نهمین پویش ملی تغذیه سالم در زاهدان شروع شد

به گزارش دور زمین، مهدی زنگنه در مصاحبه با خبرنگاران، گفت: نهمین پویش ملی تغذیه سالم سال 97 در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان شروع شد.

نهمین پویش ملی تغذیه سالم در زاهدان شروع شد

معاون اجرائی مرکز بهداشت سیستان و بلوچستان اضافه نمود: از همین رو تیم های سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از امروز برنامه های آموزشی تغذیه سالم در سطح دانشگاه ها، مدارس، و اماکن عمومی را شروع نموده اند.

وی با اشاره به اینکه این پویش تا زمان تکمیل برنامه های آموزشی به گروه های هدف ادامه دارد، گفت: ارتقاء آگاهی، نگرش و عملکرد مردم جامعه در مورد کاهش مصرف قند، نمک و چربی، افزایش آگاهی سیاست گذاران و مسئولان مرتبط با سلامت تغذیه جامعه در بخش های زیربط، حساس سازی و ترغیب صنایع غذایی برای فراوری محصولات غذایی کم نمک، کم قند و کم چرب، حساس سازی و جلب همکاری رسانه های جمعی برای آموزش مردم و فرهنگ سازی تغذیه صحیح از جماه اهداف این طرح است.

زنگنه با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح از ظرفیت همه دستگاه ها، سازمان و ادارت استفاده می گردد، توضیح داد: همچنین استفاده از کلیه پتانسیل های موجود جهت آموزش تغذیه سالم و جلب مشارکت ائمه جماعات به منظور اطلاع رسانی درست تغذیه از جمله دیگر اهداف این طرح است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1504

به "نهمین پویش ملی تغذیه سالم در زاهدان شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهمین پویش ملی تغذیه سالم در زاهدان شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید