طرز تهیه چند صبحانه لاکچری (اوتمیل اورنایت Overnight Oatmeal)

به گزارش دور زمین، در مطلب زیر طرز تهیه چند نوع صبحانه لاکچری با نام اوتمیل اورنایت (Overnight Oatmeal) را به شما آموزش می دهیم. 

طرز تهیه چند صبحانه لاکچری (اوتمیل اورنایت Overnight Oatmeal)

اوتمیل اورنایت یکی از آن گزینه های خوب برای صبحانه است که هر کسی صبحش را با آن آغاز کند یک پاداش خوب دریافت خواهد نمود، سلامتی و شادابی دو اصل اساسی برای یک روز کاری هستند همچنین شما یک صبحانه زیبا و لاکچری خواهید داشت که به مراتب از اوتمیل فوری که جزو غذاهای با سدیم بالا است، بهتر است.

بدون شک صبحانه یکی از مهمترین وعده های غذایی روز است و انتخاب غذاهای مناسب و انرژی زا که در عین حال بتواند احتیاجهای بدن به عناصر مغذی را برطرف کند ضروی است. اگر در حال اضافه وزن هستید اولین وعده صبحانه شما باید سیر نماینده باشد بطوری که بتواند شما را برای کل روز نگه دارد.

اگر اغلب صبحها بدون صبحانه به سر کار می روید و یا حوصله بیدار شدن برای آماده کردن صبحانه را ندارید و یا همیشه در حال کوشش و عجله هستید، ما این پایین یک پیشنهاد خوب برای شما داریم چیزی که هم مواد معدنی و ویتامین های شما را تامین می نماید و هم بخاطر فیبر شما را سیر نگه داشته و همزمان دستگاه گوارش شما را هم خوشحال می نماید.

بهر حال چه شما همیشه در عجله برای بیرون رفتن از خانه باشید یا جزو کسانی هستید که به دنبال راحتی و تنبلی هستند و دوست ندارند که وقت زیادی را در آشپزخانه صرف نمایند، اوتمیل اورنایت یک راه چاره عالی است. این صبحانه پر فیبر به شیوه ای راحت درست می گردد، قابل حمل است، ارزان و خوشمزه است و شیوه ای خوشمزه برای وقت گذرانی در بیرون بدون دردسر و فکر به غذا خوردن است.

فکر کنید یک اوتمیل اورنایت خامه ای دارید که مقداری بادام هندی و یا توت فرنگی روی آن است که می توانید هر چه می خواهید در آن بریزید.

آیا اوتمیل اورنایت واقعا احتیاج به خیساندن دارد؟

اورنایت به معنای خیسانده یا چیزی ست که یک شب تا صبح بخیسد یا در یخچال بماند که ما برای درست کردن نان اغلب به شما دستور ماندن یک شب تا صبح در یخچال را داده بودیم اما برای اوتمیل اورنایت یا اوتمیل خیسانده چی؟ در این صبحانه شما همه مواد را با هم ترکیب می کنید بعد برای اینکه قوامی عالی بدست بیاورید به مدت 8 ساعت یا بیشتر آن را می گذارید کنار تا مواد با هم خیس بخورند اما اگر عجله دارید در عرض 4 ساعت می توانید آن را انجام دهید.

شما فقط باید شب قبل از خوردن آنها اوتمیل را با مخلوط آماده کنید، بعد موقعی که از خواب بیدار می شوید اوتمیل اورنایت خوشمزه خامه ای شما برای صبح کاری آماده است.

ظرف مخصوص اوتمیل اورنایت

هر ظرفی که بتواند پذیرای مواد شما باشد مناسب است. شما می توانید از ظرفهای شیشه ای مربا که دیگر خالی شده اند، لیوان اسموتی (ترجیحا شفاف)، ظروف دردار نگهدارنده مخصوص یخچال یا ظروف شیشه ای نگهدارنده حبوبات بورمیولی بهره ببرید. من خودم چند تا ظرف باقیمانده از کره بادام زمینی دارم که می خواهم آنها را استفاده کنم.

مواد پایه اوتمیل

من جودوسر را با نیمی از موز و 1 قاشق چایخوری دانه های چیا دوست دارم. من متوجه شدم که موز به عنوان یک شیرین نماینده طبیعی برای مخلوط عمل می نماید که اگر اجازه دهید که شب تا صبح در مخلوط بماند باعث شیرین نمایندگی بیشتر مخلوط می گردد. دانه های جیا یاری می نماید تا بافتی شبیه به پودینگ داشته باشد. آنها همچنین باعث تقویت مواد مغذی عالی می شوند همچنین منابع عالی فیبر، اسیدهای چرب امگا3 و پروتئین هستند.

جو دوسر پرک در این دستورها عملکرد بهتری دارد. اوتمیل فوری حالت خمیر پیدا می نماید و جوی پوست کنده هم بعد از حتی یک روز خیساندن سفت و ترد باقی می ماند.

بخش مایع اوتمیل

شیر لبنی یا غیر لبنی (شیر بادام، شیر بادام هندی، شیر نارگیل و غیره) خیلی خوب عمل می نمایند. من توصیه می کنم از شیر ساده یا بدون طعم و شیرین نشده بهره ببرید به این ترتیب شما می توانید روی میزان شیرینی اوتمیل خود کنترل کامل داشته باشید.

نسبت مواد اوتمیل اورنایت

اگر اولین بار است که اوتمیل اورنایت درست می کنید با نسبت 1 به 1 از جو دوسر پرک شده و شیر بهره ببرید، بعدا که تجربه بیشتری کسب کردید غلظت دلخواه تان را با افزودن مایع بیشتر برای اوتمیل رقیق تر و میزان کمتر برای اوتمیل غلیظ بهره ببرید. وقتی ماست را به مخلوط اضافه می کنید از نسبت 1:1:1 جو دوسر به شیر به ماست اضافه کنید.

به یاد داشته باشید که دانه های چیا یا هر ماده خشک دیگری که تصمیم دارید به ترکیب اضافه کنید، مقدار کمی مایع را جذب می نماید و باید بر طبق آن تنظیم گردد.

مواد مخلوط در آن

میوه (تازه یا خشک)، آجیل ها، کره های آجیلی، دانه ها، پودر پروتئین، گرانولا، نارگیل، ادویه ها (یعنی دارچین)، رنده پوست مرکبات و اسانس وانیل جوها را برای مرحله بعد نگه می دارد. سعی کنید خلاق باشید و تنوع بدهید چون فرمولهای درست کردن اوتمیل اورنایت بی نهایت هستند. هر ماده غذایی که می خواهید خیس بخورد می توان به همراه جوها برای خیساندن افزود.

اوتمیل اورنایت تنها برای صبحانه نیست. شما می توانید آن را به عنوان یک اسنک عالی، بین وعده ها و به عنوان یک وعده قبل و بعد از ورزش و حتی به عنوان دسر استفاده کرد. من توصیه می کنم حتی آن را به عنوان یک دسر مهمانی برای مهمانی های دوستانه امتحان کنید. امیدوارم دوستان شما هم مثل دوستان و اقوام من ذائقه ای کنجکاو داشته باشند.

من دستور درست کردن آن را به صورت مرحله به مرحله به شما یاد می دهم.

چگونه اوتمیل اورنایت در شیشه درست می گردد؟

مرحله 1: یک شیشه یا کاسه را بردارید و جوهای پرک شده را در آن بریزید. به اندازه ای که فکر می کنید قادر به خوردن آن به هنگام صبح هستید، در شیشه بریزید. اگر بتوانید آنها را در ظرفی کاملا در بسته و بدون نشتی بریزید می توانید آنها را با خود به محل کار ببرید. یک ترفند: 1 قاشق غذاخوری تخم چیا را برای کسب امگا3 و پروتئین بیشتر به آن اضافه کنید.

مرحله 2: حالا درون ظرف را شیر بریزید تا زمانی که روی جوها را خوب بپوشاند. مایعات قابل استفاده: شیر، شیر سویا، شیر نارگیل، شیر بادام، شیر برنج، شیر جو دوسر، آب پرتقال. هر کدام را که بیشتر دوست دارید اضافه کنید. حتما می دانید که نباید پرتقال را با شیر مخلوط کنید.

مرحله 3: حالا زمانی است که مواد مورد علاقه تان را برای روی آن اضافه کنید. بعضی از این ایده ها عبارتند از: بادام، گردو، فندق، بادام هندی، تخم کتان، دانه های چیا، کشمش، همه نوع توت، میوه هایی همچون موز، گیلاس، سیب یا گلابی، تخم آفتابگردان، تخم کدو، کره بادام زمینی، چیپس نارگیل یا تراشه های نارگیل تازه، ماست یونانی، ماست ساده. اگر هر کدام از این مواد را ترجیح می دهید به هنگام خوردن ترد باشند می توانید آنها را صبح به مواد اضافه کنید.

مرحله 4: غلات اورنایت خود را با ادویه مورد علاقه تان مزه دار کنید؛ به عنوان مثال دارچین، وانیل، پودر کاکائو، پودر زنجبیل، ادویه پای کدو (موقع زمستان عالی است) همه آنها خوب هستند.

مرحله 5: درب شیشه یا ظرف دردار را بگذارید و آن را در یخچال بگذارید.

طرز تهیه اوتمیل صبحانه

و این همان دستورالعمل کلی اوتمیل اورنایت است. فقط صبح روز بعد آنها را از یخچال بیرون بیاورید، شیرین کننده (شربت افرا یا آگاوه، عسل، استویا یا حتی شیره خرما) را به آن اضافه کنید.

مواد لازم

 • شیشه تمیز دردار: 1
 • جو دوسر: 1/2 پیمانه (1/2 پیمانه حدود نصف شیشه مربا است)
 • شیر : 1 پیمانه (شیر بادام، شیر سویا)
 • دارچین: 1 قاشق چایخوری (یا ادویه هایی همانند دارچین یا اسانس وانیل)
 • شیرین کننده مورد علاقه: 1 تا 2 قاشق چایخوری

مواد اختیاری

 • چیا: 2 قاشق چایخوری
 • برشهای میوه: مقداری (هر میوه ای خوب است به غیر از آووکادو یا گوجه)
 • همه نوع توت تازه یا یخ زده

دستورالعمل

1. همه چیز را در یک شیشه بریزید، درب آن را ببندید، تکان دهید و آن را داخل یخچال بگذارید. صبح بعد یک مقدار شیر بیشتر اضافه کنید و کمی شیرین کننده در صورت دلخواه بریزید و لذت ببرید.

چند نوع اوتمیل اورنایت جالب و با تنوع بسیار

اوتمیل موز و بادام پرک

اولین اوتمیل اورنایت که به شما یاد می دهیم موز و بادام پرک است. این چند نمونه زیر جزو بهترین اوتمیل اورنایت های پر طرفدار هستند بعد از آن هم چند نمونه دیگر به شما یاد خواهیم داد که انواع استوایی و تابستانی هستند.

این اوتمیل به تنهایی خیلی خوشمزه نیست (اوتمیل ساده) بلکه وقتی به آن موز و کره بادام اضافه می کنید مزه عالی پیدا خواهد کرد. در این صورت طعم آن بسیار دلپذیر خواهد شد. بعد مقداری بادام پرک را برای افزودن مواد مغذی بیشتر به آن اضافه می کنیم.

مواد لازم

 • موز خالدار کوچک له شده: 1 عدد
 • کره بادام شیرین خامه ای: 1 قاشق غذاخوری
 • پودر تخم کتان: 1 قاشق غذاخوری
 • اسانس بادام: 3 قطره (ابتدا آن را روی در بریزید به این ترتیب مانع از زیاد ریخته شدن آن خواهید)

اوتمیل اورنایت پای کدو

این اوتمیل اورنایت شبیه به یک پای کدوی رژیمی است و برای موقعی که شما کمی پوره کدوی اضافه در یخچال دارید خیلی عالی است.

پای کدو برای صبحانه؟ بله به این یکی، 1 قاشق غذاخوری شیره افرا اضافه شده که باید همراه آن باشد. با هر کدام از اینها شما می توانید یک شیرین کننده همانند استویا را جایگزین کنید. من چون دو شیشه بزرگ عسل در خانه دارم ترجیح می دهم از آنها استفاده کنم.

مواد لازم

 • پوره کدو: 1/3 پیمانه
 • دارچین: 1/4 قاشق چایخوری
 • جوز و میخک: کمی
 • کرنبری خشک شده برای رویه: 1 قاشق غذاخوری (می توانید زرشک را جایگزین کنید)
 • اسانس وانیل: 1/8 قاشق چایخوری
 • تخم کدو خام و بدون نمک: 1قاشق غذاخوری برای تزئین

شکلات و کره بادام زمینی

شما می توانید کسی را پیدا کنید از شکلات بدش بیاید نه من نمی شناسم. بعضی ها هم هستند که دیوانه شکلات هستند و اگر به آنها اجازه بدهید کل روز را شکلات می خورند خب برای این افراد هم یک گزینه عالی داریم. اوتمیل اورنایت شکلاتی با طعم رویایی. چه چیزی بهتر از اینکه صبحتان را با شکلات شروع کنید؟

این یکی مثل این است که دارید پودینگ شکلات می خورید. من شخصا این نمونه را با کره بادام زمینی ترجیح می دهم چون از شما چه پنهان من هم به صف معتادان کره بادام زمینی پیوستم اما شما می توانید بدون آن هم این صبحانه را درست کنید خب بعد امتحان کنید ببینید کدام را ترجیح می دهید.

مواد لازم

 • پودر کاکائو، برای طعم: 2 تا 3 قاشق
 • کره بادام زمینی خامه ای: 1 قاشق غذاخوری (اختیاری)
 • نصف یک موز خالدار خوب، له شده
 • اسانس وانیل: 1/4 قاشق چایخوری
 • مینی چیپس شکلاتی برای تزئین: 1/2 قاشق غذاخوری (اختیاری)
 • نارگیل رنده شده بو داده، برای تزئین: 1 قاشق غذاخوری (اختیاری)

توت و چیا

اوتمیل اورنایت خوش طعم دیگر که شما باید سعی کنید آن را درست کنید اوتمیل اورنایت جو دوسر و توت. این یکی برای تابستان عالی است چون انواع تمشک خوشمزه موجود هست. ترکیب چیا و تمشک در این اوتمیل عالی است.

مواد لازم

 • توتهای تازه همچون توت فرنگی، بلوبری یا تمشک قرمز: 1/2 پیمانه(توت فرنگی را خرد کنید)
 • اسانس وانیل: 1/4 قاشق چایخوری
 • دانه های چیا: 1 و 1/2 قاشق چایخوری

اوتمیل سیب معطر پاییزی

این اوتمیل برای فصل پاییز خیلی خوب است اما شما می توانید هر موقع از سال که خواستید آن را درست کنید چون در کشور ما در هر فصلی سیب های شیرین و خوشمزه پیدا می شود.

مواد لازم

 • سیب شیرین نگینی شده: 1/2 پیمانه
 • پودر دارچین: 1/4 پیمانه
 • کمی پودر جوز
 • گردو برای مواد رویی: 1 قاشق غذاخوری

اوتمیل هلو مخلوط

هلو، بادام، آب لیمو و شیره افرا چه ترکیب عالی می شود. همه آنها وقتی در کنار هم هستند واقعا خوب هستند. ترفند: وقتی در فصل هلو نیستید، می توانید گلابی را جایگزین آن کنید.

مواد لازم

 • جو دوسر پرک: 1/2 پیمانه
 • شیر: 1/2 پیمانه
 • هلو خرد شده: 1 عدد
 • شیره افرا یا عسل: 1 قاشق چایخوری
 • بادام، خرد شده یا پرک: 1 قاشق چایخوری
 • آب لیمو: 1 قاشق چایخوری
 • رگ نعناع خیلی ریز خرد شده: 2 (اختیاری)

اوتمیل اورنایت استوایی

می خواهید هر صبح یک پرتو از خورشید استوایی را تا اعماق وجود احساس کنید؟ نارگیل و آناناس بدون رفتن به راهی طولانی این کار را برای شما انجام می دهید و البته آنها آنقدر خوب با هم ترکیب می شوند که برای شما غیر قابل باور خواهد بود. یک انتخاب عالی برای شیر، شیر نارگیل یا برنج خواهد بود که بتواند با مواد دیگر جور در بیاید و مزه آنها را تکمیل کند.

مواد لازم

 • آناناس: 1/2 پیمانه (اگر آناناس کنسروی باشد عالی است)
 • رنده نارگیل: 1 قاشق چایخوری
 • اسانس وانیل: 1/2 قاشق چایخوری
 • جو دوسر پرک: 1/2 پیمانه
 • شیر دلخواه: 1/2 پیمانه (شیر برنج یا شیر نارگیل خیلی عالی است)

طرز تهیه

برای بهتر شدن، آناناس را با نارگیل و اسانس وانیل در مخلوط کن با هم مخلوط کنید.

یک لایه جود دوسر و شیر را بچینید بعد یک لایه آناناس و نارگیل له شده، به همین ترتیب ادامه دهید و در نهایت مقداری آناناس خرد شده و پودر نارگیل را روی آن بریزید.

اوتمیل اورنایت انگور و آجیل

ترکیب عالی دیگر از مواد غذایی که خیلی خوب با هم جور در می آیند این است: انگور+ گردو+ ماست+ دارچین = برنده جام جهانی اوتمیل! و همچنین روی آنها واقعا ظاهر قشنگی دارد. یک اوتمیل زیبا به معنای واقعی.

مواد لازم

 • شیر: 1/2 پیمانه
 • جو دوسر پرک: 1/2 پیمانه
 • انگور، دو نیم شده: 1 مشت کوچک
 • گردو، درشت خرد شده: 2 قاشق غذاخوری
 • ماست طبیعی: 5 قاشق غذاخوری
 • دارچین: 1/2 قاشق چایخوری
 • شیره افرا یا عسل: 1 قاشق چایخوری

طرز تهیه

همه مواد را در ظرف بریزید و در یخچال بگذارید. بگذارید چند ساعت بماند سپس میل کند.

اوتمیل اورنایت جادویی ماسکارپونه و انجیر قرمز

این یکی احتمالا شما را یاد عکسهای اوتمیل در اینستاگرام می اندازد. انجیر قرمز، پرتقال خونی، پسته و ماست نه تنها یک ترکیب ترکیب خوشمزه منحصربفرد می سازد بلکه پروتئین، فیبر و ویتامین C را هم تامین می کند. پنیر شیرین خامه ای ماسکارپونه را تنها قبل از خوردن به مواد بالا اضافه کنید.

مواد لازم

 • انجیر قرمز: 3 عدد، برشهای نازک با دو تا 3 برش برای تزئین
 • آب پرتقال خونی: 1 قاشق غذاخوری
 • پرتقال خونی کوچک: 1/2، به صورت برشهای کوچک برش زده با مقداری اضافه تر برای تزئین
 • رنده پوست پرتقال قرمز: 1/2 قاشق چایخوری
 • شیر انتخابی: 1 پیمانه
 • ماست وانیلی یا ماست جایگزین: 3 قاشق غذاخوری (یا ماست سویا)
 • کمی دارچین
 • یک مشت پسته، دو نیم شده برای مواد رویی
 • پودر کلاژن: 1 قاشق بزرگ (دلخواه)
 • پنیر ماسکارپونه: 1 قاشق غذاخوری پر

طرز تهیه

1. جو دوسرها را در یک شیشه میسون جار قرار دهید. روی آن را ماست بریزید و سپس برشهای انجیر و پرتقال خونی را اضافه کنید.

2. آب میوه، رنده پوست پرتقال، دارچین، پسته خرد شده و پودر کلاژن را اضافه کنید. روی آن را با شیر دلخواه تان بپوشانید تا بالا شیشه بیاید.

3. درب آن را سفت ببندید و خوب تکان دهید تا زمانی که همه مواد تشکیل دهنده با هم مخلوط شوند و جو دوسرها با مایع اشباع شوند. اگر دلتان بخواهد، می توانید مواد تشکیل دهنده را قبل از

4. گذاشتن در با هم بریزید. مطمئن شوید که فضای کافی بین جو دوسرها و درب وجود دارد چون جوها مایعات را جذب کرده و حجیم می شوند.

5. آن را یک شب تا صبح در یخچال نگه دارید.

6. به هنگام صبح درب آن را برداشته و خوب بهم بزنید.

7. پنیر ماسکارپونه، میوه ها و پسته را اضافه کرده و از خوردن آن لذت ببرید.

اوتمیل اورنایت چیز کیک موز لیمو و بلوبری

اگر علاقه مند به لیمو هستید حتما این دستورالعمل را دوست خواهید داشت. میوه های تازه و تخم کتان ویتامین C و فیبر بیشتر را تامین می کند در عین حال که ماست و پودر کلاژن پروتئین آن را حمل می کنند. به لطف رنده پوست لیموی تازه، این کار خلاقانه طعمهای چند لایه را با کمی آب مرکبات ارائه خواهد داد.

مواد لازم

 • جو دوسر پرک: 3/4 پیمانه
 • ماست بلوبری یا ماست دلخواه: 3 قاشق غذاخوری
 • پودر تخم کتان: 1/2 قاشق چایخوری
 • آب لیموی تازه: 1 قاشق چایخوری
 • رنده پوست لیموی خیلی ریز: 1/2 قاشق چایخوری
 • موز: 1/3 نازک برش زده
 • پودر پروتئین یا پودر کلاژن: 1 قاشق پر
 • شیر دلخواه: 3/4 پیمانه (من از شیر بادام استفاده کردم)

مواد اختیاری

 • بلوبری تازه برای تزئین
 • بادام پرک شده یا گردوی خرد شده

دستورالعمل

جو دوسر را در شیشه بریزید. ماست، بلوبری، برشهای موز، پودر تخم کتان، آب لیمو، پودر کلاژن و شیر دلخواه را بریزید.

درب آن را گذاشته و خوب تکان دهید تا زمانی که همه مواد با هم مخلوط شده و جوها با مایع پر شوند. در صورت دلخواه می توانید مواد قبل از گذاشتن درب با هم بریزید. دقت کنید که فضای کافی برای اتساع جوها بگذارید.

آن را یک شب تا صبح در یخچال نگه دارید. موقع صبح، درب را بردارید و خوب تکان دهید. میوه ها و مواد دلخواه را روی آن گذاشته و میل کنید.


سوالات پر تکرار اوتمیل اورنایت (FAQ)

تا چند روز می توان آن را مصرف کرد؟

بسته به اینکه چه موادی در آن می ریزید می توان آن را برای 2 تا 3 روز تازه نگه داشت. این به این معنی است که شما می توانید 2 تا 3 وعده صبحانه را در یک روز آماده کنید و صبحانه آماده را برای دو تا 3 روز پشت سر هم داشته باشید.

چقدر طول می کشد که جوها قبل از خوردن خیس بخورند؟

به طور ایده آل بگذارید به مدت 8 ساعت بمانند اما آنها باید بعد از حدود 4 ساعت هم خوب باشند.

به چه صورت باید آنها را میل کرد؟

شما می توانید آنها را مستقیما از یخچال درآورده و میل کنید اما اگر در حال حاضر جایی زندگی می کنید که هنوز هم هوا سرد است می توانید به مدت 1 تا 2 دقیقه آنها را در مایکروفر بگذارید تا گرم گردد. من بعدا مدلهای دیگر که صرفا به صورت پخته و یا مجتمع در فر سرو می شوند را به شما یاد خواهم داد.

می توان از جو دوسر پوست کنده استفاده کرد؟

خب بله اما آنها کمی سفت هستند اما یک ترفند خوب برای آنها این است که چند ساعت اول آنها را خارج از یخچال بگذارید تا خوب خیس بخورند. در دمای اتاق فرایند نرم شدن سریعتر است.

آیا می توان از ماست در عوض شیر استفاده کرد؟

قطعا می توانید این کار را انجام دهید کما اینکه اوتمیل اورنایت هایی که در سالهای اول ورود خود آمده بودند همگی از ماست استفاده می کردند اما به دلیل غلیظ بودن ماست باید خیلی محکم شیشه را تکان دهید تا مواد با هم در آمیخته شوند.

می توان به جای شیر از آب استفاده کرد؟

متاسفم از یک جهت که اصلا مزه جالبی به اوتمیل شما نخواهد داد حالا خود دانید

شیر را چه موقع اضافه کنم موقع ریختن مواد در شیشه یا صبح؟

این بستگی به شما دارد اما ما توصیه می کنیم شب این کار را بکنید. مواد باید در شیر خیس بخورند تا نرم شوند. اگر شما از چیا استفاده می کنید، پس بهتر است از شب قبل شیر را اضافه کنید.

می توان پودر پروتئین را افزود؟

بله البته فقط اینکه ابتدا کمی مایع به پودر پروتئین اضافه نموده و آن را بهم بزنید چون ممکن است موقعی که شیشه را تکان می دهید به صورت قلمبه قلمبه در بیاید و کامل مخلوط نگردد.

می توان از میوه های یخ زده استفاده کرد؟

بله آنها عالی هستند و شب تا صبح یخشان آب می گردد، بخصوص که بعضی از میوه ها اصلا در کشور ما وجود ندارند مثل همان بلوبری.

آیا باید شیشه را در یخچال نگه داشت یا خارج از یخچال؟

بستگی به دمای خانه شما دارد. برای یک شب خارج از یخچال و در خانه خنک خوب است اما بیشتر طول بکشد مواد خراب می گردد بنابراین چندان توصیه نمی گردد.

تفاوت میان جو دوسر و جو دوسر پرک چیست؟

لطفا گیج و عصبانی نشوید، اینها در واقع اغلب اوقات یکسان هستند، گاهی اوقات جو دوسر پرک هم داریم که تنها روی آن جو دوسر نوشته شده یا اوتمیل نوشته می گردد فقط یادتان باشد که جو دوسر پرک با جوی معمولی یا جوی دو سر پوست کنده فرق دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان / مجله قرمز
انتشار: 22 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1425

به "طرز تهیه چند صبحانه لاکچری (اوتمیل اورنایت Overnight Oatmeal)" امتیاز دهید

6 کاربر به "طرز تهیه چند صبحانه لاکچری (اوتمیل اورنایت Overnight Oatmeal)" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه چند صبحانه لاکچری (اوتمیل اورنایت Overnight Oatmeal)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید