از پول هتل هم صرفه‌جویی کرده‌اید.

سوغاتی هایی که تنها در تور روسیه می‌توانید بخرید

شما در تور روسیه به تنوعی بی‌نظیر از کالاها و محصولات مختلف برای خرید کردن دسترسی دارید. بخش زیادی از آنها محصولاتی هستند که در دیگر نقاط دنیا هم یافت می‌شوند. اینجا است که ما به شما توصیه می‌کنیم به جای محصولات عادی و معمول، از این فرصت بزرگ استقبال کرده و در سفرتان به دنبال برخی از یادگاری‌های منحصربه‌فرد و خاص بگردید. این سرزمین، مکانی عالی برای پیدا کردن این نوع کالاها است. درست است، دنیا کوچک شده و شما می‌توانید هر چیزی را تقریبا در هر جایی بخرید اما می‌خواهیم در ادامه 7 چیز غیر از عروسک‌های ماتروشکا، کلاه اوشانکا و یادگارهای دوران شوروی را به شما معرفی کنیم که می‌توانند سوغاتی‌هایی عالی از سفرتان به این سرزمین زیبا باشند. محصولاتی که بهتر است آنها را فقط و فقط در همین سفر بخرید.

برای دو قرن کامل، قدیمی‌ترین کارخانه ظروف چینی این کشور محصولات فوق‌العاده نفیس و بسیار زیبایش را تنها برای خانواده رومانوو می‌ساخت. این کارخانه حتی زمانی که مسئولان شوروی از آن به عنوان وسیله‌ای برای پروپاگاندای بصری خود استفاده کردند کیفیت محصولاتش را حفظ کرد. حال در این زمان شما در تور روسیه می‌توانید این ظروف دوست‌داشتنی را از فروشگاه‌هایی در سراسر کشور بخرید.

چندین نوع از شال‌های روسی وجود دارند، ولی تمام آنها هم از نظر بصری و هم از نظر تبعیت و پیروی از سنت‌ها، خارق‌العاده و شگفت‌انگیز هستند. شال‌های پاولوپوسادسکی به نام شهری که در آن ساخته می‌شوند نامگذاری شده‌اند و برای الگوهای چشم‌نواز گل‌های روشن و اصالت طرح‌هایشان شهره هستند. این شال‌ها دقیقا همانند شال‌هایی هستند که زنان روسی 200 سال قبل به سر می‌کردند. اگر به دنبال چیزی هستید که در شب‌های سرد زمستان شما را گرم نگه دارد، باید در تور روسیه برای خودتان یک شال اورنبرگ بخرید. این شال‌ها از نخ کرک بز بافته می‌شوند و طرح‌هایشان فوق‌العاده زیبا، خاص و پیچیده است. شال‌های اورنبرگ آن قدر نرم هستند که می‌توانید آنها را از داخل یک حلقه ازدواج عبور دهید.

ظروف سفالی سفید و آبی مشهور گژل، از سال 1802 به این سو در حومه شهر مسکو ساخته می‌شوند و احتمالا معروف‌ترین سوغاتی‌هایی هستند که می‌توانید در تور روسیه برای خودتان بخرید. با رنگ‌های روشن و آرامش‌دهنده، طرح‌های گل‌ها و گیاهان و ظاهر خاصشان که انگار همگی در سرزمین پریان ساخته شده‌اند، ظروف سفالی گژل در هر نوع و اندازه‌ای کالایی فوق‌العاده اعجاب‌انگیز و خاص تلقی می‌شوند. با این که می‌توانید این ظروف را در نقاط مختلف جهان پیدا کنید اما چه فرصتی بهتر از این که بتوانید آنها را در زادگاه اصلی‌شان بخرید.

قدمت سنت روسی نقاشی روی چوب به حدود قرن دوازدهم بر می‌گردد و این سنت همچنان در تعدادی از روستاها زنده است. انجام این نقاشی‌های زیبای مینیاتوری بر روی جعبه‌های لاکی چوبی، زمان و زحمت زیادی می‌برد. این جعبه‌های جواهر را می‌توان برخی از بهترین هدایا و سوغاتی‌هایی که می‌توانید از تور روسیه به خانه بر گردانید دانست.

تخم‌مرغ‌های عید پاک افسانه‌ای فابرژه، توسط جواهرساز مشهور، کارل گوستاو فابرژه در سن پترزبورگ و برای خانواده‌های سلطنتی روس ساخته می‌شدند. همین آثار زیبا و و دیدنی هستند که باعث می‌شوند صف‌های بسیار طولانی در موزه هرمیتاژ به وجود آیند. امروزه شما می‌توانید نمونه‌های بدلی این کارهای هنری نمادین را در نقاط مختلف روسیه پیدا کنید. نمونه‌های اصلی این کارهای زیبا از طلا یا نقره ساخته و با یشم، مروارید، عاج، یاقوت و الماس تزئین می‌شدند. نمونه‌های بدلی فوق‌العاده ارزان‌تر از نمونه‌های اصلیشان هستند و در عین حال زیبایی و درخشش آنها را دارند.

وقتی نام شکلات را می‌شنوید به احتمال زیاد بلژیک اولین کشوری است که به ذهنتان خطور می‌کند. شاید تعجب کنید اگر بدانید روس‌ها هم سنتی قدیمی در ساخت شکلات دارند. قبل از انقلاب، شرکت شیرینی‌سازی آبریکوسوف و پسران، 800 نوع مختلف شکلات درست می‌کرد. حتی امروز هم گستره فوق‌العاده عظیم انتخاب‌ها در فروشگاه‌های آبنبات و شکلات باعث می‌شود سرگیجه بگیرید. اگر برای اولین بار است که می‌خواهید شکلات‌های این سرزمین را بچشید، به سراغ محصولات امتحان‌پس‌داده و مطمئن Alenka و Babaevsky بروید.

غذای فضایی روسی یکی از یادگارهای مسابقه فضایی و سرمایه‌گذاری عظیم اتحاد جماهیر شوروی بر برنامه فضایی این کشور است. این خوراکی‌ها پشتوانه‌های عظیم علمی داشته و واقعا توسط آزمایشگاه غذای فضایی تهیه می‌شوند. غذاهای فضایی روسی نه تنها خوشمزه بوده، بلکه از مواد اولیه طبیعی درست شده و در بسته‌بندی‌های زیبا و جالب توجه عرضه می‌شوند. غذای فضایی یک سوغاتی عالی برای بر گرداندن از تور روسیه است، بنابراین در سفرتان به دنبال دستگاه‌های ارائه غذا در موزه تعاملی بوران یا عمارت 26 در پارک VDNKh و ایستگاه قطار مسکو باشید.

بهترین زمان برای رفتن به تور روسیه

برای بسیاری از گردشگران، تور روسیه سفری است که تنها در تابستان قابل انجام است. در ماه‌های این فصل، شهرهای مشهور و اصلی این سرزمین میزبان خیل عظیمی از مسافران از سراسر جهان هستند. با این وجود اینجا کشوری است که در تمام طول سال جاذبه‌هایی برای ارائه دارد. اجازه ندهید که وضعیت آب و هوا مانعی برای لذت بردن از زیبایی‌های این کشور شود. در ادامه ماه به ماه را از نظر آب و هوایی بررسی می‌کنیم تا شما بتوانید با دیدی بازتر برای سفرتان برنامه‌ریزی کنید.

رفتن به تور روسیه در ژانویه، فوریه و مارس

ژانویه ماه سردی است اما ماه جشن و فستیوال نیز هست. بر خلاف کشورهای اروپایی و غربی، روس‌ها با شور و هیجان بیشتری سال نوی میلادی را جشن می‌گیرند و تمام سنت‌های کریسمسی مانند هدیه دادن، شام‌های خانوادگی و دیدار با بابانوئل را به شب سال نو منتقل کرده‌اند. شهرها به زیبایی با درختان کریسمس و چراغ‌های درخشان و رنگارنگ تزئین شده و حال و هوای جشن و شادی در همه جا محسوس است. مانند هر تعطیلات ملی بزرگ دیگری، دوره جشن سال نو (31 دسامبر تا 8 ژانویه) هم کل فعالیت‌ها در شهرها را برای چند روز به حالت تعلیق در می‌آورد. مدرسه‌ها تعطیل هستند و مردم کار نمی‌کنند، بنابراین بیشتر مناطق توریستی بعد از چند روز جشن و استراحت بیشتر از حد معمول شلوغ می‌شوند. با رفتن به تور روسیه در اوایل ژانویه می‌توانید همراه با مردم محلی جشن گرفته و با سنت‌های روسی و فرهنگ این سرزمین آشنا شوید.

در آخرین ماه زمستان دمای هوا همچنان زیر صفر است و مقدار زیادی بارش برف وجود دارد. این وضعیت آب و هوا در شهرها آنچنان دلچسب نیست اما این ماه زمانی عالی برای لذت بردن از ورزش‌های زمستانی مانند اسکی است. البته تنها در شهرهای شمالی امکان انجام این ورزش‌ها را دارید. وقتی در تور روسیه و در این ماه به مناطق جنوبی و دریایی سیاه بروید با آب و هوای معتدل‌تری روبه‌رو خواهید بود. در فوریه یک فستیوال با نان ماسلنیتسا در آخرین هفته قبل از بهار برگزار می‌شود. زمان این جشن هر سال متفاوت است اما معمولا در روزهای آخر فوریه (گاهی وقت‌ها هفته اول مارس) برگزار می‌شود. این جشن توسط مردم محلی و در پارک‌های عمومی و فضاهای سبز برگزار شده و شادی و آوازخوانی بخش اصلی این مراسم است.

با این که جشن پایان زمستان برگزار شده اما در واقعیت پایان این فصل هنوز نیامده است. دمای هوا همچنان خیلی پایین است ولی در همین زمان جاذبه‌های دیدنی تقریبا خالی هستند. هتل‌ها هم قیمت‌های خود را به شکل قابل ملاحظه‌ای پایین آورده‌اند و امکان داشتن یک تور ارزان روسیه را برای مسافران با بودجه‌های کمتر فراهم کرده‌اند. این ماه زمانی عالی برای رفتن به شهرهای مسکو، سن پترزبورگ و دیدن تمام موزه‌ها و قصرهایشان بدون نیاز به ایستادن در صف‌های طولانی و مواجهه با شلوغی جمعیت است. بد نیست اشاره کنیم که 8 مارس روز جهانی زن است؛ در روسیه این روز یک تعطیلی عمومی است. اگر در این زمان در تور روسیه بودید بد نیست به خانم‌هایی که با آنها برخورد می‌کنید تبریک بگویید.

رفتن به تور روسیه در آوریل، می و ژوئن

نمی‌توان آوریل را زمانی ایده‌ال برای رفتن به تور روسیه در نظر گرفت. آوریل ماه گذار زمستان به بهار است؛ یخ‌ها در همه جا شروع به آب شدن می‌کنند، در نتیجه پیاده‌روها عموما گل‌آلود و پر از چاله‌های آب هستند. پارک‌های عمومی هم برای بازدید شرایط مناسبی ندارند. در شهرها بسیاری از پارک‌ها تا زمان خشک شدن معابر بسته می‌شوند. در این ماه یک مقصد خوب برای شما می‌تواند کارلیا باشد؛ برف در این منطقه آب شده و شما می‌توانید از زیبایی دریاچه‌ها بدون یخبندان لذت ببرید.

روزهای ابتدایی ماه می زمانی عالی برای رفتن به تور روسیه و بودن در پایتخت یعنی مسکو است. روس‌ها در اول می (روز جهانی کارگر) یک روز تعطیل دارند، سنتی که از زمان شوروی باقی مانده است. معمول است که در این روز اتحادیه‌های کارگری راهپیمایی‌هایی را در شهرها انجام می‌دهند. با این که تماشای این رژه‌ها جالب توجه است اما گشت و گذار در شهر به علت شلوغی سخت می‌شود. در روز 9 می (روز پیروزی) یک رژه بزرگ نظامی در مسکو برگزار می‌شود. البته بیشتر مردم ترجیح می‌دهند این مراسم را از پای تلویزیون‌ها و در راحتی خانه‌هایشان تماشا کنند. ماه می در این سرزمین همزمان با بازیابی طبیعت از سرمای زمستان است؛ شما می‌توانید از دیدن جاذبه‌ها همراه با سرسبزی محیط اطرافتان و دلپذیری هوا لذت ببرید.

بدون هیچ شکی ژوئن ماه رفتن به تور روسیه برای بازدید از سن پترزبورگ است. در طول دوره شب‌های سفید این شهر تاریکی را به خود نمی‌بیند. نور دائمی به شما اجازه می‌دهد زندگی جاری در این شهر را به بهترین شکلش تجربه کنید. فستیوال‌های موسیقی و تئاتر، رویدادهای ویژه موزه‌ها و خیلی چیزهای دیگر این ماه را به جذاب‌ترین زمان برای رفتن به تور سن پترزبورگ تبدیل می‌کنند. در نتیجه‌ی این محبوبیت، ماه ژوئن گران‌ترین ماه برای سفر نیز هست. بلیت رویدادها خیلی سریع به فروش می‌رسند و فوق‌العاده گران هستند. قیمت هتل‌ها در بالاترین حدشان قرار دارند، در نتیجه رزرو از قبل شدیدا توصیه می‌شود.

رفتن به تور روسیه در جولای، آگوست و سپتامبر

جولای ماهی است که در آن احتمالا در بیشتر نقاط با آب و هوای مطبوع روبه‌رو خواهید شد. برای شهرهای مناطق جنوبی این ماه شلوغ‌ترین وقت سال است. بخش روسی قفقاز، اوستیای شمالی و سوچی مقصدهایی مطلوب برای تور روسیه در این وقت از سال هستند. به یاد داشته باشید که خود روس‌ها هم در زمان تعطیلات‌شان به این مناطق سفر می‌کنند؛ برای مثال جمعیت سوچی در طول تابستان یک میلیون نفر افزایش پیدا می‌کند. جولای ماهی است که در آن حتی سردترین مناطق در این سرزمین شروع به گرم شدن می‌کنند، بنابراین آنهایی که با سرما میانه خاصی ندارند پرداخت مقدار بیشتری پول و مواجهه با انبوه جمعیت را یک مصالحه خوشایند می‌دانند.

در آگوست، با این که تابستان رو به تمام شدن است، اما فصل شنا در این سرزمین همچنان ادامه دارد و مناطق ساحلی جنوب همچنان پر از مسافران تور روسیه هستند. آگوست زمانی عالی برای گشت و گذار در شهرها و تجربه زیبایی فرهنگی آنها است. هوا نه آنقدر گرم است که بودن در اتاق‌های بدون تهویه مطبوع موزه‌ها شما را کلافه کند نه آن قدر سرد که از بودن در خیابان‌ها و قدم زدن پشیمان شوید. تنها نکته منفی ماه آگوست نبود تئاتر است؛ اگر دوست دارید در سفرتان از نمایش‌های اپرا یا باله معروف این سرزمین لذت ببرید، آگوست وقت خوبی نخواهد بود؛ در این ماه بیشتر گروه‌ها یا به تعطیلات یا تورهای خارجی رفته‌اند.

پاییز زمانی دوست‌داشتنی برای رفتن به تور روسیه است. جنوب همچنان گرم است و شمال از وجود هوای مطبوع بهره می‌برد، در حالی که رنگ‌های طلایی و قرمز درختان چهره شهرها را تغییر می‌دهند. سپتامبر شروع سال تحصیلی جدید است، بنابراین خانواده‌ها از سفرهای تفریحی به خانه‌هایشان بر می‌گردند. با این که این ماه زمانی عالی برای دیدن تقریبا هر بخشی از کشور است اما بازدید از دریاچه بایکال می‌تواند یک تجربه فراموش‌نشدنی برایتان به یادگار بگذارد، جایی که می‌توانید بدون مواجهه با شلوغی از زیبایی خالص طبیعت لذت ببرید. آب برای شنا کردن احتمالا زیادی سرد باشد اما مناظر اطرافتان نفسگیر هستند.

رفتن به تور روسیه در اکتبر، نوامبر و دسامبر

شروع ماه اکتبر همچنان حال و هوای پاییز را دارد اما هر چه جلوتر برویم، هوا سردتر می‌شود. توصیه می‌کنیم در تور روسیه در این ماه، از رفتن به مکان‌هایی با بارش‌های فراوان خودداری کنید، چرا که غیر از بارش‌های گاه‌به‌گاه، ابرها هم آسمان روزهای بیرون‌گردی شما را خاکستری می‌کنند. مناطق جنوبی آب و هوایی دلپذیر دارند، ولی در شهرهای این بخش از کشور فعالیت‌های تفریحی کمی وجود دارند و بیشتر جذابیت‌شان مربوط به سواحل است. البته توجه کنید که در این وقت از ساحل، شنا کردن در آب‌های دریا از گزینه‌های روی میز برداشته شده است. به عنوان یک گزینه جایگزین، مناطق کوهستانی در بخش‌های جنوبی هستند که آب و هوایشان برای پیاده‌روی و طبیعت‌گردی عالی است. اوستیا شمالی سرسبز است و دامنه‌های کوهستان‌ها برای کوهنوردی آن قدر شرایط سختی ندارند.

نوامبر ماه خوبی برای رفتن به تور روسیه برای دیدن شهرهای بزرگ نیست، چرا که تغییر مداوم دما خیابان‌های خیلی کثیف و گل‌آلود را سبب می‌شود. شهرهای کوچک تمیزتر هستند چرا که در آنها جابه‌جایی کمتری وجود دارد. این ماه فرصت خوبی برای دیدن حلقه طلایی است؛ حلقه‌ای از شهرهای کوچک در شمال شرقی مسکو که نقش بزرگی را در تاریخ این سرزمین بازی کرده‌اند. با این که بازدید از این شهرها در ماه‌های دیگر سال دلپذیرتر است، اما این‌ها گزینه‌های جایگزین خوبی برای ماه نوامبر هستند زمانی که شهرهای بزرگ بهترین انتخاب نیستند.

آخرین ماه سال، یعنی دسامبر هم آب و هوای غیر پایداری دارد. ممکن است برف شدید ببارد یا اصلا برفی در کار نباشد. روزها کوتاه هستند و بودن در شهرهای بزرگ می‌تواند خسته‌کننده و افسرده‌کننده باشد. آخرین هفته این ماه حسابی شلوغ است چرا که کشور خود را برای جشن‌های سال نو آماده می‌کند. بهترین انتخاب برای این وقت از سال در تور روسیه، رفتن به شرقی‌ترین بخش‌های کشور است. هوا آنجا هم فوق‌العاده سرد خواهد بود، اما دیدن شهری مانند اکاترینبورگ ارزشش را دارد.

چگونگی رفتن به یک تور ارزان روسیه

قیمت تور روسیه به خصوص در شهرهای بزرگ می‌تواند برای برخی از مسافران خارجی گران باشد؛ اما نگران نباشید، اگر در حال برنامه‌ریزی هستید تا بتوانید یک تور ارزان روسیه داشته باشید، همچنان می‌توانید مکان‌هایی را برای اقامت و کارهای تفریحی را برای انجام دادن پیدا کنید که شما را مجبور نکنند کل حساب بانکی‌تان را خالی کنید. حتی بهتر، با به کار بستن این توصیه‌ها در سفرتان شما می‌توانید روی واقعی‌تر این سرزمین را ببینید، اتفاقی که هرگز برای کسانی که در هتل‌های پر زرق و برق و شیک اقامت می‌کنند و تنها به رستوران‌های گران‌قیمت می‌روند نمی‌افتد. سفر به این کشور با بودجه‌ی محدود کمی چالش‌برانگیز است اما به هیچ عنوان غیر ممکن نیست.

هزینه‌های ویزا روسیه و بلیت هواپیما چه قدر است؟

اولین قدم برای این سفر گرفتن ویزا روسیه است؛ هزینه‌ای که غیر قابل اجتناب است. بعد از این که هزینه ویزا از لیست مخارج سفر خط خورد، نوبت به پرواز می‌رسد. خطوط هواپیمایی ارزان و مقرون‌به‌صرفه زیادی به مقصد این کشور پرواز دارند اما با این حال هزینه بلیت هواپیما احتمالا بزرگترین بخش قیمت تور روسیه شما را تشکیل خواهد داد. اگر زمان کافی در اختیار دارید (به خصوص اگر سفرتان به اینجا بخشی از تور اروپا است و قرار است دیگر کشورهای اروپایی را هم ببینید)، بد نیست بگردید و جایی را پیدا کنید که قیمت بلیت هواپیما از آنجا پایین‌تر است. در داخل کشور اگر از شهرهای مختلفی دیدن می‌کنید، قطار را انتخاب کرده و حتما بلیت‌های خود را به صورت آنلاین و از مدتها قبل رزرو کنید تا پایین‌ترین قیمت‌ها نصیبتان شود. در داخل شهرها وسایل حمل و نقل عمومی، بلیت شما برای داشتن یک تور ارزان روسیه هستند. از مترو استفاده کنید؛ خیلی خیلی ارزان است و باور کنید یا نه خیلی ساده‌تر از تاکسی شما را به مقصدتان می‌رساند. راحت‌تر هم خواهد بود، چرا که قرار نیست در ترافیک خیابان‌ها گیر بیافتید.

هزینه‌ی بازدید از جاذبه‌ها در تور روسیه چه قدر است؟

کارهای زیادی وجود دارند که می‌توانید در سفرتان به رایگان انجام دهید و مکان‌های زیادی که بدون پرداخت هزینه ورودی از آن‌ها دیدن کنید، از کلیساهای جامع و یادبودها گرفته تا پارک‌ها و مناطق طبیعی زیبا. تعدادی از معروف‌ترین کلیساهای جامع هزینه ورودی دارند اما در میان جاذبه‌های رایگان، گاها برخی از مهم‌ترین جاذبه‌های شهرها هم وجود دارند، بنابراین با کمی جستجو قبل از سفر می‌توانید بیشترین بهره را از سفرتان ببرید و در عین حال یک تور ارزان روسیه داشته باشید. به عنوان نمونه کلیسای جامع کازان در سن پترزبورگ، مجسمه آلیوشا در مورمانسک و دریاچه بایکال در سیبری همگی به رایگان قابل بازدید هستند. در مورد جاذبه‌ها و موزه‌های معروف هم قیمت بلیت‌ها آنچنان گران نبوده و اکثرا قیمت‌های متعادلی دارند. در شهرهای کوچک به خصوص در بیرون از مسکو، شهرهای حلقه طلایی و سن پترزبورگ، تقریبا همه چیز یا رایگان است یا هزینه خیلی کمی دارد، حتی موزه‌ها؛ که خبر خوبی برای دوستداران تاریخ و هنر خواهد بود، چرا که می‌توانند همچنان قیمت تور روسیه خود را پایین نگاه داشته و تا جای ممکن چیزی را از قلم نیاندازند. در ضمن شما می‌توانید از تاریخ و فرهنگ این سرزمین لذت ببرید، بدون این که نیاز باشد پایتان را در موزه‌ها بگذارید. تنها راه رفتن و تماشای معماری‌های دوران تزارها و شوروی در شهرها، ایستگاه‌های مترو و پارک‌ها خودش به تنهایی بخش مهمی از جاذبه رفتن به این سفر است.

قیمت هتل در روسیه چه قدر است؟

هتل‌های بسیار زیادی در این کشور وجود دارند؛ تمامشان لوکس و خاص نیستند اما در اکثر موارد شما می‌توانید انتظار پرداخت حداقل 100 دلار برای یک شب اقامت در یک هتل 3 ستاره یا 4 ستاره با امکانات خوب و مناسب را داشته باشید. خوابگاه‌ها در پایین‌ترین رده قرار دارند، مکان‌هایی که در آنها می‌توانید با پرداخت 10 تا 20 دلار یک تخت در اتاق مشترک برای خودتان پیدا کنید. برای آنهایی که به تنهایی سفر می‌کنند خوابگاه‌ها احتمالا گزینه‌های مناسبی هستند. شما در این اتاق‌ها با مسافرانی از سراسر جهان آشنا می‌شوید، کسانی که شاید بتوانند توصیه‌های بیشتری برای داشتن یک تور ارزان روسیه به شما بدهند. اجاره آپارتمان در سال‌های اخیر به یک رقیب جدی برای هتل‌ها تبدیل شده است، رقیبی که احتمالا در چند سال آینده صحنه این رقابت را برای همیشه و به طور کامل عوض کند. در این سفر هم شما می‌توانید آپارتمان اجاره کنید. برای آنهایی که همراه با خانواده یا به صورت گروهی سفر می‌کنند این کار می‌تواند کمکی باشد برایشان برای کم کردن قیمت تور روسیه تا پایین‌ترین حد ممکن.

هزینه غذا خوردن در تور روسیه چه قدر است؟

اول از همه تمام سعیتان را بکنید که مکانی را برای اقامت بگیرید که آشپزخانه داشته باشد. با محبوب شدن اجاره آپارتمان از طریق وبسایت Airbnb یا سرویس‌های مشابه این کار آنچنان پیچیده و سخت هم نخواهد بود. مردم محلی در این کشور آنچنان دوست ندارند بیرون از خانه‌هایشان غذا بخورند، در نتیجه رستوران‌ها عموما گران هستند. در سوی دیگر خرید خواروبار در اینجا فوق‌العاده ارزان برایتان تمام خواهد شد. مواد اولیه ارزان را از سوپرمارکت‌ها و بازارها بخرید و حداقل صبحانه و شام را می‌توانید در محل اقامت‌تان میل کنید، به این صورت یک صرفه‌جوبی حسابی در هزینه‌ها داشته و قیمت تور روسیه خود را پایین می‌آورید. زمان ناهار می‌توانید به سراغ کافه‌ها و رستوران‌ها رفته و یک ناهار تجاری بخورید. رستوران‌هایی که ناهار تجاری را ارائه می‌دهند آن را با نوشته бизнес-ланч در ورودیشان تبلیغ می‌کنند. این رویه در سراسر کشور بسیار محبوب است و همانطور که از نامش پیدا است این وعده غذایی شاغلان در شرکت‌ها و اداره‌ها را هدف قرار داده است، کسانی که یک وقفه کوتاه برای خوردن ناهار در ساعات کاریشان دارند. ناهار تجاری به گردشگران هم اجازه می‌دهد بتوانند به هدف تور ارزان روسیه نزدیکتر و نزدیکتر شوند. شما در این رستوران‌ها یک وعده دو یا سه بخشی را با قیمتی خیلی پایین دریافت خواهید کرد. غذاها سریع سرو می‌شوند (وقت ناهار برای کارمندان کوتاه است) و از شما هم انتظار می‌رود غذایتان را سریع نوش جان کرده و میزتان را خالی کنید. وقت تلف کردن در زمان غذا خوردن در ساعت تجاری عملی بی‌ادبانه تلقی می‌شود چرا که رستوران‌ها این تخفیف را می‌دهند که مشتری‌های بیشتری را در این ساعت مشخص داشته باشند.

به "تور روسیه" امتیاز دهید

5 کاربر به "تور روسیه" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.6 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه"

* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)