درخواست خصمانه مقامات پیشین و کارشناسان آمریکایی از ترامپ برای افزایش فشار بر ایران

به گزارش دور زمین، در ادامه رویکرد خصمانه واشنگتن درقبال کشورمان تعدادی از مقامات پیشین و کارشناسان آمریکایی در نامه ای خطاب به دونالد ترامپ خواهان افزایش فشار بر ایران شدند.

درخواست خصمانه مقامات پیشین و کارشناسان آمریکایی از ترامپ برای افزایش فشار بر ایران

به گزارش دور زمین، در حالی که کشورهای متعددی در دنیا به همراه سازمان ملل و نهادهای بشردوستانه خواستار لغو تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا شده اند، 51 مقام پیشین و کارشناس آمریکایی در ادامه رویکرد خصمانه و غیرانسانس خود درقبال ایران از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خواستند که فشارها بر تهران را افزایش دهد.

این 51 نفر در نامه سرگشاده خود به ترامپ، با تکرار ادعاهای نخ نما و واهی واشنگتن علیه کشورمان را مدعی شده اند که شرایط سخت کنونی ایران در مقابله با شیوع ویروس کرونا هیچ ارتباطی با تحریم های آمریکا ندارد و به دلیل مخالفت این کشور با پیشنهاد یاری از سوی دولت آمریکا است.

این ادعا در حالی مطرح شده است که مقامات کشورمان در هفته های اخیر بارها تاکید نموده اند که ایران به دلیل موانع موجود برای تهیه نیازهای ضروری خود در راستای مقابله با ویروس کرونا و عدم دسترسی به منابع اقتصادی مورد نیازش که همگی ریشه در تحریم های غیرقانونی و غیرانسانی آمریکا دارد، به درستی نمی تواند با این بیماری و پیامدهای آن مبارزه کند.

به همین دلیل، سازمان ملل، سران بسیاری از کشورها و حتی مقامات آمریکایی شامل اعضای برجسته کنگره از دولت واشنگتن خواسته اند تا در شرایط سخت کنونی تحریم ها علیه ایران را لغو کند.

اما مقامات دولتی در اظهار نظرهای خود گفته اند که به فشارها بر ایران ادامه می دهند، درحالیکه ادعا می نمایند حامی حقوق مردم ایران و خواستار یاری به آنها هستند. دولت ترامپ حتی در هفته های اخیر تحریم های جدیدی را علیه افراد و موسساتی که با ایران همکاری می نمایند، وضع نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2610

به "درخواست خصمانه مقامات پیشین و کارشناسان آمریکایی از ترامپ برای افزایش فشار بر ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست خصمانه مقامات پیشین و کارشناسان آمریکایی از ترامپ برای افزایش فشار بر ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید