مهمترین دلایل برای رفتن به تور چین (یا چه چیزی چین را اینقدر خاص میکند)

به گزارش دور زمین، مهمترین خصوصیات چین که آن را از بقیه کشورها متمایز می‌کنند، تفاوت در اندازه، عمق و تنوع این خصوصیات است. وقتی به تور چین می‌روید مطمئن باشید که بیشتر و بهتر از هر کشوری را تجربه خواهید کرد.

مهمترین دلایل برای رفتن به تور چین (یا چه چیزی چین را اینقدر خاص میکند)

این چیزها چین را خاص می‌کنند

چین بیشتر از هر جای دیگری در دنیا، بیشترین تعداد و متنوع‌ترین جاذبه‌های توریستی تراز اول جهانی دارد. جذبه توریستی چین با وجود تفاوت فوق‌العاده زیادی که از نظر فرهنگی با دیگر کشورهای بیرون از آسیای شرقی دارد، خیلی بیشتر به چشم می‌آید. اگر به دنبال سفری هستید که متفاوت باشد، پر از دیدنی‌ها و تجربه‌های جدید باشد، مهیج باشد و مملو از غافل‌گیری‌های فوق‌العاده، رفتن به تور چین برای شما واجب است. چین بی‌شمار دیدنی برای ارائه به توریست‌های تور چین دارد: منظره‌های طبیعی تماشایی، فرهنگ فوق‌العاده، تاریخ غنی و همه این‌ها در کنار جنب و جوش و تغییراتی که چین را سریعترین کشور در حال توسعه دنیا کرده است.

چین دارای غنی‌ترین وسعت فرهنگی دنیا است

فرهنگ چین غنی‌ترین در نوع خودش است. زبان چین در اصالت و پیچیدگی از بقیه پیشی می‌گیرد، زبانی که بر زبان‌های کشورهایی مثل کره، ژاپن و ویتنام بیشتر تاثیرگذار بوده تا تاثیرپذیر. کونگ فو و تایچی از کاراته و بوکس تایلندی محبوب‌ترند. این‌ها را نیز در نظر بگیرید: فرهنگ چای چین، داروهای چین، شعر، خطاطی، اپرا، لباس، ظروف چینی و 55 اقلیت نژادی (که بیشتر شبیه 550 تا اقلیت هستند). چین بیشتر از 4000 سال تاریخ دارد و فرهنگی که گذشته‌اش به اندازه تاریخش طولانی است.

غذا معنی خاصی برای مردم چین دارد، خود غذای چینی نیز سبک و روش‌های پخت متمایزی دارد. غذاها در چین بر این اصول استوارند: تمرکز بر روی تازگی، استفاده از مواد همان فصل، آماده کردن غذا با کمترین زحمت و روشی که به زیبایی در رنگ، بافت و نحوه ارائه غذا تعادل ایجاد کرده است.

مردم چین تقریبا کل سال را در حال جشن گرفتن مجموعه‌ای بی‌پایان از فستیوال‌ها هستند. بیشتر این فستیوال‌ها در تاریخ‌های مهم در تقویم سنتی چین اتفاق می‌افتند.

کونگ فو که با نام ووشو و هنرهای رزمی نیز شناخته می‌شود، یکی از شناخته‌شده‌ترین مثال‌های فرهنگ باستانی چین است.

اپرای پکن که یک گنجینه ملی برای چین است، تاریخی 200 ساله دارد. اپرای پکن باشکوه‌ترین اپرای چین است و تعداد زیادی هنرمند عالی و مجموعه‌ای از نمایش‌های باشکوه دارد.

متنوع‌ترین و باشکوه‌ترین جاذبه‌های دیدنی دنیا در چین است

اگر قرار باشد در مورد زیبایی‌های طبیعی صحبت کنید چین بزرگتر، متنوع‌تر و باشکوه‌تر از هر کشوری در آسیا است (یا حتی کل دنیا اگر همه چیز را حساب کنید). مثال زدن این چند تا، این عظمت را به خوبی نشان می‌دهد: اورست، دره‌های یانگتسه، صحراهای Taklamakan و Gobi، پارک ملی Jiuzhaigou، مناطق طبیعی Guilin، منطقه کوهستانی Zhangjiajie، سواحل و جنگل‌های حاره‌ای Hainan.

چشم‌گیرترین شاهکارهای معماری دنیا در چین هستند

شاهکارهای پر تعداد و عظیم معماری باستانی و مدرن چین، از خیلی از کشورها از نظر ابعاد و تعداد جلو می‌زند: از دیوار بزرگ چین گرفته تا کانال‌ها، پاگوداها، قصرها، بوداهای غول پیکر و در مورد ساخته‌های مدرن از برج‌ها گرفته تا سدها، راه‌آهن‌ها، پل‌ها، تونل‌ها و بسیاری از زیر ساخت‌ها.

5 دلیل مهم که ثابت می‌کنند الان وقت مناسب برای رفتن به تور چین است

اگر زمانی وجود داشته باشد که باید به تور چین بروید آن زمان همین الان است. جمهوری سرخ الان در میانه یک پوست‌اندازی بزرگ است. تاریخ چند هزار ساله چین هم اکنون در اقتصاد مدرن و پر رونقش در هم آمیخته و تجربه‌ای منحصر به فرد پدید آورده است. درست چند سال قبل، شهرهای بزرگ چین همچنان مجموعه‌ای از خیابان‌های باریک و تو در تو و مغازه‌های فسقلی بودند. در عرض چند سال، بیشتر این کوچه‌های کوچک و قدیمی جای خود را به آسمانخراش‌ها و ساختمان‌های مسکونی شیک دادند.

این‌ها 5 دلیلی هستند که شما باید به تور چین بروید و این رشد فوق‌العاده عظیم را خودتان ببینید قبل از این که خیلی دیر شود.

1. سفر به چین مانند هیچ یک از سفرهای معمولی خانوادگیتان نخواهد بود

مطمئنا رفتن به ساحل حسابی خوش می‌گذرد، ولی چرا این بار به جایی کاملا متفاوت نروید، متفاوت از هر جنبه‌ای که فکرش را بکنید. وارد فرهنگی شوید که در هر جنبه‌ای با فرهنگ خودتان متفاوت است. در شهر ممنوعه پکن، در میان اتاق‌هایی که زمانی اقامتگاه پادشاهان بوده است قدم بزنید. در شیان در کنار سربازهای سنگی بایستید و عظمت بلند پروازی انسان را ببینید. بر روی دیوار بزرگ چین قدم بزنید، پیاده‌روی که هیچ‌گاه فراموش نخواهید کرد.

2. تجربه پیاده‌روی بر روی یکی از عجایب هفتگانه دنیا، مشابهی ندارد

پیاده‌روی را دوست دارید؟ عاشق قدم زدن بر روی دیوار بزرگ چین خواهید شد. بعد از دیوار بزرگ چین، به سمت جنوب چین بروید، جایی که کوهستان زرد خوش‌منظره را پیدا خواهید کرد. راه خود به سمت جنوب چین و به سمت Lijiang ادامه دهید و در دره ببر جهنده گشت و گذار کنید، مکانی که National Geographic آن را به عنوان یکی از بهترین پیاده‌روی‌های دنیا معرفی کرده است.

3. جیبتان به خاطر سفر به چین شما را دوست خواهد داشت

وقتی به چین سفر می‌کنید پایین نگهداشتن هزینه‌ها آسان است. یک نگاه مختصر به قیمت اقامتگاه‌ها و هتل‌ها شما را مطمئن می‌کند که هر کجای چین که می‌روید و به هر چیزی که نیاز داشته باشید، گزینه‌های مقرون به صرفه وجود خواهد داشت. حمل و نقل در چین نیز ارزان است، تاکسی‌ها در چین ارزان هستند و وسایل حمل و نقل چین نیز حتی ارزان‌تر هستند. در پکن، برای نمونه، سوار شدن مترو برای رفتن به هر جایی تنها دو RMB هزینه خواهد داشت. احتمالا لذت‌بخش‌ترین قیمت‌ها، قیمت غذاهای محلی خواهد بود. یک وعده اردک پکنی در یک اتاق خصوصی در خیابان مشهور Ghost Street پکن زیر 10 دلار برای هر نفر تمام می‌شود.

4. حس چشایی‌تان هم شما را دوست خواهد داشت

وقتی به چین سفر می‌کنید خود را برای چشیدن کلی غذای عالی آماده کنید. در مورد عقرب‌های به سیخ کشیده شده یا مغز گاو تفت داده شده صحبت نمی‌کنیم، راجع به غذاهایی خوشمزه و بی‌نظیر صحبت می‌کنیم که در هیچ رستورانی چینی بیرون از چین پیدا نخواهید کرد. در مدت تور چین سعی کنید مزه غذاهای تمام چین را بچشید. نان و کباب شین‌ژیانگ، سوپ کوفته شانگهای، اردک پکنی پکن و غذاهای تند و تیز سیچوان، تنها تعدادی از مزه‌های متمایزی است که حتما باید در زمان تور چین امتحان کنید.

5. بد نیست هر از گاهی از منطقه آسایش خودتان بیرون بیایید

درست است، غذاهای چین ناآشنا است، مردم چین خیلی کم انگلیسی صحبت می‌کنند و به نظر می‌آید در مورد فرهنگ، همه چیز با آن چه شما می‌دانید متفاوت است؛ ولی اگر آماده یک چالش واقعی باشید، جایزه‌تان یک تجربه خارق‌العاده خواهد بود.

انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 3657

به "مهمترین دلایل برای رفتن به تور چین (یا چه چیزی چین را اینقدر خاص میکند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین دلایل برای رفتن به تور چین (یا چه چیزی چین را اینقدر خاص میکند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید