عربستان به دنبال خرید کارخانه های اسلحه سازی آفریقای جنوبی

به گزارش دور زمین، عربستان در حال گفت وگو با کارخانجات اسلحه سازی آفریقای جنوبی به ویژه گروه اسلحه سازی دِنل از مهمترین کارخانجات فراوری سلاح است تا بخش قابل توجهی از سهام این شرکت ها را خریداری کند.

عربستان به دنبال خرید کارخانه های اسلحه سازی آفریقای جنوبی

به گزارش خبرنگاران، به نقل از یورو نیوز، دولت ریاض به ویژه در پی مشارکت در سهام شرکت اسلحه سازی دنل است که در حال حاضر با مشکلات مالی روبرو است.

آندره آس شوور، مدیر اجرایی صنایع نظامی عربستان سعودی، سامی (SAMI) گفت امیداور است نخستین مرحله توافق در این زمینه با شرکت های آفریقای جنوبی تا انتها سال نهایی گردد.

وزارتخانه مرتبط با شرکت های دولتی آفریقای جنوبی، گفت وگو با عربستان سعودی در این زمینه را تایید نموده است اما می گوید اکنون خیلی زود است که جزئیات توافق بالقوه را اعلام کند.

گروه پارامونت هم که یک شرکت خصوصی فراوری سلاح در آفریقای جنوبی است گفته است که در حال گفت وگو با سامی است.

آندره آس شوور همچنین گفته است: به وضوح بگویم که ما در حال گفت وگو با اصلی ترین شرکت های آفریقای جنوبی هستیم. نه فقط پارامونت و دنل.

شرکت های دفاعی آفریقای جنوبی تاکنون نقش مهمی در اقتصادی آفریقای جنوبی داشته اند اما اخیرا از کمبود بودجه دفاعی و ضعف بازار داخلی رنج می برند.

عربستان سعودی از نظر هزینه نظامی در رده سوم جهان بعد از آمریکا و چین واقع شده است. بودجه نظامی عربستان سعودی در سال گذشته حدود 70 میلیارد دلار بوده است.

از سال 2015 میلادی دولت های عرب حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان سعودی جنگی را علیه یمن شروع نموده اند و همین موضوع بودجه نظامی آنها را افزایش داده است.

عربستان اکنون با خرید کارخانه ها و تکنولوژی غربی به دنبال توسعه صنعت دفاعی بومی خودش است. گفته می گردد که هدف ریاض آن است که نیمی از بودجه نظامی اش تا سال 2030 به فراوریات بومی سلاح اختصاص پیدا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 مهر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 125

به "عربستان به دنبال خرید کارخانه های اسلحه سازی آفریقای جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان به دنبال خرید کارخانه های اسلحه سازی آفریقای جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید