وضع موجود در مرز روسیه و اوکراین به دلیل معیارهای دوگانه غرب است

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین امروز یکشنبه در پیامی توییتری به تنش آفرینی های غرب به سرکردگی آمریکا و انگلیس در مرز میان کشورش با اوکراین واکنش نشان داد.

وضع موجود در مرز روسیه و اوکراین به دلیل معیارهای دوگانه غرب است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در این خصوص نوشت: غرب هنگام تجمع نیروهای اوکراین در دونباس سکوت کرد. این سکوت از سوی کی یف به عنوان تاکتیک حمایتی برداشت و باعث ترغیب این کشور به تشدید تنش شد.

میخائیل اولیانوف در این باره ادامه داد: اکنون، غرب روسیه را مقصر این تنش می داند. شرایط موجود به دلیل معیارهای دوگانه غرب است.

لازم به ذکر است که مقامات کی یف نسبت به آرایش نیروهای نظامی روسیه در نزدیکی مرز مشترک دو کشور و همچنین تشدید خشونتها در امتداد خطوط تماسی که نیروهای اوکراینی را از جدایی طلبان مورد حمایت روسیه در دونباس جدا می نماید، ابراز نگرانی نموده اند؛ اما کرملین تهدیدآمیز بودن حضور نیروهای خود را رد می نماید و در عین حال می گوید که آنها تا زمانی که لازم باشد، در منطقه می مانند.

دمیتری کوزاک یکی از مقامات بلندپایه کاخ کرملین نیز هفته گذشته گفت که بسته به سطح مناقشه نظامی در شرق اوکراین، روسیه مجبور خواهد شد که از شهروندانش در این منطقه محافظت کند.

این در حالی است که آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده روز آدینه به همراه همتایان فرانسوی و آلمانی خود ضمن اعلام حمایت از کی یف در مواجهه با اقدام ها و سیاستهای مسکو، از مقامات روسیه خواست تا هرگونه آرایش نظامی در این منطقه را متوقف نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4238

به "وضع موجود در مرز روسیه و اوکراین به دلیل معیارهای دوگانه غرب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضع موجود در مرز روسیه و اوکراین به دلیل معیارهای دوگانه غرب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید