سفیر سابق آفریقای جنوبی در ایران، بازداشت شد

به گزارش دور زمین، سفیر سابق آفریقای جنوبی در ارتباط با اتهاماتش پیرامون دریافت رشوه برای یاری به شرکت ام تی ان جهت فعالیت در ایران دستگیر شده است.

سفیر سابق آفریقای جنوبی در ایران، بازداشت شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یوسف سالوجی، سفیر سابق آفریقای جنوبی که قبلاً به دریافت رشوه در ارتباط با مجوز فعالیت شرکت مخابراتی ام تی ان در ایران متهم شده بازداشت شده است.

پلیس امروز جمعه گفت سالوجی روز گذشته (پنجشنبه) بازداشت شده است. سالوجی که اکنون بازنشسته است اتهامات فساد مالی در ارتباط با پرونده گروه ام تی ان را رد نموده است.

پلیس آفریقای جنوبی گفته سالوجی پس از دریافت رشوه ای به ارزش 100 هزار دلار به شرکت ام تی ان یاری نموده در مناقصه ای برای کسب مجوز فعالیت 15 ساله در ایران، برنده گردد.

گفته می گردد این قرارداد، 31.6 میلیارد دلار ارزش داشته و به ام تی ان یاری نموده شرکت ترک سل را کنار بزند. ترک سل پیش از این در دادگاهی در واشنگتن از ام تی ان به دلیل پرداخت رشوه به ایران شکایت نموده بود.

خبرگزاری رویترز نوشته بازداشت سفیر سابق آفریقای جنوبی، اولین تحول ملموس از ژوئن 2018 در ارتباط با پرونده ادعاهای فساد در ارتباط با ام تی ان است.

گروه ام تی ان در بیانیه ای گفت: ام تی ان همواره این موضوع را که شواهد موثقی در خصوص وعده پرداخت پول به سالوجی وجود دارد یا اینکه سالوجی پولی از ام تی ان دریافت نموده، رد نموده است.

شرکت ام تی ان گفته به نظر می رسد این ادعاها بر اساس ادله ای مطرح می شوند که یکی از کارکنان ناراضی این شرکت ارائه نموده و یک هیئت منصفه مستقل در سال 2013 آنها را رد نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 بهمن 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1020

به "سفیر سابق آفریقای جنوبی در ایران، بازداشت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر سابق آفریقای جنوبی در ایران، بازداشت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید