راه آهن به کرونایی ها بلیت نمی فروشد

به گزارش دور زمین، خبرنگاران: مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: همه سفرهای ریلی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اجرا شده و به هیچ یک از مسافرانی که تست کرونای آن ها مثبت شده است، بلیت قطار فروخته نمی گردد.

راه آهن به کرونایی ها بلیت نمی فروشد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، در پی اظهارات اخیر ایرج حریرچی - معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی- درباره اینکه 51 هزار نفر از مردمی که تست مثبت کرونای خود را در اختیار داشته اند، قرنطینه خود را شکسته، از شهرشان خارج شده و به مسافرت رفته اند، این سوال به وجود می آید که با وجود سامانه ماسک و فعال بودن آن در همه حوزه های حمل و نقل چگونه این افراد به سفر رفته اند؟

سعید رسولی - مدیر عامل شرکت راه آهن - در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: از ابتدای راه اندازی سامانه ماسک تا به امروز این سامانه در همه بخش های حمل و نقل ریلی فعال است و در زمان خرید بلیت و انجام سفر ریلی کد ملی مسافر در سامانه ماسک چک شده و اگر تست کرونای این مسافر مثبت شده باشد به او بلیتی فروخته نخواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنان همه پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا در بخش ریلی به صورت سختگیرانه ای رعایت می گردد و نظارت جدی بر فرایند اجرای صحیح آن در همه ایام هفته داریم و هیچ تخلفی از این دست که مسافری با تست مثبت کرونا اقدام به سفر نموده باشد در حوزه ریلی انجام نشده است.

مدیرعامل شرکت راه آهن با بیان اینکه باید از همه شرکت های حمل و نقل ریلی بابت رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی تشکر کرد که در ماه های گذشته شیوع ویروس کرونا با وجود مسائل و سختی های فراوان این کار را انجام داده اند، ادامه داد: برای انجام سفر ریلی در دو نوبت کد ملی مسافران با سامانه ماسک چک می گردد و به صورت روزانه نظارت مستمری بر فرایند خرید و فروش بلیت قطار از سوی همه شرکت ها داریم.

رسولی درباره فرایند پرداخت تسهیلات کرونایی شرکت های ریلی که بعضی از آن ها با وجود گذشته بیش از یکسال هنوز آن را دریافت ننموده اند نیز گفت: این مسئله و مشکل به صورت مستمر در حال پیگیری است و هم اکنون بر اساس اطلاعات دریافتی چند شرکت ریلی در حال طی مراحل اداری بانکی شان هستند و به زودی تسهیلات به آن ها پرداخت خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه با وجود گذشته حدود یکسال و نیم از شیوع ویروس کرونا آیا تسهیلات دیگری برای بخش ریلی و جبران خسارت و زیان های وارد شده به آن ها در حال پیگیری و تصویب است یا خیر؟ اظهارکرد: مسائل حوزه حمل ونقل ریلی را به ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام نموده ایم اما تصمیمات در این زمینه در این ستاد گرفته می گردد و امیدواریم به موقع تصمیمات این چنینی گرفته شده و ابلاغ گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4373

به "راه آهن به کرونایی ها بلیت نمی فروشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه آهن به کرونایی ها بلیت نمی فروشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید