تور اروپا

تور اروپا همیشه یکی از پر هیجان‌ترین و رمانتیک‌ترین مقاصد گردشگری جهان بوده و خواهد بود. تحقیقات نشان می‌دهند مردم نسبت به دارایی‌های مادی‌شان، ارزش خیلی خیلی بیشتری به تجربیات می‌دهند؛ سفر به این قاره این تجربه را در اختیارتان خواهد گذاشت. رفتن به اروپا همراه با خانواده و دوستان هدیه‌ای خواهد بود که هیچ زمانی از یاد خودتان و آنهایی که دوستشان دارید نخواهد رفت. وقتی نوبت به تجربه غذا و خوراکی‌هایی برسد که شما را با مردم و مکان‌ها ارتباط می‌دهند، جایی مانند این قاره را پیدا نخواهید کرد. آنهایی که به دنبال چیزی بیشتر از آفتاب و شن می‌گردند، تور اروپا می‌تواند مقصدی جادویی باشد. در بازارهای کریسمسی، می‌توانید این جادو را حس کنید. تاریخ در قدم به قدم سفرتان موج می‌زند، ساختمان‌ها، کلیساها، برج‌ها، باروها، قلعه‌ها و حتی هتل‌ها گواه قرن‌ها تمدن را می‌دهند. اما زود قضاوت نکنید، در داخل این پوسته تاریخی مدرن‌ترین شهرهای روی زمین شکل گرفته‌اند. تنوع آب و هوایی در این قاره بی‌نظیر است؛ با یک ویزای اروپا می‌توانید مناطق برفی در شمال تا سواحل گرم و آفتابی جنوب را در یک زمان ببینید. محدوده شنگن این فرصت بی‌نظیر را به شما می‌دهد که در یک تور اروپا دنیاهایی گوناگون را در هر تکه از سفرتان تجربه کنید.

چرا تور اروپا؟

از استابول تا لیسبون، از آمستردام تا ونیز و از لندن تا مارسی، اروپا با بی‌شمار جاذبه برای دیدن، بی‌شمار خیابان برای قدم زدن و بی‌شمار فعالیت تفریحی برای انجام دادن پر شده است، چیزهایی که در بیشتر از 3000 سال تمدن انسانی شکل گرفته و شکوفا شده‌اند. این قاره‌ای است که به شما اجازه می‌دهد پا به قلعه‌های قصه‌های پریان بگذارید؛ قدم به قدم در امتداد دیوارهای باستانی و آبراه‌های شهرها راه بروید؛ پشت نیمکت‌های کلیساهای جامع قرون وسطایی نشسته و از دیدن شکوه و عظمتشان حیرت‌زده شوید؛ در سواحلی قدم بزنید که هنوز هم خاطرات وهمناک جنگ‌های جهانی را در حافظه‌شان دارند؛ در دهکده‌های اسرارآمیزی بگردید که قدمتشان از اهرام مصر هم بیشتر است. در تور اروپا، به آتن بروید و در حال بالا رفتن از کوهی که شما را به آکروپولیس می‌رساند، به دنیایی فکر کنید که زمانی سقراط و پلاتو در آن زندگی کرده و تفکر کرده‌اند. در کولوسئوم رم، گلادیاتور درونتان را بیدار کنید. در هزارتوی کوچه پس‌کوچه‌های سنگ‌فرش شده شهر قدیم پراگ، خود را به دست تقدیر سپرده و تا آخرین لحظه، دست به نقشه تلفن همراهتان نبرید. در تور اروپا آن قدر با این یادگارهای خیره‌کننده روبه‌رو خواهید شد که بالاخره در جایی از سفر شما هم به خودتان خوایهد گفت: خدای من، در این جا واقعا می‌توان تاریخ را حس کرد.

تور اروپا ارزان

لندن، پاریس، بارسلون، برلین؛ اروپا خانه برخی از بهترین شهرهای دنیا است. نکته فوق‌العاده جذابش اینجا است که این شهرها هیچ وقت در زمان متوقف نشده‌اند. مدها و حال و هوای جدید، به اضافه جریان دائمی مهاجران از گوشه گوشه دنیا، باعث شده‌اند این متروپولیس‌های پویا همیشه در حال جوان‌سازی و بازآفرینی هویت خودشان باشند. مسافران تور اروپا سعی می‌کنند بدون معطلی از یک جاذبه معروف به دیگری بروند؛ البته که نمی‌توان بارسلون را بدون دیدن عمارت لا ساگاردا فامیلیا گائودی و پاریس را بدون برج ایفل یا موزه لوور تصور کرد، با این حال داخل شهرها در محله‌های کمتر توریستی، جایی که مردم محلی زندگی عادی هر روزشان را می‌کنند، روز به روز برای توریست‌ها جذاب‌تر می‌شوند. بخش شرقی همیشه در حال تغییر لندن و Friedrichshain-Kreuzberg (جایی که طولانی‌ترین بخش باقی‌مانده دیوار برلین قرار گرفته) دو نمونه از این محله‌های سرزنده و جذاب هستند.

به لطف وجود خطوط هواپیمایی ارزان قیمت، شما در تور اروپا می‌توانید به راحتی از شهرهای سرد و یخ‌زده اسکاندیناوی، در مدتی کوتاه و با پرداخت کمتر از 50 دلار، خود را به سواحل گرم و آفتابی اسپانیا برسانید. البته در بیشتر موارد بهتر است با قطار در این قاره سفر کنید. خطوط راه‌آهن در بخش بخش خاک این قاره پهن شده‌اند و همه نوع قطار از قطارهای زغال سنگی تا قطارهای فوق‌العاده پر سرعت TGV که تا 360 کیلومتر بر ساعت هم سرعت می‌گیرند را به این سو و آن سو می‌رسانند. مناظری که از پنجره‌ها می‌توانید ببینید فوق‌العاده متنوع و در بسیاری از موارد تماشایی و بی‌نظیر هستند. یکی از لطف‌هایی که می‌توانید در این سفر به خودتان بکنید، سوار شدن قطار در مسیر کوهستانی سوئیس یا اسلوونی یا در امتداد ساحل در منطقه فرنچ ریوریا است. یکی دیگر از جذابیت‌های قطار سوار شدن در تور اروپا عبور از مرزها و مواجهه با زبان‌ها، فرهنگ‌ها و در برخی موارد واحد پول‌های متفاوت در یک سفر یک ساعته است. غیر از قطارهایی که به طور عادی خدمات معمولی را ارائه می‌دهند، قطارهای ویژه هم وجود دارند. یکی از بهترین‌هایشان لوکوموتیو بخار قدیمی اما باشکوه و مجللی است که در مسیر ونیز و لندن تردد می‌کند.

دیر زمانی قبل از این که قطارها، هواپیماها و اتومبیل‌ها زمین و آسمان را تسخیر کنند، آبراه‌های اروپا نقشی محوری در پیشرفت این قاره از عصر حجر تا انقلاب صنعتی داشته‌اند. با وجود این که رودها، آبدره‌ها و کانال‌ها دیگر مانند چند قرن قبل شریانی حیاتی برای تجارت نیستند اما حالا نقش خود را عوض کرده‌اند و به مقصدهای بی‌نظیری برای تورهای کشتی کروز و سفرهای تفریحی تبدیل شده‌اند. محبوب‌ترین این مسیرها شامل وین بوداپست در رودخانه دانوب (دومین رودخانه بلند اروپا بعد از ولگا در روسیه) و بازل کلن بر روی رینه هستند. برخی شهرها مانند سن پترزبورگ، آمستردام و البته ونیز نام‌هایی مترداف با کانال‌ها دارند. کشورهایی مانند انگلستان و فرانسه نیز شبکه‌هایی وسیع از آبراه‌ها را در داخل سرزمین‌هایشان جای داده‌اند. دوست دارید در تور اروپا یک قایق چوبی کرایه کرده، با آن رودها را بگردید و شب‌ها در آن بخوابید؟ در این کشورها می‌توانید این کار را انجام دهید.

شهرهای بندری تاریخی در جای جای سواحل اروپا به چشم می‌خورند. شهرهایی مانند کادیز، مارسی و جنوا به مقصد اصلی کشتی‌های کروز اقیانوس‌پیما و مسافران مشتاق‌شان از سراسر جهان تبدیل شده‌اند. دیگر بنادر نیز نقطه شروع حرکت شما برای یک ماجراجویی جزیره‌گردی به‌یادماندنی در تور اروپا خواهند بود. به بندر پیرائوس (بندری نزدیک آتن) رفته و از آنجا قایق‌های مسافربری را سوار شده و به یکی از ده‌ها جزیره زیبای یونان بروید. برخی از این جزیره‌ها مانند کرت، میکونوس، سانتورینی و رودس شهرتی جهانی دارند. اگر زمانی از شهر قدیمی دیوارکشی شده و شگفت‌انگیز دوبروونیک خسته شدید، به سمت ساحل رفته، یک قایق کرایه کنید و به یکی از 700 جزیره اعجاب‌انگیز کرواسی بروید. برخی دیگر از مقصدهای وسوسه‌کننده جزیره‌ای شامل پالما دی مایورکا والتا (در مالتا) و لاس پالماس دی گرن کاناریا (جزیار قناری) می‌شوند.

تنوع غذاها در اروپا هر عاشق غذا خوردن را به وجد خواهد آورد و برایش تجربه‌ای ماندگار ایجاد خواهد کرد. برای شروع چطور است این تصویر را در ذهنتان بیاورید: رایحه یک کورسانت گرم و آب‌شونده در دهان و یک کلوچه شکلاتی که قرار است از یک قنادی کوچک در یک روستای فرانسوی بخرید. هم‌مرز آبهای شفاف و نیلگون دریای مدیترانه، در کنار ساحل در فضای بیرون یک رستوران بنشینید و در حالی که منظره روبه‌رویتان را قایق‌های ماهیگیری رنگارنگ زینت بخشیده‌اند، از یک ضیافت رنگین از غذاهای دریایی تازه لذت ببرید. در مادرید یا سن سباستین سراغ کافه‌های تاپاس رفته و غذاهای ساده اما خوشمزه و ارزان نوش جان کنید. در حال قدم زدن و گشتن در یکی از میدان‌های رم یک جلاتو خنک لیس بزنید. بگذارید رایحه پنیر موزارلا و ریحان شما را در کوچه‌های باریک ناپل به یک پیتزافروشی کوچک برساند تا در آنجا اصیل‌ترین پیتزای روی زمین را نوش جان کنید. تور اروپا تنها فرصت خوردن غذاهای آشنا را به شما نمی‌دهد؛ در اینجا می‌توانید بهترین غذاهای محلی هر منطقه را هم امتحان کنید. خدا را چه دیدید، شاید برای همیشه طرفدار توبورک‌های بالکان یا کلوچه‌های پیورگی لهستان با طمع‌های متنوعش شدید.

لیست بازدیدهای شما در تور اروپا را به احتمال زیاد شهرهای مشهور پر کرده‌اند، اما یک چیز را تضمین می‌کنیم: این مناطق حومه شهری و روستایی هستند که توریست‌ها را شیفته و عاشق خود می‌کنند. فرش شده با برف و مملو از عاشقان اسکی در زمستان و پر از مناظر سرسبز و تماشایی در تابستان، آلپ سوئیس رویای هر شب برای کسانی است که طبیعت‌گردی و طبیعت را دوست دارند. تا زمانی که توان پیاده‌روی را دارید، فرصت دیدن چینکو تره را از دست ندهید، جایی که یک مسیر بی‌نظیر پیاده‌روی، 5 شهر کوچک و فوق‌العاده خوش‌منظره را به همدیگر متصل می‌کند. این شهرها با خانه‌های رنگارنگ‌شان جای خود را بر روی صخره‌های پر شیب کنار دریای مدیترانه محکم کرده‌اند. در داخل ایتالیا، دریاچه‌ها هیچ فرصتی را برای افسون کردن ابدی شما از دست نمی‌دهند. در لحظه لحظه بودنتان در این جا آرزو می‌کنید می‌توانستید در زیر آفتاب توسکانی نشسته و در حالی که یک نوشیدنی گوارای محلی را می‌نوشید غرق در آرامشی خدشه‌ناپذیر می‌شدید. البته این تنها فرصت‌تان در این قاره برای تجربه نمود زیبایی واقعی نیست. به سراغ پروونس فرانسه بروید و از پشت پنجره یک کلبه روستایی منظره‌هایی را ببینید که زمانی ون گوک را وادار به خلق جاودانه‌های هنر نقاشی کردند. لباس گرم به تن کنید و به دنبال رد پای بابانوئل تا لپ‌لند بروید، جایی که شفق قطبی راه منزلش را به شما نشان خواهد داد.

یکی از مهم‌ترین لذت‌های سفر، کشف جواهرات پنهان است. یک خبر خوب به شما بدهیم: در تور اروپا تعداد زیادی از اینها وجود دارند. 25 سال است که پرده آهنی فرو افتاده و شهرهایی مانند تالین و کراکوف که زمانی در قلمرو اتحاد جماهیر شوروی بودند، حالا به مقصدهای مورد علاقه توریست‌ها بدل شده‌اند. در همین زمان شهرهای بسیاری نیز در مرکز و شرق اروپا وجود دارند که هنوز هم از تیررس مسافران ماجراجو دور مانده‌اند. شهرهای تاریخی کوتور (مونته نگرو)، ماریبور (اسلوونی)، اولوموک (جمهوری چک)، پکس (مجارستان)، سیبیو (رومانی) و تورومون (لهستان) همگی مقصدهایی جذاب هستند. دریاچه‌های اورید (مقدونیه) و بلد (اسلوونی) به معنای واقعی کلمه افسون‌کننده‌اند. آیا می‌دانید چه کشوری بهترین و شگفت‌انگیزترین سواحل اروپا را دارد؟ جواب آلبانی است. ردیف بی‌نهایت درختان زیتون، صخره‌های پر شیب و دریای فیروزه‌ای در ریوریا آلبانی نفس‌ها را در سینه حبس می‌کنند.

اروپا تقویمی خارق‌العاده از فستیوال‌ها را دارد. برخی از آنها مانند هفته مقدس سمانا سانتا در سویا قدمتی چند صد ساله دارند. چند تایی هم مانند مسابقه سالانه پنیر قل دادن در گلوسسترشایر در انگلیس شما را به دنیای دیوانه‌وار مونتی پایتون می‌برند. جای دیگری در این قاره می‌توانید با دیگر عاشقان شادی همراه شده و در بی‌شمار فستیوال موسیقی، فیلم، کمدی، هنر، غذا و نوشیدنی  شرکت کنید. یک چیز را می‌توان به قطعیت گفت: به تور اروپا بیایید و مطمئنا فستیوال مورد علاقه خود را پیدا خواهید کرد.

خرید در تور اروپا

چه کسی در این دنیا خرید کردن را دوست ندارد؟ همه آدم‌ها همیشه به چیزی نیاز دارند؛ چیزهایی که خریدشان خیلی ضروری‌تر می‌شود، اگر علامت تخفیف رویشان ثبت شده باشد. تور اروپا یک سفر عالی برای خرید کردن است، به خصوص برای خانم‌ها. کشورهای این قاره برای کسانی که می‌خواهند ساعت‌ها بگردند و فروشگاه‌های مختلف را ببینند یک بهشت خواهد بود. از اوت‌لت‌ها و فروشگاه‌های لوازم دست دوم تا مال‌ها و فروشگاه‌های برندهای معروف و گران، شهرهایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم، بهترین‌های اروپا را به شما ارائه می‌دهند. نکته مهم این است که چمدان‌هایتان را سبک ببندید و کلی جای خالی برای چیزهایی که قرار است در این سفر بخرید نگه دارید. برای این که بیشترین فرصت خرید را داشته باشید در دیگر هزینه‌ها مانند هزینه هتل صرفه‌جویی کنید تا بتوانید یک خرید شگفت‌انگیز داشته باشید.

خرید در پاریس در تور اروپا

پایتخت فرانسه رویای به حقیقت پیوسته خریداران واقعی است، بنابراین نگه داشتن یک ریال بیشتر برای خرج کردن در این شهر از واجبات تور اروپا شما خواهد بود. با وجود این سطح تنوع و زیبایی، جای تعجب ندارد که پاریسی‌ها را بیشتر مواقع به خوش‌پوش‌ترین و شیک‌ترین مردم دنیا می‌شناسند. برای آنهایی که به دنبال برندهای مشهور هستند، رفتن به کعبه آمال شیفتگان خرید یعنی خیابان Faubourg Saint-Honoré در مرکز مد پاریس را توصیه می‌کنیم. به این خیابان رفته و در میان برندهایی مانند ورساچه، هرمس، کولت و ایو سن لورن کالاهای مورد علاقه خود را پیدا کنید. منطقه Marais را برای فروشگاه‌های  وسایل قدیمی و آنتیک، لوازم آرایش و عطر و گالری‌های هنری می‌شناسند. این منطقه مقصدی بی‌چون و چرا برای کسانی است که به دنبال جزئیات و کارهای هنری منحصربه‌فرد هستند. گزینه‌های غذا خوردن در اینجا هم شما را شگفت‌زده خواهند کرد، از بهترین چای فرانسوی گرفته تا بهترین شکلات در کل پاریس. در St-Germain-des-Pres می‌توانید لوازم و مبلمان خاص برای منزل تهیه کنید. بوتیک‌های معروف Paco Rabanne و Sonia Rykiel هم در این منطقه قرار دارند. اگر بودجه محدودتری برای خرید دارید، در ژانویه و جولای به تور اروپا و پاریس بیایید، چرا که در این ماه‌ها بیشتر فروشگاه‌ها تخفیف‌هایی حتی تا 80 درصد ارائه می‌دهند.

خرید در میلان در تور اروپا

در این شهر ایتالیایی، مد و فشن در هر جایی و سر هر کوچه و گذری خودنمایی می‌کند، بنابراین خود را برای دیدن تمام سبک‌ها در یک زمان آماده کنید، در فروشگاه‌های مدرنی که با معماری قدیمی و شگفت‌انگیز شهر ترکیب شده و دنیایی تماشایی خلق کرده‌اند. اگر می‌خواهید در پایتخت مد اروپا خرید کنید، اولین مقصدتان باید Via Montenapoleone، مرکز فروشگاه‌های لوکس و شیک میلان باشد. در این خیابان فروشگاه‌های بسیاری از مشهورترین برندهای دنیا مانند گوچی، پرادا و ولنتینو قرار گرفته‌اند. اگر می‌خواهید در تور اروپا چرم با کیفیت تهیه کنید، جای درستی خواهید رفت، چرا که وندی، Salvatore Ferragamo و Bottega Veneta هم در این خیابان شعبه دارند. مقصد بعدیتان در میلان خیابان Corso Venezia خواهد بود؛ غیر از پارک‌ها، قصرها و باغ‌های اعجاب‌انگیز و زیبا، این خیابان بسیاری از برندهای بین‌المللی و ایتالیایی را در خود جای داده است. برای طرفداران برندهای هنری کاتنز، بربری و بروکسفیلد اینجا همانند خانه است. نزدیک به پیازا دل دومو شما می‌توانید Corso Vittorio Emanuele II را پیدا کنید. این مکان هم از بایدهای بازدیدتان است، چرا که تعداد زیادی برند جوان خارجی و ایتالیایی را در خود جای داده و قیمت‌های خیلی ارزانتری را ارائه می‌دهد. می‌توانید به این منطقه رفته و آخرین لباس‌های برندهای رده‌متوسطی مانند اچ اند ام، زارا، برشکا و مانگو را خریداری کنید. La Rinascente، یکی از بزرگترین فروشگاه‌های چند بخشی شهر، در این خیابان قرار دارد. وقتی به میلان رفتید، باید از طولانی‌ترین خیابان خرید اروپا یعنی Corso Buenos Aires و 350 فروشگاهش شامل سواچ، بوگی و یونایتد کالرز آو بنتون و خیلی‌های دیگر هم دیدن کنید.

خرید در لندن در تور اروپا

عاشق خریدی در دنیا وجود ندارد که نام خیابان مشهور آکسفورد در لندن را نشنیده باشد. با بیشتر از 300 فروشگاه، اوت‌لت‌های برندهای طراحان معروف و فروشگاه‌های سوغات، این خیابان هر آن چه که شما در تور اروپا نیاز دارید را به شما ارائه خواهد داد. چه به دنبال لباس‌های ورزشی، کالاهای آنتیک و مبلمان باشید یا یک لباس شیک برای یک مراسم خاص، آن را در آکسفورد خواهید یافت. فروشگاه‌های چند بخشی معروفی مانند جاون لوئیس و دبنهایمز در اینجا، جای خود را باز کرده‌اند. اگر می‌خواهید کالاهای ارزان و تخفیف‌دار بیابید، به پریمارک بروید؛ این فروشگاه بسیار بزرگ، جدیدترین مدهای روز را با قیمت‌های فوق‌العاده پایین ارائه می‌دهد. برای دوست‌داران کالاهای لوکس، خیابان بوند و Mayfair بهترین انتخاب‌ها هستند. این منطقه خاص‌ترین منطقه خرید در لندن بوده و خانه برندهایی مانند تیفانی، بربری و لوئیس ویتون است. یک منطقه مشهور خرید دیگر که در تور اروپا باید به آن سر بزنید، وستفیلد است که دو مرکز خرید اصلی دارد. در اولی یعنی وستفیلد لندن می‌توانید از برندهایی مانند جیمی چو، تد بیکر، آل سینتس، نکست، مارکس اند اسپنسر، هاس آو فریزر و خیلی‌های دیگر خرید کنید. در این مال یک سینما و تعداد زیادی رستوران و کافه هم وجود دارد. وستفیلد استراتفورد یکی دیگر از مالهای بخش شرقی لندن است. با وجود 250 فروشگاه و بیش از 70 رستوران و غذاخوری، این مال یکی از بزرگترین‌های کل اروپا است. وقتی در لندن بودید، فرصت خرید کالاهای شگفت‌انگیزی که در ناتینگ هیل فروخته می‌شوند را از دست ندهید. در اینجا می‌توانید لباس‌های قدیمی، لوازم آنتیک، کتاب، غذاهای ارگانیک و خیلی چیزهای دیگر را پیدا کنید. منطقه Carnaby یک منطقه معروف دیگر است که در 13 خیابانش بیش از 150 فروشگاه مختلف و 50 رستوران و کافه را جای داده است.

خرید در بارسلون در تور اروپا

Passeig de Gracia زیباترین خیابان بارسلون برای خرید کردن است. در میان معماری‌های مدرن و بلواری پر از درخت، تعداد زیادی فروشگاه‌های لوکس مانند بوتیک رولکس، کارتیر، امپوریو آرمانی، لاکوست و خیلی‌های دیگر قرار گرفته‌اند. تمام این فروشگاه‌ها با بهترین هتل‌ها و کافه‌های شهر احاطه شده‌اند. برای این که خریدتان در اینجا بیشتر از پیش، حال و هوای بارسلونی داشته باشد، پیاده‌روها با سنگ‌های شش ضلعی با طرح‌هایی مانند طرح‌های کاسا میلا گائودی فرش شده‌اند. Plaza Catalunya یک مکان عالی دیگر برای خرج کردن پول در تور اروپا است. مال‌های El Triangle و El Corte Ingles در این میدان قرار گرفته‌اند و برخی از بهترین برندها و سوپرمارکت‌های شهر را به شما ارائه می‌دهند. بزرگترین فروشگاه عطر بارسلون هم در اینجا قرار دارد. به فاصله یک پیاده‌روی کوتاه از پلازا کاتولونیا، Portal de L’Angel قرار گرفته است؛ محله‌ای پر از بوتیک‌های شیک کوچک، کافه‌ها و رستوران‌هایی با غذاهای سنتی و فروشگاه‌های ارزان قیمت و البته مد روز مانند زارا و برشکا. البته شما نمی‌توانید لا رامبلا را فراموش کنید؛ یکی از محبوب‌ترین خیابان‌های بارسلون. در اینجا شما بازارها، بی‌شمار رستوران، فروشگاه‌های سوغات و نمایش‌دهنده‌های خیابانی را خواهید دید. در اینجا می‌توانید بهترین غذاها و نوشیدنی‌های اسپانیا را بچشید.

خرید در ژنو در تور اروپا

فروشگاه‌های ژنو سوئیس برخی از گرانترین‌های جهان هستند. Bongénie حدود 20 شعبه در تمام سوئیس دارد و برای حال و هوای منحصربه‌فرد و خاص، کافه و رستورانش مشهور است، که یک تجربه همه‌جانبه خرید را به خریداران ارائه می‌دهد. در شعبه ژنو، در 7 طبقه انواع و اقسام پوشاک و لوازم جانبی مد فروخته می‌شوند. Rue de Rhone یک منطقه لوکس برای خرید است، جایی که برخی از مشهورترین برندهای روی زمین با هم رقابت می‌کنند. ساعت‌های گران قیمت، لباس و جواهرات تنها بخشی از چیزهایی هستند که این منطقه به مسافران تور اروپا ارائه می‌دهد. در میان تمام مغازه‌ها Les Ambassadeurs خودنمایی می‌کند. در مورد بازدید از Chocolatier Auer تردید به دلتان راه ندهید. این قنادی یکی از بهترین‌ها در کل ژنو است و توسط 5 نسل از یک خانواده مدیریت می‌شود. در اینجا می‌توانید خوشمزه‌ترین شکلات‌های لوکس جهان را بخرید. یک توقف‌گاه مهم دیگر برای دوست‌داران مد و لباس Rue de  Marche است، خیابانی که با تعداد زیادی فروشگاه لباس، فروشگاه کتاب، مبلمان و فروشگاه کفش پر شده است. در Rue des Alpes نزدیک به ایستگاه راه‌آهن شما می‌توانید نمادهای سوئیس یعنی شکلات، پنیر، ساعت‌های کوکو، چاقوی همه‌کاره سوئیسی و انواع صنایع دستی را پیدا کنید.

بهترین زمان برای رفتن به تور اروپا

احتمالا قبل از رسیدن به مرحله سخت‌تر گرفتن ویزا اروپا، سخت‌ترین کار در چیدن مقدمات سفر، انتخاب یک وقت از سال برای رفتن به این مقصد رویایی است. در این قاره پهناور و با وجود بی‌شمار جاذبه مختلف در شهرهای مختلف، نمی‌توان به راحتی یک زمان را برای بهترین وقت رفتن به تور اروپا انتخاب کرد. هر کس سلیقه و هدف خاصی از این سفر دارد و می‌خواهد بهترین تجربه را داشته باشد. نکاتی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند زمان درست و مناسب خودتان را پیدا کرده و دیدی کلی قبل از اقدام به سفر پیدا کنید. این که می‌خواهید چه نوع آب و هوایی را تجربه کنید، اصلی‌ترین نکته قابل توجه در برنامه‌ریزی تعطیلات به هر جایی در دنیا خواهد بود، در اروپا هم به همین شکل. آیا می‌خواهید کریسمس را تجربه کنید؛ آیا می‌خواهید مناظر برف گرفته و زیبای زمستانی را ببیند یا ترجیح می‌دهید وقتی به سفربروید که هوا گرمتر شده باشد و بتوانید از ساعت‌های طولانی‌تر روز بهره ببرید؟

رفتن به تور اروپا در زمستان

اگر در تور اروپا به دنبال یک تجربه زمستانی هستید، می‌توان به شما این خبر خوب را داد که سفر در این زمان مزایای خاص خودش را دارد. در زمستان (دسامبر، ژانویه و فوریه) مناظر شگفت‌انگیز زمستانی، غذاهای مخصوص کریسمس و سنت‌های زیبا و تماشایی را می‌توانید تجربه کنید. هر سال که می‌گذرد بازارهای کریسمسی اروپا بیشتر و بیشتر در بین توریست‌ها محبوب می‌شوند. خود همین بازارها دلیلی عالی برای رفتن به این قاره در این وقت از سال هستند. بسیاری از بازارها از اواخر نوامبر شروع به کار کرده و تا بعد از کریسمس برپا هستند؛ برخی حتی تا اوایل ژانویه به کار خود ادامه می‌دهند. البته برای رفتن به تور اروپا در زمستان باید برخی از معایب این فصل را هم در نظر بگیرید. روزها ساعات روشن کمتری دارند، برخی از جاذبه‌های توریستی به خصوص در مناطق روستایی ممکن است بسته باشند، بارش‌های سنگین برف ممکن است باعث به وجود آمدن تاخیر در برنامه حرکت وسایل حمل و نقل عمومی شوند و هوا هم حسابی سرد است، بنابراین شما باید لباس‌های زیادی را همراه ببرید. شرکت‌های برگزارکننده تورهای گردشگری و سفرهای کروز هم در این مدت گزینه‌های خود را کمتر می‌کنند.

رفتن به تور اروپا در تابستان

با رفتن به تور اروپا در تابستان شما می‌توانید از آب و هوای دلپذیر و گرم این قاره لذت ببرید. دمای هوا در کشورهای جنوبی‌تر مانند اسپانیا، ایتالیا، بونان و مناطقی مانند جنوب فرانسه، از مناطق مرکزی و شمالی بیشتر است. اگر در مدت سفرتان از مناطق جنوبی دیدن می‌کنید ممکن است با دماهای خیلی زیاد هم روبه‌رو شوید، بنابراین بهتر است از قبل پیش‌بینی وضعیت هوا را مد نظر داشته باشید و مطمئن شوید هتلی انتخاب می‌کنید که تهویه مطبوع دارد. دیگر مزیت سفر در تابستان (ژوئن، جولای و آگوست) غیر از هوای گرم، بیشتر بودن ساعت‌های روشنی روز است. در بعضی مناطق تا ساعت 9.30 شب هم هوا روشن است. بازه زمانی کار کشتی‌های مسافربری، کروزهای رودخانه‌ها و تله‌کابین‌ها نیز معمولا در تابستان افزایش پیدا می‌کند. محصولات تازه در بازارها فراوان پیدا می‌شوند و مردم خود این قاره هم بیرون آمده و از هوای مطبوع روزها لذت می‌برند. در ماههای این فصل، مسیرهای ماشین‌رو گاهی فوق‌العاده شلوغ می‌شوند؛ به خصوص در آخر هفته‌ها، زمانی که بسیاری از خانواده‌ها تصمیم می‌گیرند به تعطیلات سالیانه‌شان بروند.

رفتن به تور اروپا در بهار و پاییز

پاییز و بهار وقت‌های خوبی برای رفتن به تور اروپا برای آنهایی هستند که از دماهای خیلی بالا یا خیلی پایین لذت نمی‌برند. اوایل پاییز و اواخر بهار، روزها هوایی دلپذیر و گرم دارند، در حالی که نه خیلی داغ و نه خیلی سرد هستند. البته در این فصل‌ها مهم نیست چه قدر دقیق برنامه‌ریزی می‌کنید، وضعیت آب و هوا می‌تواند سریع تغییر کرده و شما را غافلگیر کند. اگر برای شما وضعیت آب و هوا المان تعیین‌کننده‌ای برای پیدا کردن بهترین زمان سفر نیست، موردهای دیگری هم وجود دارند که قابل توجه هستند.

اگر به تور اروپا می‌روید تا به کاری شخصی بپردازید، یا می‌خواهید یک رویداد مهم مانند یک جشنواره یا مسابقه‌ای ورزشی را ببینید و یا برای بازدید از نمایشگاه لاله‌ها در هلند عازم سفر هستید، پس به شکل واضحی باید در زمانی خاص در مکانی مشخص حضور داشته باشید. در این صورت انعطاف‌پذیری خاصی ندارید ولی به یاد داشته باشید که وقتی رویداد مهمی (مانند بازی‌های المپیک یا بازی‌های فوتبال) در حال برگزاری است، پروازها، هتل‌ها و دیگر خدمات مرتبط با گردشگران فوق‌العاده محدود شده، قیمت‌ها هم به شکل قابل توجهی زیاد می‌شوند.

اگر دوست دارید در آب و هوای گرم به تور اروپا بروید، بهتر است از قبل شرایط ماه آگوست را در نظر بگیرید. این ماهی است که بسیاری از اروپایی‌ها به تعطیلات تابستانی خودشان می‌روند، بنابراین هر جایی که می‌روید به احتمال زیاد حسابی شلوغ خواهد بود. بازدید از جاذبه‌های اصلی و مشهور در آگوست می‌تواند به یک کابوس تبدیل شود، با وجود صف‌هایی که ساعت‌ها شما را برای خرید بلیت ورودی، بیرون محوطه‌ها نگه می‌دارند. توصیه می‌کنیم همیشه بلیت جاذبه‌هایی که حتما می‌خواهید ببینید را از قبل تهیه کنید. اگر قرار است در فصل‌های پر گردشگر تابستان به سفر بروید که این کار را حتما انجام دهید. اگر می‌خواهید با انبوه جمعیت گردشگران مواجه نشوید، ماه‌های آوریل و می (بهار) و سپتامبر و اکتبر (پاییز) بهترین گزینه‌هایتان خواهند بود.

قیمت تور اروپا

اروپا شهرت یافته که منزلگاه برخی از گران‌ترین شهرهای روی زمین برای مسافران است، اما با این حال هنوز هم رفتن به یک تور ارزان اروپا خارج از تصور نیست. در حالت کلی هر چه به سمت شمال بروید همه چیز گران‌تر می‌شود، با این وجود چند استثنا هم وجود دارد. کشورهای شرق این قاره همچنان ارزان مانده‌اند اما به نظر می‌آید سال به سال فاصله این کشورها با کشورهای غربی قاره کمتر می‌شود. فصول مختلف به شکل واضحی، نقش بزرگی در قیمت تور اروپا بازی می‌کنند. در جولای و آگوست بیشتر کشورهای این قاره با حضور تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان حسابی شلوغ می‌شوند. در همین زمان بعضی شهرها در جنوب خلوت می‌شوند چرا که ساکنین آنها، خودشان به تعطیلات می‌روند. در این دوره تخفیف‌های خوبی نصیبتان می‌شود اگر می‌توانید با گرمای شدید هوا کنار بیایید. بعضی شهرها در شمال هم در فصل کم‌گردشگر آب و هوای سخت و فوق‌العاده سردی دارند و بازدید از آنها توجیه خاصی ندارد.

قیمت هتل در اروپا

در تور اروپا به گزینه‌های بسیار متنوعی برای اقامت دسترسی دارید، از مهمانخانه‌های بسیار ارزان گرفته تا هتل‌های لوکس گران قیمت. اما اگر می‌خواهید یک تور ارزان اروپا داشته باشید، باید به امکانات محدودتر بسنده کنید. وقتی صحبت از جایی برای اقامت باشد، خوابگاه‌ها به شکل سنتی ارزان‌ترین گزینه‌ها هستند. در ادامه قیمت معمول خوابگاه‌ها برای هر شب اقامت در شهرهای مختلف را بیان می‌کنیم، اما توجه کنید که این قیمت‌ها معمولا ارزان‌ترین گزینه‌ها برای خوابگاه‌های مناسب هستند و گزینه‌های ارزان‌تر هم ممکن است وجود داشته باشند. اگر می‌خواهید اتاق خصوصی داشته باشید، باید مبلغ بیشتری خرج کنید. قیمت خوابگاه در لندن 20 تا 45 دلار، در پاریس 30 تا 50 دلار، در آمستردام 20 تا 50 دلار، در برلین 13 تا 30 دلار، در بوداپست 8 تا 20 دلار و در بارسلون 15 تا 25 دلار است.

اگر یک بار اجاره آپارتمان را تجربه کنید، احتمالا طرفدارش خواهید شد. در بسیاری از شهرهای اروپا اجاره کوتاه مدت آپارتمان می‌تواند مقرون‌به‌صرفه‌تر از اقامت در هتل برایتان تمام شود. یکی از بهترین سایت‌ها برای پیدا کردن آپارتمان‌های اجاره‌ای، سایت Airbnb است. قیمت آپارتمان مشابه قیمت هتل‌های ارزان قیمت است اما در بیشتر مواقع ارزش بیشتری در برابر هزینه‌ای که برایشان می‌کنید دارند. آپارتمان‌ها بزرگتر و تمیزتر هستند و آشپزخانه دارند. اگر همراه با خانواده یا به صورت گروهی به تور اروپا آمدید، اجاره آپارتمان یکی از بهترین گزینه‌هایتان خواهد بود. هتل ارزان قیمت در اروپا به تعداد فراوان پیدا می‌شود، البته از قیمت‌های پایین انتظار کیفیت و خدمات آنچنانی را نداشته باشید. نظرات و راهنماها را بخوانید چرا که در بعضی موارد هتل‌های ارزان و با کیفیت بالایی وجود دارند که در سایت‌های اینترنتی لیست نشده‌اند. اگر در مورد خرج کردن پول محدودیت نداشته باشید انتخابهای بی‌شماری پیش رویتان خواهد بود. در تمام شهرها هتل‌های لوکس 5 ستاره وجود دارند که خدماتی بی‌نقص را ارائه می‌دهند.

قیمت غذا در تور اروپا

غذا و نوشیدنی می‌توانند هر بودجه‌ای را به سرعت تمام کنند اما ما چند توصیه برایتان آماده کرده‌ایم تا با رعایت آنها و کم کردن هزینه غذا خوردن، قیمت تور اروپا خود را پایین بیاورید. برای کسی که می‌خواهد با بودجه کم به اروپا برود، هزینه روزانه غذا در روز حدود 14 تا 40 دلار است. در پایین‌ترین مقدار شما بیشتر مواقع صبحانه خوابگاه و غذاهای خانگی ساده‌ای را می‌خورید که خودتان تهیه کرده‌اید یا از سوپرمارکت‌ها خریده‌اید. در بازه متوسط تا بالا، شما می‌توانید از رستوران‌های ارزان با غذای بیرون‌بر (8 تا 10 دلار برای هر وعده) و رستوران‌های مقرون‌به‌صرفه دارای فضای نشستن (15 تا 20 دلار برای هر وعده) غذا تهیه کنید و چند خوراکی ساده هم در طول روز نوش جان کنید. پیشنهاد می‌کنیم بودجه بیشتری را برای غذا خوردن در نظر بگیرید، چرا که جان‌سخت‌ترین مسافران تور اروپا هم گاهی ریاضت را کنار گذاشته و دلشان می‌خواهد یک غذای خوشمزه و عالی بخورند. وقتی با شهرها آشنا نباشید پیدا کردن یک خواربارفروشی به یک چالش واقعی برایتان تبدیل می‌شود؛ اوضاع بدتر می‌شود وقتی گرسنه هم باشید. به علاوه پخت و پز بعد از یک روز طولانی گشت و گذار در شهر و دیدن جاذبه‌ها عذابی واقعی خواهد بود. توصیه می‌کنیم پولی را جداگانه برای خوردن غذاهای محلی هر منطقه کنار بگذارید؛ خوردن غذاهای هر منطقه بخش بزرگی از تجربه فرهنگ آن کشور است و جای تاسف دارد اگر این تجربه را در تور اروپا نداشته باشید.

هزینه گشت و گذار و دیدن جاذبه‌ها در تور اروپا

شما به تور اروپا می‌روید تا فرهنگ این قاره را تجربه کنید و مکان‌های دیدنی را ببینید. خب جیبتان را پر پول کنید چرا که بیشترشان هزینه ورودی دارند. البته این هزینه‌ها وحشتناک و بسیار بالا نیستند اما به هر حال قیمت تور اروپا شما را بالا می‌برند. با این که ممکن است در هر روز سفرتان کاری انجام ندهید که نیاز به پرداخت هزینه ورودی داشته باشد اما پیشنهاد می‌کنیم 15 تا 20 دلار را برای این موضوع کنار بگذارید. در ادامه برخی از هزینه‌های ورودی جاذبه‌های مشهور اروپا در شهرهای مختلف را عنوان می‌کنیم تا دیدی کلی از این هزینه‌ها به دست آورید. ورودی موزه لوور پاریس 17 دلار، برج لندن 37 دلار و موزه ون گوگ در آمستردام 20 دلار است.

هزینه حمل و نقل عمومی شهری در تور اروپا

سیستم حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس‌ها، ترامواها و مترو تقریبا در تمام شهرهای بزرگ و متوسط اروپا پیدا می‌شوند و کیفیتی عالی دارند؛ مهمتر از همه این که مقرون‌به‌صرفه هستند. در بسیاری از شهرها شما می‌توانید به راحتی پیاده‌روی کنید؛ توصیه می‌کنیم تا جای ممکن پیاده‌روی کنید و از این محیط‌های زیبا و تاریخی لذت ببرید. با این حال سیستم حمل و نقل عمومی همواره در دسترس‌تان خواهد بود تا بتوانید در زمان و انرژی صرفه‌جویی کنید. در تور اروپا در بسیاری از شهرها شما می‌توانید بلیت‌های چند منظوره تهیه کنید، بلیت‌هایی که اجازه می‌دهند با مبلغ کمی در تعداد روزهای مشخصی از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. بد نیست قبل از رفتن تحقیقات خود را انجام دهید و ببینید در آن شهر چه گزینه‌هایی در دسترس‌تان خواهد بود. در ادامه چند مثال از هزینه سیستم حمل و نقل عمومی در شهرهای مختلف می‌زنیم. بلیت تک سفره مترو لندن 4 دلار و بلیت 24 ساعته آن 14 دلار است. بلیت 10 سفره برای مترو پاریس 16 دلار قیمت دارد. در آمستردام می‌توانید با 23 دلار در مدت 72 ساعت سفر نامحدود با تراموا داشته باشید. همین شرایط در بوداپست برای اتوبوس و مترو و با مبلغ 17 دلار در دسترس است. بلیت تک سفره مترو در بارسلون هم 1.4 دلار است.

هزینه جابه‌جایی بین شهرها در تور اروپا

جابه‌جایی در تور اروپا، از یک شهر به شهر دیگر می‌تواند بخش بزرگی از بودجه سفرتان را تشکیل دهد، اما تخمین این که این هزینه چه قدر خواهد بود فوق‌العاده سخت است. المان‌های زیادی در این معادله دخیل هستند و در نتیجه قیمت دقیقی نمی‌توان داد، اما در ادامه برخی راهنمایی‌های کلی را به شما می‌دهیم. خیلی واضح هست که هر چه کمتر جابه‌جا شوید هزینه کمتری هم خواهید کرد، بنابراین اگر می‌خواهید قیمت تور اروپا برایتان کمتر از حد معمول تمام شود، مقصدهای خود را به حداقل برسانید.

سوار شدن قطار در اروپا تجربه‌ای شگفت‌انگیز در اختیارتان قرار می‌دهد؛ بخش خوبش این است که قیمت بلیت قطارها معمولا مقرون‌به‌صرفه‌تر از بقیه وسایل حمل و نقل است. در بیشتر کشورها قیمت بر اساس مسافت معین می‌شود، اما قیمت می‌تواند با توجه به ساعت حرکت، در دسترس بودن و نوع قطار (پر سرعت یا سرعت معمولی) تغییر کند. اگر تصمیم داشتید با قطارهای پر سرعت از شهری به شهر دیگر بروید توصیه می‌کنیم از خیلی قبل‌تر بلیت خود را رزرو کنید تا بهترین قیمت را به دست آورید. خرید بلیت‌های چند سفره یکی دیگر از روش‌های محبوب برای آن دسته از کسانی است که می‌خواهند یک تور ارزان اروپا داشته باشند. این بلیت‌ها مانند قبل خیلی ارزان نیستند، اما به هر حال کمک می‌کنند در هزینه‌های سفرتان صرفه‌جویی کنید. چندین نوع مختلف از این نوع بلیت‌ها با شرایط مختلف و قیمت‌های متفاوت در دسترس هستند.

سفر با هواپیما در تور اروپا می‌تواند ارزان برایتان تمام شود، به عنوان مثال خیلی غیر معمول نیست که بتوانید یک بلیت یک طرفه از پاریس به برلین را با قیمت 50 دلار و از لندن به بارسلون را با قیمت 40 دلار پیدا کنید. البته هزینه رسیدن به فرودگاه و از فرودگاه به شهر را هم در نظر بگیرید. کرایه اتومبیل در تور اروپا راه خوبی برای سفر کردن است، اگر می‌خواهید از شهرهای کوچک و مناطق روستایی دیدن کنید. در شهرها اما ماشین شخصی آنچنان به کارتان نخواهد آمد. کرایه ماشین با دنده اتوماتیک از ماشین معمولی گران‌تر است. هزینه‌های اضافی مانند بنزین، پارکینگ و عوارضی هم به هزینه‌هایتان اضافه می‌شود.

به "تور اروپا" امتیاز دهید

10 کاربر به "تور اروپا" امتیاز داده اند | امتیاز: 4.6 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا"

2 دیدگاه

17 مهر 1400

خرید تور اروپا

پاسخ به sajad

24 مهر 1398

کدوم آژانس از همه بهتره برای اروپا؟

پاسخ به نوروزی
* سوالتان را از کارشناس ما بپرسید، در صورتی که تمایل دارید با شما تماس گرفته شود، اطلاعات تماس خود را هم در فرم زیر درج نمایید (اطلاعات تماس شما در سایت نمایش داده نخواهد شد)