یک درصد از اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی به ترویج فرهنگ ایثار اختصاص یافت

به گزارش دور زمین، سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: اعضای این کمیسیون به منظور توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مشارکت نهاد ها در این امر خطیر، تمامی دستگاه ها را مکلف کردند حداقل یک درصد از اعتبارات هزینه ای خود را برای ترویج این مهم هزینه نمایند.

یک درصد از اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی به ترویج فرهنگ ایثار اختصاص یافت

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رحیم زارع روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در شرح مصوبات تازه این کمیسیون گفت: نمایندگان در جریان آنالیز بخش هزینه ای بودجه سال آینده امروز تا تبصره 10 آن را آنالیز کردند.

وی توضیح داد: کمیسیون تلفیق بودجه 1401 در این جلسه، با الحاق یک بند به تبصره 9 لایحه بودجه موافقت کردند که به موجب آن در راستای اجرای ماده (66) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شهریه بگیر مجاز نیستند، به علت عدم پرداخت هزینه شهریه از ثبت نام، شرکت در امتحانات یا ارائه مدرک تحصیلی مشمولان این ماده خودداری نمایند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس تاکید نمود: بعلاوه براساس مصوبه دیگر این کمیسیون، به منظور توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و یکپارچه سازی حکمرانی در ترویج و توسعه مفهوم ایثار، جهاد، مقاومت و شهادت به عنوان سبک زندگی فاخر و مشارکت دستگاه ها در این امر خطیر، تمامی دستگاه ها مکلف شدند، حداقل یک درصد از اعتبارات هزینه ای خود را به استثنای فصل (1) و (6) برای ترویج فرهنگ ایثار و جهاد و ساماندهی امور ایثارگران مطابق دستورالعمل اجرایی که به وسیله شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تهیه و ابلاغ می گردد، هزینه نمایند.

زارع اعلام نمود: 30 درصد از منابع این بند به بنیاد شهید و امور ایثارگران اختصاص یافته تا به منظور توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ارایه خدمات فرهنگی و اجتماعی هزینه کند.

وی بعلاوه گفت: اعضای این کمیسیون بعلاوه خزانه داری کل کشور را موظف کردند سهم شهرداری ها و دهیاری های کشور از محل ماده (23) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب هشتم اسفند ماه سال 89 با اصلاحات و الحاقات بعدی را هر ماه به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور نزد خزانه داری کل کشور واریز کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق ادامه داد: وزارت کشور نیز موظف شد، جرایم وصولی هر استان را میان شهرداری ها و دهیاری های همان استان و براساس شاخص جمعیت توزیع و حداکثر تا پانزدهم ماه بعد به حساب آن ها واریز کند.

زارع یادآور شد: جلسه بعدی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 به صبح شنبه 16 بهمن ماه موکول شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5532

به "یک درصد از اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی به ترویج فرهنگ ایثار اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک درصد از اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی به ترویج فرهنگ ایثار اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید