سطح محرومیت در جنوب استان کرمان بالاست

به گزارش دور زمین، احمد حمزه پنجشنبه شب در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ویژه جنوب استان کرمان با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: رشد جمعیت در منطقه جنوب استان کرمان بسیار بالاست و جمعیت جوان آن زیاد است.

سطح محرومیت در جنوب استان کرمان بالاست

وی با اشاره به اینکه باید برای اشتغال و اوقات فراغت جمعیت جوان این منطقه تدبیری اندیشیده گردد، عنوان نمود: جنوب استان کرمان محرومیت زیادی دارد که آموزش و پرورش در راس همه این مسائل قرار گرفته است .

حمزه بیان داشت: در حوزه انتخابی بنده یک هزار مدرسه وجود دارد که 337 مورد آنها فاقد سرویس بهداشتی و220 مدرسه تخریبی و 197 مورد فاقد انشعاب آب و برق هستند.

وی گفت: در 46 مدرسه شبانه روزی پنج شهرستان جنوبی استان 9 هزار دانش آموز حضور دارند که وضعیت خدمت دهی آنها اسفناک است.

نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مجتمع های فرهنگی هنری فقط در یک بخش وجود دارد و در دیگر شهرهای حوزه های انتخابیه ام وجود ندارد.

جنوب کرمان پایین ترین شاخص فضای سرپوشیده ورزشی کشور را دارد

حمزه توضیح داد: جنوب استان کرمان پایین ترین شاخص فضای سرپوشیده ورزشی در کشور را دارد.

وی گفت: پروژه های آبرسانی تحت فشار به دلیل بدهی زیاد کشاورزی به پیمانکاران متوقف شده است با توجه به معضلاتی که خشکسالی برای کشاورزان ایجاد نموده است و باید برای برطرف این مشکل تدبیری اندیشیده گردد.

نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان ابراز داشت: آب شرب شهر کهنوج غیر قابل استفاده است و امیدواریم در این دولت بحث مشکل آب آشامیدنی جنوب استان برطرف گردد.

حمزه با اشاره به اینکه در زمینه شاخص ها جاده روستایی وضعیت بدی وجود دارد، اضافه کرد: امروز با پیگیری های رئیس سازمان برنامه و بودجه مقرر شد که برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی توجه ویژه ای صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 1505

به "سطح محرومیت در جنوب استان کرمان بالاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سطح محرومیت در جنوب استان کرمان بالاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید