کرمانشاه و کردستان؛ میزبان رویداد گردشگری روستایی 2020

به گزارش دور زمین، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از میزبانی استان کرمانشاه و کردستان در اجلاس جهانی رویداد گردشگری روستایی سال 2020 اطلاع داد.

کرمانشاه و کردستان؛ میزبان رویداد گردشگری روستایی 2020

به گزارش خبرنگاران ولی تیموری در همایش رسانه و گردشگری در هتل پارسیان کرمانشاه اظهار کرد: براساس توافق سازمان میراث فرهنگی با سازمان جهانی گردشگری مقرر شده به طور مشترک اجلاس جهانی طبیعت گردی روستایی در سال 2020 در ایران انجام گردد. او ادامه داد: در حال تدوین سند توسعه گردشگری روستایی با همکاری دفتر فنی سازمان جهانی گردشگری هستیم.

تیموری اظهار کرد: با تصمیم رئیس سازمان میراث فرهنگی و پس از آنالیز های مکرر از بین 16 استان که درخواست میزبانی این اجلاس را داده بودند، کرمانشاه و کردستان به عنوان میزبانی این اجلاس انتخاب شدند. معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی افزود: نماینده سازمان جهانی گردشگری نیز باید از این 2 استان بازدید و مسائل گردشگری روستایی را آنالیز نمایند. تیموری در ادامه با اشاره به شناسایی 10 استان در غرب کشور شناسایی به عنوان مقاصد جدید گردشگری اظهار کرد: تعداد 4 اثر تاریخی جهانی در این استان ها وجود دارد و امیدواریم با ثبت جهانی اورامانات یک جهت جدید طبیعی نیز در این منطقه داشته باشیم.

وی اظهار کرد: این منطقه از منظر هم مرز بودن با کشورهای همسایه و تنوع عظیم فرهنگ ها نیز از ظرفیت های خوبی برخوردار است. این مسئول در ادامه ابراز امیدواری کرد که اتفاقات بزرگی در این منطقه رخ خواهد داد و برای توسعه گردشگری غرب کشور از آژانس های بین المللی ژاپن نیز یاری گرفته شده است. معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در ادامه گفت: مقامات محلی و نمایندگان مجلس، اصحاب رسانه که بازوی اصلی صنعت گردشگری محسوب می شوند و همکاران گردشگری چه در بخش دولتی، چه در بخش خصوصی باید توسعه گردشگری غرب کشور را به عنوان یک مطالبه عمومی دنبال نمایند.

این مسئول در ادامه نقش و صندلی رسانه در صنعت گردشگری را احتیاج به تامل و تمرکز بیشتری دانست که با عمق بیشتر و برنامه بیشتر باید این گونه برنامه ها را دنبال کرد. وی از نشست دقیق علمی و حرفه ای با موضوع گردشگری و حمایت های معاونت گردشگری اطلاع داد. تیموری تاکید نمود: باید با حضور جدی در رسانه به شناخت صحیحی از گردشگری برسیم و قیاس های اشتباهی از گردشگری صورت نگیرد و رسانه باید وظیفه خود بداند که راهنمای خوبی برای انتخاب مقاصد گردشگری برای گردشگران باشد.

نقطه عطفی برای کرمانشاه

استاندار کرمانشاه هم با اشاره به میزبانی کرمانشاه در رویداد جهانی گردشگری روستایی - عشایری 2020، آن را نقطه عطفی برای غرب کشور دانست که می تواند این استان را به جهانیان معرفی کند. هوشنگ بازوند افزود: مدیران دستگاه های اجرایی در راستای توسعه زیرساخت های گردشگری روستایی و عشایری استان که یکی از ظرفیت های خوب توسعه منطقه است، کوشش نمایند و توسعه گردشگری را جزو اولویت های خود قرار دهند. وی رویداد جهانی گردشگری روستایی عشایری 2020 را فرصت مناسبی برای حل بسیاری از مسائل زیرساختی و مردم منطقه دانست که مدیران برای معرفی هرچه بهتر استان به جهانیان و هموطنان مسائل سر راه را بردارند و منتظر اعتبارات نباشند.

فرصت سازی برای توسعه کردستان

مدیرکل میراث فرهنگی کردستان هم در نشست توسعه گردشگری غرب کشور با اشاره به ظرفیت های فرهنگی و تاریخی کردستان در حوزه گردشگری گفت: گردشگری محور توسعه استان کردستان است و مدیریت ارشد استان کوشش نموده از ظرفیت های این حوزه در راستای رونق مالی و اشتغال پایدار بهره بگیرد. سید محسن علوی اظهار کرد: در 2 سال اخیر رایزنی ها و پیگیری های گسترده ای به منظور کسب میزبانی رویداد بین المللی اکوتوریسم و گردشگری روستایی در سال 2020 میلادی انجام گرفت و خوشبختانه تفاهم نامه برگزاری مشترک این رویداد در کردستان و کرمانشاه به امضای استاندار کردستان رسید.

وی گفت: کسب این میزبانی در واقع فرصت سازی برای توسعه استان بر اساس ظرفیت های موجود است و مصداق شاخص سیاست اقتصاد مقاومتی و رونق فراوری مورد نظر رهبر معظم انقلاب است. مدیرکل میراث فرهنگی کردستان افزود: کردستان در حوزه گردشگری روستایی و طبیعت گردی دارای ظرفیت بسیار گسترده ای است و روستاهای استان در طول 4 فصل سال از قابلیت گردشگر پذیری برخوردارند که یک قابلیت بی نظیر محسوب می گردد. علوی توضیح داد: کردستان 2020 می تواند به موتور محرکه توسعه استان تبدیل گردد و به منطقه رونق ببخشد و روستاهای کردستان را تبدیل به یک مقصد دائمی گردشگری کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1627

به "کرمانشاه و کردستان؛ میزبان رویداد گردشگری روستایی 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمانشاه و کردستان؛ میزبان رویداد گردشگری روستایی 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید