جهش تولید واکسن های ایرانی در تابستان، خاتمه واکسیناسیون در 1400

به گزارش دور زمین، رئیس سازمان غذا و دارو، در ارتباط با فرایند تأمین واکسن کرونا و همچنین برنامه ملی واکسیناسیون در کشور، نکاتی را متذکر شد.

جهش تولید واکسن های ایرانی در تابستان، خاتمه واکسیناسیون در 1400

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمدرضا شانه ساز، با اشاره به اینکه تا قبل از انتها سال تمام جمعیت هدف واکسینه خواهند شد، گفت: پیش بینی می کنیم تولید واکسن کرونا در تیر ماه به 3 میلیون دوز رسیده و از شهریور 1400 این عدد به 10 میلیون دوز در ماه افزایش یابد.

وی اظهار کرد: در تابستان جهشی در تولید و عرضه واکسن های ایرانی خواهیم داشت، به این معنی که تقریباً همه گروه های خطرپذیر جامعه در تابستان واکسینه خواهند شد که این افتخار بزرگی محسوب می شود.

شانه ساز با بیان اینکه به زودی واکسن های ایرانی در کشور عرضه خواهد شد، اضافه نمود: افتخار ما این است که واکسیناسیون را با واکسن های داخلی پیگیری خواهیم کرد، البته این به این معنی نیست که از واکسن های خارجی استفاده نخواهیم کرد، بلکه از آن ها برای افزایش سرعت واکسیناسیون بهره خواهیم برد.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر بین کشور های دنیا رقابت بزرگی برای خرید واکسن وجود دارد، گفت: در حوزه دارو های وارداتی و واکسن، هنگام انتقال ارز، انواع و اقسام سخت گیری ها و شیطنت ها به بهانه تحریم صورت می گیرد و اجازه نمی دهند واکسن و داروی مورد نیاز مردم را به راحتی وارد کشور کنیم.

شانه ساز ادامه داد: همینطور در تهیه محیط کشت و مواد مورد نیاز برای تهیه واکسن و تجهیزات مرتبط که کشور های بسیار محدودی تولیدکننده آن ها هستند هم نقل و انتقال پول بسیار با دشواری همراه است.

وی گفت: برای تولید نیازمندی های خود با اتکا به تولید داخل برنامه ریزی داریم و شرکت های دانش بنیان ما به کمک آمده اند و حتی در حوزه تولید محیط کشت و سایر اقلام مورد نیاز در تولید واکسن هم ورود کرده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 4503

به "جهش تولید واکسن های ایرانی در تابستان، خاتمه واکسیناسیون در 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهش تولید واکسن های ایرانی در تابستان، خاتمه واکسیناسیون در 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید