واکنش ها به افزایش حقوق معلمان ، چه کسانی مخالف رتبه بندی معلمان هستند؟

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، پس از سال ها روز چهارشنبه لایحه رتبه بندی معلمان در مجلس تصویب شد که بر اساس آن حداکثر حقوق معلمان تا 15 میلیون تومان هم می رسد.

واکنش ها به افزایش حقوق معلمان ، چه کسانی مخالف رتبه بندی معلمان هستند؟

حقوق معلمان از هشت تا 15 میلیون تومان

بر اساس قانون رتبه بندی، معلمان در گروه های پنج گانه دسته بندی می شوند. برای معلمان با رتبه آموزشیار معلم 10درصد، مربی معلم 15درصد، استادیار معلم 12درصد، دانشیار معلم 10درصد و استاد معلم5 درصد علاوه بر افزایش رتبه های قبلی، به مجموع حقوق، مزایا و فوق العاده های مستمر و ارقام مندرج در احکام کارگزینی معلمان، افزوده می گردد.

آنطور که منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفته با اجرای طرح رتبه بندی حداقل حقوق معلمان به 8 میلیون و 20 هزار تومان می رسد و حداکثر آن حدود 15 میلیون تومان است.

باید حقوق کارگران اضافه گردد

خبرنگاران در گزارش های مختلف از لایحه رتبه بندی معلمان و افزایش حقوق معلمان نوشت. در ادامه نظر بعضی از مخاطبان را نسبت به افزایش حقوق معلمان می خوانید.

چرا باید حقوق معلمان 15 میلیون تومان گردد؟ کرونا ثابت کرد که ما به معلم هم احتیاج نداریم. پس کارگر چه می گردد که سه شیفت کار می نماید؟

این بغض گلوی کارگران را چه کسی می خواهد پاسخگو باشد؟ معلم ها اعتراض می نمایند و حقوقشان را می دهند ولی کارگران حق اعتراض ندارند. الان حداقل حقوق معلم دو برابر کارگر است.

لطفاً چیزی درباره معلمان عزیز نگویید. در این روزهای کرونایی ارزش و اهمیت کارشان برای همه روشن شد که چقدر کارشان باارزش است.

معلمان به ساعات کاری توجه کنید. شما از همه قشر کاری کمتر کار می کنید. تقریبا سه ماه درسال و بقیه آن را وقت آزاد دارید. بسیاری از شما شغل دوم دارید یا آزاد ساعتی کار می کنید. در واقع خستگی کار برای دولت ندارید ولی حقوق سر جایش پایه حقوق هم که بالا.

کدام معلم بالای 22 سال سایقه 10 میلیون حقوق می گیرد؟ لطفا بدون اطلاعات مطلب ننویسید. من 29 سال سابقه تدریس در مقطع ابتدایی دارم و حقوقم به 6 میلیون نمی رسد.

گلایه سایر مشاغل برای پایین بودن حقوق

با تصویب لایحه رتبه بندی معلمان پرداخت ها این قانون از تاریخ 31/ 06/ 1400‬ در سقف 12 هزار و 500 میلیارد تومان لازم الاجراست و بار اقتصادی این قانون از ابتدای سال 1401 نیز در بودجه سنواتی به طور کامل لحاظ خواهد شد.

کاش مجلس و دولت فکری هم به حال ما مستمری بگیران تامین اجتماعی می کردند.

به نظر من باید حقوق کارگر افزایش پیدا کند نه اقشار دیگر جامعه.

در این چند سال به جای اینکه حقوق کارمندان بهداشت را اضافه کنیند که صبح و شب ندارند و هنوزم هفت روز هفته را کار می نمایند، حقوق معلمان را اضافه می کنید؟ اضافه کنید نوش جونشان ولی یک نگاهی هم به آدم هایی بیندازید که روز و شب زحمت می کشند ولی هیچ کسی نمی بیند.

معلمان نون قلمشان را می خورند و کارگران هم از جانشان هزینه می نمایند. چرا حقوق کارگران با درصد کمتر اضافه می گردد. کارگران هم نباشند ساخت خانه ها و کارهای دیگر چطور انجام می گردد؟

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 خرداد 1401 بروزرسانی: 2 خرداد 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5666

به "واکنش ها به افزایش حقوق معلمان ، چه کسانی مخالف رتبه بندی معلمان هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ها به افزایش حقوق معلمان ، چه کسانی مخالف رتبه بندی معلمان هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید