6 طرح درمانی در سفر وزیر بهداشت به مراغه افتتاح می گردد

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران، اصغر تنومند روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اضافه کرد: این طرح ها شامل افتتاح بخش اورژانس بیمارستان امیرالمونین (ع)، توسعه بلوک های زایمانی، بخش آنژیوگرافی و اتاق های عمل قلب، مراقبت های ویژه نوزادان و اطفال، مرکز جامع سلامت خداجو و نیز فاز اول مرکز آموزشی درمانی سیناست.

6 طرح درمانی در سفر وزیر بهداشت به مراغه افتتاح می گردد

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح ها در مجموع 945 میلیارد ریال هزینه گردیده و با بهره برداری از آن بیش از 153 تخت بیمارستانی به ظرفیت بخش درمان شهرستان اضافه نموده خواهد شد.

وی افزود: اورژانس بیمارستان امیرالمومنین (ع) با ظرفیت 20 تخت و 28 میلیارد ریال و نیز بخش آنژیوگرافی با ظرفیت 20 تخت و پنج اتاق عمل جراحی قلب با 30 میلیارد ریال آماده افتتاح و بهره برداری گردیده است.

وی گفت: بلوک زایمانی با ظرفیت هشت تخت و بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) و اطفال با ظرفیت 48 کات و در مجموع با 42 میلیارد ریال در این سفر افتتاح می گردد.

وی اضافه نمود: در راستای خدمات رسانی بهداشتی و درمانی به بخش سراجو نیز، مرکز جامع سلامت خداجو که از سال 95 کار احداث آن شروع گردیده با 25 میلیارد ریال اعتبار تکمیل گردیده و به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به تکمیل فاز اول بیمارستان سینای مراغه ادامه داد: این مرکز آموزشی و درمانی با ظرفیت 100 تخت در فاز ابتدایی و با 420 میلیارد ریال هزینه برای ساخت و بیش از 400 میلیارد ریال برای تجهیزات داخلی آن در سفر وزیر بهداشت به این شهرستان افتتاح می گردد.

وی افزود: چینش نیروهای در طرح های آماده بهره برداری شروع گردیده و پذیرش بیمار نیز تا دو هفته آینده به صورت رسمی انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 619

به "6 طرح درمانی در سفر وزیر بهداشت به مراغه افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 طرح درمانی در سفر وزیر بهداشت به مراغه افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید