سیاست وزارت علوم در نحوه برگزاری امتحانات خاتمه ترم اعلام شد خبرنگاران

به گزارش دور زمین، وزارت علوم با ارسال نامه ای به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی بر کاهش سهم آزمون در ارزشیابی امتحانات سرانجام ترم دانشجویان و برگزاری امتحانات حضوری در مناطق کم خطر تاکید کرد.

سیاست وزارت علوم در نحوه برگزاری امتحانات خاتمه ترم اعلام شد خبرنگاران

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، وزارت علوم با ارسال نامه ای به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی بر کاهش سهم آزمون در ارزشیابی امتحانات خاتمه ترم دانشجویان و برگزاری امتحانات حضوری در مناطق کم خطر تاکید کرد.

معاونت آموزشی وزارت علوم گفت؛ جهت گیری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی به سمت آموزش الکترونیکی به منزله بهترین راه برای حفظ و استمرار آموزش در دوره همه گیری بیماری کووید 19 از سال گذشته به مرحله اجرا گذاشته شد.

از جمله آثار و پیامدهای این نوع آموزش موضوع نحوه ارزشیابی از میزان و کیفیت یادگیری دانشجویان بوده است، بر این اساس در حالی که فرصت مناسبی تا خاتمه ترم دانشجویان وجود دارد، انتظار می رود در دانشگاه ها به نحوی برنامه ریزی شود که با فرض استمرار شرایط اضطراری در همه مناطق کشور تا خاتمه نیم سال دوم تحصیلی 1400-1399 برنامه ریزی و اقدامات لازم برای ارزشیابی مستمر از دانشجویان صورت پذیرد تا سهم آزمون خاتمه نیم سال در تعیین نمره نهایی دانشجو به میزان حداقلی تخفیف پیدا کند.

بر اساس تاکید وزارت علوم، در مناطق کم خطر از نظر همه گیری بیماری زمینه حضور دانشجویان برای شرکت در آزمون خاتمه ترم بررسی و مقدمات برگزاری امتحان حضوری در نظر گرفته شود.

همچنین تدبیر دانشگاه ها در برگزاری امتحانات حضوری باید با حفظ و مراعات دقیق همه پروتکل های بهداشتی و آخرین دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا هماهنگ باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4204

به "سیاست وزارت علوم در نحوه برگزاری امتحانات خاتمه ترم اعلام شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست وزارت علوم در نحوه برگزاری امتحانات خاتمه ترم اعلام شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید