تور ارزان استرالیا: تور استرالیا مقرون به صرفه: تور استرالیا مقرون به صرفه: تور استرالیا مقرون به صرفه: ورود به استرالیا برای همه آزاد شد

به گزارش دور زمین، شیوع ویروس کرونا باعث بسته شدن مرزهای بسکمک از کشورها و رکود صنعت گردشگری در آنها شد. حالا با توسعه واکسیناسیون، مقامات کشورهای مختلف خبر از باز شدن مرزهایشان می دهند و این بار هم نوبت به استرالیا رسیده است. از زمان شروع همه گیری کرونا، استرالیا اقدامات سختگیرانه ای را برای کمک به مبارزه با شیوع آن انجام داده و حتی سال گذشته خروج استرالیایی ها را از کشور ممنوع کرده بود. این کشور از اواخر سال 2021 مرزهایش را به روی افراد مقیم و خانواده هایشان گشوده بود اما خبرهای تازه حکایت از باز شدن مرزهای این کشور به روی همه افراد دارد.

تور ارزان استرالیا: تور استرالیا مقرون به صرفه: تور استرالیا مقرون به صرفه: تور استرالیا مقرون به صرفه: ورود به استرالیا برای همه آزاد شد

با تور ارزان استرالیا از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

با تور استرالیا مقرون به صرفه از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه تماشا کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

با تور استرالیا مقرون به صرفه از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه تماشا کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

با تور استرالیا مقرون به صرفه از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه تماشا کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا، خاطرنشان کرده که به زودی مرزهای کشورش به روی همه باز می شود و گردشگران هم می توانند به استرالیا بروند و بازدیدی از زیبایی های این کشور داشته باشند. او در این مورد گفت:

این اقدام می تواند صنعت گردشگری استرالیا را تقویت کند؛ صنعتی که به دلیل شیوع ویروس کرونا و از دست دادن بازتماشامایندگان خارجی دچار رکود شده است. من می دانم که صنعت گردشگری مشتاقانه انتظار این اتفاق را می کشد.

شرط اول : واکسیناسیون کامل

نخست وزیر استرالیا اولین شرط ورود به این کشور را واکسیناسیون کامل خاطرنشان کرد و گفت:

شرط این است که برای آمدن به استرالیا باید دو دوز واکسن را بزنید. این قانون است و انتظار می رود همه به آن پایبند باشند.

او در پاسخ به اینکه آیا گردشگران برای ورود به استرالیا باید دوز بوستر را هم تزریق کرده باشند، گفت که تزریق دو دوز برای مسافران استرالیا کافیست.

نخست وزیر استرالیا همچنین خاطرنشان کرد مسافرانی که واکسینه نشده اند و دلیل پزشکی برای عدم تزریق واکسن دارند، باز هم می توانند برای ورود به استرالیا درخواست دهند و در صورت کسب موافقت مقامات، باید مدتی را در هتل قرنطینه شوند.

بر اساس اعلام دولت استرالیا، واکسن های زیر مورد تایید این کشور هستند:

  • آسترازنکا کوویشیلد
  • آسترازنکا واکس زوریا
  • بیون تک -فایزر
  • مدرنا
  • سینوواک کروناوک
  • بهارات کواکسین
  • سینوفارم پکن (برای افراد زیر 60 سال در بدو ورود به استرالیا)
  • اسپوتنیک وی
  • جانسون اند جانسون
  • نواوکس

توجه داشته باشید که کمپانی های سازنده واکسن ها هم برای ورود به این کشور اهمیت دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صفحه مربوط به گواهی های واکسن مورد تایید استرالیا در وبسایت دولت استرالیا مراجعه کنید.

امیکرون تاثیری روی تصمیم استرالیا ندارد

پیش از این کارشناسان بهداشت در مورد کنترل کرونا در استرالیا به مقامات این کشور اطمینان داده بودند، اما حالا با شیوع امیکرون برخی بر این باورند که باید روی تصمیم برای ورود گردشگران تجدید نظر شود.

آقای موریسون در این باره مطرح نمود:

تصمیم برای بازگشایی مرزها به روی گردشگران معقول به نظر می رسد چرا که موارد مراقبت های ویژه در بیمارستان ها در سراسر کشور کاهش یافته است.

وزیر بهداشت استرالیا هم از کاهش 27 درصدی میزان بستری شدن در بیمارستان از زمان اوج امیکرون خبرد داد. او خاطرنشان کرد که پذیرش در بخش مراقبت های ویژه هم کاهش 35 درصدی داشته و تعداد بیمارانی که در استرالیا از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می کنند، 40 درصد کاهش یافته است. بنابراین استرالیا دوران اوج امیکرون را پشت سر گذاشته و بهبود در شرایط آن به خوبی دیده می شود.

با وجود اعلام بازگشایی مرزهای استرالیا، تنها مرزهای تعداد انگشت شماری از کشورها به روی گردشگران بسته هستند که از جمله آنها می توان به ژاپن، چین، نیوزیلند و تعدادی از کشورهای جزیره ای در اقیانوس آرام اشاره کرد.

اگر شما هم منتظر بودید تا سفری به این کشور داشته باشید وقت آن است که اقدامات لازم را انجام دهید و برای سفر آماده شوید. شما می توانید خرید بلیط هواپیما ملبورن یا خرید بلیط هواپیما سیدنی را از سایت خبرنگاران انجام دهید و از طریق همین سایت در سراسر استرالیا، هتل رزرو کنید.

بهاره فلاح

منبع: فلای تودی
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.com شناسه مطلب: 5091

به "تور ارزان استرالیا: تور استرالیا مقرون به صرفه: تور استرالیا مقرون به صرفه: تور استرالیا مقرون به صرفه: ورود به استرالیا برای همه آزاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان استرالیا: تور استرالیا مقرون به صرفه: تور استرالیا مقرون به صرفه: تور استرالیا مقرون به صرفه: ورود به استرالیا برای همه آزاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید