ممنوعیت واردات 8 داروی دامپزشکی به کشور

به گزارش دور زمین، تهران (پانا) - معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی در آمل اطلاع داد که واردات هشت قلم داروی دامپزشکی به کشور ممنوع شد.

ممنوعیت واردات 8 داروی دامپزشکی به کشور

خالد خداویردی، معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور در حاشیه افتتاح خط توسعه فراوری مکمل های تازه دام و طیور در شرکت ارس بازار آمل گفت: واردات هشت قلم داروی دامپزشکی به کشور، شامل پنج قلم آنتی بیوتیک و سه قلم مونتی ویتامین های بخش دام و طیور و آبزیان ممنوع شد.

خالد خداویردی اضافه کرد: ممنوعیت این تعداد دارو با توجه به افزایش ظرفیت های فراوری و به منظور حمایت از سرمایه گذاران داخلی در این حوزه، ممنوع اعلام شد.

وی ادامه داد: در سال های اخیر در حوزه کار های پژوهشی، تحقیقاتی و کار های دانش داروسازی در حوزه دام وطیور، صنعت داروسازی به مرحله ای قابل اتکایی رسیده است.

معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور، شمار کارخانه فراوری دارو در بخش صنعت دام و طیور را حدود 73کارخانه با فراوری 341قلم دارو بیان کرد و گفت: بسیاری ازکارخانه های فراوری دارو در داخل کشور به میزانی قابل توجهی رسیده که بعضی فراوریاتشان به خارج از کشور نیز صادر می گردد.

خداویردی اضافه کرد: هم اکنون حدود 181قلم دارو فراوریی کارخانه جات داروسازی ایران درحوزه دام و طیور به 15کشور منطقه صادرات می گردد.

وی با بیان اینکه اکنون در حوزه مواد بیولوژیکی در بخش دام و طیور واردت کننده هستیم گفت: کوشش های سازمان دامپزشکی با کارخانه جات فراوریی در کشور، فراوری این مواد مورد احتیاج در داخل هست که امیدواریم بزودی در این بخش نیز کشور از واردات بی احتیاج گردد.

معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه صنعت دام و طیور و آبزیان همیشه در معرض تهدید بیماری ها زمینه ای و نوظهور است گفت: در سال های اخیر با پالایش و افزایش واکسیناسیون در دام و طیور و نیز آبزیان کشور، تا حدود زیادی از کانون های سراسری بحران پیشگیری شد.

خداویردی اضافه کرد: پنج کانون بحران زا درحوزه دام و طیور در کشور رخ داد که با اقدامات سریع پیشگیرانه از مرز مشکل زا و بحران همه گیری پیشگیری شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5146

به "ممنوعیت واردات 8 داروی دامپزشکی به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت واردات 8 داروی دامپزشکی به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید