سازوکار خانه دار شدن کارگران و کارمندان

به گزارش دور زمین، یک کارشناس حوزه کار احیای تعاونی های مسکن کارگری و کارمندی را بهترین ساز و کار برای خانه دار شدن دانست و گفت: اگر زمین رایگان در اختیار تعاونی ها قرار گیرد مسکن با قیمت تمام شده پایین تری ساخته و به کارگران و کارمندان واگذار می گردد.

سازوکار خانه دار شدن کارگران و کارمندان

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

علی اکبر لبافی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره ساز وکار تامین مسکن کارگران اظهار کرد: در شرایط حاضر بهترین راه برای حل مشکل مسکن کارگران و حتی کارمندان، احیای تعاونی های مسکن کارگری و کارمندی است. طی سالهای گذشته تعاونی ها نقش بسزایی در تامین مسکن بسیاری از اقشار و آحاد جامعه داشتند و در قالب ساخت مسکن در شهرهای جدید به خانه دار شدن افراد یاری کردند.

وی اضافه نمود:همانطور که در خصوص کارکنان دولت اعلام شد دستگاه هایی که زمین در اختیار دارند در قالب تعاونی ها زمین را به شکل 100 ساله یا رایگان به کارمندان واگذار نمایند، احیای مسکن کارگری با موضوع سازمان تامین اجتماعی و دستگاه های اجرایی ذیربطی هم که زمین در اختیار دارند می تواند مشکل مسکن کارگران را رفع کند.

این کارشناس حوزه کار توضیح داد: تامین اجتماعی علاوه بر آمار کارگران، منابع لازم را هم در اختیار دارد و می توانیم به وسیله منابع بانک رفاه کارگران اقدام کنیم و تامین اجتماعی برنامه زمان بندی را در قالب تعاونی های مسکن کارگری ارائه کند.

به گفته لبافی در صورتی که تعاونی های مسکن مجددا فعال و زمین در اختیارشان گذاشته و منابع لازم از سوی تامین اجتماعی و بانک رفاه کارگران فراهم گردد تا به ساخت مسکن روی آورند در تامین مسکن کارگران اثرگذار خواهد بود.

وی واگذاری مسکن اجاره به شرط تملیک به کارگران را مقرون به صرفه ندانست و گفت: کارگران باید در قالب تعاونی در ساخت مشارکت داشته باشند و وزارت تعاون نیز بر عملکرد آنها نظارت کند. معتقدم اجاره به شرط تملیک به هر دو طرف زیان وارد می نماید، یعنی هم برای آن بخشی که می سازد و واگذار می نماید و هم برای کارگر و کسی که خریداری می نماید و باید اقساط آن را بپردازد، به صرفه نیست چون قیمت تمام شده آن بالا می رود و گران تمام می گردد.

این کارشناس حوزه کار توضیح داد: بهترین راه این است که تعاونی ها با نظارت اعضای خود روی کار بیایند و ساخت مسکن به وسیله تعاونی ها دنبال گردد تا قیمت تمام شده ارزان تر در بیاید.امروز بسیاری از بخش ها و دستگاه ها امکانات و تجهیزات، ماشین آلات و مصالح ساختمانی در اختیار دارند که می توانند این ظرفیت را در اختیار تعاونی های خود قرار بدهند و برای پرسنل و نیروهای کار خود مسکن سازی نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3371

به "سازوکار خانه دار شدن کارگران و کارمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازوکار خانه دار شدن کارگران و کارمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید