دیپلمات روسیه: از ماندن گوترش به عنوان دبیر کل سازمان ملل حمایت می کنم

به گزارش دور زمین، یک دیپلمات بلندپایه روسیه گفته از ماندن آنتونیو گوترش به عنوان دبیر کل سازمان ملل متحد حمایت می کند.

دیپلمات روسیه: از ماندن گوترش به عنوان دبیر کل سازمان ملل حمایت می کنم

به گزارش گروه بین الملل دور زمین، واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد گفته از ماندن آنتونیو گوترش به عنوان دبیر کل سازمان ملل متحد حمایت می کند.

نبنزیا اعلام کرد که گوترش هنوز قصد خود برای نامزد شدن جهت انتخاب مجدد اعلام نکرده است. او گفت: من به شخصه مخالفتی با اینکه برای دور دوم کارش را به عنوان دبیر کل سازمان ملل انجام دهد ندارم.

نبنزنیا گفته که گوترش صاحب تخصص بالایی است. او گفت: وقتی با او صحبت می کنی او حاضر است ساعت ها درباره اینکه چه اتفاقاتی در کشورهای مختلف آفریقا، در سوریه در جنوب شرق آسیا در جریان است صحبت کنید. او واقعاً همه چیز را با جزئیات می داند.

نماینده روسیه در سازمان ملل تأکید کرد در حال حاضر جایگزینی برای گوترش سراغ ندارد. او گفت مطمئن است اگر گوترش بار دیگر نامزد دبیر کلی سازمان ملل شود بسیاری از کشورها از او حمایت خواهند کرد.

دوره ریاست دبیر کل سازمان ملل پنج ساله است. محدودیتی برای تعداد دفعاتی که فرد می تواند در این سمت باقی بماند وجود ندارد اما تا به حال هیچ فردی بیش از 10 سال در این سمت نبوده است.

آنتونیو گوترش 1 ژانویه 2017 به این سمت رسید و تا 31 دسامبر 2021 در این پست خواهد بود. او جایگزین بان کی مون، دیپلمات ژاپنی شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3115

به "دیپلمات روسیه: از ماندن گوترش به عنوان دبیر کل سازمان ملل حمایت می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات روسیه: از ماندن گوترش به عنوان دبیر کل سازمان ملل حمایت می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید