ابراز نگرانی اتحادیه اروپا درباره تهدیدات مداخله جویانه نظامی اخیر مصر در لیبی

به گزارش دور زمین، سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز اظهار داشت این اتحادیه از تهدیدات مداخله جویانه رئیس جمهور مصر در مورد لیبی بسیار نگران است.

ابراز نگرانی اتحادیه اروپا درباره تهدیدات مداخله جویانه نظامی اخیر مصر در لیبی

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش به نقل از آناتولی، پیتر استانو سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز گفت این اتحادیه نگران اظهارات اخیر عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر، در مورد تهدید برای مداخله در لیبی است، زیرا این اقدامات سبب تشدید درگیری ها در لیبی خواهد شد.

استانو در این خصوص گفت مردم لیبی ... بحران بیشتری نمی خواهند، آن ها بیشتر از این درگیری نمی خواهند. با این حساب، اظهارات، بیانیه ها و مداخلات تحریک نماینده اخیر از سوی بازیگران خارجی منشاء نگرانی های جدی است. این سخنگو همچنین به بازیگران بین المللی درگیر در لیبی یادآوری کرد که برای خاموش کردن تنش ها و نه برای برافروختن آنها کوشش نمایند.

روز شنبه، السیسی در یک سخنرانی تلویزیونی در شهر ماتروه در نزدیکی مرز لیبی اظهار کرد قاهره در صورت لزوم ممکن است عملیات های نظامی را خارج از مرز های این کشور هم عملیاتی کند.

عربستان، امارات متحده عربی و همچنین آمریکا بلافاصله از این اظهارات السیسی استقبال و حمایت کردند.

اظهارات السیسی در حالی بیان می گردد که پیش از این مصر دخالت های سایر کشور ها در امور داخلی لیبی را محکوم نموده و از همه طرف ها خواسته بود تا به شعله ور شدن درگیری ها در لیبی دامن نزنند، اکنون، اما در تغییر موضعی آشکار اعلام نموده که حاضر است در صورت لزوم ارتش خود را وارد خاک لیبی کند.

کشور های مرتجع عربی طی ماه های اخیر ثابت کردند که تمایلی به حمایت از دولت قانونی وفاق ملی لیبی که از سوی سازمان ملل حمایت می گردد ندارند و در عوض با روش های مختلفی همچون ارسال تجهیزات، حمایت اقتصادی و ارسال جنگجویان تکفیری حمایت های خود را متوجه ارتش تحت امر خلیفه حفتر می نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3076

به "ابراز نگرانی اتحادیه اروپا درباره تهدیدات مداخله جویانه نظامی اخیر مصر در لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی اتحادیه اروپا درباره تهدیدات مداخله جویانه نظامی اخیر مصر در لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید