مقالات گردشگری

100میلیارد ریال برای تامین زیرساخت های گردشگری اردبیل هزینه شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از هزینه کرد 100میلیارد ریال برای تامین زیرساخت های پروژه های گردشگری این استان در هشت ماهه نخست سال اطلاع داد.

1 اردیبهشت 1398

تک شاخ 3.5 تنی سیبری تا 39 هزار سال پیش هم وجود داشت، عکس

انسان های اولیه در کنار کرگدن پشمالوی 3.5 تنی موسوم به تک شاخ سیبری زندگی می کردند.

1 اردیبهشت 1398

برگزاری نشست مروری بر پژوهش های علمی در حوزه پزشکی با آنالیز مصادیق شبه علم

نشست مروری بر پژوهش های علمی در حوزه پزشکی با آنالیز مصادیق شبه علم با سخنرانی دکتر محمدرضا توکلی صابری برنده جایزه ترویج علم سال 1397 در مرکزنوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار گردید.

31 فروردین 1398

خراسان جنوبی؛ رتبه دوم تخلفات سرعت کشور، تقویت سامانه های ثبت تخلف

به گزارش خبرنگاران، جعفر شهامت صبح سه شنبه در بازدید از سایت سامانه های ثبت تخلفات استان و در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به نتایج حاصل از تحلیل داده های ترافیک عبوری، برگرفته از سامانه های هوشمند مرکز مدیریت راه های استان، تخلف سرعت در غالب محورهای استان...

30 فروردین 1398

ادعای جدید وایبر مبنی بر ساخت اَبَرگروه 1 میلیارد نفری

پیغام رسان وایبر ادعا کرد قابلیت چت گروهی میان 1 میلیارد کاربر را در یک اَبَرگروه راه اندازی نموده است.

28 فروردین 1398

با موافقت سازمان جهانی گردشگری مرکز جهانی پیوند صنایع دستی و گردشگری در ایران ایجاد می گردد

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بنا به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران، سازمان جهانی گردشگری، مرکز پیوند صنایع دستی و گردشگری جهانی را زیر نظر این سازمان ایجاد می نماید که مقر آن در ایران خواهد بود .

27 فروردین 1398

بازدید مونسان از مسجد مطلب خان و بازار تاریخی خوی

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امروز دوشنبه 28 آبان وارد خوی شد و در بدو ورود مورد استقبال مسئولان این شهرستان و تعدادی از مدیران آذربایجان غربی نهاده شد.

22 فروردین 1398

سقوط هواپیما در ترکیه

یک فروند هواپیمای آموزشی در جنوب غرب ترکیه سقوط کرد.

21 فروردین 1398

تکمیل پروژه های عمرانی به ارزش 2000 میلیارد تومان تا خاتمه کار دولت

مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه پروژه های عمرانی با ارزش 2000 میلیارد تومان تا انتهای این دولت باید به اتمام برسد، اضافه کرد: دولت توجه ویژه ای بر مناطق مرزی دارد و اثبات این حرف در اختصاص بودجه ها نمود یافته است.

21 فروردین 1398

داشتن برنامه معین و مدون بهترین راه موفقیت است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، احمدعلی موهبتی در نشست با فرمانداران استانن بر داشتن برنامه کاری تعیین و مدون تاکید نمود و اضافه کرد: داشتن برنامه تعیین و مدون بهترین راه موفقیت در مدیریت است.

20 فروردین 1398

فریمان میراث دار معماری مدرن است

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان فریمان گفت: شهر فریمان به واسطه ایجاد اولین سازه های معماری مدرن در این شهر میراث دار معماری مدرن است. بافت شهری فریمان می تواند به وسیله سازمان میراث فرهنگی کشور برای ثبت جهانی آن نامزد گردد.

19 فروردین 1398

اکثر واحدهای تولیدی اردبیل در آستانه تعطیلی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: واحدهای تولیدی استان اردبیل به دلیل پرداخت نشدن تسهیلات سرمایه در گردش تحت فشار شدید هستند که ممکن تعطیلی آنها به زودی اتفاق بیفتد.

17 فروردین 1398

300 اقامتگاه بوم گردی در استان کرمان راه اندازی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: تا کنون 300 اقامتگاه بوم گردی در استان کرمان راه اندازی شده است.

12 فروردین 1398

37 ساخت و ساز غیرقانونی در حریم درجه 2 تخت جمشید تخریب شد

37 پلاک ویلا و ساخت و ساز غیرمجاز واقع در حریم درجه دو تخت جمشید امروز با حکم دادستانی و همراهی فرماندهی انتظامی مرودشت تخریب شد.

12 فروردین 1398

اقدامات خصمانه آمریکا ضرورت همکاری چین و ایران را بیشتر نموده است

بوائو - چین- خبرنگاران - سید ضیا هاشمی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (خبرنگاران) تاکید نمود که اقدامات خصمانه و ناعادلانه آمریکا علیه چین و جمهوری اسلامی ایران، ضرورت همکاری میان دو کشور در حوزه های مختلف به ویژه رسانه ای را بیشتر نموده است.

11 فروردین 1398

دیدار مدیرکل میراث فرهنگی تهران با جمعی از تورگردانان چین

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران در دیدار روز دوشنبه (13 آذر ماه) با جمعی از تورگردانان کشور چین گفت: با توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی مقصد چین همواره به عنوان یک بازار با ارزش در توسعه گردشگران ورودی به کشور به شمار می آید.

10 فروردین 1398

حضور ملی پوشان ایران در کاراته وان چین با هزینه شخصی، کادر فنی تیم ملی؛ غایب مسابقات شانگ های

سه ملی پوش کاراته کشورمان برای حضور در مسابقات کاراته وان چین با هزینه شخصی در این مسابقات حضور خواهند داشت.

10 فروردین 1398

سیدجلال حسینی: تیم های دیگر قوی تر می شوند اما ما روز به روز خسته تر می شویم

سیدجلال حسینی مدافع تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به مصدومیت محمد انصاری گفت: روز به روز خسته تر می شویم و بازیکنان خود را از دست می دهیم.

9 فروردین 1398

رابطه عجیب دایناسورها و تخم پرندگان، چرا تخم پرندگان رنگی است؟

با وجود انقراض دایناسورها، برخی از گونه های آنها به حیات خود ادامه داده اند و اکنون در دنیای امروزی دردنیا زندگی می نمایند

4 فروردین 1398

استقبال مردم یونان از موسیقی سنتی ایرانی

گروه همنوازی تاج به مناسبت فرارسیدن نوروز و میلادی امام علی(ع) در مجلل ترین قصر موسیقی آتن و با استقبال یونانیان علاقه مند به موسیقی سنتی ایرانی به اجرا پرداخت.

3 فروردین 1398
تعداد: (442)