با اعلام شیوع موج ششم کرونا در انتاریو، این استان در حال توسعه برنامه تست سریع رایگان خود در داروخانه ها و خواربارفروشی ها است.

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی تی وی، ماه گذشته، دولت انتاریو گفت که 5.5 میلیون تست سریع کووید-19 هر هفته در مکان های تعیین شده در سراسر استان در دسترس خواهد بود. توزیع تست ها به یک جعبه برای هر خانوار محدود شد که هر کدام حاوی پنج تست بود.

با اعلام شیوع موج ششم کرونا در انتاریو، این استان در حال توسعه برنامه تست سریع رایگان خود در داروخانه ها و خواربارفروشی ها است.

در ابتدا انتظار می رفت این برنامه هشت هفته طول بکشد که تا ماه آینده به سرانجام می رسید اما اکنون، یک مقام مسئول در دولت اعلام کرده که استان حداقل تا سرانجام ماه جولای به ارائه تست های سریع رایگان ادامه خواهد داد.

الکساندرا هیلکن، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: به عنوان ابزار مهمی که به استان کمک می کند تا زندگی با کووید-19 را مدیریت کند، دولت به ارائه تست های آنتیژن سریع رایگان برای عموم مردم از طریق مراکز موجود ادامه خواهد داد.

این مراکز شامل خواربارفروشی ها، داروخانه ها، محل کار، مدارس، بیمارستان ها، خانه های مراقبت طولانی مدت، اقامتگاه های بازنشستگان و سایر مکان های پرتجمع است. هیلکن گفت که استان همچنین به ارائه تست های آنتی ژن سریع رایگان برای غربالگری در بخش های پرخطر ادامه خواهد داد.

ایجاد این برنامه در راستای تغییراتی در انجام تست کووید-19 برای استان رخ داد. از آنجایی که ابتلا به اومیکرون در انتاریو در حال توسعه بود، انجام تست PCR به افراد در معرض خطر محدود شد و تست آنتی ژن سریع به عنوان تاییدیه ویروس تلقی شد.

محدودیت های آزمایش های PCR همچنان پابرجاست. تمدید برنامه تست سریع از طریق دولت در بحبوحه درخواست های احزاب مخالف برای توسعه دسترسی به تست های PCR صورت می گیرد، زیرا فرایند بستری شدن در بیمارستان در انتاریو رو به افزایش است.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 30 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5380

به "با اعلام شیوع موج ششم کرونا در انتاریو، این استان در حال توسعه برنامه تست سریع رایگان خود در داروخانه ها و خواربارفروشی ها است." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با اعلام شیوع موج ششم کرونا در انتاریو، این استان در حال توسعه برنامه تست سریع رایگان خود در داروخانه ها و خواربارفروشی ها است."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید