نوسانات قیمت؛ علت اصلی فعالیت سنتی دامداران عشایر خراسان شمالی

به گزارش دور زمین، خبرنگاران/خراسان شمالی مدیر کل امور عشایری خراسان شمالی گفت: نوسانات قیمت سبب شده تا دامداران عشایری این استان همچنان به صورت سنتی فعالیت کنند و تمایلی برای استفاده از شیوه های نوین دامداری نداشته باشند.

نوسانات قیمت؛ علت اصلی فعالیت سنتی دامداران عشایر خراسان شمالی

محمد رضا قلی پور در گفت و گو با دور زمین، اظهارکرد: متاسفانه در حوزه دام زنده و گوشت قرمز نوسانات قیمت خیلی زیادی وجود دارد و همین امر موجب شده تا دامدار نتواند حوزه کاری خود را به خوبی مدیریت کند.

وی افزود: به علت نوسانات قیمت در حوزه تولیدات عشایری، دامدار یا مجبور می شود محصول خود را خیلی زود وارد بازار کند و یا اینکه از عرضه محصول در زمان مناسب خودداری کند.

قلی پور ادامه داد: علاوه بر وجود نوسانات قیمت در حوزه گوشت قرمز و دام زنده، قیمت نهاده ها نیز بالا است و این امر برای دامداران مشکل ساز شده است.

وی تاکید کرد: یکی از خواسته های اساسی دامداران عشایری وجود نرخ تضمینی برای محصولات آن ها است تا بتوانند از این طریق فعالیت های خود را مدیریت کنند.

این مقام مسئول شرح داد: وجود قیمت های ثابت گرایش دامداران به انجام فعالیت های نوین در این صنعت همچون روش های تغذیه نوین و ... افزایش دهد.

خراسان شمالی دارای پنج هزار خانوار عشایری کوچ رو و نیمه کوچ رو به همراه 750 هزار راس دام سبک است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 2369

به "نوسانات قیمت؛ علت اصلی فعالیت سنتی دامداران عشایر خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوسانات قیمت؛ علت اصلی فعالیت سنتی دامداران عشایر خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید