هند به واردات نفت از ایران با حجم همیشگی ادامه داد

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، طبق داده های تاجران نفت و شرکت اطلاعات کشتیرانی، کپلر، پالایشگاه های هندی قرارداد تحویل 1.25 میلیون تن نفت خام ایران، برای تحویل در ماه نوامبر را منعقد کردند؛ اما همین داده ها نشان می دهد در ماه سپتامبر، هند به شدت استفاده از نفت خام آمریکا را کاهش داده است.

هند به واردات نفت از ایران با حجم همیشگی ادامه داد

این درحالی صورت می گیرد که ایران به پالایشگاه های هندی، دو ماه برای پرداخت مهلت داده است و بنابراین پرداخت برای این محموله های نفتی، پس از ماه نوامبر که تحریم های جدید آمریکا علیه ایران اعمال می گردد، انجام خواهد شد. طبق گزارش منابع مطلع، هند برای دور زدن این تحریم ها، به دنبال جایگزینی پرداخت های دلاری با روپیه هند است.

منابع مطلع خبر دادند که بزرگترین پالایشگاه هند، شرکت ملی نفت هند (آی اوسی)، که برای وارد کردن 9 میلیون تن نفت خام ایران در سال مالی 2018-2019 یا 0.75 میلیون تن در ماه، برنامه ریزی نموده است، هم با حجم همیشگی از ایران نفت وارد نموده است.

تصمیم پالایشگاه های هندی برای ادامه وارد کردن نفت خام از ایران در حالی صورت می گیرد که دولت ترامپ روز پنج شنبه، پیام هشدار تندی منتشر نموده است.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی ترامپ، در مصاحبه با خبرنگاران گفت: این دولت اوباما نیست. این پیام من به واردکنندگان نفت از ایران است.

او ادامه داد: سیاست ما ارائه راحت معافیت از تحریم ها و تمدید زود به زود آنها نیست.

باید اشاره نمود که دولت اوباما به هند برای واردات نفت از ایران معافیت داده بود.

انتشار: 15 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 776

به "هند به واردات نفت از ایران با حجم همیشگی ادامه داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند به واردات نفت از ایران با حجم همیشگی ادامه داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید