نژاد مردم تایلند چیست

به گزارش دور زمین، تایلند مردمی مهربان، خونگرم، مهمان‌نواز و از همه مهمتر همیشه با لبخند دارد. در این مقاله شما را بیشتر با نژاد این مردم آشنا خواهیم کرد. در تور تایلند می‌توانید بیشتر با این مردم آشنا شوید.

نژاد مردم تایلند چیست

بیشتر مردم تایلند از نژاد تای می‌باشند. برای آشنایی با این مردم مهمان‌نواز و دوست داشتنی به شما توصیه می‌کنیم با تور تایلند همراه شوید. نژادهای اقلیت نیز شامل حدود دو میلیون نفر مالایی نژاد در جنوب کشور، شمار کمی کامبوجی در شرق و نیز برخی قبایل می‌باشند. که در شمال و شمال‌غرب زندگی می‌کنند. تقریباً بقیه جمعیت از نژادهای لائو و شان هستند. اقلیت‌های نژادی کشور تایلند، عبارتند از چینی‌ها که 14 درصد جمعیت، یعنی حدود نه میلیون نفر و مهم‌ترین اقلیت تایلندی هستند. 

مهاجران چینی اولیه، هوکین‌ها بودند که بعد از قرن هجدهم، به عنوان ماموران جمع‌آوری مالیات برای خاندان سلطنتی به عنوان ماموران جمع آوری مالیات برای خاندان سلطنتی به تایلند وارد شدند. گروه دیگر چینی‌ها تئوچو بودند که در بانکوک به تاجران مهمی تبدیل شده‌اند.

بعدها با حاکم شدن کمونیست‌ها در چین، مهاجرت‌های وسیع و گسترده‌ای به تایلند صورت گرفت. چینی‌های مهاجر مردمی پرکار هستند و بر تجارت و امور اقتصادی کشور، تسلط دارند، اما برخلاف دیگر کشورهای منطقه، تمرکز ثروت در دست چینی‌ها، هیچ تنشی در تایلند ایجاد نکرده است.

شاید نزدیکی نژادی چینی‌ها و مردم تایلند مهم‌ترین عامل خویشاوندی دو نژاد در این سطح وسیع می‌باشد. از دیگر اقوام ساکن تایلند، مالایی‌ها هستند که در قسمت‌های جنوبی تایلند به زندگی می‌پردازند و مسلمان هستند. در تور تایلند می‌توانید به بازدید جاذبه‌هایی بروید که بسیار زیبا و شناخته شده هستند.

انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2762

به "نژاد مردم تایلند چیست" امتیاز دهید

4 کاربر به "نژاد مردم تایلند چیست" امتیاز داده اند | 4.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نژاد مردم تایلند چیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید