وزیر صمت: تولیدنمایندگان لوازم خانگی به سمت ارزآوری حرکت نمایند

به گزارش دور زمین، وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه سیاست دولت سیزدهم حمایت از تولیدنمایندگان است، گفت: تولیدنمایندگان لوازم خانگی پیشرفت های بسیاری داشته اند و اکنون باید به سمت صادرات و ارزآوری حرکت نمایند.

وزیر صمت: تولیدنمایندگان لوازم خانگی به سمت ارزآوری حرکت نمایند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران سیدرضا فاطمی امین عصر پنجشنبه در جریان سفر رییس جمهور و شماری از اعضای هیات دولت به قم و بازدید از واحد های صنعتی این استان در جمع خبرنگاران، اضافه نمود: ایران در بخش لوازم خانگی در کل کشور پیشرفت های مطلوبی داشته و امیدواریم این واحد ها با حمایت ها و اقدامات اجرا شده سریع تر به سمت صادرات و ارزآوری حرکت نمایند.

وی دغدغه های فعالان صنعتی و فراوریی قم را مورد توجه قرار داد و گفت: وظیفه وزارت صمت حل مسائل زیرساختی شهرک های صنعتی، معدنی و صنفی است تا دغدغه فعالان مالی فقط کیفیت، فناوری و افزایش صادرات باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مشکل تامین آب واحد های صنعتی قم ابراز کرد: مشکل آب یک معضل عمومی در سطح کشور است.

فاطمی امین توضیح داد: عمده اشتغال استان قم در حوزه صنعت است و این استان یکی از استان های صنعتی کشور محسوب می گردد و از بخش صنعت قم حمایت خواهد شد.

حجم سرمایه گذاری اجرا شده برای واحد های صنعتی قم فراتر از 80 هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه گذاری انجام شده در حدود 2 هزار و 400 واحد صنعتی و فراوریی استان برای بیش از 60 هزار تَن فرصت اشتغال ایجاد شده است.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آن ها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه گذاری، فراوری و اشتغال دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 خرداد 1401 بروزرسانی: 1 خرداد 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5624

به "وزیر صمت: تولیدنمایندگان لوازم خانگی به سمت ارزآوری حرکت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر صمت: تولیدنمایندگان لوازم خانگی به سمت ارزآوری حرکت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید