سالانه بیش از 300 تصادف منجر به مرگ در قم اتفاق می افتاد

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه علوم پزشکی قم، ابوالفضل ایرانی خواه در نخستین جلسه مجمع سلامت استان قم که با حضور امام جمعه قم، معاون وزیر بهداشت، استاندار قم و جمعی از مدیران استان برگزار گردید، با اشاره به برگزاری رسمی نخستین جلسه رسمی مجمع سلامت قم گفت: برگزاری نخستین مجمع خیرین سلامت و حضور معاون اجتماعی وزیر بهداشت در آن نشان از اهمیت و توجه وزارت بهداشت به مسئله سلامت در استان قم است.

سالانه بیش از 300 تصادف منجر به مرگ در قم اتفاق می افتاد

وی اضافه کرد: تاکنون جلسات متعددی در راستای پیش جلسات مجمع سلامت استان شکل گرفته و سند نهایی سلامت استان نیز در این جلسات تدوین گردیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به تکالیف ملی در بهبود شاخص های سلامت در استان، تأکید کرد: در راستای تحقق اهداف، مجمع سلامت کشور هر استان باید حداقل یک اولویت مهم و پر نفوذ آسیب اجتماعی را معین نموده و در راستای بهبود و کاهش آن ها حرکت کند.

وی بیان کرد: متوسط بیماری های جدید و بیماری های شایع در بین استان های کشور تقریباً نزدیک به هم است، اما هر استان باید اولویت نخست خود در مبارزه با بیماری که بیشترین دربرگیری را داشته را معین نموده و از این طریق شاخص های سلامت را بیشتر نمایند.

ایرانی خواه ادامه داد: متأسفانه هزینه و خسارت های ناشی از تصادفات در استان قم بیشترین آمار و درصد را به خود اختصاص داده و این مسئله مهم نیز به عنوان اولویت نخست مجمع سلامت معین گردیده تا با همکاری و تعامل با دستگاه های دانشگاهی، انتظامی و استانی شاخص های سلامت استان در این بخش بهبود پیدا کند.

وی با اشاره به آمار بالای تصادفات رانندگی در قم بیان کرد: سالانه بیش از 300 تصادف منجر به مرگ بر اثر سوانح هدایت و رانندگی در قم اتفاق می افتاد که در این بین مرگ ومیر در بین موتورسوارها بیشتر از گروه های دیگر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ابراز کرد: روزانه بالغ بر 35 حادثه رانندگی را موتورسوارها به وجود می آورند، سالانه 16 هزار نفر به صورت سرپایی و 12 هزار نفر نیز بر اثر تصادفات هدایت و رانندگی در بیمارستان های استان بستری می گردد.

ایرانی خواه تأکید کرد: علوم پزشکی و دولت سالانه هزینه های هنگفتی برای درمان و بستری افرادی می نماید که بر اثر سوانح هدایت و رانندگی در بیمارستان های استان بستری می شوند.

وی گفت: علوم پزشکی سالانه بیش از 2 هزار و 250 میلیارد تومان برای درمان افراد حادثه دیده بر اثر سوانح هدایت و رانندگی هزینه می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 دی 1397 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 833

به "سالانه بیش از 300 تصادف منجر به مرگ در قم اتفاق می افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالانه بیش از 300 تصادف منجر به مرگ در قم اتفاق می افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید