روند توسعه در کرمان شتاب گرفت، تصویب 124 طرح اشتغالزایی

به گزارش دور زمین، علی بابایی در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام گردیده در نظام جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: شهرستان کرمان بزرگترین شهرستان کشور بوده و یک سوم جمعیت و یک چهارم مساحت استان کرمان مربوط به این شهرستان است.

روند توسعه در کرمان شتاب گرفت، تصویب 124 طرح اشتغالزایی

وی با اشاره به وجود هشت دانشگاه و تعداد زیادی موسسات آموزشی در شهرستان کرمان اضافه نمود: بیش از 65 هزار دانشجو در این مراکز آموزشی مشغول تحصیل هستند.

فرماندار کرمان گفت: با اقدامات انجام گردیده ضریب باسوادی در شهرستان کرمان به 94.5 درصد رسیده است.

بابایی تعداد مشترکان برق در این شهرستان را 358 هزار مورد دانست و اضافه نمود: تمامی روستاهای بالای 20 خانوار و تعداد زیادی از روستاهای بالای 10 خانوار از نعمت برق برخوردار هستند.

وی همچنین با اشاره به اینکه پروژه نیروگاه خورشیدی 100 مگاواتی و تعداد زیادی نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی در شهرستان کرمان در حال اجرا است، اضافه نمود: از انرژی های پاک در برخی روستاها استفاده می گردد.

163 روستا در شهرستان تحت پوشش شبکه آب روستایی است

فرماندار کرمان گفت: 163 روستا در شهرستان تحت پوشش شبکه آب روستایی است و 101 کیلومتر لوله گذاری برای روستاها طی امسال انجام گردیده است.

بابایی گفت: احداث هفت مخزن ذخیره آب و نصب آب شیرین کن در محروم ترین نقاط شهرستان کرمان در حال اجراست.

وی به اقدامات انجام گردیده در حوزه راه اشاره نمود و اضافه نمود: 670 کیلومتر راه روستایی آسفالته و 454 کیلومتر بزرگراه در شهرستان کرمان وجود دارد.

فرماندار کرمان ادامه داد: 98 جمعیت شهری و 82 درصد جمعیت روستایی شهرستان کرمان از نعمت گاز برخوردار هستند.

وی گفت: در سال 96 گازرسانی به سه روستا در چترود و هشت روستا در راین انجام شد و امسال هم گازرسانی به بخش گلباف و شهداد در حال اجراست. 14 میلیارد تومان قرارداد در این خصوص منعقد گردیده است که امیدواریم تا سرانجام سال پروژه گفته گردیده به اتمام برسد.

وضعیت سرانه بهداشتی شهرستان کرمان مطلوب است

بابایی وضعیت سرانه بهداشتی شهرستان کرمان را مطلوب ذکر و توضیح داد: 56 خانه بهداشت روستایی، شش مرکز بهداشتی شبانه روزی، 13 بیمارستان، 26 مرکز بهداشت در شهرستان وجود دارد.

فرماندار کرمان گفت: در مجموع دو هزار و 326 تخت بستری در این شهرستان وجود دارد.

وی به تشریح خدمات در حوزه جهاد کشاورزی پرداخت و ادامه داد: با توجه به خشکسالی های متعدد در شهرستان کرمان بحث تجهیز اراضی کشاورزی به سیستم های آبیاری تحت فشار حائز اهمیت بوده و دولت هم اعتبار خوبی در این خصوص در نظر گرفته است.

بابایی اعلام کرد: تاکنون حدود شش هزار هکتار در شهرستان به سیستم های آبیاری تحت فشار مجهز گردیده است که هزار و 300 هکتار در سال گذشته انجام گردیده است.

فرماندار کرمان گفت: سهمیه شهرستان کرمان در زمینه اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار دو هزار هکتار است که اقدامات در این خصوص در حال اجرا است.

تصویب 124 طرح اشتغالزایی

وی اعلام کرد: در بحث اشتغالزایی 124 میلیارد تومان از اعتبارات استانی و از محل تبصره 18 اختصاص پیدا نموده است که شهرستان های می توانند استفاده نمایند. اعتبارات روستایی 180 میلیارد تومان با کارمزد چهار درصد است که در واقع یک وام قرض الحسنه تا سقف دو میلیارد و 500 میلیون تومان برای کارآفرینان است.

بابایی گفت: از ابتدای سال 124 طرح اشتغالزایی در کارگروه اشتغال فرمانداری کرمان مصوب گردیده است که 63 طرح به تصویب کمیته فنی رسیده اند و بالغ بر 30 میلیارد تومان بانک ها معرفی گردیده اند.

وی اعلام کرد: در برنامه ششم توسعه استفاده از ظرفیت بخش خصوصی صندلی ویژه ای دارند و بر این اساس 87 درصد اعتبار برای رسیدن به رشد هشت درصدی را در بخش خصوصی و 13 درصد در بخش دولتی دیده ایم.

فرماندار کرمان گفت: با برنامه هایی که از سنوات گذشته مجموعه استان کرمان داشته است سرمایه گذاری بخش خصوصی به صورت خاص و ویژه پی گیری گردیده است.

وی اعلام کرد: 21 هزار میلیارد تومان پروژه سرمایه گذاری در استان اجرا گردیده است که بخش زیادی از آنها مربوط به شهرستان کرمان است.

توسعه بحث فولاد و صنایع وابسته در شهرستان کرمان

وی گفت: اخیرا بحث فولاد و صنایع وابسته در شهرستان کرمان به صورت در حال توسعه است که می تواند نقش خوبی در اشتغالزایی داشته باشد.

فرماندار کرمان اعلام کرد: در ادامه طرح مثلث توسعه اقتصادی مشخص های اقتصادی وارد کار شدند و این همکاری ها همچنان ادامه دارد.

وی شعار هفته دولت امسال را شفافیت، پاسحخگویی و کارآمدی ذکر و توضیح داد: 89 پروژه روستای در بخش های مختلف به بهره برداری می رسد ضمن اینکه تعداد زیادی پروژه از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی کلنگ زنی می گردد.

وی تاکید نمود: مقرر گردیده است کلنگ زنی پروژه ها بدون ردیف و اعتبار انجام نگردد.

انتشار: 14 آذر 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 583

به "روند توسعه در کرمان شتاب گرفت، تصویب 124 طرح اشتغالزایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روند توسعه در کرمان شتاب گرفت، تصویب 124 طرح اشتغالزایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید