موتور سواری در پوکت

به گزارش دور زمین، پوکت شهر شگفت انگیزی است کلی جاذبه شهری به همراه ساحلی زیبا و جزایر فوق العاده در اطرافش همه چیز تمام است، اما اگر دلتان میخواهد در شهر با موتور تردد کنید بایستی نکاتی را بدانید که در ادامه برایتان خواهیم گفت.

موتور سواری در پوکت

اجاره موتورسیکلت در پوکت

اجاره‌ی موتورسیکلت در تور پوکت، شاید یکی از بهترین و راحت‌ترین روش‌ها برای گشت و گذار در شهر و دیدن مناطق دیدنی آن باشد. سوار شدن و هدایت موتورسیکلت‌های کوچک و سریعی که در پوکت وجود دارند بسیار ساده است و می‌توانید با استفاده از آن‌ها، از ترافیک‌های سنگین گریخته و زودتر به مقاصد خود برسید. همچنین با این وسایل نقلیه، دیگر مشکلی برای یافتن مکان پارک نیز نخواهید داشته، چرا که فضای بسیار کمی اشغال می‌کنند. این موتورها یکی ارزان‌ترین روش‌ها برای حمل و نقل در پوکت نیز محسوب می‌شوند؛ قیمت اجاره‌ی یک موتورسیکلت در پوکت 150 بات برای هر روز است. با این حال، رانندگی با موتورسیکلت چه در پوکت و چه در دیگر نقاط جهان، خطرات خاص خود را به همراه دارد.

مراکز اجاره موتورسیکلت در پوکت

مراکز زیادی برای اجاره‌ی موتورسیکلت در بیشتر مکان‌های پوکت به ویژه در مناطق تفریحی آن مانند پاتونگ، کاتا و کامالا وجود دارد. این مراکز عمدتا در نزدیکی‌های هتل‌های ارزان‌قیمت و دور از ساحل قرار دارند. قسمت پذیرش و اطلاعات اکثر هتل‌ها می‌توانند شما را در یافتن مکانی مناسب برای اجاره‌ی موتورسیکلت کمک کنند. به دنبال مراکزی بروید که معروف بوده و موتورهای باکیفیتی به مشتریان ارائه می‌دهند. مشتریان طی فرآیند اجاره‌‌ی موتورسیکلت، بایستی وسیله‌ی نقلیه‌ی مورد نظر را بررسی کرده و مدارک موجود دال بر صدماتی که از پیش روی موتور وجود داشته را نیز مشاهده کنند.

به یاد داشته باشید که تحت هیچ شرایطی نباید گذرنامه‌ی خود را برای اجاره‌ی موتورسیکلت، به صاحب آن تحویل دهید. یک فتوکپی از گذرنامه‌تان به مالک موتورسیکلت بدهید اما اصل آن را نزد خود نگه دارید. ذکر این نکته ضروری است که همواره از فروشگاه‌ها و مراکز معتبر اقدام به اجاره‌ی موتورسیکلت کنید، چرا که در صورت عدم انجام این کار، ممکن است با موارد کلاهبرداری در پوکت مواجه شوید. این موضوع در مورد جت اسکی نیز صدق می‌کند؛ موارد زیادی از این دست وجود دارد که طی آن، صاحب جت اسکی یا موتورسیکلت، پس از اتمام کار شما با وسیله‌ی نقلیه، به دروغ ادعا می‌کند که شما صدماتی روی دستگاه وارد آورده‌اید و بایستی هزینه‌ی آن را متقبل شوید.

بنابراین به یاد داشته باشید علاوه بر مراجعه به مراکز معتبر، از عدم وجود صدمات و یا اطلاع از آن روی وسیله‌ی نقلیه نیز اطمینان حاصل کنید تا با مشکل خاصی رو به‌رو نشوید.

هنگام اجاره‌ی موتورسیکلت، چه چیزی عایدتان می‌شود؟

رایج‌ترین نوع موتورسیکلت‌های پوکت، مدل هوندا کلیک 125 سی‌سی (Honda Click) بدون کلاچ است که رانندگی با آن بسیار ساده است. این موتورها نه نیازی به تعویض دنده دارند و نه دارای کلاچ هستند. تنها کافی است گاز دهید و ترمز بگیرید. به همین سادگی می‌توانید این وسایل نقلیه را هدایت کنید.

موتورسیکلت‌های قدرتمندتری نیز در برخی فروشگاه‌های پوکت وجود دارد که کنترل و هدایت آن‌ها کمی پیچیده است اما نیازی به اجاره‌ی این‌گونه موتورها نخواهید داشت، چرا که مدل هوندا کلیک 125، به راحتی شما را به تمامی نقاط شهر خواهد برد. هزینه‌ی اجاره‌ی هوندا کلیک برای هر روز از 200 بات شروع می‌شود.

برخی از فروشگاه‌ها طی ماه‌های پربازدید پوکت یعنی مابین نوامبر تا آوریل، اجاره‌ی این موتورها را برای هر روز تا 250 بات افزایش می‌دهند. اگر احساس می‌کنید برای مدت طولانی به موتورسیکلت نیاز خواهید داشت، می‌توانید آن را به مدت یک هفته با هزینه‌ی حدودی 1200 الی 2000 بات یا حتی یک ماه با هزینه‌ی حدودی 3500 بات و بیشتر اجاره کنید.

در تمامی موارد، بایستی مبلغی به عنوان ودیعه برای اجاره‌ی موتورسیکلت پرداخت کنید که بسته به مدت‌زمان آن، متغیر خواهد بود. پس از اتمام کار شما با موتورسیکلت مورد نظر، اگر صدمه‌ای بر آن وارد نشده باشد، می‌توانید ودیعه‌ی خود را پس بگیرید. هنگام اجاره‌ی موتورسیکلت، حتما از مالک آن در مورد نوع بیمه‌ی آن سوال کنید. بیشتر فروشگاه‌های پوکت، بیمه‌ای ارزان‌قیمت و دولتی برای موتورسیکلت‌های خود در نظر گرفته‌اند که شامل مخارج راننده‌ی وسیله‌ی نقلیه تا سقف 15000 بات می‌شود. این بدان معنا است که تمامی خسارات و صدمات وارده بر موتورسیکلت و نیز هزینه‌های جانبی آن بر عهده‌ی شما خواهد بود.

برخی فروشگاه‌های بزرگتر ممکن است بیمه‌های بهتری برای موتورسیکلت‌های خود در نظر گرفته باشند اما به همان مساوات، اجاره‌بهای روزانه‌ی وسیله‌ی نقلیه‌ی آنها نیز بالاتر خواهد بود.

فروشگاه مورد نظر بایستی به همراه موتورسیکلیت، یک کلاه ایمنی نیز در اختیار شما قرار دهد که خود این موضوع، ممکن است هزینه‌ی اجاره‌ی آن را تا 20 بات افزایش دهد. هزینه‌ی سوخت بر عهده‌ی خود شما است. هزینه‌ی هر لیتر بنزین در پوکت 30 بات است. مالک موتورسیکلت از شما انتظار دارد تا وسیله‌ی نقلیه را با همان میزان بنزین که در ابتدای کار در باک آن وجود داشت، باز گردانید. اگر این کار را نکنید، ممکن است مقداری از ودیعه‌ی خود را از دست بدهید.

موتورسواری در پوکت

تصادفات موتورسواری یکی از رایج‌ترین حوادث موجود در پوکت بین گردشگران است. جاده‌های تایلند ممکن است بسیار خطرناک باشند، به ویژه برای مسافرانی که با نوع رانندگی مردم این کشور آشنایی ندارند. با این حال، اگر با احتیاط و آگاهی کامل به رانندگی بپردازید، بدون هیچ‌گونه مشکل یا بروز تصادف قادر خواهید بود در سواحل زیبای پوکت به گشت و گذار بپردازید.

برای رانندگی در تایلند بایستی یک گواهینامه‌ی رانندگی بین‌المللی داشته باشید، در غیر این صورت، اگر پلیس این کشور شما را تحت بازرسی قرار دهد، بایستی مبلغ 400 بات به عنوان جریمه بپردازید.

موتورسواران و کسانی که روی ترک موتور می‌نشینند هر دو باید کلاه ایمنی بر سر داشته باشند، چرا که به هنگام تصادف، بیشترین صدمات بر این قسمت از بدن وارد می‌شود. جریمه‌ی نداشتن کلاه ایمنی نیز 400 بات است.

اگر با لباس شنای خود اقدام به موتورسواری در پوکت کنید، پلیس وسیله‌ی نقلیه‌ی شما را متوقف خواهد کرد. البته جریمه‌ای برای این کار وجود ندارد و افسر پلیس تنها از شما درخواست خواهد کرد که لباس مناسب بر تن کنید.

ایستگاه‌های بازرسی پلیس پوکت، معمولا در مناطق گردشگری این شهر مانند پاتونگ، کارون و کامالا قرار دارند. جاده‌ها و خیابان‌های پوکت تقریبا قدیمی بوده و دارای دست‌اندازها و چاله‌های متعددی هستند؛ بنابراین بهتر است هنگام رانندگی با موتور در این شهر، حواس خود را کاملا جمع کرده و آهسته‌تر پیش بروید.

پنچر شدن چرخ موتور در پوکت تبدیل به امری عادی شده است؛ اما جای نگرانی نیست، چرا که در تمامی نقاط شهر مراکزی برای تعویض و تعمیر چرخ وسیله‌ی نقلیه‌ی شما با حداکثر هزینه‌ی 200 بات وجود دارد. به یاد داشته باشید که مهم نیست رانندگی شما تا چه حد خوب است؛ همواره بایستی مراقب دیگر رانندگانی که در خیابان هستند باشید.

تاکسی‌های موتوری در پوکت

تاکسی‌های موتوری پوکت برای فواصل کوتاه بسیار ایده‌آل‌اند که تقریبا در تمام ساعات روز و شب در دسترس هستند. برای یافتن این‌گونه تاکسی‌ها، کافی است دنبال تابلوی «تاکسی‌های موتوری» در گوشه و کنار خیابان‌ها و مراکز پربازدید پوکت بگردید. رانندگان این تاکسی‌ها، یونیفرم‌های قرمز و سبز بر تن دارند و هر جا که بخواهید شما را خواهند برد.

قبل از سوار شدن به این موتورها، در مورد کرایه‌ی آن با راننده صحبت کنید. کرایه‌ی تاکسی‌های موتوری بستگی به طول مسافت و نیز قابلیت‌های چانه‌زنی شما دارد! با این تاکسی‌ها به حمل و نقل پرداختن، امنیت خیلی بالایی ندارد اما روش بسیار راحت و سریعی است.

انتشار: 14 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 452

به "موتور سواری در پوکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موتور سواری در پوکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید