خشم سفیر امارات از کوشش آمریکا برای انتها دادن به جنگ یمن

به گزارش دور زمین، وبسایت آمریکایی اینترسپت با انتشار گزارشی از موضع سفیر امارات در واشنگتن درباره کوشش های کنگره برای سرانجام دادن به جنگ یمن پرده برداشت.

خشم سفیر امارات از کوشش آمریکا برای انتها دادن به جنگ یمن

روزنامه القدس العربی نوشت، یوسف العتیبه، سفیر امارات در واشنگتن که از رو کانا، نماینده دموکرات کنگره آمریکا و مسئول راهنمایی کوشش ها برای انتها دادن به حمایت کشورش از جنگ یمن، به شدت خشمگین بوده در نشستی بر سر کانا فریاد کشیده است.

کانا در این رابطه به اینترسپت گفت: کاملا غافلگیر شدم. تا حالا سفیر کشوری به دفترم نیامده و سرم فریاد نکشیده بود. این کار مرا به این باور رساند که استکبار واقعی و قلدری وجود دارد، این احساس امارات که بسیار قدرتمند است تا جایی است که می تواند اینگونه رفتار کند. من واقعا قبلا چنین چیزی ندیده بودم.

وی که نماینده دموکرات از ایالت کالیفورنیا است و ژانویه 2017 سوگند یاد نموده است، اضافه نمود، دقیقا به خاطر نمی آورد که آن نشست چه زمانی بود اما نشست های بعدی با العتیبه آرامتر برگزار گردید.

کانا گفت: یک یا دو بار ملاقات کردیم و العتیبه از شدت خشم خود در نشست های بعدی کاست اما من به این باور رسیدم که این خشم او نشانی از عمق این منافع است.

ریچارد مینتز، مدیر شرکت روابط عمومی هارپر گروپ که نماینده امارات در واشنگتن دی سی است، گفت، العتیبه بالا بردن صدایش علیه کانا را رد کرد.

اینترسپت نوشت، بازگشت دموکراتها به قدرت العتیبه را در موضع حساسی قرار داده است. آن هم در حالی که امارات در تسهیل اقدامات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در سراسر خاورمیانه نقش رهبری را داشت و شرکت املاک جارد کوشنر، داماد و مشاور ارشد ترامپ، امارات را منبع تامین بودجه خود می دانست.

طبق اعلام این وبسایت، العتیبه با وجود کوچک بودن کشورش از مشهورترین سفرای خارجی در واشنگتن است. او بابت مهمانی های مجلل و داشتن طیف وسیعی از دوستان رده بالا در واشنگتن معروف است.

العتیبه در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ به سرعت روابط مستحکمی با کوشنر برقرار و از کانال مستقیم خود با کوشنر استفاده کرد تا وزارت خارجه را از فرایند تصمیم گیری دور کند.

کانا گفت، العتیبه با عصبانیت به کوشش های ضد جنگ در یمن واکنش نشان داد در حالی که با وجود اختلاف نظر، سعودی ها در مصاحبه دیپلماتیک تر هستند و به دیدگاه ها احترام می گذارند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4135

به "خشم سفیر امارات از کوشش آمریکا برای انتها دادن به جنگ یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم سفیر امارات از کوشش آمریکا برای انتها دادن به جنگ یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید