رهبر کره شمالی خواهان اتخاذ اقداماتی برای بهبود معیشت مردم شد

به گزارش دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در جلسه ای که با اعضای کمیته مرکزی حزب حاکم این کشور داشت؛ خواهان انجام اقداماتی جهت مقابله با شرایط وخیم غذایی کشور به دلیل تحریم ها، همه گیری ویروس کرونا و بعلاوه طوفان سال گذشته شد.

رهبر کره شمالی خواهان اتخاذ اقداماتی برای بهبود معیشت مردم شد

کیم اسم کرد: شرایط خوراک مردم رو به وخامت می رود چرا که بخش کشاورزی پیروز نشد طرح فراوری غلات را به دلیل خسارتی که طوفان سال گذشته بر جای گذاشت انجام دهد.

وی بعلاوه یادآور شد که شرایط کلی اقتصاد این کشور در نیمه اول سال با رشد 25 درصدی نسبت به سال گذشته بهبود یافته است.

به گزارش خبرنگاران، کره شمالی سال هاست که با تحریم های سازمان ملل دست و پنجه نرم می نماید و اخیرا مسئله همه گیری ویروس کرونا هم در کنار این تحریم ها بر مسائل این کشور افزوده است. پیشتر هم در فروردین ماه، کیم جونگ اون درباره وقوع بدترین شرایط در کره شمالی هشدار داده بود.

کیم جونگ اون در این باره گفته بود: بهبود استانداردهای زندگی مردم، حتی در بدترین شرایط که ما اکنون در آن به سر می بریم و با چالش های بی سابقه ای که روبرو هستیم، به نقش و عملکرد واحدهای حزبی و سازمانهای مردمی حزب بستگی دارد.

وی در ادامه، به تصمیماتی که در کنفرانس عمومی حزب در ماه ژانویه اتخاذ شده بود از جمله تقویت توان بازدارندگی اتمی این کشور و طرح توسعه مالی 5 ساله کره شمالی اشاره و تاکید نموده بود که اعضای حزب باید بر اساس آن تصمیمات به انجام امور بپردازند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4484

به "رهبر کره شمالی خواهان اتخاذ اقداماتی برای بهبود معیشت مردم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر کره شمالی خواهان اتخاذ اقداماتی برای بهبود معیشت مردم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید