ویروس کرونا هنگام بلند صحبت کردن منتشر می گردد

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از تلگراف، تحقیقی جدید نشان می دهد بلند صحبت کردن، سبب می گردد ویروس کرونا به مدت 14 دقیقه در هوا معلق بماند.

ویروس کرونا هنگام بلند صحبت کردن منتشر می گردد

محققان متوجه شدند هنگامیکه افراد با صدای بلند حرف می زنند، هزاران قطره کوچک به اطراف شان پراکنده می گردد. این قطرات برای مدتی طولانی تر از تصور محققان در هوا باقی می مانند.

این تحقیق در نشریه Proceefings of the National Academy of Sciences of the United States of America منتشر شده است. طی این پژوهش هر فردی با صدای بلند و به مدت 25 ثانیه عبارت سلامت بمانید را تکرار می کرد و محققان با استفاده از نور لیزر الگوی پراکنده شدن قطرات آب دهان او را آنالیز کردند.

دلیل انتخاب استفاده از این عبارت آن بود که واژه سلامت به زبان انگلیسی با H آغاز می گردد و ادای آن به انتشار میزان کافی از قطرات آب دهان فرد منجر می گردد.

محققان به مدت 80 دقیقه از هوای محیط این آزمایش در فضای بسته فیلمبرداری کردند. در مرحله بعد هر فریم ویدئو به طور جداگانه تحلیل شد تا تعیین گردد چه تعداد قطره در هوا باقی مانده است.

محققان این پژوهش می گویند:ازقبل می دانستیم ویروس های دستگاه تنفسی به وسیله قطرات ریز آب دهان فرد هنگام عطسه یا سرفه دیگران را مبتلا می نمایند. اما تا به امروز نمی دانستیم صحبت کردن نیز هزاران قطره ریز فراوری می نماید که در هوا می مانند.

این قطرات ممکن است حاوی تعداد زیادی پاتوژن های تنفسی مانند ویروس آنفلونزا باشند.

محققان پس از پژوهش مذکور به این نتیجه رسیدند که نور بسیار حساس لیزر نشان داد صحبت کردن با صدای بلند هزاران قطره از آب دهان را در ثانیه منتشر می نماید. این مشاهدات تایید می نماید که به احتمال زیاد صحبت کردن به انتقال ویروس های هوابرد در محیط های بسته نیز منجر می گردد.

این تحقیق توسط محققان انستیتو ملی دیابت و دایجستیو و بیماریهای کلیوی آمریکا در مریلند اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2661

به "ویروس کرونا هنگام بلند صحبت کردن منتشر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا هنگام بلند صحبت کردن منتشر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید