طرح اپل برای افزایش ایمنی ماسک ها

به گزارش دور زمین، یک مهندس سابق اپل، طرح جدیدی برای افزایش کارآیی ماسک ها ارائه داده است که می تواند ایمنی در برابر کروناویروس را افزایش دهد.

طرح اپل برای افزایش ایمنی ماسک ها

یکی از مهندسان سابق اپل، طرح جدیدی ارائه داده است تا کارآیی ماسک های جراحی را افزایش دهد و ایمنی آنها را برای مقابله با کووید- 19 بالا ببرد.

از آنجا که در دوره شیوع کروناویروس، با کمبود ماسک های N95 رو به رو هستیم و ساخت این ماسک ها نیز کار دشواری است، بسیاری از افراد سعی می نمایند ماسک های جراحی را به کار ببرند اما مشکل ماسک های جراحی این است که به طور کامل روی صورت محکم نمی شوند و کاربر را در خطر تماس با کروناویروس قرار می دهند.

طرح مهندس سابق اپل، وسیله ای است که مانند یک قاب، اطراف صورت و روی ماسک قرار می گیرد و ماسک را روی صورت محکم نگه می دارد تا همه راه های نفوذ بسته شوند و امکان ورود ویروس برقرار نشود.

این ابزار، فشار زیادی را به صورت کاربر وارد نمی کند و استفاده از آن آزاردهنده نیست. بدین ترتیب، کاربر می تواند چندین ساعت در روز، از این بست استفاده کند و احساس بدی نداشته باشد.

از آنجا که اندازه بینی همه افراد، یکسان نیست، این ابزار در اندازه کوچک، متوسط و عظیم عرضه شده است.

جنس این وسیله، نوعی سیلیکون است که مورد تایید سازمان غذا و دارو (FDA) قرار گرفته است و برای پوست مضر نیست. به علاوه این سیلیکون، قابل بازیافت است و مسئله ای برای طبیعت ایجاد نمی کند.

طراحی این بست به گونه ای است که کاربران با داشتن ماسک می توانند به راحتی از عینک هم استفاده نمایند؛ در نتیجه کاربرانی که عینک می زنند، مسئله ای نخواهند داشت.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3137

به "طرح اپل برای افزایش ایمنی ماسک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح اپل برای افزایش ایمنی ماسک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید