وزارت بهداشت مجوز صادرات کیت سرولوژی کرونا را صادر کرد

به گزارش دور زمین، سورنا ستاری در آئین افتتاح سرای نوآوری و شتابدهی توسعه صنایع منطقه ای (برج دکتر قریب) که امروز برگزار گشت، با اشاره به اینکه اتفاقات بزرگی در دانشگاه آزاد خصوصاً از زمان روی کار آمدن دکتر طهرانچی رخ داده است، گفت: طی سال های اخیر یکی از هماهنگ ترین تیم ها در دانشگاه آزاد در حوزه اقتصاد دانش بنیان، به واقع تیم فعلی است. اینکه دانشگاه آزاد برای تأمین هزینه هایش به سمت شهریه تمایلی ندارد و حتی فکر فروش اموال نیست، ارزشمند است.

وزارت بهداشت مجوز صادرات کیت سرولوژی کرونا را صادر کرد

وی اضافه کرد: 20- 30 میلیون زیربنای دانشگاه آزاد سرمایه آن نیست بلکه جوانان بسیار فعال آن سرمایه دانشگاه را تشکیل می دهند.

معاون علمی فناوری رئیس جمهور اختصاص 100 هزار متر مربع فضا در مرکز شهر به حوزه دانش بنیان را حرکتی ارزشمند توصیف کرد و گفت: امروز شاهد افتتاح یکی از سراهای نوآوری بودیم و طی یکی دو ماه آینده بقیه این فضاها آماده خواهد شد؛ این فضاها برای تمام جوانانی که می خواهند در شرکت ها و استارت آپ ها کار و ثروت آفرینی کنند، مناسب است. به دلیل شیوع کرونا زمان بندی افتتاح این سراها جابه جا شد.

ستاری ادامه داد: محققان دانشگاه آزاد در بسیاری از پروژه های طرح کلان، با ما همکاری دارند و به زودی خبرهای خوبی مربوط به اقتصاد دانش بنیان برای مردم داریم. یک دانشگاه با این حجم دانشجو و امکانات باید بتواند یک قطب اقتصادی در کشور باشد. انشاالله این حرکت جدید باعث شود، دانشگاه آزاد تبدیل به یک قطب بزرگ اقتصادی و یکی از بازیگران اصلی در این حوزه شود.

وی در انتها این مراسم در پاسخ به سوال یکی از دور زمین درباره امکان صادرات اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی مرتبط با کرونا به سایر کشورها گفت: در بحث کرونا اتفاقات خوبی در شرکت ها افتاد؛ چون شرکت ها در حوزه نوآوری کار می کنند و نوآوری اصولاً در محدودیت ها خودش را نشان می دهد.خوشبختانه توانستیم در اقلام مورد نیاز وزارت بهداشت چه تجهیزات پزشکی و چه محصولات بهداشتی پیروز عمل کردیم به طوری که برخی شرکت ها خطوط تولید خود را تغییر دادند و اقدام به تولید ماسک و مواد ضدعفونی کردند.

وی با اعلام اینکه وزارت بهداشت اجازه صادرات کیت های سرولوژی را صادر کرده است، ادامه داد: اگر شرکت های دانش بنیان این اطمینان را دهند که اقلام و تجهیزات پزشکی مورد نیاز را برای مقابله با موج دوم کرونا که احتمالاً در پاییز است، تأمین کنند و وزارت بهداشت مجوز صادرات را بدهد، سایر محصولات نیز صادر خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2624

به "وزارت بهداشت مجوز صادرات کیت سرولوژی کرونا را صادر کرد" امتیاز دهید

1 کاربر به "وزارت بهداشت مجوز صادرات کیت سرولوژی کرونا را صادر کرد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت بهداشت مجوز صادرات کیت سرولوژی کرونا را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید