تور آلمان مقرون به صرفه: حضور مجازی ایران در نمایشگاه گردشگری ITB آلمان

به گزارش دور زمین، رئیس جامعه تورگردانان از حضور مجازی ایران در نمایشگاه ITB ایران پس دوری یک ساله از نمایشگاه های بین المللی گردشگری خبر داد.

تور آلمان مقرون به صرفه: حضور مجازی ایران در نمایشگاه گردشگری ITB آلمان

با تور آلمان مقرون به صرفه از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

نمایشگاه ITB که به بورس بین المللی گردشگری نیز معروفیت دارد، به دلیل همه گیری ویروس کرونا در سال 2020 لغو شد. اکنون مقرر شده است که این نمایشگاه در سال 2021 به صورت مجازی برگزار شود و ایران نیز پس از غیبت یک ساله از نمایشگاه های بین المللی صنعت گردشگری، به صورت مجازی در این نمایشگاه حضور خواهد یافت.

نمایشگاه ITB که یکی از مهم ترین نمایشگاه های صنعت گردشگری به شمار می رود، همه ساله و از سال 1966 برگزار شده است. پس از استقبال 160 هزار نفری از این نمایشگاه در سال 2019، برآورد می شد که این نمایشگاه در سال 2020 با درآمدی بالغ بر هفت بیلیون یورو داشته باشد.

ابراهیم پورفرج، رئیس جامعه تورگردانان ایران که از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مسئولیت شرکت مجازی ایران در این نمایشگاه را عهده دار شده است، در رابطه با این رویداد مهم ابراز داشت:

ما تحقیقات کاملی را برای چگونگی حضور در این نمایشگاه مجازی آغاز کرده ایم. ثبت نام اولیه در نمایشگاه اجرا شده و منتظر پایان تعطیلات سال نو میلادی هستیم تا هزینه حضور را پرداخت کنیم و ثبت نام تکمیل شود. تصمیم گرفته ایم مشابه نمایشگاه فیزیکی، فضایی به نام ایران داشته باشیم تا سایر شرکت کنندگان در قالب غرفه ای به نام ایران، رایزنی ها و مذاکرات خود را انجام دهند. فضای مجازی نمایشگاه محدودیتی برای شرکت کنندگان قائل نیست؛ بنابراین ایران با هر تعداد آژانس متقاضی می تواند در ITB شرکت کند.

وی با بیان اینکه هزینه غرفه مجازی ایران در نمایشگاه 20 هزار یورو خواهد بود، از دسترسی تمام شرکت کننده هایی که طریق غرفه ایران در نمایشگاه ثبت نام می کنند، به تمام فضاها و امکانات نمایشگاه خبر داد. هزینه شرکت در نمایشگاه از طریق غرفه مجازی ایران 300 یورو خواهد بود؛ این در حالی است که شرکت انفرادی در این نمایشگاه 800 یورو هزینه در بر خواهد داشت. پورفرج دراین باره تاکید کرد:

بیشتر کشورها در نمایشگاه آلمان غرفه دارند و مکان هر کشور یا مقصد در فضای مجازی تعیین شده است. ما هم باید غرفه مختص ایران را خریداری کنیم؛ وگرنه نمایشگاه اجازه حضور در قالب یک کشور را نمی دهد.

رییس جامعه تورگردانان ایران با اشاره به تعیین بودن فهرست توراپراتورها و شرکت ها در هر غرفه، تشریح کرد:

بازدیدنمایندگان پس از تهیه بلیط، می توانند وارد این محیط شوند، پروفایل شرکت ها و کشورها را مشاهده کنند و طرف مذاکره خود را انتخاب و آنلاین رایزنی کنند. علاوه بر این شرکت کنندگان در فضایی که خریده اند می توانند محتواهای تبلیغاتی خود را در دسترس دیگر بازدیدنمایندگان مجازی قرار دهند. همه اطلاعات با یک کلیک در دسترس خواهد بود.

وی ضمن تایید از دست رفتن فرصت شرکت در نمایشگاه مجازی WTM بودن در سال 2020، نمایشگاه آلمان را مهم ترین رویداد بین المللی گردشگری دانست و اذعان داشت:

جامعه تورگردانان سال گذشته کمکی به مبلغ 900 میلیون تومان از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای فعالیت های تبلیغاتی ایران دریافت کرده بود که تصمیم داشتیم تورآشناسازی را برای آژانس های کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی برگزاری کنیم؛ اما شرایط غیرقابل پیش بینی که ویروس کرونا به وجود آورده، ما را بر آن داشت فعلا آن برنامه را متوقف کنیم و کمک وزارتخانه را در نمایشگاه های بین المللی گردشگری صرف کنیم.

پورفرج با اشاره به آمار گردشگران آلمان در ایران و حضور 26 ساله در نمایشگاه های گردشگری این کشور، آلمان را بازار قدیمی ایران در حوزه گردشگری توصیف کرد و غیبت در ITB را مساوی با عقب افتادن و آسیب دیدن بیشتر ایران در حوزه گردشگری دانست. جامعه گردشگری الکترونیک نیز با توجه به تناسب محتوایی که با موضوع دارد و عضویت استارت آپ ها در آن، در جهت شرکت در بورس گردشگری آلمان همراهی خواهند کرد.

وی با تایید تجربه اندک ایران در زمینه شرکت مجازی در نمایشگاه های بین المللی، شرح داد:

قطعا در نمایشگاه مجازی آلمان باید محتوای تصویری مثل فیلم و عکس پخش کنیم. تاکید ما روی محتواهایی به زبان های آلمان و انگلیسی است که در نمایشگاه های بعدی هم قابل استفاده باشد. به هر حال، روز شنبه جلسه ای خواهیم داشت تا نیازهای ایران در این نمایشگاه مجازی را تعیین کنیم و بعد از اجماع، با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مطرح خواهیم کرد تا تعیین شود آن ها چه کمکی می توانند داشته باشند. لازم است تکلیفمان را تعیین کنیم و زمان کمی که تا بازگشایی نمایشگاه به جای مانده را در نظر بگیریم. اگر وزارت نتواند کمک کند باید زودتر خودمان اقدام کنیم تا دستمان برای این نمایشگاه مجازی که تجربه نخست مان است، خالی نماند.

رئیس جامعه تورگردانان ایران با اشاره به مشارکت 180 استارت آپ در محتواسازی و اجرای ایده های نو، بر لزوم تشکیل یک تیم جهت تولید کلیپ های مناسب تاکید کرد. وی همچنین از نمایش کلیپ های از پیش آماده شده آژانس های مسافرتی در این نمایشگاه خبر داد. منظور از تولید محتواهای تازه، در نظر گرفتن تعیینات تازه یک نمایشگاه مجازی با بازدیدنمایندگانی آنلاین عنوان شده است.

پورفرج ضمن اشاره به تخصیص فضایی از غرفه ایران به گردشگری سلامت به عنوان تازه ترین اقدام برای نمایشگاه ITB آلمان، اظهار کرد:

یکی از بخش های ویژه نمایشگاه امسال آلمان، گردشگری سلامت است. قصد داریم در فضایی اختصاصی ظرفیت پزشکی و درمانی ایران را با انتخاب شعاری که روی قیمت پایین و کیفیت بالا تاکید دارد، به نمایش بگذاریم.

ابراهیم پورفرج با بیان اینکه قطعا نخستین تجربه ایران در زمینه شرکت در نمایشگاه های مجازی خالی از ایراد نخواهد بود، از تلاش ها برای پایین آوردن ضریب خطا برای شرکت در این نمایشگاه خبر داد. او با ابراز نگرانی از بابت مسائل درباره سرعت اینترنت، از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درخواست کرد تا با هماهنگی وزارت ارتباطات، بستری را برای اتصال آژانس های شرکت کننده در این نمایشگاه به اینترنت پرسرعت و پایدار فراهم کنند: چراکه شرکت هم زمان 50 آژانس در یک نمایشگاه آنلاین همراه با پخش محتوای ویدیویی، طبعا مسائل فراوانی در بر خواهد داشت.

لازم به ذکر است که نسخه مجازی و دیجیتالی نمایشگاه گردشگری و کنوانسیون برلین از 9 تا 12 مارس 2021 (19 تا 22 اسفندماه 1399) برای نخستین بار برگزار خواهد شد. هزینه شرکت در این نمایشگاه مجازی از 800 تا 25 هزار یورو تعیین شده است. بلیط های تکی برای هر رویداد با قیمت مناسب تر و با نرخ های دانشجویی نیز عرضه می شود.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5158

به "تور آلمان مقرون به صرفه: حضور مجازی ایران در نمایشگاه گردشگری ITB آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان مقرون به صرفه: حضور مجازی ایران در نمایشگاه گردشگری ITB آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید